Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Dnes jseme měl dlouhy rozhovor se svym automechanikem Lubošem Mazurkem . On se zabyval tim proč jsem měl zasrany palivovy system.karburatory když je před 2 lety čistil. Zjisil ,že je to prachova koroze zpusobena benzinem,ktery obsahuje řepku. Nejhorši je to když to zustane přes zimu stát v garaži. Doporučuje dávat do nadrže aditiva do benzinu nebo tankovat benzin bez přidane řepky ale to asi u nas neni možne..napada mě Čepro?

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Nevím, jestli se Jirko pamatuješ, když jsem zde i na různých setkáních nabízel úžasně účinný prostředek na čištění palivových soustav benzinových motorů. :roll: Kupuju to ve Francii, u pumpy TOTAL a stojí to okolo € 10. Myslím, že si to ode mne jednou koupil Pája, ale cena se mu zdála vysoká. :mrgreen: Já si to kupuju každý rok, letos samozřejmě též! :o Jednou do roka, ačkoliv výrobce doporučuje častěji,( každých 2000km), naleju celou dávku(250ml) do nádrže všech našich aut. Dělám to zásadně před zimou a do plné nádrže! :shock: A nemám žádné problémy, ani u karburátorů, ani u vstřikových motorů. :lol: Jarda Myška by vám o tom mohl vyprávět, jak to bylo při cestě na sraz v roce 2005! Tady opisuju přesný nápis na nádobce: Nettoyant injecteurs / carburateur. To je francouzsky. Holandsky je to: Benzinesysteemreiniger. :lol: A musí tam být ještě napsáno : Essence! A nebo Diesel, pozor nezaměnit! :twisted: Tož tak! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

No, Ivane, já bych se zrovna tim JArdou MYškou neoháněl. Já tu historku znám i z jeho podání :lol:

Jirko, to je samozřejmě pravda, to jsi nemusel dlouho debatovat, ale mohl ses mi zeptat. Mám s tim bohaté zkušenosti. U sanity jsem dokonce musel i vyměnit karburátor. Jinak pochopitelně ty aditiva. Jsou to aditiva, která zvedají výkon, ale největší problém těch biosraček je líh, kterej na sebe váže vodu. Tzn vytěsnit vodu a na to stačí obyčejný Velfobimn za 80kč :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No, Ivane, já bych se zrovna tim JArdou MYškou neoháněl. Já tu historku znám i z jeho podání :lol:

Jirko, to je samozřejmě pravda, to jsi nemusel dlouho debatovat, ale mohl ses mi zeptat. Mám s tim bohaté zkušenosti. U sanity jsem dokonce musel i vyměnit karburátor. Jinak pochopitelně ty aditiva. Jsou to aditiva, která zvedají výkon, ale největší problém těch biosraček je líh, kterej na sebe váže vodu. Tzn vytěsnit vodu a na to stačí obyčejný Velfobimn za 80kč :lol:
Ahoj kluci. :grin: Bu, já se J.M. neoháním, byla to moje chyba! :twisted: Jen jsem to zmínil, abych dal příklad, jak je ten TOTAL nettoyant účinej, nic víc! :lol: Rozdíl mezi Velfobinem a tímto je ten, že Velfobin odstraní jen vodu, ( to samé udělá líh), tento čistič odstraní veškeré nečistoty včetně vody z palivového systému! :o Toť vše. ahoj Ivan :lol:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jiří Lefner »

Honzo,to je pravda ,že na vodu je nejůepši Velfobin ale v karburatoru prave zustava ta prachova koroze a bordel z te řepky a to by mělo pomoci aditivy . Ja už několik let uznavam Bishops
http://www.bishops-original.cz/aditiva- ... -paliv.htm
ale jsou i levnějsi a docela dobry je TEC 2000 ,ktery maji v Auto kelly
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... omXzzdBSbF
volil bych TEC 2000 obj čislo AC J005 za 393kč ,já tam mam slevu tak předfpokladam,že za 300 by mohl být...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Bishops umí zas za dobrý peníze Klocák ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Fáno: našel jsem konečně ten kryt středu volantu se znakem Talbot, kterej potřebuješ, vezmu Ti to na Sázavu, jedeš doufám? ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Nemate někdo prověřenou firmu na renovaci parabol světel?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Opakovaně skvělá práce, trochu vyšší cena: http://www.svetlomety.cz/
Je to vlastně jeden pán na Žižkově, dělal světla tátovi na Hillmana, na 1301, mě na Simku 8 (mám je připravený), na Arondu a jeden rámeček na MB500SL.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

No, opravdu trochu. To by mě oprava 4 reflektorů vyšla na 6 tis. Věřím, že je to kvalitní, ale takové peníze za to nedám.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Kluci, existuje nějakej normální způsob, jak dostat € v hotovosti v čr na účet v cizině?
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od paja »

Samotneho by mě to zajímalo, řešil jsem to před časem (Jürgen), ale nenašel jsem nic jineho než WU, což byl takovej nesmysl, že jsem si radši založil soukromej eurovej účet. Jestli chceš, můžu ti ho k tomuhle účelu nabídnout - a měl bys to o 1000Kč levnější... ;) :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

To by bylo asi super, jak by se to dalo zmaknout? Vlozil bych ti tam eura a ty bys to zaplatil?
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Ivane, ty to asi budeš vědět, jak se jmenuje Spéecialovská tmavá modrá a jaké má číslo?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ivane, ty to asi budeš vědět, jak se jmenuje Spéecialovská tmavá modrá a jaké má číslo?
Ahoj Bu. :grin: Já nevím nic, ale chytrá knížka ano. :lol: Je toho víc, lepší by bylo, kdybys mi třeba navečer zavolal a já Ti to nadiktuju, bude to tak asi lepší. :roll: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Dobrý firma na hadice http://www.garance-slavicin.cz/hadice/2-KONTAKTY# Maj v katalogu i Aronde ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Nemáte někdo kontakt na nějakou prodejnu gumových profilů? Potřeboval bych takovou tu lemovací gumičku, co má Aronde kolem rámečků světel, toho chromovanýho kníru a zadního osvětlení SPZ. Koupil jsem si toho ve Francii málo :)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Kluci, nemáte někdo někoho známýho v USA, kdo by mi poslal pár drobností na Horizona? Je toho asi za 580,- USD a když to vezmu přes zprostředkovatele, tak z toho vznikne 25tis Kč a to se mi teda platit fakt nechce.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od paja »

Kluci, nevěděl byste někdo o motoru z normálně jetý 1,6 Solary nebo čehokoliv jineho? Jde mi jen o blok, aby nebyl nějak dobitej, jen běžně opotřebenej. Samozřejmě čim lepší, tim lepší. :)
Dík. :!:
Obrázek

lilola
Příspěvky: 22
Registrován: 25 srp 2009 13:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od lilola »

chceš solaru nebo 130x myslím, že v těch blokách je rozdíl .. nebo se mejlím :-)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od paja »

Potřebuju blok na 1592ccm. Musí to bejt 1,6ka.

Blok na 1293ccm je nižší.
Blok na 1442ccm má jiný rozteče válců.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od paja »

Čendo, Jirko, díky :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Nemáte, prosim, někdo kontakt na Michal Ovčíka? Kdyžtak třeba do mailu, nebo soukromou zprávou. Dik.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Podivej se mi do přátel na FB a pak si ho přidej ;)

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Burák píše:Nemáte, prosim, někdo kontakt na Michal Ovčíka? Kdyžtak třeba do mailu, nebo soukromou zprávou. Dik.
Telefon máš ve zprávě. ;)

Odpovědět