Simca klub ČR

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Michal »

nikdy nevíš, kolik lidí přijede s jakými typy aut. Třeba na posledním srazu byly jen 3 1301. V Heřmaňáku jich bylo asi dvacet. Nikdy nebylo víc jak dvě tři Matry, ve Strážnici jich bylo asi sedm. Naopak pouze dva Talboty, kterých je jinak také více. Je to směs. Hodnocení soutěže by mělo být vždy ruku v ruce s jejím smyslem, který se jí vetkl. Soutěž elegance je prestižní ocenění, které dostává opravdu nejlepší z nejlepších. Současné rozdělení kategorií vyplynulo ze zkušeností desítky let. Jeden čas jsme chtěli dávat pohár v každé kategorii, v které bylo o trochu víc aut. Neosvědčilo se to. Hodně lidí má třeba jednu Simku a ostatní nezná. Takže 1307 je pro jednoho Simca, pro druhého Chrysler a když tam máš nápis Talbot, dají to do Talbotů. Současné rozdělení považujeme za nejlepší možné. Co se ocenění týče, jedna věc je náklady ( v tuto chvíli, za čl.příspěvek v současné výši 250,- jsme jen tak tak na hranici zisk x ztráta). Kvůli diplomu za 3. místo fakt nikdo nepřijede, to mi věř ;) . Co se účasti na srazech týče, největší zásluhu ( a to v dobrém i špatném) má atmosféra v klubu. Pokud je špatná, lidi se na sraz netěší a je-li možnost (a ta je vždy), jedou jinam nebo nikam. Naopak je-li dobrá, jede víc lidí. Zároveň musíš vzít v úvahu možnosti obecně. Použiju čísla mým hrubým odhadem. V ČR je 500Simek. Z toho provozuschopných 350. Těch, s kterými by se majitel nestyděl přijet je 250. Z těch 250 je jich 150 v klubu a 100 mimo něj. Z těch mimo klub jsou lidi, kteří je mají ve sbírce, jezdí na veteránské akce, nemají rádi klubový život, nejezdí nikam, občas přijedou a stanou/nestanou se členy klubu). Z těch 150 v klubu jich je 50 ve vlastnictví člen, kteří mají více než jednu Simku. Takže nemohou řídit víc jak jedno auto najednou. Ze zbylých 100aut určité procento klub podporuje a nejezdí (z různých, až vážných, osobních či nesmyslných důvodů). Takže otázka. Kolik Simek je reálných, aby vůbec přijelo na sraz??? Pakliže na největší simkařskou událost, mezinárodní sraz přijelo přibližně 50českých Simek, tak toto číslo je maximálné možné, které na sraz přijede. Max.50, pokud budou věřit, že sraz bude v úrovni mezinárodního. Což nebude, protože na sraz nepřijede 150zahraničních Simek. Takže zůstává číslo 35, což je číslo, kolem kterého se dlouhodobě pohybuje účast. Pokud atmosféra v klubu bude dobrá, akce budou kvalitní, každou akci přibudou dvě tři auta jako dosud a původní účastníci nebudou přestávat jezdit, počet účastníků se každoročně zvýší o cca 5 aut.

;)


Za mně osobně - dělal bych kvalitní akce, pravidelně se účastnil, podporoval ostatní a užíval si to. ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Ano, bylo by hezké mít dvakrát do roka sraz, kterého by se účastnilo třeba 150 aut, jenže... Michal se asi ušklíbne, ale konečně od něj slyším něco opravdu reálného a střízlivého :twisted: Opravdu, situace je taková, že kdyby nakrásně přijeli všichni členové klubu, kteří mohou a mají slušné auto, budeme maximálně kousek nad 50ti kusy. A já bych v tom neviděl problém! Pořád lepší parta 35ti lidí (plus doprovod samozřejmě), která je na srazu v sobotu i neděli, společně jede spanilou jízdu, účastní se programu a večer posedí v hospodě (atmosféra např. letos v Běšinách a Strážnici naprosto neměla chybu), než sraz o 150ti účastnících, kteří se dělí do skupinek a půlka z nich si udělá během srazu svůj vlastní program - takhle to třeba je na srazech jiné značky, na které také jezdíme 8-) Mimochodem Jirko, Tobě chybělo něco na srazech v poslední době? Mě teda ne, srazy byly krásné a užili jsme si je i při té účasti (nebo možná právě díky ní), která byla.
Říká se, že počasí (které nikdo neovlivní, i když dá se předpokládat, že v září bude určitě hezčí počasí na jihu než na severu) je polovina úspěchu, ale stejně tak jde o to, kde se sraz koná. Je potřeba vždycky najít kompromis, který bude vyhovovat většině lidí, kteří pak na sraz přijedou, protože je sice zajímavý udělat sraz někde, kde jsme ještě nebyli a je tam krásná příroda, jenže když tam přijede 12 aut "skalních", tak to není úplně smysl srazu Simca klubu - osobně jsem maximálně spokojenej s tím, že se nyní o místě dalšího srazu hlasuje a je mi jedno, jestli budeme jezdit stále jen do Východních Čech nebo na jih Moravy, prostě pokud to takhle většina lidí chce a taky pak na sraz přijede, tak je to ta nejlepší varianta. A konečně, kdo přijede na sraz, má možnost ovlivnit lokalitu konání dalšího srazu a i to může být jedním ze zásadních důvodů proč přijet - nebo naopak, když nejsem u rozhodování, nemůžu pak např. "držkovat", že jsou srazy daleko.

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale,já jsem se srazy spokojen a velmi rád na ně jezdím ale jen jsem chtěl něco zlepšit a zjednodušit. ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Ale jednu věc z Jirkova příspěvku bych vypíchl. V té eleganci je opravdu bordel. Já si sypu popel na hlavu, nestihl jsem k tomu udělat potřebné propozice, ale chtěl bych je zvládnou do jarního srazu. Sice by to bylo složitější, ale Jirkův návrh se startovními čísly bych podpořil. On by bylo fajn mít podle typů třeba barvy, pak by snad už lidi v hlasování nechybovali.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

No asi nejpřehlednější by bylo, kdyby ty auta stály zaparkovaný podle těch kategorií, prostě pohromadě Simky, pak Chryslery a pak Talboty a Matry. Anebo, když to bude do r.75 a od r.76, tak je prostě parkovat od "dělící čáry" směrem od sebe.

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Díky za podporu ale přesto bych ty kategorie vozu v eleganci upravil protože takova Aronde když přijede v super stavu tak vždy vyhraje nad ostatními Simkami protože je starší. Proto jsem myslel oddělit Aronde a Elysee od jiných modelu Simek . Jinymi slovy kategorie Aronde,Elysee a starší, 1301-1501, Chrysler180-1307_1308, Matra, Talbot
Naposledy upravil(a) Jiří Lefner dne 11 říj 2011 10:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

No, tohle je fakt, Jirko, ale kolik těch Aronde jezdí. 3?
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:No, tohle je fakt, Jirko, ale kolik těch Aronde jezdí. 3?
No,máme jich dost . Podívej se na vozy členu :lol: Jinak jsem myslel Arondy s Elysee a starší ...
Naposledy upravil(a) Jiří Lefner dne 11 říj 2011 11:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Ale kolik jich pravidelně přijede?
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Ale kolik jich pravidelně přijede?
Ted jsem to dopisoval ,že jsem myslel kategorii Aronde-Elysee a starší..a to jich dojede 7 kusu a více...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Na posledních dvou srazech byla vždy jedna ;) Jirko, z vítěztví mezi 2, nebo 3 autama nemá člověk ani pořádně radost, přeci.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Na posledních dvou srazech byla vždy jedna ;) Jirko, z vítěztví mezi 2, nebo 3 autama nemá člověk ani pořádně radost, přeci.
hm,to je pravda....ale chtělo by kategorie trochu upravit

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

No každopádně bych udělal pravidlo, že v daný kategorii musí být min. 4 auta, jinak se to přidruží ke kategorii věkově příslušné. Tzn. ve Strážnici byly 2 Talboty, tak by se spojily s Chrysler Simkama a basta.

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jo,to by šlo.. ;)

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Takže Aronde-Elysee a starší , 1301-1501, 1307-1308-CH180, Matra,Talbot -? Navrhoval bych jak už jsem rano psal za první dvě místa pohár a za třetí místo diplom. Bude to zajímavější .

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Já bych to nechal jak to je (Simca, Chrysler-Simca, Talbot, Matra), protože to bysme se mohli dopracovat k rozdílení podle r.v. a to by už bylo tuplem nekonečný :twisted: ale ze strany pořadatelů bych se postaral o to, aby to bylo každýmu na první pohled srozumitelný, tzn. Simky by měly startovací čísla (příp. papír s popisem vozu) třeba bílý, Chryslery zelený, Talboty červený a Matry modrý.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

A hlavně, tohle by mělo být předtištěný a daný, jinak v tom bude standardní bordel
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Od rána přemýšlím, co k tomu napsat. Jirka má pravdu, že startovní čísla by to hodnocení zjednodušila, to si myslím taky. Ty kategorie bych nechal, doufám, že nevymazal ze světa Simky 1300/1500, máme jich v klubu dost, ne? :o Pokud jsou ale společně s "jedničkami", nemají na některé extra krásné Speciály šanci! :mrgreen: Záleží na tom, kolik jich přijede, že! Jsou 3, přifařit k jedničkám, bude jich více, nechat extra, ne? :roll: Pokud přijede jedna Aronde, dal bych jí pohár za účast, pokud by jich bylo víc, a časem jistě bude, udělal bych to extra kategorii. No a k tomu hlasování, já volím vždycky svoje auto :o a nikdy nevyhraju! :lol: Někde se vloudila chybička, asi! :lol: Já si taky myslím, že úroveň posledních srazů byla moc dobrá, účast okolo 35 aut je vždy úspěch a schůze klubu nejen ovlivní účasti na srazech celkově, ale je to hlavně oživení klubového života! ;) Schůzky mimo srazy jsou sice dobré, ale účast je mizivá. Myslím, že v Chabrech byla vyšší, chtělo by to najít místo někde na jihovýchodním okraji Prahy, aby to měli lidi blíže a sjelo se nás víc! Jasně, že Beroun to bude mít kousek dál! Motokáry jsou sice fajn pro někoho, ale tma v hospodě a absence zásuvky na PC mne dost znechucuje. Vím, že třeba Michal Vítek tam je rád, že si zazávodí, ale jinak to není pro nás to pravé ořechove, si myslím já! Chce to hospodu u silnice s parkovištěm, třeba Uhříněves, nebo tam někde poblíž Jižní spojky, co vy na to? Třeba v Dolních Měcholupech taková je, chce to obhlídnout a poptat se! :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Tak asi takhle. Větčinou ta aronde pohár dostává za nejstaršá auto.

Co se týče hospody. Já milerád přijedu kamkoli jinam (Chabry jsou z ruky, to asi uznáme všichni) Ty motokáry nikdo nijak extra nepropaguje, maj ale několik výhod. Zásuvka je asi to poslední, co by mně štvalo. Výhodou tam je to, že ta hospoda je klidná, maj tam velký stoly, dobře vařej. Ty motokáry tam jsou výhoda, ale ne podmínka. Tak najděte někdo jinou. Tam, jak zařizoval Paolo to za moc nestálo, nemohl za to, že v televizi byl zápas v hokeji. Ale i to, že se tam blbě parkuje atd. Pánové, v dobrovolnosti se meze nekladou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Já myslím, že zůstaneme u motokár, je to asi nejlepší varianta ze všeho. Dneska jsem v Šeberově narazil na šipku k penzionu Ariane, to by byla stylovka, stavil jsem se tam, ale restauraci nemají :|
Ale myslím, že je zbytečný hledat a zkoušet něco jinýho, jak píše Bu, v Radotíně dobře vařej, není to tam drahý, je to tam příjemný, dobře se tam parkuje a zazávodit si není přece povinnost.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. Bu, já s tím vším souhlasím, ale pro Myšky je to fakt trochu z ruky, Jirka je velkej obětavec, ale má to taky hodně daleko, tak se mi jeví tahle lokalita ( myslím ty Měcholupy, nebo tam někde!)docela kompromisní. Pak je o kousek dál Country Salon s parkovištěm, otázka je , zda by o nás stáli? :roll: Jinak já se podřídím většině, já zase většinou jedu od Milana, tak to mám vlastně při cestě, ale nelíbí se mi tam, no. :o Já jenom, že na ty schůzky jezdí málo lidí, a jezdilo víc! Já teď v říjnu nebudu, neb jedu do Země Moravské! :o ahoj Ivan
Obrázek

Michal

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Michal »

v tom country salonu byla první členská schůze :)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:v tom country salonu byla první členská schůze :)
No prosím, inspirace jako bejk! :o Tak proč to nezkusit, že? Ale je to o dohodě, tak netlačím na pilu! :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Ten Country Saloon je zaplivaná špinavá díra, kde jsem si jednou dal guláš a 3 dny mi bylo špatně. Ale jestli to chcete zkusit, pro mě za mě...

Michal

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Michal »

asi tak

Odpovědět