Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od George »

No a to máš Michale smůlu, že jseš tak mladej a už jsi musel bejt vzadu. Já strávil dětství na předním sedadle a pamatuju na naše cesty Sedanem do Prahy, kdy jsme celý 3 hodiny s bráchou stáli u předního okna. Brácha vpravo na podlaze a já menší na středovým tunelu. To byla paráda. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Klocák »

No Micale, když si představim, že by táta v Simce prudce zabrzdil, tak by sis prohlídnul přední sklo hodně zblízka :shock:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Paolo »

Dík, jo byl tehdy úplně jinej provoz. Pamatuju si jak jsme jeli s našima v pol. 80. let Simkou do Jugoslávie, na zadním sedadle letiště, podlaha zarovnaná taškama. Táta tehdy natankoval před odjezdem a podruhý až u Jadranu...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Talbot »

Klocák píše:No Micale, když si představim, že by táta v Simce prudce zabrzdil, tak by sis prohlídnul přední sklo hodně zblízka :shock:
No, to se ale nikdy nestalo a jezdil jsem takhle do 15ti než jsem mohl sedět vpředu, pak už máma neměla šanci :twisted: Když si to tak vezmu, tak táta neměl nikdy žádnou nehodu a to jezdil celý 80.léta s kamionem a půlku 90.let se služebním Mercedesem po celý Evropě. A nikdy neměl ani malinkatou bouračku a hlavně ani nezaviněnou. Postupem doby dávám víc a víc za pravdu Dobešovi, že neexistuje nezaviněná nehoda a že 9 z deseti nehod by se nemuselo stát, kdyby i ten nabouraný reagoval správně a měl dokonalý přehled o situaci kolem sebe. Jenže dneska má každej auto pojištěný, tak co by si dával pozor, pojišťovna to přece zaplatí...
George píše:No a to máš Michale smůlu, že jseš tak mladej a už jsi musel bejt vzadu. Já strávil dětství na předním sedadle a pamatuju na naše cesty Sedanem do Prahy, kdy jsme celý 3 hodiny s bráchou stáli u předního okna. Brácha vpravo na podlaze a já menší na středovým tunelu. To byla paráda. :)
George, to byly krásný časy, co?

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Klocák »

TAk to jako jo, ale mě z místa mezi sedačkama táta "vyhnal", když nám do silnice vběhnnul vlčák a musel pridce brzdit !
. . . jsou prostě věci, který neovlivníš ! Já dneska malýo Klocáka "kurtuju do sedačky i v Simce i ve Spartaku - přidělal jsem mu tam tzv. isofixy ! Já mám klid, a policajti jen čuměj :-)
Jinak táta měl za celej život jen jednu malou bouračku - a to mu je dneksa 69 let :-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni zvláště Prezidente!! :evil: Kde se v pátek sejdeme??? :mrgreen: :evil: :lol: ? Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

Michal

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Michal »

S největší pravděpodobností v campu. Jen Daniela tam zapoměla dnes zamluvit stůl, takže tam skočí zítra.

Simcavehement M

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Talbot »

Kdyby chtěl někdo žigulíka od 1000,-Kč:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=597757219

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Talbot »

Dneska jsem měl v poště dopis z francouzského Simca Clubu, který obsahoval 3 přihlášky na sraz do Saint Jean le Vieux, kdo si to objednal?

Michal

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Michal »

Taky jsem dostal, ale už minulý týden jsem jim to samé posílal vyplněné :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Talbot »

Dobrý, a ostatní???

Abych nezapomněl - je to v Angličtině.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od paja »

Budu dávat do dveří 1301 přídavný těsnění. Pasuje tam naprosto perfektně bez jakejchkoliv úprav.
Musím ho objednat ve větším množství (asi 3x tolik než budu potřebovat), tak pokud někdo bude chtít, dejte vědět ať toho objednam dost. Stojí 140Kč/m.
Přílohy
0067.jpg
0067.jpg (34.27 KiB) Zobrazeno 8979 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Pájo a všichni. :D Moje otázka zní PROČ ? :? Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :roll:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od paja »

To musí vědět ti dotyční, stejně jako to vím já. ;) Pokud ty to nevíš, tak to zcela určitě nepotřebuješ. :) Ale napovím ti - souvisí to s rychlostí jízdy a poznáš to tak od 100vky nahoru, ;) :) předvedu ti to tak za půl roku.
A hlavně musíš bejt uhozenej trochu jinak - asi víc z boku nebo co, ale nemůžu to potvrdit - už nevim odkud jsem jí chytil. :|
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Talbot »

Ivane, nejspíš kvůli hlučnosti ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Burák »

no, jako jo, kolem 160 už do toho auta dost fouká, ty dveře to neudrží, ale zase na druhou stranu, já si to tam dávat nechci. To bude moc vidět a tak.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od paja »

To jenom pro představu o velikosti, zevnitř to nepoznáš vůbec. A zvenku záleží na barvě, tohle je neomáčknutý a v kontrastu s bledě modrou.
Přílohy
porovnani.jpg
porovnani.jpg (39.65 KiB) Zobrazeno 8918 x
Obrázek

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od tagorarichard »

:geek: koukám koukám asi sem barvoslepý :?
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od paja »

Ne nejseš barvoslepej, tohle je černobílá fotka. ;) Kdyby ještě někdo nevěděl proč je černobílá, tak proto, aby si udělali lepší představu i ti kdo nemaji modrej tapecírung.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Burák »

No nevim, asi ne
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :lol: Děkuji za vysvětlení a obrázek, to jsem všechno čekal. :lol: Pájo, vypadá to pěkně, ale co nato řekne ta guma na dveřích, to je otázka. Jasně že kvůli hluku, je-li guma špatná, hvízdá to i při nízké rychlosti, i tam fouká! Nejdřív je třeba ošetřit tu gumu ve dveřích a to tak, že se natře glycerinem, aby netvrdla a když změkne, lépe těsní a náprava přijde brzy a je to překvapivě snadné. :lol: :lol: Také v mrazu guma tvrdne a šustí, po glycerinu ztichne. :D Jedině, že by ta nová, Pájova nahradila i tu na dveřích, to by pak bylo jako u nových aut.
Ale je otázka, jestli ta guma celou tu mezeru vyplní. Když ne, obě se tam asi budou těžko rovnat! Ale to asi Pája uvidí, ne? :lol: Tak čau
a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od paja »

Ty gumy se vůbec nepotkaj. Jsou od sebe nejblíž asi 5mm. Jinak Ivane kdo má kabrio, jistě uvítá tvoje vysvětlení. ;) Bez glycerínu ani kilometr! ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:Ty gumy se vůbec nepotkaj. Jsou od sebe nejblíž asi 5mm. Jinak Ivane kdo má kabrio, jistě uvítá tvoje vysvětlení. ;) Bez glycerínu ani kilometr! ;)
Ahoj Pájo a všichni! Asi máš pravdu a máš to vyzkoušený, :D proti gustu žádnej dišputát! :lol: Co si tam dáš, to tam najdeš, nic víc. :o
Glycerin funguje, nemusíš se vysmívat. :mrgreen: A kabriolet? :o Nemám, nikdy jsem neměl a asi mít nebudu! :D
Tak čau a Simcamicalement Ivan Simca KH
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od Burák »

Ivane, máš soukromou zprávu
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Dotazy, výzvy, informace - obecné

Příspěvek od paja »

Ivane nic ve zlom, tohle je takový štengrování z obou stran. Já to nikomu nenutim, jen jsem si myslel, že pokud někdo chce mít v autě trochu pohodu, že by to moh ocenit, protože tohle těsnění je dost speciál, mimo obvyklý rozměry a fakt tam do tý malý spáry neuvěřitelně pasuje. Ale na druhou stranu, pokud je auto už rozhrkaný a kroutí se, tak je to další potenciální zdroj povrzávání.
Máš pravdu, že glycerín opravdu funguje, akorát se musí obnovovat a u kabráče v horku a suchu není vyhnutí, i když je těsnění perfektní, páč střecha se holt klepe a těsnění si pomlaskává, takže já glycerín vozim pořád sebou a jak to někde vrzne, hned mažu. :D
Obrázek

Odpovědět