Další Simca akce

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

jsem to nechtěl hned psát, když jarní dělám já, ale v jednom s Michalem souhlasím. Podzimní dělá Jirka, má zodpovědnost za to, aby to bylo kvalitní, tak je fér mu nechat pravomoc, aby to připravil podle svého nejlepšího svědomí. Když to bude blbý, příště to bude dělat někdo jinej. To samé s jarním.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Jsem rád, že jsme (jste) se shodli na základním pravidle. A to, že organizátor srazu zde realizuje svoje představy, jak má takovýto sraz vypadat! :o A těšme se na jaro a jarní sraz a také na podzimní, ten Jirkův! :roll: Je to ještě daleko a není třeba se plašit. :lol:
ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od George »

Tak tak. Jak si to organozátor vymyslí, tak to bude. Jinak nějaká dvouhodinová výstava někde na náměstí mě taky nijak neláká. Už jsem zažil, na nějakém srazu, že jsme dojeli někam na náměstí a tam se 2 hodiny stálo na jakési výstavě v podstatě bez možnosti nějaké další zábavy a bylo to strašně dlouhý a nudný. Takže by se mi líbila varianta s obědem. Tzn. někde zaparkovat auta a jít si někam sednout na jídlo nebo kafe a za ty dvě hodinky zase naskákat do aut a zmizet.
Pokud se týka těch mašinek jet tam jen na chvíli na otočku asi nemá smysl. My tam byli asi před 4 lety. Dojeli jsme do Jindřichova Hradce tam jsme nechali auto a pak jeli mašinkou (parní) do Nové Bystřice a po krátké procházce po městě zase mašinkou (tentokrát motoráčkem) zpátky. Byl to výlet takřka na celý den. Je to pěknej zážitek, ale jet se jenom někam podívat na nádraží asi nemá smysl, protože tam nic ke koukání není (pokud zrovna nejede vlak).
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Výborně, takže já jsem za prudiče, to je kouzelný. Ale že většina lidí tady řekla totež, co já a jsou za to chválený, to je taky v pořádku, že :P Já jsem tím jen chtěl vyjádřit, že mi skutečně vubec nebaví stát 2 hodiny n náměstí jak idiot. Pro někoho to možná je vrchol, pro mně ne. Ale milerád to podstoupim, když v tom daným čase nebudu meuset stát u auta, ale pujdu se třeba najíst. Mašinky na neděli mi neva. Já neřikám, že to musí bejt podle mně, ale zrovna třeba ty, Ivane, jsi byl dost vypruzenej v tom Kyjově, že se tam akorát čumí. ;)

Co se týče příjezdu na sraz, tak 11 hod mi přijde opravdu hodně pozdě. Vono je to pěkný, že spousta lidí, ať z pohodlnosti, nebo z pracovních, či jiných důvodů, přijedou až v sobotu, ale sraz je vždycky plánován, jako celovíkendový, tzn od pátku do neděle. Mám v živé paměti Seč, kdy jsme v pátek seděli v hospodě 4. To se na to mužem vykašlat a jezdit na sraz jen na dopoledne jako Chrysler klub. To znamená, kdo nepřijede v pátek, kdy sraz začíná, musí si halt v sobotu přivstat. Pač zahajovat program v 11, to je skutečně naprosto promrdaných půl dne. Pak si všichni stěžujou, že jsme se málo viděli atd.
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

je blbost dělat obědy mimo camp, pak akorát budeme mít opět problém s campy.
Ono pro ně není zajímavý,když tam přijede auto v so ráno, lidi se nají jinde a vpodvečer odjede. Nejsou charita, takže třeba ono zbytečné parkování by bylo realitou.
K tomu zahájení, na veteránských akcích se pravidelně zahajuje kolem 9h. ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Honzo, klidek, nikdo z Tebe prece prudice nedela. Ja si teda nejak nemuzu vzpomenout, ze bysme nekdy nekde 2 hodiny museli stat u aut, vzdycky je moznost nejake zabavy v miste, treba v Klatovech vez a dalsi pamatky, v Kyjove motorky, apod. A tim vlackem bych se urcite chtel projet, jeli jsme takhle na Cierny Balog a vidim to jako George, je to minimalne na pul dne.

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

Jojo, hlavně klídek ;)
A Buráku neboj, mám připravenou Simcarallye na Českomoravské vrchovině a můžu Ti slíbit, že na náměstí nikde stát nebudem :mrgreen:
Během závodu zažiješ jen samý kultůrní a místopisný zajímavosti 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Muzeme dat klidne zahajeni na 9:00 a tak dosahnout skutecneho zahajeni v deset. Prijet v patek je mozne pouze pro toho, kdo nema pevnou pracovni dobu, protoze prijit domu z prace treba v pul sesty, sbalit sebe, rodinu, umyt auto a vyrazit do vecerni totalni spicky, to znamena doplacat se na misto mezi devatou a desatou vecer - pokud je sraz dal nez par km od bydliste. Clovek je utahanej z prace a nez se ubytuje se a osprchuje, je tak akorat cas jit spat. Naprosto chapu, ze nekdo radsi vstane v sobotu brzo, nasnida se, umyje auto rano a dojede na misto az dopoledne. Ovsem pokud ma byt na miste v 9:30 - aby se do tech desiti ubytoval, vybalil a privital s ostatnima, tak to znamena vstavat tak v 6:00, pokud to chcete o hodinu posunout, tak se obavam, ze to bude mit pouze ten efekt, ze budeme zahajovat v min lidech a ostatni budou dorazet pozdeji.
Je fajn, ze nektere ostatni srazy zacinaji driv, ale to jsou multiznackove srazy, kam jezdi vetsinou lidi z okoli (plus ti co na to maji cas) a stejne je ucast velika, protoze potencialnich navstevniku jsou tisice a kdyz z tech tisicu prijede desetina, tak je finalni ucast vzdycky dobra. Potencialni ucast Simkaru je znacne omezena a na to je treba brat ohled. Mj. taky proto jsem tady kdysi zalozil tema Pocitani Simek, ktery se nasledne zvrtlo a bylo oznaceny za zbytecny, abysme vedeli o co nejvic autech, ktery tady v ty republice jsou, nejenom auta, ktery zname, ale vsechny. Jedine tak potom muzeme pracovat s realnymi predpoklady kolik aut a odkud muze teoreticky prijet a jak a co udelat pro to, aby jich prijelo co nejvic.

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Honza má pravdu v tom,že zahájení v 11.h je vlastně pul dne v prdeli . Takže muj navrh je zahájení v 9hod . Uvodní slovo předsedy a elegance 9-10h ,od 10-11hod -schuze,potom oběd ale v kempu jak píše Michal jelikož by nastaly problémy s majitely kempu Oběd by trval max do 13hod a myslím,že jsme schopni byt na naměstí mezi 13,30 a 14hod do max 15hodin a potom udělat spanilku někam kde bychom udělali nějakou soutěž a zpět do kempu.... Ty vláčky jsou dobry nápad a už jsme to s Honzou a Michalem minuly tyden řešili ale fakt se to do sobotniho programu nevejde a vyjde to pouze na neděli kdy tam v kolem 10hod rano mužeme zajet ....

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

ono s tím zahájením....je to vcelku fuk.....protože lidi znají program s pozvánky, fora nebo webu....a není až tak moc nezbytný. Zatím se dělalo mezi 10-11 a ikdyž jsem se snažil tomu dát nějakou přesnost, lidi na to kašlali

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Tak nějak, nelámal bych to přes koleno... ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od George »

Ono když budu vědět, že mi hned po zahájení něco uteče, tak tam budu spěchat. Ale jestli dopředu vím, že je v 9 zahájení a pak se v podstatě hodinu až dvě nic neděje, tak pokud budu zodpovědnej, tak přijedu tak, abych stihnul začátek schůze a nebo přijedu ještě později. Pokud bude zahájení ráno a pak se hned někam vyrazí, tak budu spěchat, abych tam byl co nejdřív a nic mi neuteklo. Schůze může být klidně odpoledně po návratu do kempu.
Ale už to tady zaznělo několikrát. Kdo dělá sraz, tak ať si to vymyslí jak se mu to zdá nejlepší.

A mimochodem, připadá mi trošku hloupý, program podřizovat tomu, aby v kempu měli tržbu za obědy.
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

no Georgi, hloupější je, když camp chce blbejch 50,- za parkování auta jako pronájem plochy ;)

Campů je hodně, dobrejch se vstřícným personálem málo

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od George »

Ale tomu já rozumím. Teda vlastně nerozumím. :evil:
Já kdybych měl kemp, tak si to prostě nedovolím. Už jsem taky nějakou akci zorganizoval tak vím, jaký to je jednat třeba s ubytovatelema nebo hospodskýma. A opravdu se normální slušný člověk mnohdy nestačí divit, co všechno někteří dokážou požadovat. Ale to nepatří do tohohle tématu.
Jen mě to vždycky naprdne, když já jako zákazník někam přijdu (třeba do toho kempu) a já něco chci (nebo potřebuju) tzn. přináším dotyčnýmu práci a tudíž výdělek a místo aby se snažil mi všemožně vyhovět, tak to skončí tak, že se já mám přizpůsobovat jeho požadavkům. To mi přijde, jako kdybych chtěl vybílit pokoj a malíř mi řekl, že mi to rád udělá, ale tenhle půlrok maluje jenom černou, protože byla levná a má jí plný sklad.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

George: vítej v ČR :? jsou obory, kde si prostě nevybereš - všichni se chovají stejně :roll:

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jirko,já chápu Tvé rozhořčení ale jsme v ČR, Ale ten majitel campu když ví,že u něj budou obědy a večeře apod tak zase mám domluveno,že máme celý krásny sál po celé dva dny pro sebe tudíž i pro členskou schuzi a nepustí tam cizího člověka takže máme uzavřenou společnost, ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

To je zajímavá informace, že budeme mít sál k dispozici po celé dva dny.

Navrhuju, kromě klubového stánku se suvenýrama, zorganizovat také po dlouhé době burzu ND, případně literatury a modýlků :!: Jde totiž o to, že to budeme moct přes noc zamknout a nebude se to muset večer honem uklízet. Samozřejmostí je dodržení pořádku a neznečistění prostor!

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

George píše:Ono když budu vědět, že mi hned po zahájení něco uteče, tak tam budu spěchat. Ale jestli dopředu vím, že je v 9 zahájení a pak se v podstatě hodinu až dvě nic neděje, tak pokud budu zodpovědnej, tak přijedu tak, abych stihnul začátek schůze a nebo přijedu ještě později. Pokud bude zahájení ráno a pak se hned někam vyrazí, tak budu spěchat, abych tam byl co nejdřív a nic mi neuteklo. Schůze může být klidně odpoledně po návratu do kempu.
Ale už to tady zaznělo několikrát. Kdo dělá sraz, tak ať si to vymyslí jak se mu to zdá nejlepší.
2 George : Nenapsal by jsem to lépe :!: ;)

2 Ostatní : Ona by se ta Georgova myšlenka mohla interpretovat i jinak :

. . . "proč vlastně pojedu na sraz, když vim, že se tam do oběda nic neděje? Není lepší ten čas strávit nějak jinak?
Neuvažují takhle třeba ti majitelé Simek, kteří jednou na sraz přijeli a pak se už nikdy nevrátili?

Nechci nikoho urazit, ale já když si můžu vybrat, tak vždycky radši pojedu tam, kde "nestojím jak vohnout" a nečekám "až zahřmí" 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Klocák: to ale přece není případ Simca klubu, naše srazy rozhodně patří k těm akčnějším. A taky - brzo ráno zahajují většinou srazy jednodenní, kde není potřeba se ubytovat, vybalit věci z auta, nakrmit děti, atd. Jestli jsou lidi, kteří párkrát přijeli a už nejezdí, tak to určitě není kvůli tomu, že se během dopoledne "nic" nedělo. Upřímně, ta představa mě už teď děsí - sraz bude třeba na Moravě, já budu vyrážet v pátek po práci, večer z Prahy do Brna souvislá kolona, nebo v sobotu v šest ráno, abych tam byl na devátou a hned po příjezdu honem, honem, tady, teď, pojď, nezdržuj, honem na start, kde máš propisku, šup účastnit se soutěže, dělej, dělej, piš, běž dál, nezdržuj... Tak takhle fakt ne!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Já ny Bystřici, pokud jedu ráno, tak vyrážím v 7, abych tam byla. Prostě, když tam chci bejt, imho je to 2x ročně, tak se přemužu a vstanu. Je to jen a jen o lenosti a pohodlí. A už jsme si před nějakoui dobou řekli, že nebudem snižovat laťku ;) A je to, jak píše George. Taky je nutné, aby se při brzkém příjezdu něco dělo. Já bych viděl kompromis. V 10 je zahájení a na nikoho se nečeká. Ono se to lidi naučej. A neargumentujte mi tady tim, že máte všichni moc práce a hodně jezdíte. I já hodně jezdim a i já mám hodně práce...
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

Michale, jen malá reakce na tvůj příspěvek 8-)
1. Nikdo neřekl, že nejsou Simcasrazy akční, idkyž já osobně (omlouvám se za upřímnost) je řadím spíš mezi ty "méně akční", ale to je názor každého z nás . . .
2. Já jsem reagoval na to, že na Simcasrazech se (znovu se omlouvá m za upřímnost) "projebe" hodně času "čekáním na "něco"
3. Sraz ve Strážnici jsem hodnotil dobře, ale možná i proto, že jsem si sám s rodinou "přibral další aktivitu", prošli jsme si místní Skanzen (doporučil by jsem to každému, se Skanzenem v Kouřimi se to nedá srovnat) a plavbu po kanále jsem zorganizoval já.
4. Sraz ve Strážnici :
- čekání na schůzi : 8 -11, tzn. 3 hodiny
- náměstí skoro 2 hodiny
- čekání ve frontě na "dovednostní" soutěž - 30 min (A to jsem jel ve spanilce na začátk ukolony)
Tzn. celkem pročekanýho času min. 5 hodin, nezlob se na mě, to je na jeden den slušná porce :(
Burák píše:Já ny Bystřici, pokud jedu ráno, tak vyrážím v 7, abych tam byla. Prostě, když tam chci bejt, imho je to 2x ročně, tak se přemužu a vstanu. Je to jen a jen o lenosti a pohodlí. A už jsme si před nějakoui dobou řekli, že nebudem snižovat laťku ;) A je to, jak píše George. Taky je nutné, aby se při brzkém příjezdu něco dělo. Já bych viděl kompromis. V 10 je zahájení a na nikoho se nečeká. Ono se to lidi naučej. A neargumentujte mi tady tim, že máte všichni moc práce a hodně jezdíte. I já hodně jezdim a i já mám hodně práce...
2 Bu : už se dneska podruhý opakuju - nenapsal by jsem to lépe :mrgreen:

2 Všichni : hlavně klídek :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Já ny Bystřici, pokud jedu ráno, tak vyrážím v 7, abych tam byla. Prostě, když tam chci bejt, imho je to 2x ročně, tak se přemužu a vstanu. Je to jen a jen o lenosti a pohodlí. A už jsme si před nějakoui dobou řekli, že nebudem snižovat laťku ;) A je to, jak píše George. Taky je nutné, aby se při brzkém příjezdu něco dělo. Já bych viděl kompromis. V 10 je zahájení a na nikoho se nečeká. Ono se to lidi naučej. A neargumentujte mi tady tim, že máte všichni moc práce a hodně jezdíte. I já hodně jezdim a i já mám hodně práce...
Naprosto souhlasím. Já jsem sice psal v 9 hod ale kompromis v 10 hod je reálný. Ale v 10hodin musí začít program tj,proslov zahájení předsedy ,elegance a od 11-12 h schuze od 12-13.30h oběd ,potom spanilá jízda a ve 14hod -15hod na náměstí a následně program zřejmě soutěž apod...a zhruba v 17hod na kempu . Sraz je už od pátku a pokud někdo nestíha ranní vstávání tak doporučuji přijet v pátek ;) Já se na sraz vždy těším a vždy přijedu v pátek . O termínu srazu všichni víme několik měsícu předem a myslím,že by neměl být problém si zajistit včas přijet na sraz ;)

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

- já beru věci na burzu určitě, bo tu mám asi tři bedny novejch věcí, který chci vzít na sraz do Německa, takže je nejdřív nabídnu Vám

- nezapomeňte, že někteří se vidí jen na srazech a mají potřebu si říct alespoň ahoj.Takže bych to zase nehrotil z extrému do extrému. Původní koncept (na základě několika let srazů), byl dělat jarní sraz více "onanistický" :mrgreen: , s přehlídkou, spanilkou, náměstím a podzimní akčnější (zručnost, orientačka, znalostní..). Přišel by si každý na své a taky by každý věděl, co ho na srazu čeká.

Nevymýšlejte s ohledem na svoje zájmy, ale na zájmy skupiny 40 lidí ;) .

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od George »

Ono je hrozně důležitý, to znám z vlastní zkušenosti z organizace soutěže, stanovit nějaký program a ten pak striktně dodržovat. Může tam být i třeba 2 hodiny postávání na náměstí, ale když vím, že ve 13 zaparkujem a v 15 se odjíždí, tak se na to připravím a po zaparkování proběhnu náměstí a někam si sednu s partou na kafe a i ta výstava rychle uběhne. Ale když se dopředu řekne ne nijak určitě, že asi v 15 se pojede, tak pak aby člověk byl 2 hodiny nervózní, jestli už náhodou nemám být u auta, aby mi ostatní neujeli. Pokud je jasně stanovený harmonogram, který všichni dostanou při příjezdu a pořadatelé se podle toho řídí, tak pak je to jasný a není o čem diskutovat i když tam je něco, co já bych třeba udělal jinak.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Georgi, přesně tak.

Přecedo, myslim, že ty víš nejlíp, že se na 40 lidí nedá brát ohled, resp. Nikdy se nezavděčíš 100% všem
Obrázek

Odpovědět