Foto nejen našich Simek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Co s tím? :? Jedině, kdyby v tom byla 2,2 Turbo, nebo aspoň 1,9 16V :twisted: ale jinak... všechny motory pod 2,2 jsou marný :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Co s tím? :? Jedině, kdyby v tom byla 2,2 Turbo, nebo aspoň 1,9 16V :twisted: ale jinak... všechny motory pod 2,2 jsou marný :twisted:
Ahoj Michale! :grin: Tak jsem zvědav, co dáš za motor do tý Simky 8 ? :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Nějakou marnou třináctku :lol: škoda, že do toho nedávali nějakou V8 :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Jak řiká kamarád TomSek. "Alles unter 6 Zylinder ist asozial" :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Tak jsem nevydržel a dneska si přivezl Jubilée dom. Jsem nadšemej! Sice je to krabice, ale má to hodně do sebe. Jirko, ten pocit doporučuju ;)
Přílohy
jub2.jpg
jub1.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Konečně pěkný fotky, já to vždycky fotil za tmy, nebo když na to padla rosa... Podle mě je 1308 jedno z nejkrásnějších aut vůbec a konkrétně tahle je prostě v ideální konfiguraci Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Konečně pěkný fotky, já to vždycky fotil za tmy, nebo když na to padla rosa... Podle mě je 1308 jedno z nejkrásnějších aut vůbec a konkrétně tahle je prostě v ideální konfiguraci Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj Michale! :grin: A že by jsi sem dal foto svého posledního zalovení ve francouzské tůni, to ne, žejó? :mrgreen: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Vydrž Prťka, vydrž...

Cestou jsme našli tohle:
DSC01879m.JPG

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

No a moje nová Tagora je tady:
DSC01882m.JPG
DSC01885m.JPG
Kastle není nic moc, ale mě šlo pouze a jedině o interiér, je totiž kompletně modrej :shock: a jedinej další modrej vnitřek, kterej jsem kdy viděl, byla jedna GL v Anglii, pokusím se najít fotky někde na netu...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Michaltalbot píše:Vydrž Prťka, vydrž...
Hoooodně podobná, a to včetně stavu mojí Lucince :cry:
Michaltalbot píše:No a moje nová Tagora je tady:

Kastle není nic moc, ale mě šlo pouze a jedině o interiér, je totiž kompletně modrej :shock: a jedinej další modrej vnitřek, kterej jsem kdy viděl, byla jedna GL v Anglii, pokusím se najít fotky někde na netu...
Taková jedna, hoooooodně podobná kraxna, mi tu stojí pod oknem kanceláře :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

:twisted:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem to našel, je to divný, je to úchylný, ale všude jsem se dočetl, že jediná Tagora s modrým vnitřkem je GL v Anglii (viz.foto) a protože je to GL, jsou sedačky v látce. Já mám ale GLS, takže modrej semiš. Modrý interiér byl v nabídce pouze počátkem roku 81, nikdy v životě jsem to neviděl ani na fotkách (kromě tý GL z Anglie), ani v inzerci, natož někde v reálu, třeba je to jedinej modrej semišovej interiér, kterej se dochoval :shock: Tady teda ta GL pro ilustraci, jak to vypadá:

Obrázek

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

jojo, raritky je naše specializace :mrgreen:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Tak Michale, víš že pro Talboty moc nehořím! :mrgreen: Ale při pohledu do auta z r. 1981 si uvědomuju, co to bylo za nepředstavitelný luxus! :o Speciálům bylo asi tak okolo deseti let, posledním ještě miň a to tady v tý "paštikárně" bylo pořád něco! :roll: Nástupce Cháčka byl trochu hranatej, aby se smyl ten "Amerkanizmus" Frantíky iritující, ale vnitřek prostě bomba! :lol: Moc pěkný, fakt, co dodat? :roll: Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:jojo, raritky je naše specializace :mrgreen:
Ahoj! :grin: Tak tohle není žádná rarita, spíš zajímavost! :) V sobotu jsem přivezl motor atd. z té Elyzy co byla v inzerátu i s fotkou! :lol: Jel jsem tam v domění, že jedu pro motor Rush a jaké bylo moje překvapení, když tam na mne čekal krásnej, trochu zas....j FLASH, jako když ho vyšije! :o Ne že by to zas tak vadilo, tam šlo hlavně o převodovku. Ale zapátral jsem v monografii Simca Aronde z r. 2008, vydáno ETAI, France, kde jsem našel toto: od listopadu 1959 do poloviny r. 1960 motory Flash č. ...., r. 1960 motory Rush č. atd. Myslel jsem, že Flash skončil kastlí A90 ( knír) a ono ne! :lol: To se jeden nestačí divit! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Ty toho ještě nevíš :lol: Obě Michalovy P60 měly Flash. KDybys pořádně četl a koukal ;)
Obrázek

Michal

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Michal »

a já si říkal, kdo mi ho vyfoukl :?

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ty toho ještě nevíš :lol: Obě Michalovy P60 měly Flash. KDybys pořádně četl a koukal ;)
No jo no, holt pod sukni to jde snadno, pod kapotu je to těžší! :lol: Bu a ty toho víš kolik? :mrgreen: ahoj Ivan :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

:grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Aneb jak řekl moudrý Platón už 400 let př.n.l.: "Vím, že nic nevím" 8-) Aneb víme, že v historii Simky, jednotlivých provedeních a detailech, pořád je a bude spousta věcí, které ještě nevíme ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

Ivan Simca KH píše:Ahoj kluci! :grin: Tak Michale, víš že pro Talboty moc nehořím! :mrgreen: Ale při pohledu do auta z r. 1981 si uvědomuju, co to bylo za nepředstavitelný luxus! :o Speciálům bylo asi tak okolo deseti let, posledním ještě miň a to tady v tý "paštikárně" bylo pořád něco! :roll: Nástupce Cháčka byl trochu hranatej, aby se smyl ten "Amerkanizmus" Frantíky iritující, ale vnitřek prostě bomba! :lol: Moc pěkný, fakt, co dodat? :roll: Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
No je fakt, že když si člověk uvědomí, že mezi poslední 1301 Special a první Tagorou je v podstatě jen 5 let, tak to je neskutečnej rozdíl :shock:

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od PeS »

Nemá to nic společnýho se Simcama, ale neřek to náhodou Sokrates...? 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Talbot »

PeS píše:Nemá to nic společnýho se Simcama, ale neřek to náhodou Sokrates...? 8-)
Tento výrok se Sókratovi sice často připisuje, ale pochází z nepřesné interpretace Platónovy Obrany Sókratovy (I, 21b-e). 8-) - tohle samozřejmě není z mojí hlavy ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ty toho ještě nevíš :lol: Obě Michalovy P60 měly Flash. KDybys pořádně četl a koukal ;)
Ahoj kluci! :grin: Bu, je pravda, že jak cituje Michal V., vím, že nic nevím, ale jedno vím naprosto jistě! :mrgreen: Že právě to pátrání, poznávání a zajímání se o věci nepoznané je tím palivem, které nás pohání a obohacuje! :o Jinak se tomu říká inspirace a je to to, "vo čem to kurňa je, né?" :twisted: A já, pokud mi chybí vědomosti, mám zase dobrou paměť a dost toho (Simkovskýho) pamatuju! :o Jasný? :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan SImca KH ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto nejen našich Simek

Příspěvek od Burák »

Ale dyk já nic neřikám, Asi to nebyla štastná formulace, ale rejpat se v tom už nemusíme
Obrázek

Odpovědět