NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Michal »

Já bych to tak nehrotil. I tady se setkám občas s úplně ujetou cenou. ;)

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Paolo »

J.R. píše:a jaks odhalil,že přední,když se jedná o zadní
Jsou to opravdu přední rohy/konce. Zadní mají menší úhel zahnutí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Ivan Simca KH »

J.R. píše:Ahoj všichni
Proč komik?a jaks odhalil,že přední,když se jedná o zadní a nevím čemu říkáš rohy,když jsou to konce nárazníků,Možná nejsem v cenách,či názvech dílů na Simku zběhlej,ale beru to dle ceny chromu,jen kolik stojí to nachromovat,za jeden nárazník na 603 jsem dal 8tisíc a ani jsem nemrkl.Jinak rád se nechám poučit,1301 sice mám,ale budu jí dávat pryč,protože mám ještě 1300 a tu si chci nechat na vyjíždky.
Ahoj J.R. i ostatní! :grin: Jak jsem poznal, že jsou přední? :roll: Fotku jsem viděl 5vteřin a bylo mi to jasné! :o Jsou zahnuté, proto jim říkám rohy a Simky počínaje 1300 a 1500, také 1301 a 1501 do určitého r.v. mají hluboké, novější modely je mají mělčí, neboli nižší (1301S a 1501S),
ale velikost a zahnutí mají všechny stejné, na rozdíl od zadních rohů, nebo konců! Tam je rozdíl v délce boku, podle modelu!(L a LS a delší GL a GLS). Stačí? Díky za pozornost. :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj. :grin: Ještě bych chtěl dodat, že jsem si nikdy nemusel nechat chromovat nárazníky na moje Simky. :lol: Buď jsou i po 40ti letech v dobrém stavu, nebo jsem sehnal poměrně snadno nové. :o Frantíci měli chrom, ale i další materiály extrémně kvalitní, výkyvy v kvalitě ale před 40ti lety však byly dost časté. :roll: Dnešní auta žádný chrom nemají, není co srovnávat, že! :lol: O Tatrách 603 nic nevím, tak diskuzi nevedu, jezdil jsem jen s Tatrou 111, 805, 141, 138 a 148, tak nevím? :lol: Kvalita chromu a třeba různých drobností ze silonu na nejvíce se Simkami srovnávaných VAZ Žiguli byla strašná, asi má podobné zkušenosti více lidí, ne? :lol:
Jinak zdravím J.R. a přeju hodně šťastných km se Simkou 1300! :grin: ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Burák »

Dovolim si oponovat. Žiguliky, jakkoli to byly křápy, tak co se týče nárazníků, ty drží jak židovská víra. Minimálně srovnatelně se simčíma. To se ovšem nedá říct o chromech český výroby.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Dovolim si oponovat. Žiguliky, jakkoli to byly křápy, tak co se týče nárazníků, ty drží jak židovská víra. Minimálně srovnatelně se simčíma. To se ovšem nedá říct o chromech český výroby.
Ahoj! :grin: Je to možný, každý má jiný zkušenosti, já se nehádám! ahoj Ivan :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

Každej může nasadit cenu jakou chce, nikdo není povinnen to za ni koupit. Vycházet z ceny chromování je ale vážně nesmysl, to je jako kdybych prodával výfuk na Murenu za 7000,-Kč, protože tolik by stála jeho výroba na zakázku, zatímco se i tady v ČR dá koupit za necelé 3000,-Kč fungl novej (na 2,2). Někteří prodávající to prostě zkouší a vzhledem k tomu, že mezi příznivci veteránů je i spousta blbů, kteří nevědí jaké jsou možnosti a mají to jen jako záležitost image, tak se jim mnohdy daří. Mě na tom spíš vadí to, že překupnictví různých spekulantů zbytečně šponuje ceny dílů a např. literatury do nesmyslných výšin, takže opravdový fanda značky pak musí za díl zaplatit několikanásobek ceny, za kterou to třeba původně prodával někdo, kdo prostě jen tu věc už nepotřeboval a chtěl jí místo vyhození nabídnout někomu, komu ještě poslouží a to za rozumnou cenu. Když pak někdo tu věc opravdu potřebuje, mnohdy mu nezbývá než nakrmit těch několik parazitů, kterým ta věc jen prošla rukama.

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od PeS »

Je teda fakt, že Simčí chromy jsou někdy neuvěřitelný... když jsem z nejmenovaného vraku, kterej jsem v podstatě vykopal ze země, odřezal flexou některý chromovaný díly a vyleštil je, nestačil jsem valit bulvy... :shock: Jak z fabriky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

Jediný, kdy jsem dával něco chromovat na Simku, byly nárazníky na Aronde a to ještě pouze proto, že je nějakej idiot natřel stříbřenkou... :roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

PS: jo a ještě zadní dlouhej roh na tátovu 1500, ze stejnýho důvodu. A stálo to 500,-Kč ;) člověk nesmí bejt ryba, aby to dal prvnímu předraženýmu chromařovi, kterýho potká :lol:

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od PeS »

Nemáš, sim Tě, kontakt na to chromování? Mám i jiný auta než Simcy... :oops: :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

SZ

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Burák »

Ryba-neryba. Já už se tolikrát spálil s levným chromováním, že mám teď chromaře jednoho, ale 100% kvalitu i s mědí, případným opravením dílu. Bez mědi už to nechci ani vidět.
Obrázek

J.R.
Příspěvky: 24
Registrován: 14 kvě 2010 01:15
Bydliště: Praha

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od J.R. »

Ahoj všichni
předem chci říci:
Ivan Simca KH-Díky za vysvětlení,fakt se vtom nevyznám,takže jsem vtomhle ,,nedotčenej,,.To zda byla moje cena vysoká,či přemrštěná nevím,já to bral po poradě s jiným kolegou simkařem,který mi říkal kolik to stojí nachromovat a jak jsou tyhle díly nedostatkový.Víc otom nevím,snad jen bych poprosil webmastera o smazání inzerátu,jelikož už jsem je prodal a je tedy neaktuální.
Jinak ke kvalitě chromování jde vždy o kus,některý vydrží leta bez problémů a jiný je v háji za pár let.Na tý 1300 mám chromy dobrý,proti tomu na jednom ,,rohu,,zadního nárazníku na 1301 mám skrz na skrz díru,zatímco druhá část je bez poškození.zkusím sem dát fotku,pro představu.
Jinak tu 1301 budu dávat pryč,tak by mě jen tak pro představu zajímalo,kolik byste za ní dali,nebo kolik má cenu.Je to 1301,r,v,67,kastle náká koroze,ale nic vážného,jen motor je zadřený,interiér řervená látka,bohužel řidičova dost prodřená.
Přílohy
1301,67,000008.jpg
1301,67,000008.jpg (95.83 KiB) Zobrazeno 9089 x
1301,67,00000é.jpg
1301,67,00000é.jpg (114.03 KiB) Zobrazeno 9086 x
1301,67,00000.jpg
1301,67,00000.jpg (98.73 KiB) Zobrazeno 9087 x

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj J.R. :grin: Co se týče stavu chromu na tý 1301, je to kus od kusu a taky podle zacházení a celkových podmínkách provozu. Třeba Simka z Prahy byla vždy v horším stavu, než auto z venkova. :o Na vesnicích taky tolik nenajezdily, byly to poklady rodin, v Praze i za totáče auto prostě jezdilo v zimě v létě, po kočičích hlavách, přes tram. koleje atd. Já měl Simku od r. 1972, ojetou, ale pěknou, nalítala u mne přes 150 000km a ještě šla kamsi dosloužit, nevím kam. Taky byla na ulici jen pár let, pak garážovaná, atd. Prostě kámoška do nepohody! :lol: Co se týče té Tvé 1301, to je nálezový stav, jemně řečeno katastrofa! Do toho za tohoto stavu nikdo nepůjde, ani motor kloudnej, zadarmo drahá! :roll: Dle fota, koroze pokročilá a je to verze LS, čili nejlevnější provedení a těch bylo dost. Tak si to přeber, je to bez urážky, je to můj názor, pokud by do toho někdo šel, je kaskadér, mám trochu přehled co co stojí a tak jsem v tomto pesimista. :( Pokud ji budeš dávat do šrotu, nezapomeň si vzít vše, co můžeš použít na té 1300. Jsou to všechny 4 tyčky řazení,(nepoškodit silonové kloubky), převodovka, chladič, topení atd, vše, co je shodné, asi si někdy vzpomeneš, vyplatí se to! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

J.R. - zkus jí dát na aukro od koruny a třeba jí někdo na díly koupí. Hodnota vyobrazenýho kusu jako celku je bohužel nulová... :( Kamarád Simkař, který Ti poradil, že rohy nárazníků jsou nedostatkové zboží byl prosím kdo??? "Modří" už možná tuší... :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Burák »

Samozřejmě je to verze EL, s krátkými nárazlíky a bez lišt. To auto má bohužel cenu opravdu jen šrotu, jinými slovy je k ničemu. Ta tom autě evidentně neni dobrý nic. Plechařina v háji, motor jak píšeš, interiér taky. I kdyby to bylo pojízdný, tak je to auto za 2-3 litry. Jak řiká Ivan. Co spotřebuješ na 1300 schovej, co je funkční vyber a zbytek vyhoď. Namátkou třeba prohlídni brzd. kotouče, esi jsou pěkný, nějakou cenu maj, no ta převodovka, nějaký tapece, nemaj-li díry na repráky a nejsou pokroucený apod. Ale jinak celkově na vyhození.
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Paolo »

ještě schovej přední, zadní světla, nárazníky a stěrače, tolik místa to nezabere ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Pro J.R. a ostatní fandy naší oblíbené značky! :roll: A teď ať mi někdo ukáže jiné auto po 43letech! :o To se teda rád podívám a smeknu!? :lol: Zatím v této chvíli smekám před Simkou 1301 z roku 1967! :) Mám Simku 1501GL ročník 1967, je to Gertruda, ale vyvařená a v podobném stavu sebraná hrobníkovi z lopaty! :o V roce 2003 vypadala žalostně, i když až takto ne. :lol: Ten, kdo někdy rozřezával Simku 1301 do šrotu, bohužel jsem se toho též zúčastnil, pochopí, proč to autíčko tak sveřepě té korozi odolávalo! :mrgreen: Sloupky a střecha, prahy a podlaha, nemám slov! :o Auto pro lidi, proto, aby vydrželo i nemožné, konec komentáře! :grin:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Burák »

Tos teda viděl dost málo. Já popravoval několik simek a koroze dost značná. Několik řešení na kastli musel vymýšlet debil, ale to je u všech aut něco. Pro příklad: Pomocný rám pod autem, resp nosníky. Zepředu za čelem otevřené a muže do toho lítat sůl. Totéž přední náprava, mezi nápravnici a nosník z boku hezky nateče a zustane to tam. A to nemluvím o kravině na zadním blatníku spoj lem-blatník-podběh, to je majstrštyk 8-) Každý auto, když se o něj správně staráš, je schopné těch 50 let přežít. Ale musíš se o něj prostě starat. Bez péče a mizerným zacházením ti zajde každý.
Obrázek


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

Michal píše:Kdyby někdo chtěl
http://www.auta-dudlik.wz.cz/doklady.html
To jsem zvědavej co s tím bude dělat, když 3/4 z těch aut se dají dát na veteránský a ta zbylá 1/4 je bezcenná... Hlavně to jsou jako odhlášený papíry, nebo v polopřevodu a v depozitu, nebo jak jako? Hlavně to asi pán nakoupil v době, kdy byla přestavba jedinou možností jak něco dovezenýho přihlásit a teď to asi jen hooodně těžko dostane zpátky...

Michal

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Michal »

Nicméně origo....při renovaci. já třeba suším ještě na 1100 a hlavně 1000spécial :P :P :P

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem si teď zkusil vzpomenout na SPZ tý Simky 1000 a ani prd, to je ostuda... :oops: AEN 11 69? Nevím :?

Michal

Re: NÁHRADNÍ DÍLY - nabídka poptávka

Příspěvek od Michal »

KO něco něco ;) :lol:

Odpovědět