pátrání po simkách

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

pátrání po simkách

Příspěvek od Michal »

Při procházení mého archivu jsem si vzpomněl na několik Simek, které se objevili v minulosti na srazech a zmizeli. od toho byl krůček k ostatním vozům, které brázdili naše silnice.

Ví někdo něco o některé z nich?

Chrysler pick-up RZ STA 3602 - kdysi Fryče?
Murena 2.2 stříbrná po M.Vítkovi, na veteránských
Simca 1301 po Z.Jakubínském, RZ TAD 58 44, béžová, snad hnijící u nového majitele někde na Pankráci
Samba cabrio,černá, ex moje, naposled viděna v 2002? v Boskovicích, bez RZ
S1301s - Vojtkulák, Kokořín, má ji ještě?
1301 - zelená, RZ KL3724 po Trejbalovi ze Slaného.
Aronde - modrá barva z Avie, po Vítkovi, RZ AH7236
1301 kréímová, super stav, ADE 3042, prodána jako dědictví někdy v 2007?
1301spécial, červený, RZ BMO 4465, prodán Nahodilem z Brna
1300 bledě modrá, RZ AH 9360, po Werthaimovi, naposled 2001
Aronde, RZ CB5681, v Budějovicích p.Mráze, naposled2001?
1200S Coupé - žluté
1000, žlutá v barvách rallye, prodána na Mělník 200?
Samba, černá, RZ PEH 8731, naposledy 2005

určitě si vzpomenu na další :)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Talbot »

Simky i vozy mají na konci jaký "y"? Tvrdý, takže objevily, zmizely, brázdily, atd. ;)

Jinak pokud vím, tak ta moje první Aronde byla novým majitelem rozebrána za účelem renovace, pak byla vyvařena, ale asi před 6ti lety byla nabízena na prodej - před lakem. Tudíž předpokládám, že v tomhle stádiu někde čeká na pokračování renovace - v lepším případě :?
Murenu ode mě koupil nějaký bývalý reprezentant v tenise, měl těch aut povícero, myslím, že ji stále ještě má, jen bude nejspíš stát někde ve stodole...
Chrysler Pick-up Martina Fryče je podle mě stále v jeho vlastnictví, ale čeká na renovaci. Psal to myslím v nějakém čísle Chrysler časopisu.
Nějaká černá Samba Cabrio byla nedávno v inzerci někde na netu :?:

Mě by pro změnu zajímalo, kde skončila ta černá V8 Beaulieu co měl Turzo ve stodole ve Lžovicích u Kolína.

Michal

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Michal »

ta Samba je jiná

Michal

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Michal »

.
Přílohy
Simca 5 se stěhovala s klubu v Úatí n/L. do Brna
Simca 5 se stěhovala s klubu v Úatí n/L. do Brna
S5 do brna.jpg (10.85 KiB) Zobrazeno 9718 x
Tato Simca Aronde by měla být v klubu - SKAM Olomouc
Tato Simca Aronde by měla být v klubu - SKAM Olomouc
olomouc-skam.jpg (8.18 KiB) Zobrazeno 9718 x

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Právě jsem mluvil s pánem z Jičína a ten nabízí prý krásnou Simku Aronde. :roll: A má v renovaci Simku 8, ale předválečnou, kterou tady měli zanechat ve válce Němci. Má ji s papírama, prý! :o A zná někoho v okolí, kdo má Simku 5, tak můžeme začít počítat. :lol: Taky jsem si psal s pánem z okolí Liberce, má Simku 1000, prý ví někde tam na severu o více tisícovkách, asi i o panu Filipovském, tak nevím? :roll: Já si myslím, že v Čechách a v zemi jménem Morava bude těch Simek ještě hodně! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Burák »

Nabízí Aronde? No a kde je k tomu víc, fotky atd. Vono takovýmu Jirkovi, by pěkná Aronde slušela. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Nabízí Aronde? No a kde je k tomu víc, fotky atd. Vono takovýmu Jirkovi, by pěkná Aronde slušela. ;)
Ahoj kluci. Tak co jsi z toho vytěžil, Bu? :roll: Ten odřenej volant nesvědčí, že by to bylo málo jetý. Lak asi dobrej, ale PP blatník nic moc, že?:o Dej vědět co a jak. :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ta Aronde je předrenovační stav . Nevím kolik za ni chce ale jedno vím a to,že je potřeba mít ještě v kapse tak 60litru na renovaci a to min... ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Burák »

Tak uvidí se, Jirka teď pase po něčem jiným :lol: Nicméně, pokud to tam vydrží do srazu, určo se tam mužem zajet mrknout.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Talbot »

Jiří Lefner píše:Ta Aronde je předrenovační stav . Nevím kolik za ni chce ale jedno vím a to,že je potřeba mít ještě v kapse tak 60litru na renovaci a to min... ;)
60tis za renovaci čeho? Interiéru? :lol: Pokud se to má dělat pořádně, tak pár aktuálních cen (vychází to podobně pro Aronde i pro Simku 8):
- renovace př.nápravy a př.brzd - cca 20t Kč (a to jsem sehnal nové čepy, tlumiče, gumové díly = nic se nemuselo vyrábět na zakázku)
- renovace zad.nápravy a zad.brzd - min. 25t Kč (válečky se musí nově vložkovat, filcová gufera nahradit gumovými, ložiska jsou kolikrát atypická, takže jedno stojí třeba 3500,-Kč, apod.)
- renovace karoserie vč.laku - cca 110t Kč
- renovace interiéru 30 - 50t Kč (původní materiály a technologie)
- leštění hliníkových a nerezových dílů - cca 10t Kč
- nové pneumatiky - 12t Kč (se vzorkem, který se bude hodit k roku výroby auta)
- nový výfuk - 8t Kč
- a další věci, jako renovace chladiče, topení, elektriky, převodovky, převodky řízení, dynama, startéru, parabol světel, zámků, mechanizmů stahování oken, stěračů, atd. atd. - všude lítají tisícovky jako by se nechumelilo - pokud to má k něčemu vypadat = nové dobové povrchové úpravy (černění, niklování, apod.), aby nebylo nikde nic opotřebované a pouze natřené nebo vyčištěné, a aby to bylo přesně jako originál.

200 - 250t Kč na renovaci původně slušné a kompletní Arondy není vůbec nic nadsazeného!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Burák »

A za ty peníze je auto, který je na nic, protoře je s nim škoda jezdit :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Talbot »

Naopak, za ty peníze je auto, který bude jezdit jako nový a když se s ním nebude jezdit ve sněhu a soli, tak má před sebou desítky let bezproblémového života. Udržet ho ve stále stejném stavu není vůbec nadlidský úkol, pokud člověk není prasátko ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:A za ty peníze je auto, který je na nic, protoře je s nim škoda jezdit :lol:
Ahoj kluci. :grin: Bu, proč by bylo škoda s tím jezdit? :roll: Jak jsem viděl ve Strážnici, a nejen já, Miro si to úžíval o sto šest! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Burák »

Ne, ale podivej jak vypadaj silnice, štěrk po zimě a prasata na silicích. Je to nadlidskej ukol
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Talbot »

To bys nemohl jezdit se žádným autem, ke kterýmu máš vztah, ale chápu jak to myslíš ;) Já se na tu Simku 8 strašně těším, ale jestli to opravdu zvládnu ještě letos, to si teda moc jistej nejsem, proti Arondě je to asi tak 5x složitější ve všech směrech...

Jiří Lefner

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Jiří Lefner »

No,já bych nikdy do Arondy 250litru do renovace nedal i když jak píše Michal věřím,že ta uplná renovace do šroubku by tolik sežrala. Tu hodnotu to nemá . Tento tyden mi Michal K poslal inzerat ,že chlap z Prahy prodává šedou Arondu ,kterou zrenovoval do šroubku vč nového motoru a stálo ho to 330 klacku a prodává ji za 190 . Podle mne ji neprodá a to už nyní má ztrátu 140litru ,kteá se mu zvýší. Jediná možnost je koupit vonavku za 6000E v origo stavu ,poleštit,vyměnit oleje,brzdy a na sraz ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Talbot »

Jiříku, ale víš, že to není srovnatelný. Extrémně zachovalá Aronde za 6t Eur se sice koupit dá (u Simky 8 už tomu tak ale není), ale pořád je na ní všechno přes půl století starý, takže minimálně pneu, brzdy, výfuk, tlumiče a pár dalších drobností Tě čeká, pokud s tím chceš jezdit s aspoň podobnou spolehlivostí jako u kompletně zrenovovaného kusu. Ale jakmile se pustíš do brzd, podíváš se na čepy, na převodku řízení, tak skončíš zase na tom, že už tu nápravu vyndáš celou a necháš jí aspoň nakomaxitovat, dáš nový gumy stabilizátoru, brzdový hadice, manžety čepů, atd. protože po 55ti letech jsou zpuchřelý, sem tam vyměníš nějakou drobnost, něco pošleš na nikl, protože už je to orezlý... A ty 4tis. Euro rozdílu do toho spadnou ani nemrkneš. Prostě buď máš auto původní, slušný, ale vyžadující údržbu a ne dokonalý na 100%, nebo máš paštiku, kde jsi sice nápravy natřel štětkou na černo, ale všechno v nich je starý a opotřebovaný, anebo se musíš smířit s tím, že to prostě něco stojí. Ale to přece Tobě nemusím vysvětlovat ;)

Jiří Lefner

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Jiří Lefner »

Hm,tak to máš pravdu ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jiří Lefner píše:No,já bych nikdy do Arondy 250litru do renovace nedal i když jak píše Michal věřím,že ta uplná renovace do šroubku by tolik sežrala. Tu hodnotu to nemá . Tento tyden mi Michal K poslal inzerat ,že chlap z Prahy prodává šedou Arondu ,kterou zrenovoval do šroubku vč nového motoru a stálo ho to 330 klacku a prodává ji za 190 . Podle mne ji neprodá a to už nyní má ztrátu 140litru ,kteá se mu zvýší. Jediná možnost je koupit vonavku za 6000E v origo stavu ,poleštit,vyměnit oleje,brzdy a na sraz ;)
Ahoj kluci. :grin: Můj názor je, že pokud někdo nasype takovejhle balík do auta, který po té investici tu hodnotu mít nebude, měl by si to auto nechat a užít si ho. Anebo se s ním chlubit třeba na srazech a pod. :roll: Jinak je to pošuk. Dále, co se týče dalších úvah na toto téma, pravdu má Michal V., jak začneš na jednom konci a nedotáhneš to, stejně tě to dohoní. Jinak je to s novějšími Simkami, brzdy Aronde a brzdy 1301 atd, je v tom velkej rozdíl! Je to mnohem snazší u těch mladších. Ale blíží se doba, kdy třeba kotouče, omezovače a další věci budou dělat starosti. Celkem vzato, ta Aronde je poměrně "banální" auto, ale taková Simca Vedette Chambord by pro takovou investici jistě byla mnohem atraktivnější! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Talbot »

No tak není pochyb o tom, že pošuci jsme všichni do jednoho, protože za 250t Kč se dá zrenovovat podstatně hodnotnější auto, než je drtivá většina produkce z Poissy. Ale protože jsme srdcem Simkaři, ládujeme peníze do zdánlivě nesmyslných projektů, které sice nemají takovou cenu v očích veřejnosti, zato pro nás mají cenu doslova nevyčíslitelnou ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:No tak není pochyb o tom, že pošuci jsme všichni do jednoho, protože za 250t Kč se dá zrenovovat podstatně hodnotnější auto, než je drtivá většina produkce z Poissy. Ale protože jsme srdcem Simkaři, ládujeme peníze do zdánlivě nesmyslných projektů, které sice nemají takovou cenu v očích veřejnosti, zato pro nás mají cenu doslova nevyčíslitelnou ;)
Ahoj kluci. :grin: Tak tohle je pravda pravdoucí! :roll: Už jsem měl strach, jestli nejsem ten pošuk sám? :lol: Kdo to napsal"Chvála bláznovství"?

Doufejme, že to ještě chvilku vydrží a že si to užijeme! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od George »

Jasně :grin: , všichni jste pošuci. :lol:

Ale je to tak. Kdysi jsem tak nějak zvažoval, že bych prodal jedno auto. Nebylo zrenovované, ale když jsem se zamyslel, nad reálnou prodejní cenou, pochopil jsem, že takováhle vozidla nejsou na zbohatnutí. Pokud to člověk trošku poopraví, něco vymění, tak do toho vrazí tolik peněz, že by to potom bylo absolutně neprodejné. A proto já jsem v životě prodal jen jedno auto, jinak všechno mám ač to přináší neustálé problémy s garážováním, udržováním atd.
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: pátrání po simkách

Příspěvek od PeS »

Jj, prodávat nemá cenu:-) Nj, jenže už teď vidim, že pokud bych měl stihnout všechno, co bych chtěl, musel bych zůstat svobodnej, bezdětnej, být od 50ti v důchodu a dožít se aspoň 150ti let v plné síle :roll: :grin:
Obrázek

Odpovědět