Foto nejen našich Simek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Grave1501 »

Michaltalbot píše:Tu 1308 už asi nikdo nezrenovuje :mrgreen:
Pan Novotný by to zvládnul :mrgreen:
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

No, víš, Jardo, viděls po zimě svýho speciála? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Tak mi dneska přivezli ten zázrak... :roll: http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Plymouth_Horizon/

Technickej stav neřeším - interiér je dobrej, karoserie perfektní, na lak kašlu a motor tam stejně půjde jinej, ale celý to auto je naprosto fascinující. Vůbec nechápu proč to auto udělali, aby vypadalo jako Simca Horizon, úplně klidně to mohlo vypadat zcela jinak. Má to totiž naprosto odlišnej podvozek, všechno je jinak, např. prahy, podlaha, zadní podélníky, celá konstrukce předku, kde jsou McPhersony, tudíž to má v podbězích klasický "klobouky", motor s nápravou je uchycenej v pomocným rámu a je posunutej o dobrejch 10 cm víc dopředu, má to jiný spodní ramena, brzdiče, poloosy, zadní náprava je úplně jiná, nádrž je před nápravou, rezerva je v kufru - dojezdová, naprosto nepochopitelně jsou jiný i dveře, přestože na první pohled vypadají stejně, mají ale jinde kliky, zámky, levý přední mají prolis na zpětný zrcátko, který je ovládaný zevnitř, jiný jsou výplně dveří, sedačky, palubka i středovej tunel, prostě všechno je na první pohled jako Simca, ale na druhej pohled úplně jinak. I v detailech jako je otvírání kapoty motoru, uchycení vzpěr pátých dveří, umístění čudlíků vn.osvětlení v B sloupcích, zatímco Simca to má v A sloupcích, atd. atd. je to fakt strašně zajímavá věc a přestože mám práce nad hlavu, nelituju koupě tohohle "úletu" 8-)

Michale, docela by stálo za to, kdybys třeba o víkendu dojel se Sherlockem a nafotili jsme všechno proti sobě, aby byly jasně vidět odlišnosti!

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

to není zlej nápad, ale zítra jedu ten Karlštejn a v neděli stěhuju Rancho a Chryslera k sobě. Takže tento víkend ne

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

zajímavý, tak to abych ti to hodil do vozů členů :)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Vypadá fakt slušně. Ty americký nárazníky jsou fakt děs, ale. Každopádně šup s nim do vozů členů, ovšem jsem zvědav, do jaký kategorie ;) a hlavně chcuk do muzea ;) Tak, už jen Esplanadu a bude to :lol:
Obrázek

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

je tam

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Ale jak koukám na srovnání s Horizonem. Každý evropský auto dokážou amíci totálně designově domrdat :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Vypadá fakt slušně. Ty americký nárazníky jsou fakt děs, ale. Každopádně šup s nim do vozů členů, ovšem jsem zvědav, do jaký kategorie ;) a hlavně chcuk do muzea ;) Tak, už jen Esplanadu a bude to :lol:
Ahoj kluci! :grin: Bu a ještě Pony, Someca, kamion UNIC, a a a! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Tojo, ale to nemusí jet po moři ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Nooo, ty nárazníky se určitě budou hodit :twisted: až tahle vokyslá krabička, která váží pouhou tunu, dostane K-engine Turbo II, tak už se moc těším, až mě zase nějakej školitel někde vybrzdí :twisted: Vždycky jsem si přál mít na autě radlici na ty dementy, co neumí používat pruhy na dálnici... 8-)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Tjn, ale je to hnusný. Neznám jediný evropský auto, který by to zkrášlilo. Všechno je děs. Snad ta R16, kdyby to nemělo ty kretenský blikny na bocích a ani ta Simca 1000 neni nicmoc :?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Bu, nevím, jak moc o tom víš :roll: , ale v 70.letech měli v USA předpis, že v rychlosti 8km/hod nesmí při nárazu dojít k poškození karoserie a Amíci to řešili takhle! :o A kdo chtěl do Států vyvážet, musel to prostě udělat! :lol: Michal má raritu v tom smyslu, že těch aut s tímto nárazníkem už moc není ani tam a natož tady! :lol: Já jsem těch aut s tímhle pár viděl, ale moc jich nebylo, nejlíp to sedělo k Volvu, to bylo vždy robustní auto. Ale Michale, moc bych na to nespoléhal, rozhodně to není kolejnice na odhrnování šrotu z cesty! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

O předpisu vim, ale je to udělaný nevkusně a hnusně :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:O předpisu vim, ale je to udělaný nevkusně a hnusně :?
Otázka je, jak by to řešili dnes :roll: , když auta vlastně žádný nárazníky nemají? :lol: Ale jinak ten design dnes je opravdu na hranici vkusu a hnusu! :mrgreen: Obzvláště některý poslední kreace á la Korea, jako KIA a pod., to je teda krása nesmírná! :twisted: Ale to jsem off topic, že? :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Ty nárazníky musely vydržet 8 mph a ne 8 km/h ;) Hnusný to možná je, později to řešili tak, že celej čumák byl z měkkýho gumoplastu, takže se po menším nárazu vrátilo všechno zpět.
Ivane, myslím, že ta traverza ve srovnání s dnešními křehkými plastovými nárazníky, který při sebemenším ťukanci prasknou, obstojí na výbornou, ale hlavně počítám s tím, že to bude mít spíš psychologickej efekt :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od paja »

Tak dneska je to tak, že to musí vydržet 15 km/h bez poškození karoserie :lol: (kvůli pojišťovně) + tisíc dalších požadavků hlavně kvůli ochraně chodců, takže na design máš místo asi tak 10mm od tzv. hardpointů, kterejma je předek posetej.... :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

To by mě zajímalo jak to myslej, asi spíš jen skelet, protože nacouvání do sloupu v rychlosti 5km/h u dnešního auta = nárazník, zadní vrata + v ideálním případě ještě zadní lampa :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Ty nárazníky musely vydržet 8 mph a ne 8 km/h ;) Hnusný to možná je, později to řešili tak, že celej čumák byl z měkkýho gumoplastu, takže se po menším nárazu vrátilo všechno zpět.
Ivane, myslím, že ta traverza ve srovnání s dnešními křehkými plastovými nárazníky, který při sebemenším ťukanci prasknou, obstojí na výbornou, ale hlavně počítám s tím, že to bude mít spíš psychologickej efekt :lol:
Ahoj, Michale, určitě máš pravdu, jak s těmi mílemi/km, tak s těmi dnešními nárazníky/nenárazníky. :mrgreen: Že to bude mít efekt výbornej, o tom není pochyb! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem z toho dneska vykydal asi 10kg bordelu a mám z toho čím dál větší radost :P

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

Tak jsem byl dnes na malé veteránské akci - Veteránem okolím Karlštejna. Ale akci naprosto úžasné. Krásnou krajinou, zajímavými úkoly, při pěkném počasí.
V poledne jsme se zastavili na opýkání buřtů na starém mlýně. Mylýn funguje naprosto úžasně. majitel zprovoznil malou vodní elektrárnu, takže je po této stránce plně soběstačný. Původní starý systém pro zpracování obilí rozchodil, takže vše je naprosto funkční. K tomu má sbírku stabilních motorů a spoustu dalších zemědělských udělátek. Naprosto kouzelný místo, takové místo, kde se zastavil čas. Myslím, že nikomu z nás, se odtamtud nechtělo.
Kromě mé jedenáctistovky reprezentovala značku i Simca 1300 p. Štohla
Přílohy
P5070448.JPG
P5070448.JPG
P5070447.JPG
P5070445.JPG
P5070442.JPG

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Já jsem dneska s Čendou a Koumesem trochu stěhovali
Přílohy
07052011103.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Já jsem dneska s Čendou a Koumesem trochu stěhovali
Ahoj Bu! :grin: Mám dotaz. Je ta spodní kastle Matra Simca Bagheera? :o Dík za odpověď. :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od tagorarichard »

jo jsou. tyhle staly někde v davli nebo kde to bylo . kdysi jsem se tam na ně jel s kolegou podivat.
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

tak to je drsná fotka. Jak z Rumunska :lol: :lol:
Na tý Bagheeře jsou zajímavý tak ty elektrony, zbytek :? :?

Odpovědět