Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

porady

Příspěvek od Talbot »

Fáno, sháněl jsi nábu na sportovní volant na Bagheeru?

http://www.ebay.de/itm/Lenkradnabe-Matr ... 500wt_1362

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Burák »

Sehnal jsem i Lotus Sunbeama, to ty předsevzetí jdou to pr..le rychle :x
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Talbot »

Sis jako dal předsevzetí, že budeš míň utrácet za modýlky? :lol: :lol: :lol:

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Fana »

Ahoj Michal
Sháněl jsem volant na Talbot GT,( je stejnej jako Simca 1100 Ti) a potřeboval jsem vědět, jestli má stejnou nábu jako můj Horizon, ale už to mám snad vyřešený. volant jsem sehnal, tak snad se stanu i vlastníkem. Na Bagheeru mám původní, nově pošitej kůží. Uvidíš na jaře v Jablonci. Stejně díky, že sis vzpomněl Fána
P.S Nevíš náhodou, jaký má můj Talbot svíčky, olejový a vzduchový filtr? Je to stejný jako na moji Bagherru? Jo a klínový řemeny? To víš, chystám se pomalu na jaro a informace chybí. Oba motory jsou 1442 ccm. Dík Fána

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Talbot »

Já bych řekl, že je to stejný. Olejovej filtr určitě, ten mají všechny benzínový Talboty stejnej (kromě Tagory V6 a Talbotů Samba), od Championu je to tuším H101 a vzduchovej je taky u všech Talbotů stejnej (opět mimo výše uvedených a mimo verzí 85') Champion V401. Svíčky by se mohly lišit podle teploty, ale když tam dáš BP8ES od NGK, tak nic nezkazíš. Moje zkušenost se svíčkama Champion je, že moc dlouho nevydrží a Bosch mi už do auta nikdy nesmí, aby mi fungl nový kabely Bosch probíjely tak, že jiskry lítaly i mezi hadicema chlazení, tak to je moc...
Podle těchhle kódů bys to měl bez problémů nakoupit v jakýmkoliv obchodě s autodílama, většinou mají převodníky. Klíňák je tam jenom jeden, ne? Určitě šířka 10mm, délku nevím, ale na tom starým by to mělo být napsaný zvnějšku.

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Je to jak píše Michal a klíňák je tam jeden,ale dva druhy.Pro výbavu se servem je délka 975mm,bez serva 775mm.Vše lze bez problémů sehnat.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Burák »

Tohle je zajímavý. Řikal Luboš Mazůrek, že má zkušenosti do starejch aut (hlavně tedy s kontaktnim zapalováním) že suverénně nejlepší jsou Brisky. Že maj lepší vrstvu izolace a nepropálej se tak snadno.

Pánové, akorát tuhle debatu přesunu jinam 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Jirko: verzi se servem jsem nepočítal, v Bagheeře servo nebylo ;)

Bu: s těma Briskama nemám problém, myslím, že Milan Dobeš je taky používá, já mám dobrou zkušenost s těma NGK a pak jsem jenom lehce varoval před Championem a důrazně varoval před Boschem :grin:

Fakt je taky to, že počínaje 1308ičkou měly Simky resp. Talboty zapalování s tzv. Hallovým efektem, zjednodušeně řečeno to při startu dávalo silnější jiskru, takže ty auta v zimě líp chytaly (tenkrát a ve srovnání s tehdejším vozovým parkem), což znamená, že když se kupujou kabely ke svíčkám, doporučuju koupit ty co jsou třikrát "opletený" (Triple Silicone), vydržej dýl než klasický co jsou jen dvojitý.

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Díky všem za informace :grin:

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Sorry, omlouvám se, je to označení BP8ES od NGK správně? Na netu mi tvrděj, že jsou to motosvíčky :? . A ty BRISK maj jaký značení? Dík Fána

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Já mám, co se svíček týče, nejlepší zkušenosti se svíčkami Brisk A-line 18,čili N15YCY, krátký závit do motoru 312 a 312 T. Do motoru 342, čili Simca 1500/1501 mám nejlepší zkušenost se svíčkami NGK BP6ES, ještě je tam značení 7811. Tyto svíčky by měly být stejně dobré i pro motor 345 S, čili Simca 1301 Speciál. :o Tak asi tak. ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Fána: a kde "na netu" to tvrděj? :shock: Neříkám, že nejsou použitelný i v motorkách, ale to neznamená, že dát je do auta je špatně, jakej je principiální rozdíl mezi čtyřdobým motorem v motorce a čtyřdobým motorem v autě? Žádnej ;) Koukal jsem teď do Elit katalogu a tam je píšou taky:

http://www.ecat.elit.cz/ArticleDetails. ... TTab=False

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Ahoj Michale
trochu jsm zapomněl, že doba je jinde, a motory v motorkách taky. moje ježdění na motorce skončilo Jawou 250 panelkou sport :). Jedinej čtyřtakt v tý době v prodeji byl Norton 500. Tak ještě jednou sorry :oops: Fána

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Fáno, prosím Tě vůbec není důvod se omlouvat, o nic nejde, pohoda vánek 8-)

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Talbot píše:Fána: a kde "na netu" to tvrděj? :shock: Neříkám, že nejsou použitelný i v motorkách, ale to neznamená, že dát je do auta je špatně, jakej je principiální rozdíl mezi čtyřdobým motorem v motorce a čtyřdobým motorem v autě? Žádnej ;) Koukal jsem teď do Elit katalogu a tam je píšou taky:

http://www.ecat.elit.cz/ArticleDetails. ... TTab=False
Michale,nemohu tam najít TALBOT a už vubec se dostat na Murenu. Mohl by jsi mě prosim napsat odkaz. Chci se kouknout co tam maji. Diky ,ahoj

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Jirko, primárně se tam zobrazují jen běžné značky aut, musíš zakliknout všechny značky aut. Je to tam nahoře nad tou tabulkou značek, vpravo od políčka Nové hledání. Pak se Ti tam v tom seznamu objeví Talbot a pod ním jsou i Simky a Matry ;)

Stejně to má i AutoŠtangl: http://online.asfin.cz/scripts/MGrqispi ... ed&lang=cs - tam zase dole musíš zakliknout "další značky". I firma APM: http://webcat.apm.cz/osobni.aspx, Auto Kelly, AutoBenex, ACI, a další...

Všude mají vesměs to samý, protože všichni vycházejí z el.katalogu TecDoc.

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale,děkuji. ;)

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jinak Michale ,vím,že ty díly jsou všude stejně ale stava se,že a to hlavně u svíček nesedí a každy si uvádí co chce. Nejpřesnější je Autobenex . Ten aspon napíše,že v nabídce na motor 312 svíčky nema . Ale ty hovada z Elitu vesele nabízi svíčky z dlouhým závitem . Myslim i Autolelly také. Jinak je pravdou jak psal Ivan tak svíčky NGK BP6ES jsou fakt nejlepši . Pasuji i do Mureny a chodi hezky.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

No tak každopádně se to musí brát s rezervou, za prvé všechny tyhle firmy se specializují na díly na auta převážně ve stáří cca 3 - 15 let. My po nich chceme díly na auta starý 30 a více let, který mají často jen díky tomu, že byly shodný s něčím novějším (třeba zadní prasátka z Tagory 2,2 jsou údajně shodný s Peugeotem 306, všechny ty filtry, některý podvozkový díly, brzdařina a další spotřební materiál, jezdily v autech, který se vyráběly do poloviny 90.let) a tak se v refabrikacích dělají stále, anebo proto, že ty díly někde zbyly. Kdyby se objevila chyba v katalogu u destiček na Oktávku II, tak by se na ní přišlo okamžitě a výrobce by jí okamžitě opravil, ale to, že třeba výprodejové kotouče na 1301 z Auto Kelly na 1301 vůbec nepasujou, to prostě už nikdy nikdo řešit nebude.

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Tak a teď už z toho mám v hlavě totálguláš :roll: ale poslechl jsem Michala a objednal BP8ES od NGK, a věřím, že je to v pořádku :) :P :) Fána

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

NGK jsem v kupé propálil okamžitě... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Bu: tak žes to nenapsal než to Fána objednal? Každá reference je důležitá ;)

Fána: Jirka mluví o svících na 1301 ;) ony určitě pasují i do Mureny, protože závit je stejný, ta 6ka nebo 8ička je označení teploty.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Dyk jsem psal, že nejlepší jsou Brisk :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:Dyk jsem psal, že nejlepší jsou Brisk :shock:
To jo, ale nenapsal jsi, že jsou NGK na houby, to je jedno, podle mě jsi měl buď smůlu, nebo se na těch svíčkách podepsalo něco jinýho :twisted:

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Fana »

Jaký je teda označení pro svíčky Brix?. V návodu pro Bagheeru, který k ní mám, je pro motor 6Y4, kterej bych tam měl mít, označení pro svíčky Champion N7Y. Já tu objednávku ještě můžu změnit. Dokonce si matně pamatuju, že tuhle hodnotu jsem kdysi v nějakým autě používal a byly to svíčky PAL neboli teď Brisk? Díky Fána

Odpovědět