Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj Ivane mam Simcu 1301 TB r.v 68 je červena a je vyfocena jak jsou fotky členu..však me znas...chtel bych zrcatka obě...Diky Jirka

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Jirko, včera jsem se díval, je tam nové jedno levé na Speciála a jedno náhradní univerzál, jaké mám na dvou autech.Koupil jsem ho samotné v Anse na Národním Fr. srazu. Když budeš v Rožnově, tak se o tom pobavíme, musíš mi říci, do kolika Euro můžeš jít. Já jsem za pár před asi 3ma lety platil Fonny Van Vlietovi 55, možná 60 Euro! Tak zatím čau a Simcamicalement Ivan Simca KH
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj Ivane dekuji za odpoved...bylo by hezci kdybych mel obe chromova zrcatka . Nyni na Simce mam hnusne zrcatko a je přidelane na rámu dveři. Vím,že jsou draha ale je to krása a děla to Simcu tak jak má byt. Napis mi kolik za ta zrcatka chces..Dekuji Jirka

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivane jeste něco ,to zrcatko do speciala se montuje do dveri,ne? To ja bych musel vrtat díry ale to asi nemuzu,ne?? Nechci narušit originalitu . Podivej se na mou Simcu na členy vozu jakou mam . Diky

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Jirko! Na Tvoji Simku jsem se díval a vzpoměl jsem si, že jsme se viděli v Soběslavi na srazu, vedle stojí můj special. Ta zrcátka na rám dveří vlastně nepatří,ty tam montovali hoši v Mototechně, když se ještě auta vozila z Francie bez vnějších zrcátek. Tak to bylo i u Simek 1300. Původně to byla zrcátka na vozy Wartburg! Na Tvoji Simku by měla přijít taková, jako mám já, chromovaná a univerzální v tom, že jsou otočná, pravidelná a tudíž schopná nastavení na levou i pravou stranu! V každém případě se montují otvory do dveří (což je lepší), nebo do bladníku, ale tam jsou více ohrožena ulomením. To si musíš rozmyslet,co vlastně chceš! Čau Ivan Simca KH Simcamicalement
Obrázek

Michal

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Michal »

Mimochodem Simca nabízela ve svém katalogu na 90 typů zrcátek !!! Takže origo jsoue vlastně všechny dobové chromované zrcátka

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! Vy elementi, Michal V. by to řekl ještě lépe, tak vám to vysvětlil a to jsem rád! Je to prostě pozdrav francouzských simkařů a protože jej čtu stále hlavně ve Flash Info časopise, tak jsem to převzal a používám to místo "nazdar vole" . :lol: :lol: :lol:
Tak čau a SIMCAMICALEMENT Ivan Simca KH
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj Ivane,ano videli jsme se v Sobeslavi . Take jsem si myslel ,ze ta zrcatka v ramu dveri nejsou original a pokud oba s Michalem tvrdite,ze je mohu navrtat do dveři tak si vezmu od Tebe zrcatka do dveři. Napis mi jakou cenu chces. Radsi bych obě ale pokud mas jen jedno tak aspon to jedno. To zrcatko co tam mam kazí vzhled Simky. Dekuji ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Jirka Lefner: můžu se jenom zeptat kolik Ti je?

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale me je 43let. Proc se ptas? Ahoj

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Díky... já myslel, že podle toho jak řešíš jestli můžeš navrtat dvě díry do dveří, že je to Tvoje první auto a že je Ti tak kolem 18ti ;)
Normálně i originál zrcátka byly na dvou šroubkách ve dveřích, takže žádnej problém. Myslím, že to jsou díry 8mm, v každý z nich je zvenku nacvaknutá taková malinká klícka, ve který drží matička - to určitě někdo bude mít (Ivan, Burák, nebo p.Dobeš) anebo by se něco podobnýho určitě dalo sehnat ve specializovaný firmě - třeba Fabory v Praze. A do toho prostě našroubuješ zrcátko a vyřešeno ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Burák »

Já bych to dal na samořezy a pořádně ošetřil
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale to je mi jasne s tim problem nemam ! Jen jsem chtel vedet jestli mohu přivrtat zrcatka na dvere kde nikdy nebyly od vyrobce a byly na ramu dveri jen přišroubovane svorkou a to mi Ivan vysvetloval,že tenkrat to tam hoši montovali v Mototechnach...Jinymi slovy nechci delat zasahy do karoserie bez porady ,abych neco nepokazil... Diky vam vsem Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Čau a jsem tu znova! Správně to radí Michaltalbot s těmi klecemi! A samořezný šrouby to je hazard, který se nevyplatil za 50 Euro kolegovi Michalovi S., jak jsem vylíčil. Ta klec je tam proto, že zloděj povolí šroubek, klec se začne protáčet a on to zrcátko neukradne, leda, že by ho ulomil a to může udělat vlastně kdokoli! Jirko, vydrž, v Rožnově se domluvíme a já se pokusím je koupit ve Francii! O.K. ?
Simcamicalement Ivan Simca KH
P.S. do dveří montovali zrcátka vždy, když si to zákazník přál a od r.1970 do levých dveří Speciálů sériově!
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivane dobre tak mi to na sraz kam určite dojedu dovez a děkuji. Zdravim Jirka

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od paja »

Ahoj Jirko, hele mě jedno zrcátko zbylo (to je to záměnný levá pravá strana). Neni sice nový, ale je zachovalý, takže Ivan KH by ti moh přivézt jedno a já druhý + můžu vzít nejtovací matičky (vrtačku a kleště, šroubovák a šroubky :) - pro šťouchálky typu Burák, Michaltalbot :) ;) ), na kterejch to mám já a můžeš odfrčet ze srazu jako Simca frajer. U tohodle řešení si můžeš dokonce vybrat, jestli je chceš mít odšroubovatelý nebo ne. Pokud před aplikací promázneš, odšroubuješ, pokud ne, zaoxyduje to, po povolení se začnou matky protáčet a bez demontáže tapecírungu neodšroubuješ. ;)
No a já si můžu vzít od Ivana KH to na speciála. ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Jiří Lefner »

Pájo ahoj Tvuj navrh je dobry! Vezmi prosim Te to zrcatko a Ivan vezme to sve a na srazu se domluvime...Vezmu si s sebou akuvrtacku a vrtaky na železo a namontovali bychom to na srazu...Ivane určite to čteš tak vezmi take s sebou zrcatka co mas a nejak to zkompletujeme. Dekuji vam oběma. Zdravim Jirka

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Grave1501 »

Do mých jeste originálnich dveri na Simku '68 se kterou jsem jel do Spanelska jsem taky udelal prvni diry na klece, oo to byl pocit byt prvni ... jen jsem se bal, abych to trefil do roviny, ale paráda ...
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Michale, to je klasická chujovina, jako když se před časem objevily tříelektrodový svíčky. Ony tam sice přeskočí dvě nebo tři jiskry, ale zase jsou slabší, takže ve finále je to to samý jako normální svíčka - akorát za víc peněz. To, že je to psaný i na S1000 je prostě jen katalogová záležitost. Možná, že to funguje u moderních motorů, který pořád přepočítávají poměr směsi podle výfukových plynů, apod., tak tam možná může být nějaký zlepšení, ale u starýho motoru... vůbec. Samozřejmě jsem to taky vyzkoušel, na Tagoře, kdysi dávno :lol: :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Klocák »

Michal V. má recht!
To je to samý jako "longlife" motorovej olej, je dvakrát dražší než normální, do servisu musíš jet kvůli "jinejm věcem" stejně i v jinejch intevalech než je výměna oleje a ještě se během výměnýho intervalu často musí i dolejvat, takže nic neušetříš a v motoru Ti zůstává starej olej plnej bordelu 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Koukněte na palubku toho Horizona, ta černá krabička vpravo od přístrojů, je originální doplněk - digitální otáčkoměr, ale v tý nejstarší variantě, protože později se dodatečně montoval plochý diodový otáčkoměr na krk volantu a ještě později zase digitální, ale už integrovanej do budíčku vpravo dole. Veliká vzácnost :shock:
http://www.autobazar.eu/sk/talbot-simca ... 09859.html

Michal

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Michal »

bleeee
Přílohy
Talbot_samba_cabrio.jpg
Talbot_samba_cabrio.jpg (65.47 KiB) Zobrazeno 5395 x
617px-Talbot_Samba.jpg
617px-Talbot_Samba.jpg (102.35 KiB) Zobrazeno 5397 x

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Paolo »

http://www.leboncoin.fr/vi/65389829.htm?ca=1_s

tohle bych chtěl :cry: , cena je dobrá (počítám že 30 je za všechny) Jen nevim jak jinak to získat, než že někomu, kdo tam má cestu přispěju na benzín. :?:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Tuning, příslušenství a dobové doplňky k našim Simcám

Příspěvek od Talbot »

Paolo: no jo, Metz je na cestě, ale není tam telefon a jak jsme teď zjistili během řešení těch Ranch, tak ty zprávy co jim pošlu z Čech, jim nedorazí, takže to nedomluvím :( ale myslím, že tyhle kola seženeš časem i tady ;)

Odpovědět