Dilema s uskladněním dílů

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Marcel »

Začínám mít problém, jak uskladňovat jednotlivé díly. Možná se to zdá jednoduché, ale pokusím se naznačit, proč to tak není.

Tak jednak už zapomínám v tom množství co jsem kam dal. :roll:
Jako protiopatření jsem si začal psát pro různé oblasti lístečky, kde co je, abych to pak celý neprohledával. Ale i tak není vyřešen problém ten, že někdy mě nenapadá kde ona věc je, byť vím, že jí mám. :|

Dalším problémem je seskupování dílů. Myslím že je logické dát k sobě zámky a zamykače a vše co se toho týká, ale na druhou stranu mi přijde logické dát k sobě celou sadu zámků včetně zamykačů z jednoho auta a k tomu přihodit třeba krabičku přerušovače, cyklovače apod.

Už mě napadlo, že bych udělal jakousi inventuru, vše to vysypal a znova roztřídil a orientačně si to sepsal. Jenže, jednak by to bylo na dlouhý lokte a pak, kdybych to celé přeházel, bych si už nepamatoval vůbec nic.

Máte podobný problém? Nebo jsem jediný?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Talbot »

Zdaleka nejsi jediný :lol: kdo má doma pár rozebraných aut, nemůže si pamatovat co kde má, navíc těch skupin a podskupin je tolik, že to ani nejde třídit. Já to vyřešil následovně - na půdě nad stodolou mám podél zdí z prken stlučený třípatrový regály, každej regál je tak širokej, že se do něj vejdou vedle sebe 3 velký krabice (cca 50x50x100cm). Takže máme regál 1, regál 2, regál 3, atd. Horní police je sekce A, střední B a spodní C a krabice na každé polici jsou Levá, Střední, Pravá. No a jednou jsem postupně vytahal všechny krabice, napsal co v každý z nich je a označil to příslušnou zkratkou umístění krabice, např: 2BP (2.regál, střední police, Pravá krabice).
Problém je spíš v drobných dílech, nejde vypisovat, že někde leží 2ks průchodky, 4ks záslepky a malovat tam tvary a profily. Jednou budu muset ještě roztřídit všechny tyhle drobnosti.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Burák »

Tak tohle jsem taky chtěl, když jsem zařizoval novou garáž. Mám věci ve třech garážích, takže jezdim, hrabu a nadávám :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Talbot »

No já byl včera pro něco u Milana Krejčího a to je zase druhej extrém. Otevře dveře od garáže a už neudělá ani krok. Nejdřív půl hodiny vynáší věci, aby se vůbec dostal dovnitř a pak hledá a hledá... nakonec většinou najde, ale taky je fakt, že ty věci leží různě na sobě, občas něco spadne a tak, takže se třeba dost věcí rozbije (blinkry, mřížky, páčky, atd.) a to je škoda.

Michal

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Michal »

Nejhorší je, že nemám čas ty díly repasovat před uklizením. Takže to, co pěti letech vylovím na světlo, je občas na vyhození :evil:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Klocák »

Doporučuju návštěvu u Ivana Karlovského - ten to má zmáknutý, včetně popisů . . . . prostě kam se hrabe Kaufland 8-) On ten "kluk kutnohorská" má všěechno krásně srovnaný a popsaný, opravdu je co závidět :oops:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Marcel »

Takže nejsem sám... Uf. ;)

Michaltalbot: Mít místo, asi bych to takytak udělal, jenže to místo není, spíš ubývá.
Horší je to v tom, jestli mám k sobě dávat obecně průchodky, a nebo ty průchodky nechat u kabeláže a hadic z toho auta. To si myslím je problém. V prvním případě pak nevím, na jaký auto to je.
Ono ze tří druhů aut od Peugeota to ještě jde (ale už moc ne když jde o starý a nový model), vy to musíte mít asi ještě horší.

Ještě zajímavější porucha mozku je ta, když něco koupím už podruhé. :roll: Stalo se to, pokud vím, jen jednou... :arrow:
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Burák »

Mě párkrát. To zas má ale člověk radost, že má zásobu :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Talbot »

Marcel píše: Horší je to v tom, jestli mám k sobě dávat obecně průchodky, a nebo ty průchodky nechat u kabeláže a hadic z toho auta. To si myslím je problém.
Marceli, to je skutečně problém... :lol: doporučuji preventivně navštívit soukromou ordinaci MuDr.Chocholouška ;) protože jinak se z toho zblázníš.

Jinak takhle detailně to asi řešit nejde, díly nechávám co nejvíc pohromadě, kdo má pak hledat kde jsou čeho kousky ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Nazdar hoši!Dnes jsem se konečně připojil na forum a hned tam čtu na sebe chválu!To mne potěšilo,"Klocák" má tak trochu pravdu.Ale Marcel,jestli tomu dobře rozumím chtěl radu,jak na to!A ne fňukání,jak a kolik toho bordelu kdo z vás má taky atd!Takže Marceli,radím Ti tento postup: koupit několik,pokud možno více aut značky...no jak jinak než SIMCA,že!Notak dost toho smíchu,chlapci,jo!?! Ale tedˇuž vážně!Základem je mít k příslušnému autu(autům) katalog náhradních dílů(dále jen ND),pak je vše mnohem snažší.Dále je nutné navštívit a to opakovaně Kaufland nebo jiný velkoobchodní stánek a zvolit formát kartonových přepravek od ovoce a pod,které do sebe zapadají a lze je štosovat do regálu a podobně.Jak každý podobně postižený jistě ví,katalog ND je řazen dle jednotlivých skupin konstrukce auta a tak lze i značit a popisovat jednotlivé krabice(přepravky od ovoce),číslovat dle skupin,podskupin atd. atd.Není to nic těžkého,chce to čas a chuť a nějaké lahváče(na ty není třeba katalog ale otvírák!!!).A ty přepravky je také vzít větší dle potřeby a tak dále.Jak ND přibývá,přibývá i štosů a regálů a tak je o zábavu postaráno!Osobně jsem byl v kutnohorském Kauflandu asi 30krát a vždy jsem ji pomohl od pěkné haldy obalů,že! S pozdravem SimcAmicalement Ivan Simca KH
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Burák »

Nojo, jenže ty jsi v důchodu a máš na to hromady času :lol:
Obrázek

Michal

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Michal »

Třeba v tom budeme mít taky pořádek, až budeme v důchodu. Ivane, a co když máš 9 aut, díly na 11 modelů a prostory tak na h..o

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot: By mě zajímalo, jak jsi na to s tím chocholouškem přišel... :?: Nejsi totiž první kdo mi to říká.

Ivan Simca KH: Dost dobrý návod. Bohužel ještě nejsem v důchodu a jak to tu vidím, ani si o něm nehodlám nechávat zdát.
A ten katalog dílů - dokumentaci k těm mým autům mám, ale - katalog dílů mám jen na fichy. A přepisovat seznam se mi nechce... :x

Mám třeba skříň, police - a už na to vše lepím samolepky se seznamy.

simcaklub: Nepíšeš nějakou knížku ohledně Simca klubu? To od Ivana KH by tam padlo. :)
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Michal

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Michal »

Ještě toho trochu, ale možná na smrtelný loži napíšu memoáry :lol: . Pokud neumřu zavelenej ve skladu zrezlejma dílama :lol:

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Grave1501 »

tve, paty pres devaty a vzdy spoleham, ze najdu to, co potrebuju... Jen teda clovek treba zapomene na nejaky drobnosti, ale to je vzdy tim, na co se zrovna soustredi... Asi toho nemam moc, jen teda mozna v cem vidim malinko problem ... nevim, co mi kde lezi na GLSko ... ale zas clovek spoleha na specificke dily ... a na to, ze si to ma kde v pripade znovu obstarat ... a nezridka posleze zjisti, ze uz to ma trikrat ... ale co ... prodat se to da vzdycky :-)
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Klocák »

Prodat se to dá vždycky . . . . pokud bude dost Simkařů :D

Buráku, Čendo, Grave - rozmnožujte se 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od JD_Simca »

Navíc to je občas příjemné překvapení a zjištění, co všechno člověk má :)
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

driver
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2009 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od driver »

No to máte dobrý, že to aspoň máte vyskládaný někde doma ve stodole. Já mám většinu náhr. dílů z auta v práci ve skladu. Až tam někdy skončí moje působnost tak jsem zvědavej kam to přestěhuju, to nebudu mít kde bydlet :o :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Grave1501 »

JD_Simca píše:Navíc to je občas příjemné překvapení a zjištění, co všechno člověk má :)
Přesně, taková milá překvapení mam nejradši a snažím si je maximálně uživat :lol: ...neboť jaksi uz počítam s tím, ze mě zas takové štěstí jen tak nepotká...
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Grave1501 »

driver píše:No to máte dobrý, že to aspoň máte vyskládaný někde doma ve stodole. Já mám většinu náhr. dílů z auta v práci ve skladu. Až tam někdy skončí moje působnost tak jsem zvědavej kam to přestěhuju, to nebudu mít kde bydlet :o :D
Hehe prej doma ve stodole, jsou tu i nekteri, kteri to maji i doma v Praze v kralikarne ruzne nosniky, polomotry, palubni desky pod posteli a ve skrinich, v praci pak nejaka ta plecharina, v Praze ve sklepe, na chalupe na pude tuny cehosi nesetridenyho, no a v garazi, na zahrade, v Beroune garaz c.1, garaz c.2 a neco po kamaradech, nekteri na tom muzou byt i hur, neboj :lol:
Jednou jsem musel stehovat garaz o par desitek metru vys a byla toho plna dodavka....
Mit jednu kastli navic, tak se z toho jedno auto postavi :D mozna ne jedno
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Čenda »

Na jednu stranu to není zas tak špatná představa usínat v posteli a být přikrytej
třeba blatníkem nebo dveřma.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Burák »

No, tak vzhledem k tomu, že ty to tak děláš :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Marcel »

Čenda píše:Na jednu stranu to není zas tak špatná představa usínat v posteli a být přikrytej
třeba blatníkem nebo dveřma.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To už radši stropem... A lampičku mít jako dudlík... :mrgreen:
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Čenda »

Chudák lampička. :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s uskladněním dílů

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Čau chlapci, tak nevím, neměli byste radši dát blatníky na auta, lampičku nechat tam, kde je a dát si radši "kozí obklady, anebo hadr na palici"??? :lol: :lol: .A množit se, jak správně radí Klocák, čáslavský to rodák!!! Mějte na paměti, že simkařů nebude nikdy dost!!! :o :o
Myslím na vás ve dne v noci! :D Simcamicalement Ivan Simca KH
Obrázek

Odpovědět