Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od strojservis »

Zdravím , nevíte někdo zda slzy na nárazníky z 1000 jsou stejný na 1301 , dík .

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Mají jinak vysoké gumy - 1000 je má nižší. Profil nárazníku na 1000 po r.69 se podobá tvaru u 1301, ale myslím, že na 1000ovce je ten výřez víc otevřený. Ale to by se asi dalo přinejhorším vybrousit.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Toje asi dotaz na Havlíka.
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od strojservis »

Asi se to opravdu liší rokem , na francouzkým ebay sem našel 4 nový na simca 1000 , ale podle obrázku vypadá ten profil jinak , v jiném inzerátu zase nabízí dvě slzy na simca 1000 od roku 69 , 1100 a 1301 , proto pátrám ,abych zase nekoupil nějakou pí...... , jako třeba kotouče z kelly .

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Kotouče z Kelly jsou na 1307, 134kč/pár. Poslední mám doma :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Kotouče z Kelly jsou na 1307, 134kč/pár. Poslední mám doma :-)
Ahoj kluci. :grin: Bu, nesek jsi se s tou cenou, asi € ne? Ale vážně, o těch kotoučích z Kelly již delší dobu diskutuju s Product managerem, :roll: psal mi, že moje námitky předá výrobci, takže asi sranda seriál, nebo tak nějak! :lol: A nestačí mu poslat rozměry, výšku klobouku, průměr atd., stále si mele svou, jako, že výrobce říká Simca 1301, tak je to 1301, jak říkám asi ty auta v životě neviděl a tak co je PC, to je svatý. Ještě k tomu hledání Simona toho nárazníku. :roll: Já sice katalog na Simku 1000 nemám, ale myslím si, že věci na tisícovku jsou menší, než stejné věci na 1301čku. :roll: Na př. Vlastík Štěpánek koupil poklice na 1301 Speciál, v domění, že jsou stejné, ale na tisícovku jsou o dost menší, tak byl zklamanej a nes....j. :o Chce to vždy kontaktovat někoho, kdo daný typ auta má a ví to přesně. Pavlovi Simonovi radím zavolat na č. telefonu, které má pan Vl. Mužák z Českého Dubu v naší inzerci. Shání věci na Simku 1000, tak by to mohl vědět a říkal, že má i katalog! :lol: A k těm kapkám na nárazník, těch na Simku 1301/1501 je dostatek, jen je třeba hledat v domácích zdrojích, nebo na srazu v Německu asi bude dobrá přiležitost něco sehnat. ahoj Ivan :lol:
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od strojservis »

Dík za vyčerpávající odpovědi , kapek na 1301 je v republice jak nasr... , sám mám na tři auta , ale žádný nový , nebo sem blbej a neumím je sehnat , proto koukám i ve světě . Možná nezbyde než je nechat nachromovat , ale to je o hodně dražší než je koupit nový . Po kouskách z ruzných částí evropy mám oba nárazníky i s drahým poštovným za poloviční cenu než kdybych nechal ty moje starší nachromovat , jenom ty slzy zatím chybí . :grin:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Ivane, to, že je tisícovka menší, neznamená, že má všechno menší :lol: já měl např. na tisícovce poklice z 1301 Spécial. Záleží jaký tam má Vlastík disky, dávaly se 12" i 13" a i těch bylo několik druhů. Jinak ta cena co píše Bu, bude nejspíš v Kč, oni mají tyhle doprodeje za směšný ceny, pro ně má uvolněnej prostor na skladě podstatně vyšší cenu a je to mnohem lepší než aby ty věci vyhodili, jako to dělá většina autohausů a jako to v minulosti udělal Peugeot s dílama na Simky... Navíc kotouče na 1307/08 za 3300,- to by bylo velký sci-fi ;)

Strojservis: nárazníky jo, ale ty patky by nemusely vyjít na nějakou strašnou ránu (myslím to nachromování), ne? Jinak S 1000 do r.69 měla profil nárazníku půlkulatý, zatímco po r.69 měl profil nárazníků dvojí zalomení, jako to má S 1100 a 1301 - 1501 Special.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

No tak vydržte, ukecám Havlika, aby vzal Mille a přijel ke mně zítra do práce. Ale taky si myslim, že bude záležet na modelu a ročníku.

Ivane, pochopitelně, že v kč :lol: Občas se koupěj věci i za jiné ceny, než máš ty :lol: Ale ted vážně, je to, jak psal Michal.

S těma poklicema má Michal taky pravdu.

Ad pěsti. Chromování tohohle dílu vyjde řádově na 3-5 set za kus maximálně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No tak vydržte, ukecám Havlika, aby vzal Mille a přijel ke mně zítra do práce. Ale taky si myslim, že bude záležet na modelu a ročníku.

Ivane, pochopitelně, že v kč :lol: Občas se koupěj věci i za jiné ceny, než máš ty :lol: Ale ted vážně, je to, jak psal Michal.

S těma poklicema má Michal taky pravdu.

Ad pěsti. Chromování tohohle dílu vyjde řádově na 3-5 set za kus maximálně.
Bu, nevím, kde jsi to našel, ale Kelly má v ND na 1301 kotouč za Kč 874,-. V ND na 1307 nemá kotouče vůbec, protože neví, že to, co nabízí na1301 je vlastně na 1307. Jak už jsem psal na tomto omylu setrvává, atd. O cenách se Bu nebudu bavit, je mi šumák, co píšeš, ale měl by ses občas zeptat sám sebe, zda je to, co píšeš, fér! A s touto bombou končím, měj se Top Gear! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Ivane, byl to vtip, už jsem to psal :roll: . Opravdu byly za ty peníze, což bylo směšný. :lol:
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od strojservis »

Talbot to rozlousknul , ty slzy co mám na mysli mají ten profil pulkulatý , tedy do roku 69 a pro mě na ho... , dík . :(

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

A jakej máš rok? Ve vlákně foto, stojí vedle sebe Mille a Break a ty nárazníky vypadaj podobně.
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od strojservis »

Ptal sem se právě proto , že to vypadá podobně , ty co ve Francii prodávaj jsou ty do roku 69 s pulkulatým profilem , tudíž na S 1301 nepoužitelný :o

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

A ty potřebuješ pěsti na 1301?
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od strojservis »

Jo jo , ale pouze nový ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od paja »

Nazdárek lidi zas po delší době. Chci dát do Rancha ňáký rádio a docela přemejšlim o tomhle:
http://www.retrosoundusa.de/site/model_one_b.html
Sice to neni dobovka, ale vypadá docela dobře, parametry taky celkem dobrý a nedokurvim tim originální přípravu na radio - nemáte s tim někdo zkušenosti?
Obrázek

lilola
Příspěvky: 22
Registrován: 25 srp 2009 13:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od lilola »

Ahoj před nějakou dobou tady běželo, že si někdo nechal renovovat karburátor (snad v německu) a že mu ho pak poslali.... nějak to nemůžu najít. Nebylo by možné mě nasměrovat, a nebo nějakej popis jaká to byla firma a jak to probíhalo , popřípadě jejich stránky .. popřípadě koho Vy znáte, neznáte ohledně renovací karburátorů. Děkuji

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

SZ ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Bu, jakej rozměr pneu máš na Elysée?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Jako na embéčko. 155/80/14 výrobce Toyo, Firestone...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Firestone už to nedělá a Toyo má moc moderní design, nakonec vezmu na GrandLarge 165/80R14 od Vredesteinu, ty co mají ten retro design. Jako našel jsem i Vraníky se vzorkem OR6, to by byla sakra nostalgie a ještě bych měl všechny 4 za cenu jedný Vredesteinky, ale jezdit na tom nejde, to by zabilo celou práci s renovací podvozku, když by to pak na tom stejně plavalo, klepalo se a nebrzdilo...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Vraníky maj OR34, ne? Vredesteiny, držim palce, 165/80/13 nejsou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Tady to máš, tu nádheru :twisted: http://www.pneu-peterka.cz/155-80-r14-7 ... k/produkt/

Ty Vredesteiny má táta na Hillmanu a našel jsem je na nejlevnejsipneu.cz tak uvidím jaký tam má kolega páky, jestli mi je seženou a za kolik nakonec ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

No, Ondra už ty 13 nesehnal, že neví, esi vubec budou. Držim palec. Ty Toya mám na P60 a neurážej mi.
Obrázek

Odpovědět