Další Simca akce

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od tagorarichard »

situace zoufalá při zběžné prohlídce Tagorky jsem objevil uhnivající zadní rameno takže fakticky se přijedeme jenom podívat ač nerad přijedem něčím novějším,
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Richarde, mám pro Tebe od Paola nějakou obálku a teď mě napadá, že Ti můžu vzít ten Peugeot-Talbot časopis :) jo a budeš chtít ten výfuk na Tagoru?

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od tagorarichard »

Díky , v obálce by mněl být manuál na Horizona , ten magazín můžeš vzít taky, Výfuk zatím ne ,nejsou takový ty barevný papírky :| .
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Myslíš obaly od žvejkaček? :lol: jo jo, těch není nikdy dost ;)
Jasně, jsme domluvení ;)

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od tagorarichard »

tak nějak :D , ale našel sem nedávno ve starém pase asi 100000 zlotých 8-)
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Tak jsme doma, první fotky :)
1av.JPG
1av.JPG (165.27 KiB) Zobrazeno 5593 x
1bv.JPG
1bv.JPG (174.56 KiB) Zobrazeno 5592 x
1cv.JPG
1cv.JPG (178.37 KiB) Zobrazeno 5589 x

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

A ještě:
1dv.JPG
1dv.JPG (168.28 KiB) Zobrazeno 5588 x

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Jinak Michale, cestou zpět jsem o tom všem ještě přemýšlel a musím Ti dát za pravdu, dneska jsem to viděl na vlastní oči. Přesto, že po obědě přestalo pršet, takže jsme klidně mohli, po přehlídce na náměstí, pokračovat tou jízdou zručnosti, většina lidí rozhodla o vyjížďce na Pomezní boudy, zatímco na jízdu zručnosti se jim očividně nechtělo. Takže celý den probíhal tak, že jsme ráno dorazili do kempu, seděli v restauraci, pak jsme jeli rychlostí 40km/h na vyjížďku, kde bylo k vidění minimuzeum a jeden kopec, pak se šlo zase sedět do restaurace a po návratu do kempu + večer se nejspíš sedělo/sedí v restauraci. Pro mě osobně totálně zabitej den, ale viděl jsem na vlastní oči, že většina to přesně takhle chce, takže jsi měl pravdu a mě nezbývá než se buď podřídit, nebo se zařídit jinak.
Možná je moje chyba v tom, že když jedu třeba do Chebu nebo do Pardubic na testace, tak si vezmu Tagoru, nebo Murenu, stejně jako když jedu na chalupu, nebo někam na návštěvu, prostě se v tom autě projíždím naprosto běžně, takže "užít si to" si pak představuju jinak, nemluvě o tom, že sezení v hospodě mě baví tak max.hodinu, ale to je můj boj. Vážně jsem dneska viděl, že pro většinu účastníků je právě tohle ta pohoda a příjemně strávenej den, takže uznávám, že jsi měl pravdu a už nebudu prudit.
Další akce nech tak, jak jsi je měl naplánovaný, kdybych si prosadil okolí Prahy, byla by většina nespokojená a to nechci. Prostě buď pojedu nebo ne, ono se to beze mě nezblázní, kor když vidím, že moje představy jsou tak trochu mimo ;)

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

Tak Vám nevim, nechtěl jsem se k téhle debatě vůbec vyjadřovat ale nakonec mi to "nedalo" :?
Nejdřív tak trochu obecně - je snad jasný, že "polovičku" srazu dělá počasí! Když je skvělý počasí, tak je i průměrnej sraz hodnocenej jako perfektní ! Bohužel tahle rovnice platí i obráceně, tzn. čim horší počasí, tim horší "hodnocení" srazu (potažmo zabitýho času, jak píše Michal Talbot) :(
Pak pár slov k dnešnímu srazu - na rovinu, nezažil jsem zde nic mimořádnýho. Nebyl jsem nadšenej z počasí (vlhko a zima), pravděpodobně se díky počasí nekonala ani soutěž "elegance" (mám tim na mysli "dobový" oblečení"), soutěž elegance vozů déšť určitě taky ovlivnil, jízda zručnosti se taky nekonala a tak by jsem mohl pokračovat dál . . . Ale na druhou stranu, nadávat a kritizovat je strašně jednoduchý ! Možná by jsme si měli všichni na rovinu říct, kdo co pro tenhle sraz udělal :?: :?: :?:
Většina z nás nic :!: Všechno "leželo" na Michalovi P. :!: Možná ty srazy nedělá tak, aby se povedlo zavděčit každýmu, ale dělá to sám, dělá to pro Simcy a hlavně nás, pro Simcaře :!: :roll: Takže si myslim, že by se mu mělo přinejmenším poděkovat.
A když o tom nakonec tak přemýšlim, nebyl to zas tak špatně strávenej čas, natož úplně zabitej, jak píše MichalTalbot . . . protože když se nad tím zamyslím, nemusel jsem nic organizovat (někdo udělal něco "pro mě" a zadarmo 8-) ) projel jsem se Simcou (měl jsem jasně danej cíl cesty), potkal jsem se s kamarádama, popovídal jsem si s nima, strávil jsem celou sobotu se synem, aniž by jsem mu říkal, že někam pospíchám nebo že mě zdržuje od práce - mohl jsem se mu 100% věnovat! Nakonec malej Klocák byl ze srazu nadšenej, viděl spoustu Simek(samozřejmě včetně Cháček a Talbotů), pohrál si s ostatníma dětma, udělali jsme spoustu fotek (i zmoklý Krkonoše, mokrý Simky a "prcek" v holinkách má svý kouzlo ;) , nakonec se mu líbilo i to "minimuzeum" na Pomezkách a to zde bylo pár věcí určitě zajímavějších pro mě - jemu prostě stačil ten Krakonoš a modýlky rozhleden :lol: (těžko čekat právě tady národní sbírku minerálů) :roll:
Možná je to hodnocení i o tom, že by stálo za to být trochu skromější . . . :shock: a nebo, když se mi to nelíbilo, zkusit něco zorganozovat sám nebo pomoct :o
Chápal bych kritiku v momentě, kdy za sraz zaplatim 60 EURo startovný a nebude dodrženej program a organizace srazu bude špatná !
Protože když nepomáhám, nědělám, tak podle mě nemám právo kritizovat :!: Tak jak je to bohužel v Čechách zvykem :( Nakonec, pokud si vzpomínám, tak právě Michal Talbot právě na tyhle klasický "maločeský" vlastnosti vždycky dost tvrdě poukazoval a kritizoval je! 8-)
Takže, Mihcale P. díky za sraz (ikdyž měl svý chybičky), podle mě to určitě nebyl "zabitej" čas a pokud to jen trochu půjde tak příště přijedu, ať už to bude ve středočeskym kraji nebo na Pálavě :lol: A nebo se stane, že si najdu nějakej jinej (pro mě zajímavější) program a můj osobní čas strávim jinak ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Klocáku: Ty jsi mě ale vůbec nepochopil. Já tenhle sraz vůbec nekritizuju :o za počasí nikdo nemůže (i když na druhou stranu - od Trutnova jižněji bylo hezky celou cestu co jsme jeli domů a od Ml.Boleslavi už bylo i sluníčko, takže možná, kdyby jsme neměli sraz na horách...?), to je jasný, nicméně třeba ta jízda zručnosti se udělat dala a nebylo chybou organizátora, že se nakonec nekonala, ale účastníci sami se nakonec rozhodli, že radši pojedou na vyjížďku. Zdůrazňuju - pointou mýho předchozího příspěvku rozhodně nebyla kritika organizace srazu!!!!!!!!!!
A opět - i Klocák potvrdil to, co Michal psal a co já jsem v tom předchozím příspěvku uznal - že prostě takovej průběh srazu většině účastníků vyhovuje. Projedou se Simkou na jasně daný cíl, nemusí nic organizovat, nic platit, popovídají si s kamarádama a mají čas se pověnovat dětem. Já jsem si ještě do tohohle srazu myslel, že něco takovýho musí většinu účastníků přece strašně nudit, ale přesvědčil jsem se, že ne, že právě tohle je ta představa pohody a správnýho srazu - tak dobře, beru to, neprotestuju a dal jsem teda Michalovi za pravdu - nic nekritizuju ;)
Mimochodem Klocáku, prvních několik srazů jsem s Michalem organizoval já a tak se mě hodně dotýká, když o mě píšeš něco ve smyslu, že kritizovat umí každej, ale přiložit ruku k dílu to ne... navíc se podívej kdo píše časopis pro členy klubu... ale to je jedno.
Problém je spíš v tom, že spousta těch aktivit už se ani neplánuje, protože účastníci o ně neměli pořádný zájem což se několikrát ukázalo tím, že jsme šli něco podnikat a někteří se prostě na to vyprdli a jeli si sami někam úplně jinam. A tak se Michalovi vůbec nedivím, že nic moc extra neplánuje, prostě udělá hrubou kostru a průběh srazu pak nechá na tom, pro co se účastníci rozhodnou. A já jsem v tom předchozím příspěvku nic nekritizoval, jen jsem napsal, že pro mě je to takhle zabitej čas, ale uznal jsem, že měl Michal pravdu, že většinu lidí to takhle baví, tak to holt je. A nebylo by to o moc jiný, kdyby bylo hezky ;)

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Pánové, pravdu máte oba. Mě osobně se sraz nelíbil. Ano, odpočinul jsem si, viděl jsem se zase s kamarády a jejich Simkami, zahrách jsem si "beachvolejball" :lol: podíval se zase po Krkonoších, vzal jsem na sraz hned dvě Simky. Jenomže mne štvali jiný věci. Jak říkám, život je otázkou priorit. Já jsem nikdy na srazu nechyběl ani minutu. Celý rok si hlídám diář podle srazů. Není to dobře nebo špatně, jenom Simca klub má pro mne prioritu číslo jedna. Teď kvůli němu budu měnit i domov. Mne mnrzí, že pro jiné jsou priority jiné. Vždyť si vzpomeňte třeba na Chrustenice, připravovalo je víceméně dvacet lidí, trávili jsme tam všechen čas, přijeli první o pět dní dřív a odjížděli poslední a nejenom proto, že jsme ho připravovali - PROSTĚ JSME TAM CHTĚLI BÝT!!!!!
Dneska je to jiné. Spousta lidí přiřadí vyšší prioritu jiným věcem. Jsem si naprosti jist, že pokud by srazy vypadali jako na mezinárodním, tak by i Michaltalbot přijel v pátek v poledne, postavil si stan a odjížděl v neděli večer. Ten sraz by ale pro něj (a pro každého z nás, z Vás) musel být svátek, musel by se tam těšit půl roku dopředu a ne do poslední chvíle přemejšlet, zda má smysl tam jet. Pak pojede i do tý Černý pri Čope.
Proto jsem dneska ráno o srazech mluvil s některými ze simkařů, kteří na srazu v tu chvíli byli. Navrhuji sejít se na říjnovém setkání u stolu a začít připravovat jarní sraz, který bychom pozvedli na podstatně vyšší úroveň, než máme na srazech teď.
Několik nápadů:
- rozeslání pozvánek všem majitelům Simek několik dní či týdnů před srazem
- umístit pozvánky na různá veteránská fora
- v pozvánce dopředu uvést program (mít i variantu pro nepřízeň počasí)
- welcome tašky s dárky pro účastníky
- pravidelná burza dílů
- videoprojekce a hudba
atd....jistě dostaneme i další nápady.
Na přípravě srazu bych se ale pochopitelně nemohl podílet pouze já, ale BUDE nás víc.

Simky mají mezi lidmi slušné renomé, Simca klub taky - je na čase, aby stejné renomé měli i klubové akce a Národní sraz vozů Simca se stal SVÁTKEM VŠECH MAJITELŮ SIMEK, TALBOTŮ, MATER A CHRYSLERŮ.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Další Simca akce

Příspěvek od paja »

Mam stejnej názor. Já totiž mam pocit, že to neni ani tak o aktivitě na tom srazu, jako spíš o sváteční náladě chystajících se účastníků a pak o troše zklamání z šedivosti srazu. Souhlasím s tím, že ta "šedivost" je z půlky daná počasim, ale s tou druhou půlkou se dá určitě něco dělat. Já třeba ani nečekam, že sraz bude nabitej akcí, čekám spíš pohodu, tu sváteční atmosféru, nostalgii. Představoval bych si určitě vyhrazený místo jenom pro ten sraz, abysme se tam nemotali s ostatníma lidma. Myslim teda nějakou místnost(i), kde bysme byli jenom sami, auta ať jsou přístupný i ostatnim obdivovatelum a čumilum. V tý místnosti bych to viděl určitě na nějaký promítání zajímavostí (podotýkam pořádně připravenejch) na velký obrazovce, s komentářem na úrovni, můžou tam bejt třeba i nafocený nějaký zajímavý postupy při renovacích nebo když se bude chtít někdo něčim pochlubit... Každej sraz by moh bejt v duchu nějaký doby, tzn. třeba 60. leta s ukázkama z filmů z tý doby se záběrama na Simky, s hudbou z tý doby na pozadí, proč ne s tancem a pod. Tim pádem by se tam možná líp přitáhly i partnerky nebo rodinky. Samozřejmostí by mělo bejt dobový oblečení k autu. Pak bych tam viděl nějakou burzu, můžou se tam i pučovat nebo vyměňovat DVD s filmama... Vyhlášení vítězů soutěží ať je na úrovni a s trochou pompy. Jízda zručnosti mi tam nějak nechybí, může tam bejt vyhrazenej čas pro nějakou takovou nebo jinou performanci, já rád zatleskam. Ale hlavně by to mělo bejt rozvržený do 2 dnů a na všechno dát dost času a taky někoho na kloudnou dokumentaci srazu.
Klidně bych udělal jen jeden sraz za rok, ale pořádně připravenej a na úrovni, kterej by stál za to, udělat si na něj čas a dát mu prioritu před čimkoliv jinym a ne jet jen, když nemam nic jineho na práci a pak, věřim tomu, by nikdo neřešil, jestli je v Horní Dolní nebo Dolní Horní. Prostě jak řiká MichalS.
Klidně ať jsou i jiný akce, třeba akčnější, třeba v kamarádskom duchu někde u ohně, třeba pro míň lidí, ale přimlouval bych se za jednu pořádně načančanou a nablejskanou a jsem pro to ochotnej i leccos udělat. ;)
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

A jak sraz probíhal?
Já jsem dorazil i s rodinou ve čtvrtek. Navštívili jsme bobovou dráhu ve Špindlu, prošli si Vrchlabí. V pátek jsme měli naplánovaný plážový volejbal s několika účastníky. Večer jsme již seděli v hospůdce a vyprávěli, co se událo od doby, kdy jsme se viděli naposled.
V sobotu začalo sice pršet, ale i tak jsme v jednotlivých přeháňkách vystavili své vozy a vítali nově dorazivší kamarády. Po společném obědě jsme měli v plánu vystavit své vozy na náměstí ve Vrchlabí. Na liduprázdné náměstí se poměrně rychle sbíhali lidé a turisti, nicméně po několika minutách nás vyhnal prudký déšť. Vzhledem k počasí jsme vzdali jízdu zručnosti a dohodli se na výletě na Pomezní boudy. Tam jsme si prohlédli muzeum hraničního přechodu, dali něco horkého do žaludku a volili nejhezčí vůz srazu. Po příjezdu do kempu byla soutěž elegance vyhlášena, včetně dalších ocenění.


Soutěž elegance vyhrál Jarda Myška se zelenou Simkou 1307 GLS po celkové renovaci
Nejstarší vůz byla Simca 1300 Ivana Karlovského z roku 1966 (Simca, ne Ivan :lol: )
Nejvzdálenější účastník se Simkou byl Jirka Lefner se Simkou 1301
Zvolen byl i Smolař srazu - Čenda Karczmarek, který musel svoji Simku Aronde (na které dělal do posledního dne) nakonec odvézt, z poloviny cesty na sraz, zpět domů s poškozeným motorem.

Kdo chtěl, mohl večer zhlédnou několik fotek a videa z jarního srazu francouzského Simca klubu anebo se bavit po svém.
Ráno jsme se rozdělili. Někteří vyjeli na Smržovku do vojenského muzea, ostatní pomalu směřovala směrem domů.

A víte komu se sraz líbil nejvíc?
Mým Simkám, jedenáctistovce a horizonu, protože se pořádně projeli a nemuseli smutně čekat v garážích ;)



Jinak na srazů byli k vidění Simky 1100, 1300, 1301, 1301s, CH180, 1307, Horizon, Murena.
Přílohy
P9050012.JPG
P9050012.JPG (126.17 KiB) Zobrazeno 5531 x
P9050018.JPG
P9050018.JPG (129.8 KiB) Zobrazeno 5529 x

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Mě se sraz osobně moc líbil. Jedina vada bylo počasi ale to nikdo neovlivní. Myslim,že hlavním duvodem jet na sraz ,že se sejdeme a pokecáme. Nasralo mě když někdo jede na sraz kvuli testaci a když ji nedostane tak slyšim to,že tam jel na hovno a že se na vše muže vysrat apod.Ja nevím ale na sraz jedu protože se těšim a těšim se na lidi,kteří tam budou a to,že s nimi mohu trávit čas. Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Líbí se mi jak to Michal zhodnotil a souhlasím s tím. Dál už bych to nepitval, ale je vidět, že změnu to chce a rádi se s Maruškou zapojíme. Jsem zvědavej na reakce ostatních ;) zejména těch, kteří nejsou moc akční :twisted:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

Rád taky připojim ruku k dílu 8-) A v tom co bylo už se pitvat nemusíme :!:
Jsem rád , že začneme všichni "něco" nejdřív dělat a až pak (eventuelně) nadávat :lol:
Za sebe bych rád jen dopředu určil termín schůzky, kde by jsme se sešli - všichni, kdo mají zájem "povýšit" úroveň Simca clubu / Simca srazů - takže chápu to správně na 30.10.2009 (dle kalendáře akcí) :!:
. . . bo to už budeme mít všichni auta "zazimovaný", trávu u baráčků posekanou a listí schrabaný 8-) tzn. budeme mít všichni čistou hlavu jen a jen na "simcanápady" :mrgreen:
Jen bych si dovolil okomentavovat :
2 MichalTalbot : co se týče počasí - to opravdu neovlivníš! Mohla být klidně inverze a kolem Kolína by byla mlha a na horách sluníčko 8-) A co se týče náplně srazu, já taky zažil (nejen letoš) lepší srazy, ale to Vrchlabí splnilo přesně to, co jsem od toho očekával :roll: A až budeš mít (mimo náročný práce) ještě rozestavěnej barák a minimálně jedno dítě, tak možná svoje nároky "přehodnotíš" - a to myslim v tom dobrym slova smyslu :!: Věř zkušenějším - někdy Tě z hlediska Simek plnohodnotně uspokojí i přidělání dětský sedačky do auta než GO přední nápravy ;)
. . . a jen by mě zajímalo, jak definuješ "účastníky, kteří nejsou tak akční" :o
2 Pája: Plně souhlasim - radši jeden pořádnej sraz za rok, než 3 "průměrný" :o A určiě nejde jen o auta, ale i o doprovodnej program, kde si užijou i manželky, přítelkyně, evet. děti, rodiče a rodiče 8-)
Myslim, že jako "mustr" by mohl posloužit sraz "Classic Cars" v Bystřici nad Pernštejnem! Byl jsem tam za posledních 7 let 6x, byl jsem tam se Škodovkama i Simkama - a můžu "svatosvatě" odpřísáhnout, že když si "odmyslim" mezinárodní srazy, tak je to v Čechách pro mě nejlepší sraz! Je to jediná akce, kterou fakt nechci v roce "propásnout" - kdo zde nebyl, tak možná nepochopí :roll: Je tam soutěž elegance (vozy i účastníci), závod (populárně-odborný), dobový oblečení, večer tanenční zábava s R´n´Rollem, atd. Pak bych to "namíchal" s těma fotkama (jak píše Pája) - tohle se stává tradicí srazu Spartaků (promítá se zde "nekonečná smyčka" fotek ze života Spartakovců) - tzn., kdo chce tak popíjí, kdo chce tak si povídá, kode chce tak tancuje, kdo chce tak kouká na fotky, kdo chce tk kupuje ND od Ivana Karlovskýho ;)
Ale myslim si, že když dáme hlavy dohromady, dovedeme udělat "národní sraz" tak zajímavej, že se třeba pojednou podívat "frantíci" zase k nám :roll: . . . a to by byla pro nás opravdu dobrá reklama po "Simcaevropě" :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj všem. Srazy by měly být 2 až 3 do roka protože jeden je podle mě málo a posílat lidem pozvánky a prosit je,aby se dostavili na sraz tak to je blbost protože kdo chce pojede a kdo ne tak at zustane doma. Na stránkach jsou data všech srazu tak každy je infomovan dost. Je jasné,že to pokažde nevyjde přijet na sraz a nebo nemuže. Jinak jak jsem už psal ja si nestěžuji a pro mě je prioritouže se s vámi všemi sejdu. Ahoj Jirka

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Jirko nemáš pravdu. Srazy jsou určitá forma podniku a má-li být podnik úspěšný musíš investovat. Čas, marketing, práce atd...
Já mám čtyři podniky, vím, o čem mluvím

Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Amelie »

Ahoj všem,

myslím že Simca akcí typu vyjíždka, rallye, spanilka... může být během roku klidně 2-3, ale líbí se mi ta myšlenka jednoho velkýho ofigo srazu Simcaklubu ČR, je i dobrej nápad vložit pozvánku na francouzská a jiná simcafora, vzhledem k tomu že věřím, že i oni by se rádi podívali na ten náš - účast mezinárodních účastníků je na srazech po Evropě celkem běžná věc.

Tím pádem můžeme dlouho dopředu připravovat obsáhlý a dvoudenní program včetně soutěže elegance dle let výroby či typu, cenu pro nejvzdálenějšího účastníka, vlaječky, dárečky, samolepky, burzu dílů, časopis, návštěvu nějakého veteránského muzea, či jiné krásy v ČR, výlet na Hlubokou, nebo Konopiště - ja nevim... také by šlo vybrat drobný sympatický poplatek a nabídnout možnost ubytování v kempu, či hotelu v okolí, pro toho kdo by chtěl...

U všech těchto věcí je ale potřeba zapojení více lidí a 100% spoleh na zařízené věci a pomoc.

Pevně věřím, že ať se tu handrkujeme jak chceme (protože každý máme nějaké přesvědčení, názor, ego, citlivost na určitě věci a náturu), máme opravdu SPOLEČNÉ to, že máme rádi naše auta - Simcy, Talboty, Chryslery nebo jíné, jsme malá a ve srovnání s jinými fory sympatická skupina lidí, kteří si mají co říct a co vzájemně dát.

Takže zdravím všechny co tu jste, přispíváte, jezdíte na srazy, čtete a píšete zde, berete partnery a děti s sebou, svá auta hýčkáte, fotíte, renovujete... :-) a pojdme se soustředit na to "vo vo vo čem to je.." ;-)
Naposledy upravil(a) Amelie dne 07 zář 2009 10:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

:lol: jak se chcete shodnout na náplni srazu, když jen na tak základní věc, jako je počet srazů, se názory tolik různí. Já bych taky byl pro dva, ale oba pořádný. Mě zas třeba vůbec neláká představa, že budu muset na každej sraz jezdit v dobovým kostýmu, tancovačku to už vůbec a fotky si stejně dělá každej sám podle potřeby. Pozvánky bych zase třeba udělal, protože spousta lidí na internet nechodí a zavolat jim, nebo napsat včas dopředu, by mohlo mít úspěch. Ono to člověk i potěší, když najde ve schránce hezkou pozvánku, a má radost, že si na něj někdo vzpomněl a chce ho mít na sraze.
Moje představa plnohodnotně prožitýho dne je třeba taková (a vím, že zase tohle bude pro spoustu lidí špatně):
ráno sraz v Mělníku,
10:00 společnej výlet na místní zámek a návštěva blízké kostnice,
12:00 - 13:00 oběd,
13:00 - 14:00 spanilá jízda do Prahy,
14:00 - 16:00 projížďka po nábřeží a přes Václavák (aby jsme lidem zase Simky trochu připomněli)
16:00 - 17:00 přesun do Radotína,
17:00 - 18:00 motokáry v Radotíně,
20:00 návrat do kempu v Mělníku, pak hospoda.

V neděli ráno a dopoledne burza ND, ale žádný, že já mám tamto v kufru, ne všichni by to vystavili na stolečky nebo na deky u aut.
11:30 - 12:00 soutěž elegance (auta)
12:00 - 13:00 oběd
13:00 - 16:00 výlet a projížďka po Kokořínsku
17:00 vyhlášení vítěze soutěže elegance a ukončení srazu

Klocák: míň akční jsou podle mě ti, kteří obracejí oči v sloup, když slyší jízda zručnosti, ti, kteří když se má jet na spanilou jízdu tak zdržují a půl hodiny jim trvá než nasednou do auta, nastartují a zařadí se do kolony (to i takovej Ivan je proti některým lidem doslova namydlenej blesk), ti, kteří si užívají jízdu rychlostí 40km/h, při který já jsem vzteky bez sebe a nejradši bych se otočil a jel se někam opravdu projet. I Simca Aronde je schopná bez sebemenšího problému jet průměrnou rychlostí 80km/h, ale někdo prostě jezdí i po dálnici 60km/h a stačí mu to (zažili jsme s Michalem osobně). Míň akční jsou ti, kteří dokážou hodiny prosedět v hospodě, když i za deště se dá dělat spousta jiných věcí.

Ale jak říkám, to jsou jen moje názory a tenhle sraz mi ukázal, že většina, pro kterou Michal srazy organizuje, je jinýho ražení a má názory zcela odlišné, takže si myslím, že pokus o oživení, nebo zatraktivnění srazů, stejně umře na nezájem většiny účastníků.
Proto už nechci ani dál pokračovat v týhle debatě, nechci prosazovat svoje názory, když jsou v rozporu s většinou, nechme už to na to setkání, kde se pojďme zkusit shodnout na něčem, co se bude líbit všem. Akorát jedna důležitá věc - kdo se nebude chtít zapojit, nebude chtít teda jet podle toho na čem se domluvíme, tak ať na srazy radši nejezdí, protože jestli se domluvíme na kostýmech a půlka lidí přijede v "civilu" tak to je na hovno, stejně jako, když jedeme spanilou jízdu a někdo má před sebou 200m mezeru a kolona se pak roztrhá - kdo se bojí jezdit v koloně, tak ať v ní prostě nejezdí, nebo jede poslední.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Další Simca akce

Příspěvek od paja »

Já si neodpustim dvě poznámky.
Teda nevim, jestli má cenu jezdit spanilou jízdu průměrem 80km/h, což znamená jet na okreskách furt tak 140, což by možná :!: zvládla tak Murena 2.2S a čumilové, pro který se spanilka dělá by z toho měli teda "zážitek".
A schválně neřikam kostýmy, protože to je dobový oblečení, který k autu patří. Simce taky neřikam rekvizita... ;)
Vlastně tři. Čim bude na srazu víc lidí, tim budou mít větší "setrvačnost" a je třeba mezi akcema dát delší čas na "přesun", to neni jak když jdeš lunaparkem a skáčeš z atrakce na atrakci.
Naposledy upravil(a) paja dne 07 zář 2009 10:10, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

paja píše:Já si neodpustim dvě poznámky.
Teda nevim, jestli má cenu jezdit spanilou jízdu průměrem 80km/h, což znamená jet na okreskách furt tak 140, což by možná :!: zvládla tak Murena 2.2S a čumilové, pro který se spanilka dělá by z toho měli teda "zážitek".
A schválně neřikam kostýmy, protože to je dobový oblečení, který k autu patří. Simce taky neřikam rekvizita... ;)
Šmarjá je snad jasný, že to myslím tak, že i ta Aronda zvládá udržovat mimo obec stálou rychlost 80km/h, tak není potřeba se vléct mimo obec 40km/h, a ne že průměr od vyjetí z kempu po doražení do cíle má být 80km/h.
Já taky myslel, že spanilka se dělá pro čumily, ale to jsme neměli jet do hor :lol: nýbrž třeba do Nový Paky = přes co nejvíc měst, oni lidi jsou většinou ve městech a ne v lese ;)

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

2 MichalTalbot : Michale, já si myslim, že si odporuješ - pročti si ještě jednou reakce na fóru, lidi chtějí změnu (třeba nebude 100% podle Tebe), ale určitě jsme schopni "to" posunout někam "dál" :!:
2 Všichni : Každej máme nějaký nápady a názory, pak už je to o kompromisu a chuti cokoliv udělat 8-)
Ale jinak bych nechal tu debatu opravdu na pokec v hospodě - proto opakuju :
Kdo chce jakkoliv přidat ruku k dílu, sejděme se 30.10. - dle plánu akcí a "dáme na to řeč" 8-) Hlavy "vychladnou", veteránská izahrádkářská sezóna bude u konce, takže nás nebude nic rozptylovat :lol:
Simcavehement Klocák
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Přesně tak spanila jizda se jezdí přes města a dědíny at se maji lidi na co dívat a ja považuji spanilou jízdu za zlatý hřeb celeho srazu . Jinak bych se moc přilouval na 2 srazy ročně tj. na jaře a na podzim Jirka

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Klocák: čím si odporuju? :shock: Začínám mít pocit, že se mě jen snažíš nasrat - nevím proč, ale docela se Ti to daří! Protože řeči o čecháčkovství, o tom, že si odporuju a že jen kritizuju a nic nedělám - to jsi v mým případě hodně mimo.

Odpovědět