Foto nejen našich Simek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Tak ten je ale skvělej :!: Ale měl bys jí pořídit i Simcu, nebo tomu, co je na cestě ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

S tím se počítá ;) akorát, že letos na Automedon nepojedu, protože to bude v době, kdy hrozí, že by Maruška mohla začít rodit a já bych se nerad cestou zpět přizabil :roll: takže radši nikam. Zato bych ale pro změnu v lednu vyrazil na Rétromobile.

Btw: pojede někdo letos na Automédon?

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

no plánujem to, ale můj zaměstnanec má zlomenou nohu, Daniela dělá a já jsem na "mateřské" :mrgreen: :(

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

nedávno se tu řešila Simca Vedette Versailles Cabrio.
Takže auto bylo na prodej, nikdo ho nechtěl, protože má doklady z klasické Versailles, z které je to upraveno. Originální návrhy od Chaprona jsou na coupé (občas se používá název Orsay). Tolik francouzská fora ;)

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

a pak že nerostou...
Přílohy
627270.jpg

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Co je tohle?
Přílohy
bertone.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Bu, Ty nemáš všechna čísla časopisu? :twisted: V jednom starším jsem o tomhle psal. Je to návrh firmy Bertone na facelift řady 1300/1500 na žádost fy Simca ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Ee :oops:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Bu, Ty nemáš všechna čísla časopisu? :twisted: V jednom starším jsem o tomhle psal. Je to návrh firmy Bertone na facelift řady 1300/1500 na žádost fy Simca ;)
Ahoj kluci. :grin: Je to přesně, jak píše Michal. Ještě dodám, že v knize "Simky 1300/1500 a 1301/1501 mého táty" je tato fotka a u ní komentář, kterému úplně nerozumím(proč asi? :roll: ), ale je to prototyp z roku 1964. Myslím, že ten nápis Simca na masce skončil u Simky 1000 Coupé, ne? A mě se líbí jak ta lišta předního blatníku začíná tou vlaštovkou! Jinak podle této a další, boční fotky už je tam zadek Simca 1301/1501. Ale snaha zachovat krátký předek a kapotu 1300/1500 je viditelná. Že to dopadlo jinak, všichni víme, že! :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

U nás kdysi vzniklo pár kočkopsů v obráceným smyslu - zadek krátkej a čumák z 01. To když majitel S1300 někde nedobrzdil a následně si doma v garáži provedl facelift :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:U nás kdysi vzniklo pár kočkopsů v obráceným smyslu - zadek krátkej a čumák z 01. To když majitel S1300 někde nedobrzdil a následně si doma v garáži provedl facelift :lol:
Ahoj kluci! :grin: Ono to Michale taky ale bylo občas trochu jinak. :mrgreen: Občas nebyly přední t.zv. brejle na typ 1300/1500 a tak v servisu nabídli pánovi předek 1301/1501, platila to pojišťovna, tak co? :o A tak vznikl ten kočkopes s novým předkem a starým zadkem. :lol:
Kdysi jsem jeden viděl v Přerově při cestě do Havířova! Hodinu jsem to hledal a když jsem uviděl bastla, tak mě omyli! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

To se to rukovalo - mezi Simky :twisted:
Obrázek

V Africe:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak já jsem narukoval v r. 1964 :mrgreen: , jezdil jsem s Praga V3S a byla to stejná pakárna, jako asi v tý Africe se Simkami, nebo Unic, nebo co to bylo, si myslím! :lol: Ale "vejtřaska", to byla dobrá školitelka, :o naučila člověka řadit a tahat za kolečko! :lol:
ahoj Ivan
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od PeS »

Já bych teda nechtěl narukovat ani do Rolls-Roycu... protože khaki :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Na tý fotce jsou kamiony Simca, měly dokonce nad chladičem znak s nápisem SIMCA ;)

PeS: khaki co? Snad by ses nebál toho, co před Tebou zvládly miliony chlapů? :roll: Škoda, že už je vojna zrušená, když vidím ty vychrtlý mátohy s džínama mezi kolenama a ramínkama jak sešlapanej rýč, tak je mi z těch dnešních "mlaďasů" na blití, potřebovali by min. rok vojny, ranní rozcvičky a trochu tvrdšího režimu, aby vypadali jako chlapi a ne jak slečinky...

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Paolo »

kde jsi sloužil ty? To to tam bylo tak dobrý?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

V roce 98, kdy já jsem narukoval, už byla pohoda skoro všude. Byl jsem u řidičů (jak jinak :lol: podotýkám, že naprosto bez protekce!) a tam to bylo celkem v klidu. Na vojnu jsem šel dobrovolně, říkal jsem si, že přece nebudu takovej srab, abych se vojny bál a dělal ze sebe mrzáka = sháněl si modrou knížku. Nechápu jak se tím někdo může ještě chlubit, je to jakoby říkal: "koukněte, jsem takovej posera, že jsem radši sám sebe označil za chcípáka, než abych zkusil něco, co třeba není zdaleka tak hrozný, jak se o tom povídá". Pokud byl někdo skutečně nemocný, že by těch pár rozcviček a nástupů nevydržel, tak prosím, neřeknu půl slova proti tomu, ale víme, že z 99% to tak nebylo. Neříkám, že vojna byla nějakej zázrak, ale jde právě o to, jestli ten člověk před tím uhnul, nebo se k tomu postavil čelem. Kdo uhne jednou, uhne vždycky...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Hale, Michale, tohle sem nepatří ;)
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od PeS »

já teda modrej jsem... ale vydřený to nemám... jsem měl zrovna rok před odvodem docela na mále.. ale až na ARO jsem ještě došel po svejch, doktoři moc nechápali :grin: U odvodu mě ani moc neprohlíželi, jen koukli do papírů a rovnou mi dali štempl štábskripla... ale vono to taky bylo asi tim, že za dva roky končila povinná vojna úplně :grin:

Já nemám rád khaki proto, že mi vojna, války a vše kolem připadá jako totální nesmysl. Všechny války jsou jen kvůli chamtivosti několika pohlavárů a akorát to odnášej nevinný... kdyby nebyli tihle blbci, nemusely by být války, nemusela by být vojna a nemuselo by být vůbec nic khaki zelenýho...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

PeS píše: Já nemám rád khaki proto, že mi vojna, války a vše kolem připadá jako totální nesmysl. Všechny války jsou jen kvůli chamtivosti několika pohlavárů a akorát to odnášej nevinný... kdyby nebyli tihle blbci, nemusely by být války, nemusela by být vojna a nemuselo by být vůbec nic khaki zelenýho...
To je samozřejmě pravda, jenže kdyby nebyly ryby... 8-) Nejhorší na tom je, že je to furt stejný, už tisíce let, lidi jsou furt stejná pakáž a vždycky budou. Ale to už nebudu pitvat, to by bylo velký OT :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Hale, Michale, tohle sem nepatří ;)
Ahoj kluci. :grin: A co Bu založit topic " Vojna, ježdění na vojně a jiné nesmysly"? Asi bychom se tam vykecali :twisted: a bylo by nám fajn! :lol: A taky by tam byly zkušenosti s jinejma autama, než s tím plevelit naše Simkovské chvalozpěvy! :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

vždyť je topic "Mimomísu.." tam se může plkat o "čemkoli" ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Jo, hlavně už žádný další zbytečný topiky :lol: už takhle je tady leccos dvojmo a hledat třeba video, když člověk neví jestli je to v topicu "Simky ve filmech", v "Youtube, Googlevideo, apod..." nebo ve "Stránky, které stojí za to vidět", je už teď na mašli 8-)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Obrázek

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

to už tu taky je, pěkný kousek

Odpovědět