Rétromobile 2012

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Rétromobile 2012

Příspěvek od Talbot »

Jak už jsem se nechal párkrát slyšet, letos se chystám s Tagorou DT do Albánie, říkal jsem si teda, že by to chtělo trochu prověřit nějakou delší cestou a jelikož jsem letos místo každoročního setkání CSF v Poissy musel sedět na školení testačních komisařů v Praze, tak jsem se vydal do Paříže na výstavu Rétromobile. K vidění toho bylo tradičně spousta, od běžných aut po absolutní unikáty. Aut stovky, modýlků miliony, díly, literatura, obrazy, oblečení, hodinky, nářadí, atd. prostě všechno co s auty jakkoliv souvisí. Fotil jsem tak nějak všechno, aby si každý našel to svoje, fotil jsem kolikrát za pochodu a nelámal si hlavu s úrovní těch fotek, takže profíci nechť prominou amatérskou práci ;)
Za povšimnutí stojí pomocné motory z konce 19.století, ojedinělé francouzské auto Monica, dále F40 ex. N.Mansell, stolky z kompletních motorů a nebo např. unikátní skleněný emblém vozu Delage.

Fotky jsou tady: http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Retromobile_12/

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Moc hezký! ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jirka Prochazka píše:Moc hezký! ;)
Ahoj kluci. :grin: Michale díky, Jirko, slabý slova! :roll: Kdo nespatřil, neuvěří! :o ahoj Ivan :lol:
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Tak tomu věřím na 100%!!!!!!!! ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Talbot »

Počkejte až uvidíte fotky z mojí první expedice "S Tagorou z Prahy až na konec Světa" ;) Praha - Paris - Le Havre - Étretat - Fécamp - Rousson - Freisen (D) - Praha. Celkem 3150km, které jsem urazil teď o víkendu, abych prověřil Tagoru před Albánií. Zasněžené pláže, 30cm sněhu na molech, obří lodě v Le Havre a další zajímavosti, co se jen tak nevidí ;) Malá ochutnávka:
m05022012192.JPG

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Počkejte až uvidíte fotky z mojí první expedice "S Tagorou z Prahy až na konec Světa" ;) Praha - Paris - Le Havre - Étretat - Fécamp - Rousson - Freisen (D) - Praha. Celkem 3150km, které jsem urazil teď o víkendu, abych prověřil Tagoru před Albánií. Zasněžené pláže, 30cm sněhu na molech, obří lodě v Le Havre a další zajímavosti, co se jen tak nevidí ;) Malá ochutnávka:
m05022012192.JPG

Ahoj Michale. :grin: Doufám, že o tom napíšeš reportáž do jarního časopisu! :o A co Frantíci na letňákách? :lol: ahoj Ivan :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Talbot »

Ti byli úplně marní, buď se klouzali, nebo stáli na místě a točili kolečkama, ovšem bez výsledku. Já tam byl snad jedinej na zimácích a projel jsem všude, dokonce jsem i předjel prohrnovací pluh :mrgreen: vždycky jsem se někde vyloupl na místě, kde nebylo ani prohrnuto a všichni museli pěšky a všichni na mě koukali jak na zjevení, jak jedu "jako by se nechumelilo" :lol:

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Paolo »

:shock:
Taky jsem nedávno projel po městě Solarku, po 4 měsících, chytla na 4,5 brnku, uplně jsem si připadal jako v létě. Kromě baterky v háji jsem si všimnul, že olejová vana netěsní, jinak O.K. Ale takhle daleko bych se teda nepouštěl.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Talbot »

Paolao: hele a chceš těsnění na tu olejovou vanu? Já ho koupil kdysi na tu maruščinu Murenu 1,6 ale nakonec jsem ho nevyměnil, protože jsem ho nemohl najít :mrgreen: našel jsem ho, až když jsem auto prodal, takže ho pořád mám, někde... :lol: ale jo, už vím kde. Je to to obdélníkový na spodek vany. Tak jestli se Ti do toho bude chtít, tak řekni, já Ti ho dám.

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Paolo »

No já ho sehnal u Kelly,dovoz z Německa, ale pokud bych zjistil, že je na nic, tak bych se ti ozval a koupil bych si ho od tebe. Každopádně díky za nabídku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Paolo »

Michale, tak podle všeho jsou dvě těsnění nad sebou a já jsem si koupil to horní ale potřeboval bych spodní, uniká to v místě kde je spodní deklík se šroubem. Tak pokud ho ještě máš a je to ono, tak bych si ho od tebe koupil. Zřejmě jsou podobné ale to spodní by mělo být ze silnějšího materiálu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Rétromobile 2012

Příspěvek od Talbot »

To spodní právě mám ;) a dám Ti ho zadara, to vůbec neřeš, to stálo tak 60 korun nebo kolik, hlavně když ho využiješ...

Odpovědět