Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Moderátor: Burák

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Marcel píše:
Ivan Simca KH píše: Ahoj Marceli, nejsem moc velký fanda značky Peugeot :roll: říkáme i posměšně "Pažout" :lol: promiň! :o Jsi asi zběhlej v těch vozech i majitelích! Dostal se mi do ruky úplně nový horní spojkový válec a prý je to na Peugeot 204, nebo a na 304. To jsou asi 60. a 70. léta,nebo tak nějak. Vyměním za stejný na Simca 1300/1301/1500/1501, nebo prodám. od toho na Simku se liší pouze úhlem naklonění otvorů příruby na připevnění ke sloupku řízení. :o Dej vědět, kdyby Tě něco napadlo, dík Ivan , ale asi to nepatří do tohohle tématu, že? :o
Simcamicalement Ivan Simca KH :D
V pohodě, nic se neděje, u nás v ulici takových nefandících pažoutům je víc... :)
To bude asi na monobloky XK5, XL5, XR5 a starší.
Ale vozů 204 a 304 je v ČR pomálo...
204ky pěkný asi dvě (jedna na aukru), 304ka možná jedna. Sám nikoho osobně, kdo má pěknou 204/304 neznám.
Bylo-li by to možné, nahoď nějakou cenu a kdybych na někoho narazil, dám mu vědět.
Ahoj Marceli, děkuju, že jsi se ozval! :D Co se týče ceny toho válce, tak adekvátní na Simku stojí ve Francii asi €50, což já beru jako 1500Kč, bez ohledu na kurz, nedávno jsem koupil od kolegy válec z Ebay za 1100,-Kč, tak si myslím, že ten na Pažouta, a to dost starého je docela za dobrou cenu, ne? :D
Tak díky Marceli za snahu, snad se někdy uvidíme, abychom to rozebrali u piva,ne? :lol:
zatím čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Zatím
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Marcel »

Ivan:
Chápu, beru na vědomí, kdybych na někoho narazil, dám mu o tom info.

Taky doufám, že se někdy uvidíme, ale s časem je to na prd.
Já teda doufám, že to u piva nerozebereme, protože pak, po několikátém pivu, bychom to už asi těžko dali zase dohromady! :lol:
Spíš bych navrhoval obecnou debatu...

Zatím čau a Peugeotohé Marcel
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Michal

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Michal »

Ivane, jsi slavnej...... no, spíš tvoje Simca

Michal

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Michal »

Ivane, jsi slavnej...... no, spíš tvoje Simca
http://www.simcaworld.net/newforum/view ... f=1&t=2687

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

simcaklub píše:Ivane, jsi slavnej...... no, spíš tvoje Simca
http://www.simcaworld.net/newforum/view ... f=1&t=2687
Ahoj Michale a všichni! :grin: Děkuji Ti za tento výsledek pátrání. :lol: Přede dvěma lety jsme tam byli, napsal jsem reportáž do místního plátku jako obvykle, v Simca klubu nebyl zájem, :o nevím, ale už se nepamatuji. Každopádně moje skromná "Lízinka" se tam dost líbila a byli jsme tam s Vlastou jediní Češi z celé Evropy, :o neb tam bylo několik set aut všech značek. :lol: Moc se nám to líbilo a jak vidět, Francouzům také! :lol: Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od JD_Simca »

Dneska jsem ve škole ( ČZU v Praze na Suchdole) vyšel z oběda a vidím Talbota :shock:
Je to Horizon GLS automat a pražskou registrační značkou. Vypadalo to, že je to pracovní auto, podle věcí ve vnitř.
Přílohy
Talbot-CZU.JPG
Talbot-CZU.JPG (62.19 KiB) Zobrazeno 8690 x
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Burák »

Jeje, tam dycky stávalo verků :lol: Taky jsem tam jezdil Simcou
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Čenda »

Já jsem dneska viděl stát Horizona na
Radlický. Docela ušel. :) :)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Jiří Lefner »

Děcka,vy se máte,máte občas na co koukat. Tady v Brně a okolí jsem nikdy nic neviděl a to mi věřte,že bych si všiml až by mě spadly brýle. :shock:

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od JD_Simca »

Tam je pořád plno překvapení :lol: Já tam Simcou ještě nebyl...to musím napravit :twisted:
Jirko, nevěřím, že ti po Brně nejezdí :arrow: kdyžtak tam Simcou přijedu, ať ti spadnou brýle a máš radost ;)
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Jiří Lefner

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Jiří Lefner »

JD_Simca píše:Tam je pořád plno překvapení :lol: Já tam Simcou ještě nebyl...to musím napravit :twisted:
Jirko, nevěřím, že ti po Brně nejezdí :arrow: kdyžtak tam Simcou přijedu, ať ti spadnou brýle a máš radost ;)
Tak mi potom dej vědět a rád s Tebou sejdu.... ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Burák »

Tuhůe nás s Klocákem překvapila u Kutné Hory modrošedá 1510 ve velice ucházejícím stavu. Škoda jen, že jezdí v tom, co na tý silnici bylo za hnuj :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Talbot »

JD_Simca píše:Dneska jsem ve škole ( ČZU v Praze na Suchdole) vyšel z oběda a vidím Talbota :shock:
Je to Horizon GLS automat a pražskou registrační značkou. Vypadalo to, že je to pracovní auto, podle věcí ve vnitř.
Moje bejvalý zimní auto - cca 4 roky zpět. Koupil jsem to po tmě někde u Jindřichova Hradce a po pár víkendech z toho zase udělal trochu auto. Koupil to někdo ze Suchdola a myslím, že to má dodnes.
P1010012.JPG
P1010012.JPG (150.41 KiB) Zobrazeno 8616 x

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Dnes se u mne opět projevil totální absťák a tak jsem vytáhl modrou Simku1301S a ujel jsem si s ní asi 40km po suchých silnicích a bylo to fajn! :lol: Jestli jste mne neviděli, asi jste v tu dobu byli někde jinde :o ,jinak to není možné! :lol:
Tak ať už to jaro je tady! :roll: Ahoj a simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Talbot »

Jojo, já dneska dopo už "musel" pro Murenu, vyjel jsem z garáže s Tagorou, všude sucho, teplo, pohoda. Kolem Říčan v polích zbytky sněhu, u Kostelce zabočím a tam všude bílo! :o Silnice ale naštěstí suchý, dojedu ke stodole a před ní půlmetrová zledovatělá hromada sněhu - no pěkně jsem si zacvičil. Když jsem se dostal do Mureny, zjistil jsem, že je zavzdušněná spojka, takže radost :roll: Nicméně nakonec jsem vyrazil do Prahy, chtěl jsem zkusit jestli se mi tam vejdou ty kola na okruh a vejdou :)
BBSlm.JPG
BBSlm.JPG (115.93 KiB) Zobrazeno 8569 x
BBSpm.JPG
BBSpm.JPG (90.31 KiB) Zobrazeno 8569 x

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Burák »

To já se dnes vrtal v dobíjení Simcy Vítka Veselého. Chtěl jsem měnit relé, což se mi nepovedlo. Tam, kde bez klíčku nemá bejt napětí, bylo atd, takže. Tzn, nechal jsem zkušenějším
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od paja »

Michaltalbot píše:Jojo, já dneska dopo už "musel" pro Murenu, vyjel jsem z garáže s Tagorou, všude sucho, teplo, pohoda. Kolem Říčan v polích zbytky sněhu, u Kostelce zabočím a tam všude bílo! :o Silnice ale naštěstí suchý, dojedu ke stodole a před ní půlmetrová zledovatělá hromada sněhu - no pěkně jsem si zacvičil. Když jsem se dostal do Mureny, zjistil jsem, že je zavzdušněná spojka, takže radost :roll: Nicméně nakonec jsem vyrazil do Prahy, chtěl jsem zkusit jestli se mi tam vejdou ty kola na okruh a vejdou :)
A nevypadaj zle. 8-) Co zezadu, to už jsou mimo nárazník, ne? ;) Nemáš fotku?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Talbot »

paja píše: A nevypadaj zle. 8-) Co zezadu, to už jsou mimo nárazník, ne? ;) Nemáš fotku?
Dík, no trochu jo 8-) ale to bude tím, že ten nárazník nesedí úplně přesně tam kde má ;)
BBSzm.JPG
BBSzm.JPG (119.44 KiB) Zobrazeno 8521 x

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Burák »

NEchtělo by to z nich sundat ty samolepky :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Talbot »

:lol: samolepky byly sundány včera večer zběsilou jízdou Nusle - Slaný - Nusle v čase 0:55 (včetně vyřízení 3 testací na krajský komisi) :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od paja »

Asi včetně vzorku, co? :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Talbot »

No on je ten asfalt ještě moc studenej, takže v zatáčkách jsem jel radši na jistotu, než na to co udrží gumy, takže jsem je vlastně tak trochu "šetřil" :lol: Ale někde je něco špatně, při akceleraci mě furt někdo "drží za prdel" a jako to mírně poškubává, asi kabely, protože to taky ruší rádio. Přesně to mi kdysi dávno dělala Tagora, já se hrabal v karburátoru, v podtlacích a nakonec to byly jen ty kabely. Ale i tak je to mazec, na Bohdalci u Kauflandu se vedle mě postavil nějakej kšiltovkář v Alfě Romeo 156 2,5 V6, furt koukal, popojížděl, držel si vyšší otáčky, pak padla zelená... rozjel se dobře, nezahrabal se, ale když jsem brzdil nahoře na semaforu, tak on byl někde u tý Shellky :twisted:
Jsem zvědavej na ten okruh. Když jsem to měřil předloni, tak jsem měl čas asi 2:34, to sice není nic moc, ale jel jsem ve dvou a s červenou jsem tam byl tenkrát teprv podruhý. Když jsem tam byl poprvý na motorce, tak jsem to dal za 2:24. Nakonec jsem se dostal na čas 1:58 (a to už je sakra dobrej čas se sériovou motorkou - taky jsem brousil kolínka, což se mezi motorkářema počítá :twisted: :lol: ). Musím ale ještě opravit tu poloosu, vyměnit silentbloky náprav, destičky, vyměnit trysky, ty kabely, seřídit ventily, atd. atd.

Nevíte někdo kolik stupňů Celsia vydrží plexisklo než začne měknout?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Burák »

Mám pocit, že 120, ale krk za to nedám
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od paja »

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simky a Talboty v ulicích, na cestách

Příspěvek od Talbot »

Díky ;) - takže 130°C :? kolik stupňů může být kolem motoru Mureny? Teplota vody může mít v létě až 100°C, je tam výfuk, tam už je to mnohem víc... Pájo, Ty o tom plexi krytu motoru taky uvažuješ, co myslíš, bude to měknout tak moc, aby se to prověsilo a přiškvařilo na motor??? Protože ten čtvrt metr čtvereční plexiskla nebude vážit nic, na rozdíl od 5,5kg původního deklu a ještě to bude efektní, jenže kdybych to měl nějak vyztužovat a zesilovat, tak to bude o ničem :|

Odpovědět