Simca klub ČR

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Čendo nevím jaký s tím máš zkušenosti, ale ty spodní čepy rádi vypadávaj, takže jestli nejsou vyloženě dobrý, tak je vyměň tak jako tak. Za trable s upadlým kolem a zničenej blatník to nestojí, tohle byla jedna z nejčastějších závad Talbotů, když ještě jezdily po silnicích jako běžná auta ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od George »

O tom bych něco věděl. Naštěstí se mi to stalo při zajíždění na parkoviště v minimální rychlosti, takže škoda skoro žádná. Ale chvilku před tím jsme to valili po dost rozbité silnici hodně přes 100. Pak teprve na tom parkovišti, když mi došlo, co se mohlo stát v těch rychlostech, tak se mi teprve rozklepaly kolena.
Přílohy
Upadlé kolo
Upadlé kolo
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Nemate mit auta v bordelu a při každe koupi vše zkontrolovat a vyměnit jako já... :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Jirko L. chytni se za nos ;)

George: ono se to většinou stávalo v menších rychlostech, třeba po rozjezdu na semaforu, apod. Stejně jako druhá nejčastější závada starších neudržovaných 1307/08/1510/Solara = upadlá zadní náprava. Celá zadní nápravnice drží na třech a třech šroubech v koncích prahů, když byly shnilý, nápravnice se vytrhla i se šrouby z prahů ven. Většinou zase v menších rychlostech po přejetí příčné nerovnosti a auto se hned zastaví, protože to zůstane viset na tlumičích a na lanech ruční brzdy, která se tím zatáhne :lol: Doporučuju taky kontrolovat!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Chceš tim něco naznačit? :lol:

Jirko, já se ti divim, že nedržíš hubu :lol: Asi se mi zdá, že ti ten vrak vytlačim z garáže... :P
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Chceš tim něco naznačit? :lol:

Jirko, já se ti divim, že nedržíš hubu :lol: Asi se mi zdá, že ti ten vrak vytlačim z garáže... :P
No.nepochopili jste mě..Neco jineho je kdyč se Simca posere resp.motor než když se urve kolo kde je jasné,že to byla nedbalost protože náprava byla v prdeli tj.nevyměněné čepy apod.. Proto já po koupi Simky si necham zkontrolovat nápravy popř vše vyměním ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od George »

Já jsem tě tedy myslím pochopil. A máš pravdu, tohle auto bylo (a je) dost v nepořádku. Proto už se moc těším, že jednou bude fungovat Simcacentrum a já si to budu moct dovolit a prostě tam auto předám a pak se jenom ozvu, že 30. července s ním chci jezdit a oni mi řeknou, že tedy 25. si ho můžu převzít a vše bude v pořádku fungovat. To bude paráda. :)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

George píše:Já jsem tě tedy myslím pochopil. A máš pravdu, tohle auto bylo (a je) dost v nepořádku. Proto už se moc těším, že jednou bude fungovat Simcacentrum a já si to budu moct dovolit a prostě tam auto předám a pak se jenom ozvu, že 30. července s ním chci jezdit a oni mi řeknou, že tedy 25. si ho můžu převzít a vše bude v pořádku fungovat. To bude paráda. :)
Jo,Jirko ale nemyslím to zle a myslím to všeobecně ;)

Michal

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Michal »

George píše:Já jsem tě tedy myslím pochopil. A máš pravdu, tohle auto bylo (a je) dost v nepořádku. Proto už se moc těším, že jednou bude fungovat Simcacentrum a já si to budu moct dovolit a prostě tam auto předám a pak se jenom ozvu, že 30. července s ním chci jezdit a oni mi řeknou, že tedy 25. si ho můžu převzít a vše bude v pořádku fungovat. To bude paráda. :)
Tato možnost už víceméně funguje ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

No vidíš George, fullservice už funguje ;)

Bu: a jak to všechno stíháš? :twisted:

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od George »

Talbot píše:No vidíš George, fullservice už funguje ;)
Jo to chápu, že by to už mohlo fungovat, ale já jsem tam ještě napsal, že se těším, že to takhle jednou bude a já si to budu moct dovolit. :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Čenda »

Popravdě jsem už zažil stejnou situaci se svojí první
Simkou 1307 před 15 lety. Stalo se mi to samé jako u George,
při rozjíždění se z parkoviště mi naprosto stejně prasknul
čep. Řekl bych, že to byla nějaká serie zmetků není možné aby
se takhle praskalo. :geek:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od PeS »

Heh, a pak že padaj kola jenom škodovkám... :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Čendo, není to vadnou sérií, ale prostě přílišným opotřebením čepu. Na ten totiž působí opačné síly než u klasické přední nápravy typu McPherson, kde vlastně karoserie tlačí shora na pružinu, která je díky tlumiči přímo spojená s kolem, spodní rameno tak jen kolo vlastně vede a na čep nepůsobí žádné extra síly (svislé). U nápravy, která je i na 1307/08, ale karoserie přes zkrutnou (torzní) tyč předepíná spodní rameno směrem dolů a to přes čep "táhne" dolů i těhlici s kolem, celá váha karoserie vpředu tak leží na těch dvou čepech. Jak vypadá čep všichni víme - pohyblivá část má uvnitř tvar kuličky jejíž průměr je větší, než je díra v domečku čepu. Protože u nápravy 1307/08 je díky výše popsané konstrukci velký svislý tlak, kdy ta kulička je ramenem tažená směrem dolů, zatímco domeček je pevně ukotvenej v těhlici kola, je celej tlak přesně v místě, kde ta kulička tlačí na otvor v domečku čepu. Když je čep příliš opotřebovanej a už bez vazelíny, kulička si vybrousí do domečku tak velkou díru, že ji rameno nakonec vytrhne ven.
A např. u Mercedesů řady W124 (E klasse) se vinutá pružina opírá o spodní rameno a tak je princip zatížení čepů a následnýho upadnutí kola při zanedbaný údržbě podobný - a jak jsem právě naznačil, taky u nich padají přední kola. Spodním čepům se u těchto Mercedesů dokonce říká "vrzáky", protože, když jsou na odchodu, tak při otáčení na místě nebo třeba při parkování, vržou. Stodvacetčtyřek s upadlým kolem už jsem viděl taky celkem dost a každej lepší mercedesí mechanik tenhle problém moc dobře zná. Je to prostě daný konstrukcí nápravy, která vyžaduje zodpovědnější údržbu než klasický zavěšení McPherson.

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Čenda »

Michale, máš samozřejmě pravdu, když se vytrhne koule z futra ,je to zanedbabnou
údržbou to je fak, ale já jsem myslel to, že se zlomí dřík čepu u koule, která zůstane
ve futru na fotce u George po přiblížení je to krásně vidět.
Mne se to právě kdysi stalo a čep žádnou vůli neměl byl v pohodě,proto bych
řekl, že to bylo špatným materiálem. :geek:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Aha :shock: že by někdo čep vyměnil za náhražku od Pšonků?

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Čenda »

Bohužel to byl ještě originál. :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Je období žní. Viz tématická fotka na titulce na klubových stránkách :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Jirko, za měsíc je sraz ve Strážnici, nechtělo by to dát sem info ohledně ubytování, název kempu, kontaktní osobu a tak dále?
:roll: Já myslím, že je to tak akorát, když pojedou lidi přes půl republiky, musí mít jistotu, že se mají kde vyspat :twisted: , opít :roll: a podobně! :lol: Děkuji ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Je období žní. Viz tématická fotka na titulce na klubových stránkách :lol:
Bu, takže ŽNĚ jó? :roll: Nejsi akosi zmetěný? :lol: Ráno k snídani seno s máslem a čaj! :lol: No tak se nemrač! :mrgreen: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:Ahoj kluci! :grin: Jirko, za měsíc je sraz ve Strážnici, nechtělo by to dát sem info ohledně ubytování, název kempu, kontaktní osobu a tak dále?
:roll: Já myslím, že je to tak akorát, když pojedou lidi přes půl republiky, musí mít jistotu, že se mají kde vyspat :twisted: , opít :roll: a podobně! :lol: Děkuji ahoj Ivan ;)
Ahoj Ivane,určitě tento víkend to hodím na stránky. Mám v plánu v sobotu tam udělat návštěvu a vše ještě doladit . Jinak chatky a pokoje jsou zamluveny takže se nemuže stát,že někdo bude bez ubytování. ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Ivan Simca KH píše:
Burák píše:Je období žní. Viz tématická fotka na titulce na klubových stránkách :lol:
Bu, takže ŽNĚ jó? :roll: Nejsi akosi zmetěný? :lol: Ráno k snídani seno s máslem a čaj! :lol: No tak se nemrač! :mrgreen: ahoj Ivan ;)
No nevim, tady už tejden jezdí kombajny, nevim jak u vás na východě ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:
Ivan Simca KH píše:
Burák píše:Je období žní. Viz tématická fotka na titulce na klubových stránkách :lol:
Bu, takže ŽNĚ jó? Nejsi akosi zmetěný? Ráno k snídani seno s máslem a čaj! No tak se nemrač! ahoj Ivan

No nevim, tady už tejden jezdí kombajny, nevim jak u vás na východě ;)
Bu, no právě! :twisted: Ty vidíš na titulce kombajn? :o Já myslel, zes to pochopil! :lol: Ale to Ty ne! :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

No já tam vidim dva traktory, z čehož jeden žne a druhámu to sype na korbu. Ty ne? 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No já tam vidim dva traktory, z čehož jeden žne a druhámu to sype na korbu. Ty ne? 8-)
Jo, to jo, ale po obilí ani památky, Ty kovozemědělče! :lol: :lol: Oni totiž sekají trávu! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Odpovědět