PSA Simca

Moderátor: Burák

Koudy
Příspěvky: 19
Registrován: 21 dub 2010 19:51

PSA Simca

Příspěvek od Koudy »

Zdraví Vás Koudy z Tábora, není toto urážka Vašich klenotů? http://www.auto.cz/simca-se-vrati-levna ... -psa-53998

Jiří Lefner

Re: PSA Simca

Příspěvek od Jiří Lefner »

No,já už jsem sem podobný článek dával. Podle obrázku nevidím žádné auto se znakem Simca nebo Talbot ,které by se mělo vyrábět.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Burák »

Stejně s tim nic neuděláme. Já aspoň doufám, ře se Fiat náležitě pomstí Chrysleru...
Obrázek

Michal

Re: PSA Simca

Příspěvek od Michal »

Teď už to mohu prozradit, jednal jsem o zastoupení prodeje značky Talbot, ale byla by to čirá charita. Vlastní zastoupení tedy mít nebudeme, ale s největší pravděpodobností budeme v SIMCAMUZEU rovněž prodávat nové Talboty jako neautorizované zastoupení. 8-)

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: PSA Simca

Příspěvek od PeS »

Heh, když jsem viděl ten titulek, a pak to, jestli to není urážka, tak jsem se docela vyděsil, co jsem já s jakou Simcou proved... :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: PSA Simca

Příspěvek od Talbot »

No každopádně se něco děje, ty zprávy jsou čím dál častější a konkrétnější. I kdyby to auto bylo na úrovni Loganu, já se na to těším :)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: PSA Simca

Příspěvek od paja »

Akorát, že teď už to nebude značka, ale vpodstatě typový označení, kdyby byla aspoň ve stejnom postavení jako Škodovka v koncernu, ale to se bojim, že nebude. Já z toho nadšenej nejsem, myslim, že to hodnotu našich miláčků dost zdevalvuje. Aspoň v Čechách. Za režimu to byl luxus, na kterej si ještě dost lidí pamatuje a teď to bude stejnej sráč jako Dacie, nejlevnější auto na trhu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:Akorát, že teď už to nebude značka, ale vpodstatě typový označení, kdyby byla aspoň ve stejnom postavení jako Škodovka v koncernu, ale to se bojim, že nebude. Já z toho nadšenej nejsem, myslim, že to hodnotu našich miláčků dost zdevalvuje. Aspoň v Čechách. Za režimu to byl luxus, na kterej si ještě dost lidí pamatuje a teď to bude stejnej sráč jako Dacie, nejlevnější auto na trhu.
Ahoj! :grin: Já si dovolím Pájovi oponovat a přidat svůj názor. Jméno Talbot si se Simkou spojuje jen ten, kdo je trochu obeznámen s historií značky. :mrgreen: I pokud by PSA zvolila nějaký slogan, jako třeba Simca se vrací a podobně, právě pro tu dobrou pověst by si to někteří rádi koupili, žádnej luxus by to nenabízelo. Aut této úrovně je na trhu přebytek a tak by PSA spíš lovila na tu nostalgii! :o Pájo, luxus to byl jenom tady, ty 1301čky a 1501čky. Ale ve Francii? Simca 1000, jedno z nejlevnějších aut, hlavně Sim'4, čili levné modely atd. A když chtějí konkurovat Loganu, loví právě v těchto patrech trhu! :lol: A že by to srazilo hodnotu našich miláčků? Tak to ani náhodou, spíš naopak! :o Vzpomeň, jak jméno Felicia nové Škodovky zvedlo zájem nostalgiků o staré Felicie! :lol: V tomto směru jsem úplně klidnej, fofr může klidně nastat, alespoň nebudou Francouzi říkat, že Simca 1301 Speciál je banální auto! :lol: :lol:
ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: PSA Simca

Příspěvek od Klocák »

Já bych z toho taky nedělal žádnou vědu :!: Ten kdo si event. koupí "nového" Talbota nebo Simcu, tak si tuhle značku určitě nevybere kvůli nějaké nostalgii, ale hlavně kvůli nízké ceně . . . :roll:
A že by to nějak uškodilo našim veteránům :?: To je taky podle mě zbytečná obava, protože nová "Simca nebo Talbot" určitě nebude mít lepší pověst než ty naše (původní), takže se na ně bude spíš s láskou vzpomínat :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: PSA Simca

Příspěvek od Paolo »

Já si myslím že to je dobře, protože když si to koupim, tak budu mít schovanou spoustu dílů, který mám dávno doma a nebudu je muset nikde kupovat. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Paolo píše:Já si myslím že to je dobře, protože když si to koupim, tak budu mít schovanou spoustu dílů, který mám dávno doma a nebudu je muset nikde kupovat. ;)
Ahoj. :grin: Paolo, buď si děláš pr..l, to v lepším případě. :o A nebo už to nehul! :lol:
ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Burák »

Ivan Simca KH píše: A nebo už to nehul! :lol:
Souhlasim s Ivanem. Nerozumim vubec tomu příspěvku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: PSA Simca

Příspěvek od Talbot »

Obyčejným uživatelům je to všechno jedno, asi tak jako polovina majitelů dnešních Chevroletů vůbec neřeší, že mají vlastně Daewoo a pravověrní Chevroleťáci si asi taky časem zvykli. Ať už to bude Simca nebo Talbot, je možný, že se fabrika bude snažit nějak navázat, aby dala najevo, že to není nějaká značka bez historie a tak s nima možná bude lepší spolupráce. Nemělo logiku, aby se Peugeot spojoval s akcema Simca klubu, nebo aby lákadlem nějaký peugeotí promo akce byla třeba krásná 1301, ale takhle?
Koneckonců jestli to bude vycházet z 306, nebo 408, tak to nebudou špatný auta, akorát budou v zájmu co nejnižší ceny co nejjednodušší, podobně jako ten Logan, kterým se furt ohánějí. Ne všichni potřebujou mít v autě zbytečnosti a pro spoustu lidí to bude další dostupný nový auto. Teď jsem nedávno viděl novou Audi A1 (nebo A2?), něco jako Polo od VW, ale cena přes půl mega :roll: za takovýho malýho šmejda, to je prostě nesmysl.

Michal

Re: PSA Simca

Příspěvek od Michal »

Sice to bude načasovaný aušus, to je vcelku jasný, ale pokud by se na počátku udělali dutiny, po prvotních testech vychytaly mouchy ( což by, pokud by to šlo z již prodávaného modelu, nebyl problém) a samozřejmě při jednoduché elektronice, mohlo by z toho nakonec být uspokojující auto.

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: PSA Simca

Příspěvek od Paolo »

Ivan Simca KH píše:hoj. Paolo, buď si děláš pr..l, to v lepším případě. A nebo už to nehul!
No jasně že si dělám prdel. Koupim si to a první co udělám, že si tam dám palubu z 1301 - starou dobrou gumovo-plechovou! ;)
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: PSA Simca

Příspěvek od PeS »

Kdyby to bylo takový DODO (dodělej doma) a bez moře nesmyslný elektroniky, tak je to vlastně super, bylo by to jak naše auta v době když byly nový... :) Kdo vystříkal dutiny, dopasoval dveře, doladil vůle apod., tak jezdil dlouho, kdo ne, za pár let měl morm... Jenže si myslim, že to taková pohádka asi nebude, auto bude prvotně levný, když se to trochu doladí, tak bude i celkem dobrý, ale nedejbůh, když se něco po... díly budou stát nesmysly, na něčem vydělat musej, že jo...
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Burák »

že to bude bez elektroniky si nemaluj. Naopak tam bude levná. I když nevim. PSA prodává 206+ coš je inovoaná levná verze, tak proč by reinkarnovala?
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: PSA Simca

Příspěvek od paja »

Elektronika je to hlavní, na čem výrobci vydělávaj, tak proč by jí tam necpali? Naopak se bude dál šetřit na ausšusovejch matriálech, na tom, že skoro všechno bude nedemontovatelný a přední nárazník se při opravě bude muset měnit s půlkou předku, lak bude třívrstvej, ale každá vrstva o síle 1 molekuly, takže až se podiváš na střechu nejen z boku, tak zjistíš, že ten lak ani nekreje, takže při opravě si na tom opravdu smlsnou, páč chytit na tomhle odstín je skoro neřešitelný a nakonec tě pak oprava čehokoliv vyjde na balík. A že budeš opravovat furt, na to vem jed. Prostě jako s každou levnou věcí - nakonec na ní proděláš. A jestli si někdo myslí, že si jí "udělá" tak před tím bych chtěl opravdu důrazně varovat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: PSA Simca

Příspěvek od Talbot »

Obávám se, že Pája má úplnou pravdu :? navíc, na rozdíl od nás, ví o čem mluví :twisted: ale upřímně - bude hůř :( Pod záminkou zjednodušení nám nacpou do aut sledovací zařízení - elektronické dálniční známky a od nich je už jen jednoduchej krůček k aktivování mýtných bran na kontroly rychlosti, takže třeba z Prahy do Brna pojedeme jak ovečky, všichni pěkně 130km/h max. Následně stačí malej čip na cedule začátek a konec obce a budeme to mít spočítaný i ve městech. Vzhledem k tomu, že řídící automaty spolupracující s navigací, distronicem, brzdovým asistentem a el.řízením, už jsou "na spadnutí", stačí tohle jen náležitě propojit s řídící jednotkou a je konec svobody za volantem. Před jízdou každej zastrčí svůj řidičák do palubky (jako to už mají podobně kamioňáci kvůli pauzám) a při přestupku automaticky přijdeme o body, následně vybodovaná karta nedokáže auto nastartovat. Zdá se vám to jako sci-fi? Tak si sundejte růžový brejle :? Kolik lidí ve vašem okolí je nadšenejch z el.dálničních známek? Nebral bych to na lehkou váhu, aneb jak říká klasik: "To, že jsem paranoidní neznamená, že po mě nejdou" 8-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Michale, takhle černě bych to zase neviděl! :roll: Je pravda, že masakry na silnicích k tomu jasně směřují a elektronika nabízí možnosti naprosto neomezené a i ty nejfantastičtější věci proveditelné, to je fakt! :mrgreen: Když nebudeš chtít jezdit 130 po dálnici, :o zajezdíš si 100 po okresce, no! :lol: A než to nacpou do všech aut? Tak to Ty budeš mít fousy po kolena a já už se na vás budu dívat(snad) z toho Simčího nebíčka! :lol: :lol: A co ti zbohatlíci a poslanci a další "posranci", ti to jen tak nerozchodí si myslím! :lol: Ale že i do těch levnejch sr...k budou cpát elektroniku a mechanická kvalita bude až na druhém místě, to bude asi pravda. Hlavně ale půjde vývoj od fosilních paliv pryč! :o ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: PSA Simca

Příspěvek od Talbot »

A já si zase myslím, že všechny ty kauzy typu Trpišovský a Lacina jsou tak medializovaný hlavně proto, aby lidi neprotestovali kvůli kamerám na každým kilometru, aby všichni byli za ně rádi a jejich osazení si ještě pochvalovali. Tím samozřejmě nebezpečnost jednání těch dvou nijak nezlehčuju, jen si myslím, že už to pomalu začalo a tohle všechno je jen připravování půdy... :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Burák »

NO sorry, Michale, asi část pravdy na tom je. Ale tohle jsou fakt čuráci. A nejsou jediní. Takovejhle kreténů s malým pérem je mraky. Pač ten, kdo pospíchá, třeba problikne, ale nemá pak potřebu někomu brzdit před ksichtem. žeano. Ale to je snad jasný, ne.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PSA Simca

Příspěvek od Ivan Simca KH »

:grin: Takže bychom se mohli vrátit k meritu věci a sice, zda PSA vzkřísí značku Simca/Talbot a co z toho plyne! :roll: Ať tak nebo onak, každá sebemenší připomínka bude dobrá pro fandy značky, ne? :) A kolik toho PSA prodá je nám šumák! :mrgreen: A lidi si řeknou: nojo dobrý, ale Simca 1...-doplň si sám, byla lepší, hezčí, bělejší, černější atd. a pár lidí se po těch autech třeba začne shánět! :lol: Uvidíme! :roll:
ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: PSA Simca

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:NO sorry, Michale, asi část pravdy na tom je. Ale tohle jsou fakt čuráci. A nejsou jediní. Takovejhle kreténů s malým pérem je mraky. Pač ten, kdo pospíchá, třeba problikne, ale nemá pak potřebu někomu brzdit před ksichtem. žeano. Ale to je snad jasný, ne.
To jasný. Spojovat to s velikostí péra je sice volovina, ale jinak souhlas ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: PSA Simca

Příspěvek od paja »

Ivan Simca KH píše::grin: Takže bychom se mohli vrátit k meritu věci a sice, zda PSA vzkřísí značku Simca/Talbot a co z toho plyne! :roll: Ať tak nebo onak, každá sebemenší připomínka bude dobrá pro fandy značky, ne? :) A kolik toho PSA prodá je nám šumák! :mrgreen: A lidi si řeknou: nojo dobrý, ale Simca 1...-doplň si sám, byla lepší, hezčí, bělejší, černější atd. a pár lidí se po těch autech třeba začne shánět! :lol: Uvidíme! :roll:
ahoj Ivan ;)
No to jsem zvědav, už to vidim: "Jé, hale, voni zas začali dělat Simku, to bylo něco jako Dacie nebo Žigul, viď?" A v tu chvíli střílim... :evil: :lol:
Ale asi se v tu chvíli přestanu divit tátovi, když mi řikal, že v Bene mezi panelákama viděl Rancho. Jel jsem se tam podivat, bylo to Áro... :roll: :evil:
Obrázek

Odpovědět