Další Simca akce

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Další Simca akce

Příspěvek od paja »

No tak na závodění bys tam byl hlavně ty, Bu, my ostatní spíš tak na čumendu. ;)
Jinak konečně jsem dal na rajče taky moje:
http://pajaalca.rajce.idnes.cz/Le_Mans/
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Já? Jak znám oba Michaly... Měls bejt minulej pátek na setkání. Michal se tak dlouho snažil předjet J.Dho, až mu vyskočil s motokárou na záda :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Bu: to mohla bejt docela prdel :lol: my ale byli tou dobou někde kousek před Le Mans ;)

Pája: krásný fotky, já jsem nějak zapomněl fotit i ty ostatní auta :lol: + muzeum Obrázek

Každopádně na příští rok střádejte a dávejte auta do cajku :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Tentokrát jsme si krásně zablbli. Čas nám byl ukradenej, závodili jsme natvrdo ještě s nějakejma dalšíma klukama tam. Vtipný bylo, že J.D. vrátil káru, že nejede. A ten maník, co se tam o ně stará, do ní skočil a udělal čas 1:24... :grin:

Šetřim na diferák :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! Dík Michalovi i Pájovi, fotky jsou velmi pěkné! :) Přeju vám i si dovedu představit ty pocity. :o Byl jsem už v roce 2005 na okruhu v Magny Cours, kde jak všichni vědí, se jezdí taky Grand Prix Francie F 1. :P My jsme tam sledovali pohár Porsche Switzerland. Byli jsme volně v paddoku, chodili z boxu do boxu a směli jsme přeběhnout opatrně uličku a skrz skleněnou stěnu fotit ty monstra v akci! :o Bylo to moc pěkný a chtěl bych se též podívat konečně do Le Mans! :roll: Uvidíme, co bude za rok, ale, jak říkají Angláni: " never say never"! :lol: A ten okruh v Magny Cours jsem se svojí Simkou 1300 dvakrát objel! :o Paráda, zážitek jak hrom! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Pájo, docela pěkný záběry skupiny GT http://www.youtube.com/watch?v=vSMqPnQw ... re=related

Bu: a takhle to vypadalo z kokpitu Sunbeam Lotusu http://www.youtube.com/watch?v=yGnkouWE ... re=related

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Neprovokuj :lol:

Jinak ten, s tim BMW je pěknej lempl 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od JD_Simca »

Burák píše:Já? Jak znám oba Michaly... Měls bejt minulej pátek na setkání. Michal se tak dlouho snažil předjet J.Dho, až mu vyskočil s motokárou na záda :lol:
Když neumí předjet, tak se rozhodl jet se mnou jako zavadlo :lol:
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Dovol Jeníku, abych ti připomněl, že jediný, kdo tě nepředjel minimálně o jedno kolo, byla ta holčička, které my, profíci, jsme nadělovali kola tři :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Hlavně prostě ty motokáry mají tak vyrovnanej výkon a trať je natolik členitá, že o klasickém předjíždění nemůže být řeč. Platí tedy nepsané pravidlo, že pokud ten za Tebou do Tebe dokáže třikrát drcnout, máš mu uvolnit cestu. V opačném případě záleží už jen na tom vzadu, jestli ještě počká až uděláš chybu, nebo Tě natvrdo někde pošle do gum :twisted:

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

je pravda, že abys někoho vyloženě předjel, musí být lama. My jsme s Burákem dali tu holčinu v jedný zatáčce oba a ještě venkem :lol:

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Tak expedice okolo Slovenska dokončena. Pár fotek zde, cestopis mám, jak ho přepíšu, tak ho umístím do příslušného topicu, pak i ty fotky budou dávat větší smysl
http://simcaklub.rajce.idnes.cz/slovensko

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Neni to pravda, my jsme se tam bili s Havlíkem a ještě nějakejma dvěma klukama docela statečně a párkrát se to po nějaký jezdecký chybě povedlo na brzdy apod. A to mi baví víc, než si honit péro, esi mám čas o 0,03s lepší. Mi to lítání sám prostě neba.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Bu: s tím nemůžu souhlasit. Myslíš, že třeba já neumím předjíždět? A přesto, když chci jet čistě, tak pokud dojedu někoho, kdo jede čistou stopu, ale pomalu a na rovinkách drží plnej, tak bez kontaktu ho nelze čistě předjet (tzn. že ten vzadu musí předjet pouze až v momentě, kdy si je jistej, že nedojde ke kontaktu, i kdyby ten vpředu jel jakoukoliv stopu. Proto se třeba na okruhu sundavají u motorek zrcátka, aby si ten vpředu vždycky jel prostě svoje, odpovědnost je vždy na tom vzadu). Musel bych se mu tam nějak narvat třeba do vnitřku zatáčky, ale to riskuju, že mě zavře do gum, takže pak nezbývá než naopak vytlačit jeho. Jestli tam někoho dostaneš na brzdách, tak musí brzdit úplně nesmyslně, protože zas takový rychlosti se tam nedosahuje, aby se rozhodlo na pár metrech, kdy někdo začne brzdit o sekundu pomaleji.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Ale tak jo, samo, že je to trochu s oťukáváním. Někdy to vyjde, jindy ne, ale na blbnutí to stačí. Jak jsem řikal, mi víc baví závodit kontaktně. Mi jsou ty časy vcelku fuk, je to zábava a ne opravdovej závod, tak co.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Tak jasně, že jde o srandu, ale právě proto, že se do toho většinou připlete nějakej amatér, často cizí, kterej nevezme jako prdel, když ho narveš do gum, ale kterej je schopnej Tě brzdit třeba 3 kola (za těch 10 minut se stihne tak 6 - 7 kol), je měření času potřebný k aspoň nějakýmu porovnání výkonů jezdců ;) A taky je právě dobrý, když všichni znají a dodržují pravidlo o trojím ťuknutí, protože pak nemusíš mít ze závodu houno 8-)

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od JD_Simca »

Michal píše:Dovol Jeníku, abych ti připomněl, že jediný, kdo tě nepředjel minimálně o jedno kolo, byla ta holčička, které my, profíci, jsme nadělovali kola tři :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Díky za připomenutí :mrgreen: Dlouho jsem na tom nebyl, ale neboj dostanu se do formy, taková věda to není ;)
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Nikdo tady ani nenapsal, jaké to bylo letos ve Slavkově. :o Anebo mám sklerózu po Paltestu? :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:Ahoj kluci! :grin: Nikdo tady ani nenapsal, jaké to bylo letos ve Slavkově. :o Anebo mám sklerózu po Paltestu? :lol: ahoj Ivan ;)
Ahoj Ivane,klasika ,bylo to super. Já už tam byl v pátek s Bu a potom jsem přijel v sobotu. ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Sraz německého Matra klubu 17-18.9.2011
Straubing (Bayern) - cca 310 km z Prahy.

Jede někdo? :twisted:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Sem asi nepojedu, ale kdyby někdo nevěděl kam ještě vyrazit: http://www.1000veteranu.cz/

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Jo a abych nezapomněl: http://www.automedon.fr/ letos 15.-16.října ;)

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

TO KAŽDOPÁDNĚ, chci jet s jedenáctkou :P

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

20.srpna se koná oslava 120.let Petřínské rozhledny. Protože Petřínská je kopie Eiffelovky, celá oslava se ponese v duchu Francie. Dostali jsme pozvání k prezentaci vozů Simca. Zajištěn bude volný vjezd (možnost zajímavých fotek u rozhledny) a nějaké vouchery pro stánky s francouzskými potravinami či co. Účastnit se budou i veteráni ostatních francouzských značek. Akce se koná ve spolupráci s Magistrátem.
Já pravděpodobně pojedu s některou Simkou, kdo se přidá?

Odpovědět