Simca klub ČR

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Moudrých?
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od strojservis »

Tak to se zůčastnit nemůžu , kmet jěště nejsem , alespon' si to myslím a moudrý už vůbec ne :oops:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Ivane, ať tam nedostaneš otravu kyslíkem ;)

Dáme v Radotíně každej deset piv a určitě si budeme rozumět bez rozdílu věku a IQ :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Potřeboval bychnutně kontakt na Libora Dalihoda, v klubových kontaktech, bohužel, není. Jde o jarní sraz. Neměl by ho někdo z Matra klubu?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Mám, posílám SZ...

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Fana »

Ahoj Bu
Včera jsi nechal v hopsodě v Rachotíně zelenou bednu a v ní časopisy. Mám jí v autě, buď ti ji předám v Berouně, až tam pojedu, nebo ji hodím Čendovi do práce. Jinak jsi měl pravdu(jako vždy), Žigul neboli máslostroj měl motor OHC. Čaues F8na

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Fana píše:Ahoj Bu
Včera jsi nechal v hopsodě v Rachotíně zelenou bednu a v ní časopisy. Mám jí v autě, buď ti ji předám v Berouně, až tam pojedu, nebo ji hodím Čendovi do práce. Jinak jsi měl pravdu(jako vždy), Žigul neboli máslostroj měl motor OHC. Čaues F8na
Ahoj kluci. :grin: Fáno, Žigul, neboli VAZ, jak známo, je v licenci vyráběný Fiat 124, který měl původně motor 1200 OHV. Později Fiat 124 Special měl motor o obsahu 1438 ccm taky OHV. Ale Fial 124 Special T měl motor s dvěma vačkami v hlavě. To by ale bylo pro Rusáky moc složitý, tak si u Italů objednali pro licenci motor OHC s jednou vačkou. Motory 2krát OHC ale 1600ccm pokračovaly v řadě Fiat 124 Sport Coupe a Spider. Dále o objemu 1600 v řadě Fiat 125, ale ty už měly taky pětikvalt. :o
Jinak původní Fiat 124, představený v r. 1964, silně připomíná Simku 1300 uvedenou na trh již v r. 1963. Je jen trochu hranatější, jak v té době Fiaty byly vyráběny. Tak, jak Simca vlastně z Fiatu vznikla, tak se pomyslně spoluprací obou výrobců zase k Fiatu vrátila. Ale jen symbolicky, ne doslovně! :lol: Ale to jsem se zase rozkecal! :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Fana »

Ahoj Ivane
to jsem si totiž v tý mojí, někdy přiblblý kedlubně popletl :lol: Fiat 124 italskej a Žiguli, jen si myslím, že připomínal tvarem spíš Simca 1000, i když ta byla menší, protože Simca 1300, to byla elegance o třídu jinde. Pamatuju se, jak s ní přijel táta mýho kamaráda, a my čučeli jak vejři :shock: a když nás svezl! 8-) ahoj Fána

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Fáno, ta podobnost není vůbec náhodná. :? Koncepce, motor vpředu, pohon zadních kol, t.zv. klasická koncepce. Proč si majitelé Simek a to i 1301ček dávali celé světlomety ze Žigula? Byly levnější a kardanův kříž byl t.zv. Evropský, pasoval do Simek řady 1300/1301 a 1500/1501, do Fiatu 124, Fordu Cortina a možná dalších! :o Podobnost sedadel, vnitřního vybavení atd, atd. :lol: Simca 1000 je velmi hranatá "krabička" s motorem vzadu! :o To je hlavní rozdíl proti Simce 1300/1500. :lol:
A pomocí Simky 1000 chtěl H.T.Pigozzi pomoci motorizovat Írán. :twisted: Íránský šáh Reza Páhlaví (přezdívaný Rezavý Pohlaví) s chotí navštívil továrny v Poissy a H.T.Pigozzi jej vozil po fabrice Simkou Vedette Presidence! :lol: Mám fotky, nebo je to na VHS kazetě, koupené v muzeu. :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Fana »

Ahoj Ivane
Já to myslel jen jako podobnost zvenku, prostě hranatá krabice o trochu větší než Simca 1000. Aut s motorem vpředu apohonem vzadu jsem měl několik(vždycky ojetý a stále opravypotřebný - Cortina, Žigul, Fiat 125, atd) ale na ojetou Simcu jsem nikdy finančně nedosáhl, proto je to pro mě dodnes vrchol elegance, to je prostě ve mně jak v koze, jak říkala moje babička. Ostatně to je taky hlavní důvod, proč jsem v Simca klubu - splnit si sny z mládí a daří se. Mít žlutou BAGHEERU!!!!! a TALBOTKA!!!! cha chá :lol: cha chá :lol: cha chá :lol: toje paráda. Zdravím Fána

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Fana »

Jo a "Rezavý pohlaví" mohli klidně vozit na dvoukoláku :P takový, nádherný auto pro něj bylo škoda :lol: a určitě to vůbec neocenil Čaues Fána

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Aoj všichni. :grin: Tak kluci mám pro vás senzační zprávu. Kdo se chce opravdu pobavit a ještě se poučit, ať se podívá na stránky Simca servis Novotný, nebo simca servis Praha 9! :mrgreen: Je to opravdu výživné! :lol: Hlavně dějiny firmy, v sekci Simca 1301 moje 1501čka a další auta v Chrustenicích, no prostě aktuality jako sviňa! :o Doufám, že se vám to bude líbit. :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Ty kráso... :o Jenom chci předem říct, že zrovna já nemám s Lubošem Novotným žádný osobní problém, každej jsme nějakej a pár let už se známe, takže bych nerad aby můj následující komentář někdo pochopil nějak špatně, ale... to co je tam uvedeno jako popis historie firmy Simca (Société Industrielle de Mécanique et de Carrosserie Automobile), je tak strašnej blábol, plnej nesmyslů, že jsem to nebyl schopen dočíst, fakt šílený, je mi z toho opravdu špatně. Jestli tohle někdo vezme vážně, tak je to fakt smutný, to je šílený... ohromná nevýhoda internetu, každej si na něj může napsat co chce a vydávat to za skutečnost :( Vyložený sci-fi je ta pasáž o Ranchu 4x4, záměrem je pravděpodobně formální "legalizace" té stavby, která tam za použití jeklů a podvozkových dílů z Citroenu BX 4x4 vzniká. Nic takového ani náhodou v Romorantinu nevyrobili, písmena BX ve VINu toho nešťastného Rancha, jehož karoserie bude (nebo už možná je) našroubována na krajně amatérský svařenec z jeklů, v sobě pouze nesou upřesnění roku výroby toho konkrétního kusu (1980 jestli se takhle z paměti nepletu). Další věci, jako např. že 1301 S je ochuzená verze se sníženým výkonem, nebo že Simca 1309 s motorem 1,6 se alternativně prodávala i jako verze 1309 SX (podle textu tedy s automatem), to nemám sílu komentovat, jen mě překvapuje, že člověk, který se těmito vozy zabývá tak dlouho, nemá v tomhle jasno...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Takovejch blafounů u Simek je...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak já musím říci rovnou, že s Lubošem Novotným problém mám, lépe řečeno měl jsem. Musel jsem dát za pravdu Michalovi Primákovi, který vždy prohlašoval, že L.N. je lhář a podvodník a tak podobně. Dost dlouho jsem se L.N. proti Michalovi zastával, až mne sám Luboš vyvedl z omylu. Bohužel jsem s ním udělal několik špatných zkušeností! Ale že, jak píše Michal Vítek, člověk, který se Simkami tolik let zabývá, napíše o značce Simca takový nesmysly, tomu bych nevěřil ani po X pivech! Mě to prostě připadá, že si ten dotyčný myslí, že to, co na své stránky napíše, čtou úplní troubové, kteří o historii značky Simca nic nevědí a věří úplně všemu! Naštěstí ale jsme tu my, kteří to víme a tyto bláboly můžeme odhalit a zasmát se tomu! :lol: ahoj Ivan :)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od paja »

Bohužel to musim potvrdit, měl jsem ho za znalce aspoň co se techniky Rancha týče, ví toho opravdu hodně, ale míchá korektní informace s blábolama a člověk se na ně nemůže spolehnout... Mně je toho člověka svym způsobem líto, kdyby spojil svuj sklad a svý znalosti (bez tý sci-fi části) s pořádnou úrovní dílenský práce, tak to moh bejt druhej Dobeš a měli bysme kam jezdit, ale takhle mu nejde svěřit ani výměnu oleje. :?
Jinak se světlou vejškou pod rozvodovkou, co má u toho sveho prototypu by to byla pro armádu opravdu výhra... :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Rancho-SO »

Ahoj klucí,já teda pana Novotného osobně neznám,ale o Ranchu ledacos taky vím a 4x4 je pro mě novinka.Taky by mě zajímalo kdo se podepsal pod ty veteránský papíry co má to zlaté Rancho na jeho stránkách,když to vezmu zepředu od toho navijáku přes tu trojici bočních blinkrů,zpětná zrcátka a skončím vzadu u třetího brzd.světla nebo přídavné couvačky.Ještě dotaz-ta stavba čtyřkolky je na těch stránkách někde k vidění?Mně totiž fungují tak napůl,hodně toho nejde ani otevřít a nevím proč... :o

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

No, vzhledem k tomu, že v Simca servisu dělal, ale vrátného, tak co by jste chtěli. Ono už z těch stránek a nabídky dílů je dost zřejmé, jak vypadá jeo práce...

No to o tech 1300 a 1301 je kravina a stejna je to, ze nastupcem Aronde a Elyse byla Ariane s typovym oznacenim P60
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Letošní výroční schůze francouzkého klubu je 26.1.2013 v Poissy
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Konečně máme na stránkách přání bez hrubek... :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Vzhledem k tomu, že poslední pátek v lednu bude část členů ve Francii, bude první lednové setkání již v pátek 18.1. opět v Kart centru v Radotíně
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Konečně máme na stránkách přání bez hrubek... :twisted:

SOUHLAS! :lol: Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Mám tu čest a potěšení vyřídit všem českým Simkařům pozdravy od prezidenta Club Simca France, pana Marka Danoye. :)

Píše, že na 14. Národním srazu v Chateau de La Barge bude oslaveno 50. výročí Simky 1300/1500. :shock: Píše, že se všichni těší na CZ team,

což hovoří samo za sebe! :grin: Ahoj Ivan Simca KH :lol:

P.S. Svoji PFku jsem poslal všem Simkařům, na které mám e-mail adresu. Nemám spojení na Miro Kopernického, Zdenka Nohejla a Jiřího Filipovského, kdo máte, předem děkuji za poslání! I.K.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) Tak dneska při aktualizování Windows se mi zhroutil hard disk na notebooku. :mrgreen: Až po neděli mi to snad dají do pořádku, :roll: ale jisté je, že jsem přišel o adresář! :twisted: Pokud by někdo něco potřeboval, volejte 736 687 797. :!: Až to budu mít O.K., budu všechny přátele prosit o krátkou zprávu kvůli adrese. :o dík, zdraví Ivan Simca KH ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Včera zmizela z našeho klubu Simca Aronde Messagere, je to po Intendante druhý, velmi zajímavý kousek. Není to škoda? :?
Obrázek

Odpovědět