Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Michal »

A má víc Simek než škodovek. Občas se na škodoforum mrknu, protože pár lidí znám a dávám Klocákovi za pravdu

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

Jo, já jsem vlastně chudák. ;)

Jinak ano, počítáme-li Sunbeama, mám 6 simek (dvě na půl) a škodovek pouze 5 (jednu na 1/3).

Jinak Michale, poslední slovo k tématu. Škodovky zdaleka nejsou takový sračky, jak o nich mluvíš. Za prvé, pořizovací cena byla v době 1301 asi 1/3. Za druhé, Ať máš auto jakýkoliv a vysereš se na údržbu, tak z toho bude vrak. Existujou daleko horší a primitivněji řešený auta. Dokonce musim říct, že třeba 1000-136 je z hlediska oprav dost pohodlnější. NApř možnost demontáže zadního čela při vyndavání motoru neni ježek v kleci, jak u Simcy. O zadním spojkovém válci u 1200S nemluvim. Takhle to mohl umístit jenom debil! Některé konstrukční věci, jako např. systém přední nápravy škoda 1000 (ano, je to kopie z Renaultu 4CV a Dauphine) oproti Simce 1000 jaksi vede. Neřikám, že je lepší, ale je modernější. A ono, když ty svisláky mažeš, tak vydržej taky hodně. Takže nemá cenu srovnávat vůz nižší třídy (zastaralá koncepce 120) a střední, jako byla Simca 1301. Prostě každý auto má něco. A Michale, řeknu ti to upřímně, Míň pohodlný auto, než Mercedes je snad už jeno Gazik ;) Tak si prosím nech svý útoky na škodovku 8-)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od paja »

No je vidět, že jste srdcaři... ;) To myslim jako v dobrom.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Buráku, ke škodovkám, z úcty k Tobě, už radši nic, ale tentokrát jsem v tom nevinně, dohadovat jsi se začal Ty, nebo-li jinými slovy: "mamí ale von si začal!" ;) já se pak začal taky vztekat, když jsi napsal to o tom co je bezpečnější - to bys měl vzít zpět, protože to jsi nepsal s chladnou hlavou.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

To si rozmyslim ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Hooodně zajímavý stránky :shock:

http://www.maurelec.com/catalog/index.php

Michal

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Michal »

no, něco na rallye 2 se tam najde, ale takhle dám za motor padesát litrů jak nic

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj hoši!! Dneska jsem se prvně podíval do tohoto tématu a tak jsem se už dlouho nezasmál :lol: :lol: :lol: .Líbí se mi ta zaujatost pro věc a to jak u Buráka (nemoc zvaná Škoda zase tolik nebolí a trpí jí v Čechách dost lidí!), tak u Michala V. (nemoc zvaná SIMCA občas bolívá-dostal jsem málem na šatně v Benzině od křupanů 2krát do držky :lol: :lol: ). Ale vážně. Kdo máte, tak jako já knihu od Christiana Cazé-Simky 1300/1500/1301/1501 mého táty, tak tam je na str. 101 fotka crashtestu Simky 1301 v roce 1971. Michal by to přeložil, je tam něco v tom smyslu, že je to podle organizace UTAC a tak dále. Výsledek je tento: kapota do stanu typu "A" vypadlé okno dopředu , předek placka a to je tak asi vše až na detaily uvnitř! Je to tak, jak jsem to já prožil na vlastní kůži, teda Simku !! dvakrát! Prvně s mojí první 1301S v roce 1972 a později ve shnilé 1301 asi v roce 1996. Vždy čelní náraz do idiota,který mi zkřížil dráhu (prvně děda v Octávii -Simca dostala novou kastli na pojišťovnu(ještě dneska vidím kyselej ksicht pojišťováka), podruhé u Průhonic do mne ze zatáčky napálila mladá (doplň dle vkusu :o ) s Felicií (zase Škoda) a výsledek byl tentýž, já stál na brzdě a auta od sebe odskočila 1metr. To, že by povolil zámek kapoty a ta šla do kabiny nemůže být ani řeči, Simca prostě není ani Škodovka a ani Žigul, přátelé :D :D :D . Všichni přežili, sláva!! Dále doporučuji časopis Svět Motorů, starý asi 3roky, najdu ho někde v garáži a ten je věnován testům starších 120 a 105tek! Koupili v bazaru v té době pěknou Škodu a udělali ten test! Paráda, až to najdu, ofotím a mám u vás nějaký drobný za ušetřenou námahu, čas a to, že si nedáte to, co hrozilo kdysi mně! :lol: :lol: :lol: . Čau a Simcamicalement Ivan Simca KH
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

Zase leješ olej do ohně :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Obrázek

Michal

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Michal »

nenuťte mne začít promazávat příspěvky

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Nic nepromazávej, nebo Ti začneme řikat Cenzore :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

:P
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Klocák »

Ivane, každej když má bouračku, tak říká, že to byla chyba toho druhýho 8-)
Stejně jako ten "chudák skopčák", co si o "tebe" rozpáral karavan :lol:
. . . . akorát mě napadá, ono se smí stát na "kruháku"? To se myslim nesmí ani ve Španělsku :shock: :lol:
Ad. "kreštesty" - sám bych to téma už opravdu nechal být, ale pokud se chceme o něčem seriozně bavit nebo dokonce zkoušet, tak neměla by se ta chudák "stodvacítka" spíš porovnávat např. s konstrukčně podobnější Simcou 1000 :?:
. . . já jen ať se porovnávaj "jabka s jabkama a hrušky s hruškama" :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od havlik »

Když už sekce tuning tak at se to toho taky týká sem brouzdal po netu a narazil na tuhle 1200S
http://www.garaget.org/?car=36485&image=942427
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

teď zas dostanu jmen, ale... mě se to prostě líbí :P

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od havlik »

No mě právě taky vypadá to dobře
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Jo jo, sice ty lemy a další úpravy jsou dost obtížně odstranitelný, ale pořád je to ještě decentní a přitom to podtrhuje agresivitu toho auta, no a kola s větším límcem vzadu jsou prostě mojí srdcovou záležitostí :twisted:

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od George »

Možná to bude i pohledný, ale mě to nic neříká. Pro mě je to škoda pěknýho auta. Ale když to někoho uspokojuje, tak ať si hraje. Stejně jako třeba nechápu, proč někdo chodí na ryby, ale když ho to baví :) . Oni zas třeba nepochopí moji radost z draze zakoupenýho originál zrcátka. :P
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj Michale,nemas nahodou original zrcatka na mou 1301?? Mam tam takove hnusne a chtel bych,aby Simca nemela chyby...diky Jirka

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Jirko (Lefnere)! Právě jsem přijel ze schůzky klubu v D. Chabrech a čtu Tvoji poptávku. Nevím, jak Michal ale já jsem pár párů těch zrcátek měl, ale naděje jsou chabé! Pokud se týká auta Simca 1301, tak záleží na roku výroby a stupni výbavy. Dále pak to záleží na tom, zda chceš mít zrcátko jen u řidiče, nebo chceš mít obě, čili i na pravé straně. To pak máš starosti dvě! Nic neslibuji, musel bych se podívat a pak to řešit. Před časem jsem měl univerzální (starší verzi ) pro vozy před Speciálové. Byly z Belgie a jeden pár jsem prodal jednomu členovi klubu z prahy. Ten je dal na Simku, kterou parkoval na ulici, no a jak to dopadlo :roll: , to si dopiš sám :mrgreen: ! Takže Jirko, napiš a uvidíme! :)
Čau a Simcamicalement Ivan Simca KH
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

Ivane, co je to ten Simcaelement, co tu všude cpeš do příspěvků? :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Klocák »

.... on chtěl Ivan napsat, že je asi "Simcaelement" a nějak se mu popletl písmenka 8-) :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Kluci, to je takový překladatelský oříšek :lol: ono to vzniklo spojením slov Simca + amicalement, což se používá na konci dopisu a znamená to něco jako "přátelsky".

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

A proč to píše porád? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

To nevím, třeba to bere jako komunikaci klasickou - vizuální. Tzn.pokud někoho potkám, tak ho pozdravím, řeknu mu co potřeboval vědět a pak se zase rozloučím. Je fakt, že je to lepší varianta, než lidi, který ti zavolají, pomalu se ani nepředstaví, na něco se tě zeptají, ty jim odpovíš a oni, protože se dozvěděli co potřebovali vědět, se ani neobtěžují poděkovat nebo se rozloučit a prostě zavěsí :?

Odpovědět