Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Swoloc »

jojo, potvrzuji je to pro me :) BU diky, ze na me myslis.
Ondrej

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Prosba na juru Lefnera
Když jsme se naposled setkali, doporučoval jsi mi barevnej, červenej vosk na ošetření a naleštění méhoTalbota. Protože se jaro blíží a v Praze a okolí na mně obchodníci čumí, ˇjako na tele s hlavou prasete :shock: , tak tě chci poprosit, až se vrátíš z tej kapitalistickej ciziny, jestli bys mi jedno balení nekoupil, protože to nejspíš bude nějaká specialitka od vás ;) a příště až se potkáme, tak bys mi to přivezl. Taky už se těšíš na jaro? Já hrozně!!!!! Děkuju ti předem i zadem :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Jojo, Jirkův zázračný Psikulín :lol:
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

No podle názvu si myslím, že psikulín není na leštění auta, protože psi nemají pod pytlikem auto :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Ale leskne se to podobně :lol:
Obrázek

Nohejl1
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2011 15:53

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Nohejl1 »

fano na stary lak je nejlepsi zelva-turtle-na stare laky jako prvni faze.
druha faze opet zelva,ale cervena.
vysledek je bomba.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Já si myslim, že plně nejlepší je 3M. Pokud je ten lak horší, chce to třífázovou metodu, pokud ne, stačí jen ten 4, leštící. Dělá to neuvěřitelné věci. Viz moje 120 GLS

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Bu: a která půlka je ta vyleštěná? :twisted:

Já bych se s tím už nepatlal, mám dva kamarády, kteří se leštěním živí a s jejich zkušenostmi je jakýkoliv můj amatérský výsledek plýtváním času a energií, viz. tady:

1) p.Heyer (Praha 10) 777302661
M 003.jpg
2) Radek Diroque (dojede kamkoliv) 603300634

Před a po:
11022012203.jpg
11022012205.jpg

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Tak jistě, já jsem taky pak nechal rozleštit a udržuju to jen 3M a výsledky jsou super. NEuvěřitelně to oživuje barvy. Ty dobarvované leštěnky jsou podle mne jen reklamní trik.
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

No jo jenže můj Talbotek je metalíza v hodně slušný kvalitě, to bych se bál rozleštit jako normál lak, chci to jen oživit po zimě, Jura Lefner tvrdí, že to dostane jiskru, malinko to ztmavne a rozleštit jen flanelem, prostě žádnej brutál ;)

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

jo eště, u pana Heyera jsem byl, když jsem měl červenýho Opla, výsledek naprosto super
Co je želva turtle nevím, ale mám vosk na metalízu od Druchemy (Tempo) :cry: - nic moc

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) Jestli k tomu tématu můžu něco málo říci, tak asi 40 let vím, že nejlepší tvrdý vosk na auta je zn. Simoniz, made in GB. :roll: Vždy až po něm, a to i cenově( PZO Tuzex), byl Turtle Wax. Ale vždy to má i stranu "B" a tou je u Simonizu ta strašná dřina při rozleštění toho vosku. A na starý laky byl v Tuzexu i Simoniz brusný! :lol: Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet leštěnku z Německa zn. Georg Venzara, strýc Michala Venzary z Chrudimi (má Simku 1300 od Michala Primáka). Ačkoli Simoniz 40 let starý nic neztratil na kvalitě a vyleští auta i dnes, tento nový prostředek od Venzary leští úžasně a při opravdu zlomkové námaze. Chemie prostě běží taky rychle, nejenom elektronika! A cena? Dobrá, 1 litr za asi Kč 400 až 500,-. Není to moc, lze tím ošetřit pohodlně až 10 aut, anebo jedno auto 10krát! Jinak i ten Simoniz se vyrábí dodnes a stojí plechovka asi Kč 180,-. :lol: Tak asi tak, no! :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Simoniz je super na konzervaci laku i nárazníků, ale tu oživovací schopnost nemá.

http://www.auto-doplnky.com/lestenka-na ... 73-ml.html Je super věc, krásně to vyčistí i šmouhy na starším laku a neuvěřitelně to oživuje lesk. Turtle nevím, co jsem kdy od nich měl, tak to za moc nestálo. Podobných kvalit, jako ta 3M je i tato Ma-Fra http://www.svitime.eu/cs/shop/detail/22 ... a-lestenka
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Tak jsem něco našel:http://auto.aukro.cz/turtle-wax-barevny ... 27648.html Juro a ostatní, myslíte že je to ono, a že tobude fungovat na metalízu? :oops:

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Takže asi tak. Pokud je lak zanedbany ,zašly tak je nejlepši jak zde Honza psal 3M ale potom a nakonec Turtlle Wax . Je to barevny vosk,ktery oživí la. Pokud lak je jen lehce zašly tak se nemusi 3M ale pouze Turtlle Wax ,ktery se nanese a krouživym pohybem se leští až do doby kdy na kapotě nic není tzn do lesku . Fando,to si kup a moc to pomuže . Pozor ale neni to pro lenochy :lol: Druha možnost je vzít 2-3 litry a nechat si to udělat ;)

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Teď sem na to koukal znova, ono je to polský :roll: :roll: asi radši počkám, až se mi ozve Jura Lefner kterej mi to původně nabízel :)Koukám, že se Jura ozývá, - tak nezničí to metalízu, je to na ni vhodný a nevadí, že je to z Polska?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Fana píše:Tak jsem něco našel:http://auto.aukro.cz/turtle-wax-barevny ... 27648.html Juro a ostatní, myslíte že je to ono, a že tobude fungovat na metalízu? :oops:
Fáno, co takhle? ;)

http://auto.aukro.cz/turtle-wax-barevny ... 27648.html

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Jo a barevná leštěnka mě jednou dost pomohla. To když jsem si na Mercedesu odstraňoval žlutý vosí hovínka hrubou stranou houby (ano, blbost, už vím 8-) ) a pak měl místo každýho vosího hovínka "klubko" jemných škrábanců. Jenže druhej den byl sraz a tak jsem koupil černou leštěnku od Turtle, tou jsem to vyleštil do bezvědomí a na sraze pak vyhrál třetí nejhezčí auto :P
IMG_3628.JPG

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

No,to už říkam několik let,že Turtlle Wax je špička. Jinak Fando pře Aukro bych to nekupoval. Je to z Polska. Zajdi do Auto Kelly a tam to maji v origo. Možna to je to samy ale ja radši připlatím kilo a mám lepší pocit než z Polska.

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Fando,já Ti to mohu koupit a v unoru na setkaní dovezu a máš to vyřešeny. Jen mi napiš barvu

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Poslouchá mne tady vubec někdo???

To 3M jsou 4 stupně, ten poslední oživiací je super, ale kup si Turtle. Já už se Klocákovi nedivim, že se s Váma nebaví o olejích :?
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Juro, prosím kup, rád ti to zaplatím, a přivez mi to na setkání, potřebuju ČERVENEJ a budu 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) Jo a pro Michal Talbot - ty nedokonalosti v PC komunikaci, to ne já, to ten můj PC :twisted: debil, kterej vždycky něco zapomene :x :x :x a nebo že by já??? :lol:

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Buráku, tebe poslouchám vždycky!!!!! ;) ;)

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Bu, zapomněl jsem dodat - když tě pustím ke slovu :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Asi tak :lol:

A Jirko, ty ovinně dovalíš a pujdem spolu něco vyleštit a uvidíš, jak to funguje :lol:
Obrázek

Odpovědět