Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Moderátor: Burák

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Chci se zeptat, jak jste na tom s fichema a čtečkama.
Už jsem to tenkrát probíral s Michalem P., že to asi budete skenovat do počítače - podařilo se? Nebo se našel jiný způsob jak to do počítače dostat?

Já osobně si myslím, že je lepší sehnat tu čtečku, dá se sehnat za rozumný peníze a hlavně to má dobový styl. :twisted:
Druhou otázkou je to hledání v tom, někdy je to o nervy... :D

Jako docela dobrý způsob se mi jeví vyfotit to foťákem přímo ze zobrazovací oblasti té čtečky. Jenže to by chtělo kvalitní digitální foťák, stativ a hodně kvalitní fiche (někdy jsou některá okénka vyšisovaná). Hlavně by to možná vyšlo levněji, než to skenovat tím bubnovým scenerem a pak to celé rozdělovat na jednotlivá okénka).
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Koupit čtečku nemá cenu protože to zas může mít doma jen jeden a hledat v tom něco je na poblití, vážně, mě se po chvíli začne z toho dělat nevolno. Navíc fiche se časem poškrábou a jsou k ničemu, nemluvě o tom, že by jsme je nejdřív museli sehnat, protože zatím stejně žádné nemáme... Ty co jsme si půjčili od Dobeše jsem nechal naskenovat a nahrát na DVD. Takže se z toho dá udělat kopie, může se to přehrát kdekoliv, třeba v garáži na notebooku a je klid. Akorát to přepsání 3 fichů stálo 10t Kč. Platil to klub, takže je dost možný, že to budeme půjčovat za nějaký symbolický poplatek, co Michale?
Ps: Marceli, prosím nezakládej takhle úzce zaměřená témata, to se z toho po čase zblázníme, kolik příspěvků asi může mít topic o microfiších? Kdybys to nazval třeba: "Návody, tech.literatura a prospekty" tak ten topic může mít mnohem širší využití ;-)

Michal

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Michal »

DVD katalog, zpracovaný z fiše máme k dispozici na Tagoru, Rancho a Sambu. Teď digitalizujeme na Simku 1000 a Horizona. Mám v úmyslu nechat zdigitalizovat všechny typy.

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

simcaklub píše:DVD katalog, zpracovaný z fiše máme k dispozici na Tagoru, Rancho a Sambu. Teď digitalizujeme na Simku 1000 a Horizona. Mám v úmyslu nechat zdigitalizovat všechny typy.
Takže to někdo udělal do menu? Nebo jsou to jen naskenovaná pole a hledání dle čísla buňky?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Ne, jsou to jen naskenovaná pole, co obrázek, to jedno pole.

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Ne, jsou to jen naskenovaná pole, co obrázek, to jedno pole.
No takže to ale stejně musíš hledat tak, jako by to bylo na čtečce. S tím rozdílem, že v PC si musíš otevřít jiný obrázek, na čtečce jen na jiné pole přejedeš.
Samozřejmě máš pravdu, že pro použití v garáži je to lepší na DVD, to je bez diskuze, ale tolik peněz za naskenování do PC teda nedám, až takovej magor nejsem.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Počkej, to jako, že jsme magoři??? :twisted:
Není to jako na čtečce, když si otvřu adresář s obrázky, tak vidím malý náhledy a jelikož "oko neni píča, oko vidí" tak rovnou kliknu na obrázek s tím co potřebuju ;) přinejhorším si šipkou zalistuju v obrázcích o kousek dál - no problem. Ale na čtečce víš prd, kam se máš posunout a obrázky se tam míhají tak rychle, že se mi z toho fakt nedělá dobře...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Burák »

Anebo se to dá dát do .pdf a pak si mužeš i listovat
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Počkej, to jako, že jsme magoři??? :twisted:
Není to jako na čtečce, když si otvřu adresář s obrázky, tak vidím malý náhledy a jelikož "oko neni píča, oko vidí" tak rovnou kliknu na obrázek s tím co potřebuju ;) přinejhorším si šipkou zalistuju v obrázcích o kousek dál - no problem. Ale na čtečce víš prd, kam se máš posunout a obrázky se tam míhají tak rychle, že se mi z toho fakt nedělá dobře...
To by mě zajímalo, jak z toho teď vykličkuju.
Ale sám víš, že jsem tím nemyslel nic ve smyslu toho, že jste blázni když za to dáte takový prachy. (Ale blázni do aut jsme všichni ne?)
Já jen, že tolik peněz se hodí jinde.

Nechci tu psát, že mám radši papír a tužku než počítač s Wordem, zejména když jsem o nějaký ten pátek mladší než Michaltalbot, ale mám třeba radši manuál k autu v knižní podobě, než naskenovaný do počítače (ať už jako obrázky nebo pdf). A tak mi vyhovuje i ta čtečka - všechny pole jsem prvně projel a na papír si napsal, kde co je. A pak už stačí jen chvilku hledat. Nebo si pročíst seznam, pak je taky člověk chytřejší v tom kde co hledat. Taky má ta čtečka výhodu v tom, že si to můžu rovnou překládat na počítači a nemusím nějak překlikávat v počítači z překladače na obrázky.
Michale, jak to jako myslíš, že se na čtečce míhají rychle obrázky? Přesun na jiné pole řídíš držátkem na tý čtečce ne? Tak to sis tu závrať přivodil sám... :lol: To je jako kdyby řidič auta řekl, že se mu v autě dělá špatně, když jezdí rychle... :twisted:
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Burák »

Což bych u Michala i pochopil :lol: No dobře, no, ale mě se blbě při mý jízdě nedělá ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Marceli, dokázal bys sehnat čísla zadních pružin na 604 V6? Zajímalo by mě jestli jsou stejný jako na Tagoře V6, protože ty moje už jsou utahaný a podle katalogu ND jsou na 2,2 a V6 jiný :(

Jinak k tý jízdě, teda rychlý jízdě - špatně se mi nedělá, jen mám u Mureny jiný problém... Když třeba pospíchám v práci a letím někde Oktávkou, jedu s chirurgickou přesností, volím ideální stopu, mapuju si každej centimetr silnice, bedlivě sleduju okolí, cítím každej pohyb auta, ale když sednu do Mureny, mám prvních pár kilometrů vygumováno a jediný co mi probíhá tělem je řev motoru, touha po co nejbrutálnějším zrychlení, držet plyn co nejdýl to jde, jen zrychlovat, jen letět co nejrychleji, víc nechci vnímat :twisted: myslím, že v tyhle momenty má se mnou můj Anděl strážnej hooodně práce :lol:

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Marceli, dokázal bys sehnat čísla zadních pružin na 604 V6? Zajímalo by mě jestli jsou stejný jako na Tagoře V6, protože ty moje už jsou utahaný a podle katalogu ND jsou na 2,2 a V6 jiný :(
Jo, to zjistím, ale dej mi pár dní. Stejně ta náprava je skoro totžná s 505... Pružiny na 505 V6 mohu zjisti hned, ale na 604 budeš muset chvilku vydržet
Jen u 604 je otázka, z jakýho roku chceš. Myslím, že tam budou jiný pružiny do roku 80, a jiný od roku 80 (nebo se to lámalo až 83).

S tím řízením - já mám jiný problém, při usednutí do nového či zánovního auta mám pocit, že se vznáším, že to řídí samo a že to vše moc dobře funguje. A to mě děsí.
Pokud si ale zkusím co a jak (ne vždy to jde že), už je to v pohodě...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Aha, no tak v tom případě jestli můžeš, tak mi napiš všechna čísla, tedy 505 V6, 604 V6 -> 80 a 604 V6 80 ->. Díky. Porovnám to s fichem od Tagory a jestli to někde bude stejný, tak budu vědět co mám shánět ;)

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Aha, no tak v tom případě jestli můžeš, tak mi napiš všechna čísla, tedy 505 V6, 604 V6 -> 80 a 604 V6 80 ->. Díky. Porovnám to s fichem od Tagory a jestli to někde bude stejný, tak budu vědět co mám shánět ;)
Tak tady je vše o zadním péru na 505 sedan, dle mě je to péro vždycky stejný, akorát jde vybrat barva (nebo barvy a kusy???), jestli jsem to dobře pochopil. Prostě, není tam výběr dle motoru či dle modelu.
Viz originální opis, německy:

HINTERE SCHRAUBENFEDER

Schraubenfeder mit Kennung:
5101.90 1 blaue 1 weisse oder 1 galbe 1 grune
5102.51 1 grüne oder 1 gelbe
5102.56 1 graue 1 gelbe oder 1 graue 1 grüne
5102.63 2 gelbe 1 rote oder 2 gelbe 1 weisse
5102.70 2 rote 1 blaue oder 2 rote 1 gelbe
5102.74 2 graue oder 2 gelbe
5102.84 3 graue oder 3 blaue

Na pružiny z 604ky chvilku prosím vydrž.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Díky, ale :D to není, že by šla vybrat barva, ale popis označení těch pružin. Nejde do nich vyrazit číslo, tak se na ně dělaly barevný tečky a podle nich se identifikovalo, co je to za pružinu ;)

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Díky, ale :D to není, že by šla vybrat barva, ale popis označení těch pružin. Nejde do nich vyrazit číslo, tak se na ně dělaly barevný tečky a podle nich se identifikovalo, co je to za pružinu ;)
Ok, německy moc neumím. Ale je mi divné, že tam není rozdělení dle roků nebo tak...
Pak jsem si ještě vzpomněl - vždy na konci řádku položky je počet, a to je vždy 2ks, tedy počet na auto.

Tak nevím, zda ti to pomohlo. Na pružiny z 604 prosím vyčkej.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

5102.86 jsou psaný pro Tagoru 2,2 s označením 2 modrý nebo 1 červený, 1 zelený
ale Tagora 2,6 V6 SX má úplně jiný číslo:
9750136480 - 2 bílý 1 červený, nebo 2 bílý a 1 zelený

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Počkejme na 604 - už to budu brzy vědět.
Tagora SX - nějaký dlouhý číslo, to tak měli Talboty?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Odmítám to luštit, tak doufám, že se ti z toho Michale neudělá špatně...

Jestli to chceš v lepší kvalitě, pošlu ti origo ve větším rozlišení na mail.

Vysvětlivky (jestli to neznáš): Napravo je sloupec A, tedy 2 kusy pokud splňuje podmínku A nahoře, taktéž B.
SL - 604 s V6kou 2664 ccm s karburátorem.
Snad je to jasné.
Přílohy
S4017954.jpg
S4017954.jpg (64.34 KiB) Zobrazeno 10470 x
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Marceli, jaká je dostupnost pružin z 604 V6? Nové u Peugeota asi těžko, takže použité - kde???

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Marceli, jaká je dostupnost pružin z 604 V6? Nové u Peugeota asi těžko, takže použité - kde???
Dostupnost - opiš si obj. čísla a zavolej ke koncesionáři Peugeot (kterýkoliv) - nebo jim napiš mail, prostě poptej cenu/dostupnost. Napíšou ti, zda to ještě jde objednat a v případě že ano, tak ti i napíšou/řeknou cenu.
Na internetu už bohužel není program, který to bezpečně zjistí. Snad prý servicebox, ale s tím nějak nerad spolupracuji.

Použité - mám myslím zadní z 505d, ale kdo ví, jak jsou utahaný. Momentálně mě nenapadá 604ka, z který by se to dalo vzít - jednu máme v Jižních čechách, ale sundavej to z vraku... Jednu mám na díly v Praze, ale ta má najeto určitě milion, tak si taky o těch pérech nedělám iluze...

Zkus se poptat na nový, třeba půjdou objednat (třeba i s nějakou slevou, řadní členové P-C mají snad 5% slevu na díly u Domanského :lol: ).
Pak bych řešil starý...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Burák »

Anebo oměřit a nechat vyrobit
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Marcel »

Burák píše:Anebo oměřit a nechat vyrobit
A nebo koupit dle rozměrů který pasujou na jiný auto. :|
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Talbot »

Marcel píše:
Burák píše:Anebo oměřit a nechat vyrobit
A nebo koupit dle rozměrů který pasujou na jiný auto. :|
Kolik stojí výroba péra? To bude asi ranec...

Marceli, podle rozměrů? Když se vezmu, že jen na 604ku je asi 10 druhů per, tak rozměr bude asi to poslední co je důležitý ;) jde spíš o zatížitelnost, potřebuju, aby byl zadek v tý správný výšce.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofiche, čtečky a vše okolo toho

Příspěvek od Burák »

Nevim, švára si je nechal dělat a asi litr=ks?
Obrázek

Odpovědět