Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
jara
Příspěvky: 8
Registrován: 15 říj 2009 07:16
Bydliště: Brno, Týniště nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od jara »

simcaklub píše:asi ti nezbejvá na prodej jeden naviják na moje Rancho, viď 8-) 8-)
Ten jsem nikdy neměl, na jednom mám jenom rám pod motorem ke kterému se ten naviják připevňuje. Stejně je lepší samosvor co měly GR. Ten bude chybět... :cry:
3x Rancho: vrak č.1, vrak č.2 - odstrojený, vrak č.3 - někdy pojízdný

Michal

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Michal »

Jeden vrak GR byl na Vypichu, sundal jsem z něj zadní dveře s logy a než jsem přijel pro diferák, byl sešrotovanej. Dveře zmizeli u Milana v Týnci :-(

jurcin
Příspěvky: 3
Registrován: 21 říj 2009 10:01

simca 1301

Příspěvek od jurcin »

Dobry den SOM TU NOVY CLEN CHCEM SA SPYTAT MAM SIMCU 1301 NEJAZDILO SA NA NEJ 3 ROKY A SPOJKA JE TVRDA AKO KAMEN AKO TO PORIESIT ? DAKUJEM

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: simca 1301

Příspěvek od Burák »

Budeš mít přirezlej hlavní spojkovej válec, rozebrat a vyčistit.
Obrázek

jurcin
Příspěvky: 3
Registrován: 21 říj 2009 10:01

Re: simca 1301

Příspěvek od jurcin »

DAKUJEM ZA RADU ASTE TAKA SPROSTA OTASKA DE HO NAJDEM ?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: simca 1301

Příspěvek od Burák »

na levé straně motoru hned pod nádobkou. vede tam k němu tyčka přímo od pedálu
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: simca 1301

Příspěvek od Ivan Simca KH »

jurcin píše:Dobry den SOM TU NOVY CLEN CHCEM SA SPYTAT MAM SIMCU 1301 NEJAZDILO SA NA NEJ 3 ROKY A SPOJKA JE TVRDA AKO KAMEN AKO TO PORIESIT ? DAKUJEM
Ahoj Jurcine! :grin: Jak to popisuješ, nemusí to být jen hlavní válec, jak radí Bu. Hlavně nepíšeš, zda ta spojka vůbec vystavuje. :? Jestli ano, nesahej do toho, je-li tvrdá, rozchodí se. Ale spíše přestane vypínat. A to je na rozebrání obou válců, horního i spodního. Ten najdeš na pravé straně převodovky a vede k němu tlaková hadice od toho válce horního. Na 99% je to na výměnu všech gumiček a také kapaliny. To vše za předpokladu, že válce jsou v dobrém stavu, čili jejich vnitřní povrchy nejsou vyrezlé! To je tak na 10%. V tomto případě je nutná renovace obou válců, pokud ovšem nemáš k dispozici nové válce! Zatím asi vše, Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: simca 1301

Příspěvek od Burák »

Ivane, esiže je spojka tvrdá, tak nejde sešlápnout, tak je to na 99% hlavní bspojkovej nefukční ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: simca 1301

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ivane, esiže je spojka tvrdá, tak nejde sešlápnout, tak je to na 99% hlavní bspojkovej nefukční ;)
Yes sir! I.K. :lol:
Obrázek

jirik78
Příspěvky: 5
Registrován: 29 dub 2009 08:50

předstih

Příspěvek od jirik78 »

Zdravím a chci se zeptat nevíte někdo jaký má být předstih na rozdělovači u Chryslera 180?díky

Michal

Re: předstih

Příspěvek od Michal »

Ahoj

zkus Milana Dobeše (257960685). Jinak tvůj příspěvek i s mojí odpovědí přesouvám do topicu "rady...)

Michal

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Michal »

Na Automédonu prodávali na Simky Aronde kolébku. Uchycení na auto bylo přes šrouby kol. Byl by někdo schopen vyrobit nebo zajistit výrobu kolébky pro klub? Pokud je uchycení přes šrouby, mohlo by to být univerzální i pro více modelů.

Michal

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Michal »

Sehnal jsem email na Clémenta. Má sklad dílů na Simky 1950 - 1986. Je dražší, ale má.

Tady jsou kontakty na díly ve Francii. Většinou vše francouzsky :? . Jsou tam zajímavý věci
http://www.clubsimca.fr/prestations/fab ... sseurs.pdf

Kdyby to někdo chtěl prošťouchnout ....

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od tagorarichard »

jenom malá poznámka k tý kolíbce . Drží na nábojích kol a ještě se opírá o hranu střechy
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V


Michal

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Michal »

Tak jsem dneska řešil možnost dovozu Simek za použití odtahovky s dvojplatem. Není to moc reálné, protože hmotnostně to zvládnou pouze nové lehké náklaďáky a ty v půjčovnách nejsou. Jinak by to bylo ok. Takže zůstává nejvýhodnější variantou Mercedes s platem. Druhou variantou je kamion, nicméně problémem je, že se s ním nelze dostat tam, kde vozy většinou jsou. Ale stejně tuto variantu asi budu teď zkoušet u jedný Simky ;) :)

jurcin
Příspěvky: 3
Registrován: 21 říj 2009 10:01

SIMCA 1301 SPECIAL

Příspěvek od jurcin »

ZDRAVIM MAM SIMCU 1301 SPECIAL A SPOJKOVY PEDAL JE TVRDY AKO KAMEN A BRZOVY ZASA MEKY DE JE PROBLEM ? jnowak@azet.sk

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCA 1301 SPECIAL

Příspěvek od George »

Ještě furt? Vždyť ses na to už jednou ptal :)
http://simcaklub.cz/forum/viewtopic.php ... &start=325
Obrázek

Michal

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Michal »

Tak jsem při prodeji jednoho dvého auta zjistil, že jsem ho neměl vůbec pojištěné. Zavolal jsem na kancelář pojistitelů dřív, než mi tam napálil nějakou dardu. Roční sazba povinného ručení dělala nějakých 600,-.
Od 1.1 09 do data prodeje mi naúčtovali ty hajzlové 50,-/den, což za osm měsíců dělá nějakých desettisíc!!!!
Já bych všechny ty zas.....ý pojišťovny zrušil!

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od George »

Ty jseš teda vzornej občan, když se sám udáš. :lol:
Nic si z toho nedělej, mně už taky přišel od nich pozdrav. Za první čtvrtletí asi 4500 Kč. :evil:
Tak jsem jim napsal srdceryvnej dopis, proč jsem to nedal do depozita a že auto je rozebraný, v renovaci. Tak uvidím jestli se k tomu postaví čelem. Zatím se neozvali.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od paja »

No a včera mě nabořil zezadu ňákej rychlonožka - je to na přestřik nárazníku a chlapec mi to radši zaplatil na místě, ... :? Ale určtě ho hřálo, že pojistku má zaplacenou. :|
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Burák »

Osobní vozidlo do 3,5t s jakýmkoli přívěsným vozidlem (tzn i když je souprava nad 3,5t) neplatí mýtné, tzn platí dálniční známku jako osobák. 8-) Takže, žádnejch 800 za známku na týden!

podklady
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/d ... namky#ceny

http://www.mytocz.cz
Obrázek

Michal

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Michal »

Jojo, já vím. To je dobrá věc ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od Burák »

Michale, tohle je ten prodejce, co má a dělá ty nový klouby na 1000. Má tam mimo jiné i prostřední spojovačku na 1301
http://cgi.ebay.de/Simca-Talbot-1000-Sp ... 2304b734d4
Obrázek

lilola
Příspěvky: 22
Registrován: 25 srp 2009 13:48

Re: Rady, pomoc atd

Příspěvek od lilola »

Ahojki nevím jak nejlépe se vrhnout do opravy nárazníku na Solaru. prasklá místa jsem znova vylaminátoval, vykitoval. Jedná se mi hlavně o povrchovou úpravu ,nechci to vzít štětkou (jako už někdo přede mnou) a obnovit původní reliéf "vyďubkování" Napadlo mě ho nechat jemně přepískovat. Tím by se spojili překitované místa a sundala barva. Co Vy na to??
Na závěr jeden tip. Kdo sundával zadní nárazník tak ví že, je do karoserie chycen přes zvláštní podložky ve kterých je 4hraná matice, podložky se zasunou a ukotví. Scháněl jsem náhradu a po dlouhém hledání jsem našel. Peugeot tyto podložky dělá stále jenže jsou o 1 mm větší a matice je 10 místo 8. nemusíte vymýšlet vymyšlené. Podložky jsou někde z předního ramena na 205.

Odpovědět