Rady, pomoc atd.

Moderátor: Burák

Odpovědět
PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od PeS »

Super, díky!!! Nejlepší asi bude, když to pošle za 17e přímo mě domů, sice to do ledna, kdy jsi psal, že pojedeš do Francie a mohl bys to tam vyzvednout, určitě potřebovat nebudu :grin: , ale takhle to bude jednodušší, nebudem na to muset myslet a hlavně - budu si to moct dát pod stromeček - bude to můj nejhezčí vánoční dárek :P

Takže ještě prosím Michala P., jestli by teda poslal 38,05e (jestli dobře počítám) na účet toho maníka. Jak to funguje s tim PayPalem? Je za platbu ještě nějakej další poplatek? A jak se dohodnem na předání peněz? Mám Ti je poslat na účet? Nebo se konečně sejdem kvůli těm poklicím a předám ti to osobně?:-)
Obrázek

Michal

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Michal »

máš vše v sz ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Tak hoši, maníkovi nic nepřišlo. Původně psal, že neposílá do zahraničí, já ho ukecal, aby to poslal do ČR, jak jsme seriozní, že platbu přes PayPal zařídíme obratem, že se nemusí ničeho obávat... Podle poslední informace to PeS posílal Michalovi předminulý pátek. Maník dodneška nic nemá :x Rozhodně si příště zase kvůli někomu "spolehlivému" budu dělat ostudu...

Michal

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Michal »

Payapal je spec. účet s kodem. Účet jsem dlouho nepoužíval, takže tam ani nic nebylo. PeSovi jsem říkal, že tam musí peníze poslat, aby mohli odejít maníkovi. To se bohužel nestalo, takže jsem tam v pátek peníze poslal ze svého účtu a nejspíš zítra nebo ve st. dojdou maníkovi. Víc udělat nemohu

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Pak teda PeS neposlal peníze tak, jak mi říkal :? a Tobě Michale děkuju, že jsi to poslal ze svýho, protože kdo ví, kdy to nakonec PeS pošle a do tý doby bych taky mohl od francouze dostat negativní feedback a přijít tak o 100% hodnocení - což je ale asi někomu u zadele :x

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od PeS »

Kluci, nezlobte se na mě, nevim, jestli mi Michal nevěří, nebo jen zapomněl dodat, jak jsme to spolu řešili, ale ty peníze jsme posílali tak, jak bylo řečeno, ale z nějakého mě zatím nezjištěného důvodu k Michalovi nedroazily! Kontrolovali jsme vše snad 50x, u nás všechny údaje, co mi zaslal Michal, sedí. Někde se to teda muselo ztratit, nevim, nechápu to, nevim, jak vám, ale mě se to ještě nikdy nestalo. A musí se to stát zrovna teď:-( Budem to řešit s bankou a doufám, že se to nějak vysvětlí. Michalovi P. peníze pošlu znova a tohle si pak už dořešim. Jestli se peníze nenajdou, bude to nejdražší nápis Ariane, jakej jsem kdy viděl - 2 x 1100Kč a ještě na mě bude nasraná celá Evropa:-( Což Evropa, ale hlavně kamarádi z klubu, který mi věřili:-( Těch prvních 1100 třeba dohledám, ale získat zpátky důvěru kamarádů, to se možná už nepovede nikdy... Fakt nevim, kde se stala chyba, ale u mě ne, tak mi, prosím, věřte. Michala Vítka samozřejmě chápu, protože se snažil jak nejlíp mohl a ještě kvůli mýmu dílu vypadá neseriózně... ach jo :cry:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

No tak uvidíme, snad se to nějak vysvětlí...

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

No tak už mi zase píše, že peníze ještě nemá, snad mu teda zítra dorazí... :?

Michal

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Michal »

Měl by je už mít na účtě. Jinak záležitost jsme s Petrem řešili i v průběhu (co jsem nenapsal). Nyní řešíme reklamaci, resp.dohledání platby, ale tím už Vás nebudeme zatěžovat :mrgreen: , jak mi včera říkal jeden čtenář fora :lol:

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od PeS »

Teď jsem se docela dlouho nedostal k tomu, abych napsal... chtěl jsem se jen zeptat, jestli francouzovi nakonec dorazilo vše v pořádku...?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Ahoj, ano frantík psal, že balíček odeslal v sobotu 10.12. ráno, podací číslo CW0005479380FR. Předpokládám, že během tohoto týdne bys to měl mít. Každopádně, pokud budeš mít čas, tak zkus na netu pohledat nějaký sledování zásilek, případně zavolej na poštu jestli by Ti neporadili jak tu zásilku sledovat, aby se Ti nestalo to, co mě - že Německá pošta předala zásilku přepravní společnosti DPD, ta zboží nedoručila (se lživým odůvodněním, že Kloboučnická 4, Praha 4 neexistuje) a okamžitě odeslala zpět do Německa, stalo se mi to takhle 2x a byly z toho zbytečné nepříjemnosti. Tak si to nějak ošéfuj, ať máš jistotu, že Ti to v pořádku dorazí.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

PeS: tak co? Už Ti to dorazilo?

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Pavel1308GT »

Ahoj všichni,nevíte někdo adresu na člena "tagorarichard" dal jsem mu na jarním srazu 550,-Kč,měl mi obratem poslat zadní pásy a plechy na mojí Simku a neposlal.Telefon nebere,na SMS neodpovídá.Dnes jsem mu psal E-mail.Tak nevím,zda je to podvodník,který vybere peníze a nic nedodá.Díky

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Hm, to je nepříjemný... :( nedávno sem postoval obrázek z nějakých hor, psal jsem mu pak, že mám pro něj prodloužený žlutý průkaz k jeho autu a taky se mi zatím neozval, těžko říct co si o tom myslet.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od George »

Pořád mám pocit, že už jsem to někde slyšel nebo četl.
Proč mají Simky vzadu oranžový couvačky?
Tuhle v hospodě na to přišla řeč a někdo tam povídá, že simky měly bílý i oranžový světla a samozřejmě mě se zeptali, proč byly oranžový.
A já to nevěděl. :oops:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

George píše:Pořád mám pocit, že už jsem to někde slyšel nebo četl.
Proč mají Simky vzadu oranžový couvačky?
Tuhle v hospodě na to přišla řeč a někdo tam povídá, že simky měly bílý i oranžový světla a samozřejmě mě se zeptali, proč byly oranžový.
A já to nevěděl. :oops:
Ahoj Georgi. :grin: Tak je to asi takhle. Od roku 1967 začali montovat do Simek 1301/1501 převodovky s otvorem pro spínač couvacích světel, ale zatím uzavřený mosaznou zátkou. Zadní svítilny měly volnou část v barvě oranžové, ale bez osazení. Po roce 1970 byla montována zadní svítilna s čirým sklem a zapojena couvací světla. Do převodovky byl montován jejich spínač. V katalogu ND je uvedena sada pro dodatečnou montáž couvacích světel, kompletní kabeláž + spínač do převodovky. Měl jsem tyto sady dvě. Jednu jsem namontoval do své Simky 1501, svítí oranžově, ale mě to nevadí, bo když couvám, svítí to perfektně. Před časem jsem to tady nabízel, myslel jsem udělat kopii kabeláže, ale zájem nulový. :roll: Tak jestli Georgi máš zájem, je sada k dispozici. Namontovat a zapojit to dokáže i takový neumětel, jako jsem já a funguje to! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Zajímavý je, že tohle měly i kupátka, přičemž ta oranžová část je dokonce samostatný světlo
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

Svojí roli v tom mohla hrát i otázka designu...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Nevíte někdo odstín bílé barvy na 1301, samozřejmě ideálně RAL. Kamarád lakuje, ale celý auto je tak zažloutlý, že se to nedá moc poznat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Nevíte někdo odstín bílé barvy na 1301, samozřejmě ideálně RAL. Kamarád lakuje, ale celý auto je tak zažloutlý, že se to nedá moc poznat.
Ahoj kluci. :grin: V tomhle Ti můžu, Bu sdělit toto: za prvé je třeba vědět rok výroby. Poté už je orientace trochu snazší. Podle katalogu ND, byla bílá barva v roce 1967 Blanc Fontenoy, od r. 1968 Blanc Tacoma. Takže asi po celou dobu výroby se dodávala tato bílá. Jiná bílá tam není, jen v r. 1971-72-73 (což jsou Speciály) je Beige Ivoire, což by měla být béžová slonová kost. To by mohlo vysvětlit to, co nazýváš zažloutlostí. To je vše, co Ti k tomu můžu říct, ale bílých barev je samozřejmě mnohem více. :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

No, je to 1301 z roku 69, ovšem návy super, ale asi ti podle nich nic nemíchnou :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No, je to 1301 z roku 69, ovšem návy super, ale asi ti podle nich nic nemíchnou :lol:
Ahoj Bu. Rok 1969 by tedy měl mít barvu Blanc Tacoma. V katalogu je napsáno, že by měl být na kastli kód, ale já jsem ho nikdy nenašel. Je to pro tuto barvu DL 25301. Jestli to platí, nevím, ale ten, kdo mi to stříkal, vzal s sebou do Přelouče, kde v té době byl nějakej dobrej míchač, kousek něčeho, na čem ta barva byla. Fakt je, že stejnej člověk míchal i bílou na moji Simku 1300, což je jiná bílá, od r.v. 1966 je to Blanc Fontenoy. Taky kód je jinej. A je fakt, že když dám ty dvě Simky vedle sebe, každá je jinak bílá. Tak si to přeber! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

No vida, nakonec to Ivan našel :) ty názvy jsou dobrý akorát tak pro potěšení ucha, ale točíslo DL... to je myslím číslo DuPont, podle toho už by to mělo jít dohledat ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Burák »

Nevim, kam to zařadit, ale tohle je rozhodně ma příští rok důležítá a zajímavá informace.

http://auto.idnes.cz/ve-francii-musi-mi ... tomoto_fdv
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rady, pomoc atd.

Příspěvek od Talbot »

To jsou zase novoty... :roll: doufám, že to budou mít aspoň na hranicích na benzínce.

Odpovědět