Simca 1308GT

Moderátor: Burák

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

Rád bych pozdravil Všechny simkaře,jelikož jsem převzal rodinný klenot Simca 1308GT ,zakoupený otcem v Tuzexu v roce 1977.Jelikož auto 10let stálo,musel jsem komplet rozebrat a udělat brzdy,vyměnit všechny oleje a kapaliny,nejhorší byla výměna topení,které trochu kapalo.Jsem šťastný,jelikož auto nikdy v zimě nevyjelo a je bez koroze,takže mnoho ušetřené práce.Podařilo se mi konečně dostat bílá čísla z depozitu a jak sleze sníh vyrážím. Byl bych rád pokud mě přijmete do klubu a pokud mi čas dovolí,zúčastním se srazů.Koukal jsem ,že 14.1. je klubové setkání. Mohl bych přijet a zaplatit příspěvek ? Ještě jednou Všechny zdravím a přeji mnoho kilometrů bez oprav a nehod v Novém roce 2011.
P.S.Chtěl jsem vložit foto,ale nějak se mi to nedaří.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

Ahoj, no jasně, že tě rádi uvítáme. Do klubu to taky není problém, na http://www.simcaklub.cz/download/prihlaska.rtf .
Fotky mi klidně pošli mailem, já ti je přidám k příspěvku, ono to přidávání fotek nefunguje. Muj mail njdeš posílám soukromou zprávou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Talbot »

No výborně! Tak vítej na fóru a brzy v klubu :)

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

Rád bych se zeptal,jelikož budu muset udělat převod z otce na mě a podle posledních údajů ,prý již platí prováděcí předpis a měla by stačit klubová testace,abych nemusel platit 10000,- při převodu. Lze udělat testace na otce ? Co proto mám udělat ? Díky za rady

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

To nepřeváděj v žádným případě, to o tom neplacení zatim bohužel je problém, zatim to neni pruchodný. Testaci jde samozřejmě udělat na tátu, to je fuk. On ti tady Michaltabot poradí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Talbot »

Nevím o tom, že by to už mělo jít, zatím bych s tím počkal. Myslím, že na přelomu ledna a února bude zase školení testačních komisařů, kde se dozvíme více přímo od úředníků z Ministerstva Dopravy.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

Jako, tohle auto je fakt klenot :shock: To je nádhernej stav. Myslim, že snadno budeš konkurovat Myškovum s jejich 1307. To teda, abych se obul do Jubilée... :lol:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

Díky za vložení fotek.To klubové setkání 14.1. je večer ? Dělám do 18.00.hod. a rád bych se dostavil,ale nevím kam a v kolik ?

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Zdravím a vítám Pavla mezi námi! ;) Fotky jsou moc pěkné, model 1308GT je bomba! Pamatuji se osobně, někdy v roce 1974 jsem přijel do Strašnic do servisu Simca a tam co mají dnes "Pažouty", tak tam byla nová 1308čka GT a my jsme čuměli jak na drát na ty stírače na světlech! :o To jsem viděl do té doby jen na nějakejch fotografiích ve Světě Motorů u aut, které jsme v životě neviděli! :mrgreen: Prostě bomba! Přeji Ti, aby jsi si auto užil! Já tyto typy moc neznám, můj zájem leží mezi 1300/1500 a 1301/1501. :roll: Ale radil bych, přes nádherný stav, tu "kurvu" korozi nepodceňovat a prolít minimálně všechny dutiny konzervačním olejem! :o Ten, pokud je dost řídký, je schopen zastavit i korozi, která není vůbec vidět! :lol: Vypadá to v dubnu v Chebu na pohár!! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Jiří Lefner »

Také vítám Pavla mezi námi a musím uznat,že Simca je nádherná!!!! Pěkně ji ještě přelešti Tempem a potom barevným voskem a bude to nádhera!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

No, Ivane, tos byl teda u Simcy kapacita, když ti ji ukázali v 74, když teprve 1307 představila Simca v 75 v Paříži. 1308až 1977 ;) Já vim, neni to tvuj šálek kávy. Muj taky do doby velmi nedávné nebýval. :grin:

Ale Ivan má pravdu. Rezstinu není nikdy dost.

Pavle, od teďka bys měl už psát bez nutnosti schválení. Bohužel tohle opatření bylo nutné prot utokum spamu.
Obrázek

Daniela
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2010 01:25

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Daniela »

Ahoj. opravdu parádní kousek. Setkání je od 17h, ale většinou sedíme tak do desíti, takže doraž. Místo setkání upřesním, jakmile mi potvrdí hospodu ;)

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

Ahoj všem děkuji za vlídné přijetí a krásné ohodnocení mého auta,ale když vidím Vaše naleštěná auta tak to moje zase tak zvláštní neni. Úplně mě to pohltilo,protože se vracím do dob,kdy jsem na Žigulu sám vše dělal,včetně generálky motoru a to vše pouze z dostupné literatury.Na ta dnešní auta už se nedá pomalu šáhnout. Pak jsem se věnoval vlastně také veteránu z trochu jiné kategorie Multicar M22 který je také v bezva stavu,vše origo a pojízdné.V pátek se určitě dostavím asi tak v 19.00.hod,záleží jak to bude daleko,bydlím na Praze 5.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

No, myslim, že to bude někde tam, pač Michal jaksi potřebude dostupnost trati Praha - Beroun :lol:
Obrázek

Daniela
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2010 01:25

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Daniela »

ne, bude to asi tam, co vždycky, jen musím potvrdit hospodu, max. tejden dopředu, takže v neděli

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

No směr Beroun by byl dobrej.Koukal jsem na změnu adresy klubu do Černošic, ale na přihlášce je jiná - bude potom přihláška platná ?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

Tak si jí přepiš. Myslím, že ale i tak by přihláška platná byla. ;) Ono neni zas tak megaduležitá ta formální stránka členství v klubu, jako spíš ta praktická a aktivní :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Klocák »

A pak že "nerostou" 8-)
Pavle vítej mezi nás :!: a koukej něco přikoupit :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

No je fakt,že mezi záplavou krásnejch Simek vypadám jak chudej příbuznej,ale dobrej základ tady je a neni všem dnům konec. Musím to nechat manželku trochu rozdejchat,protože mám ještě motorku v garáži,také kolo a nemůžu tam být pořád,že.......................

Michal

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Michal »

Můžeš :lol: :lol: :lol: . Já, Burák, Čenda a Michaltalbot máme dohromady asi čtyřicet aut :mrgreen:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

čoveče ne, pokud počítáme Simcy, tak jen asi 30.... Pokud ostatní hříchy, tak těch 40 rozhodně.

PAvle, co by měla manželka rozdejchat. Dyk je to rodinej klenot, ne? Vono ze zkušenosti. Počkej, až ji vemeš na sraz a párkrát na vejlet. 9 z 10 si zvyklo a baví je to. :lol: Nikdy neni pozdě. Tady Ivan začal ssebou brát Vlastu až, když šel do duchodu :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No, Ivane, tos byl teda u Simcy kapacita, když ti ji ukázali v 74, když teprve 1307 představila Simca v 75 v Paříži. 1308až 1977 ;) Já vim, neni to tvuj šálek kávy. Muj taky do doby velmi nedávné nebýval. :grin:

Ale Ivan má pravdu. Rezstinu není nikdy dost.

Pavle, od teďka bys měl už psát bez nutnosti schválení. Bohužel tohle opatření bylo nutné prot utokum spamu.
Ahoj! :grin: Bu to se teda omlouvám, je to asi tak, že mám katalog ND Simca 1307/1308 a je z roku 1975! :lol: Druhá věc, je, že je tomu už tedy 35 let a doufám Bu, že si pamatuješ taky to co já, že bylo před 35ti lety! :lol: :lol: :lol: Vždyť o nic nejde, dojem jsem popsal pravdivě. :o A dále, žádnej Rezistin, ale řídkej konzervační olej proti rzi, třeba Konkor 101! Ten stojí ve velkém spreji :mrgreen: asi kilo, je na něm "používá armáda ČR" a vystačí na jedno až dvě auta a to se fakt vyplatí! :lol: A vystříkat ho celej a ve srovnáním s tím, co to zachrání, je to pakatel! :lol: A na plochy spodku černej Tlumex, je taky dobrej! :grin:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Burák »

No Rezistin byl blbej termín, myslel jsem prostě vystříkat dutiny. Ale místo Tlumexu rozhodně pouřít kvalitnější Bodenschutz od Würtha jakože. ;)

Jinak taky tam byl Ivane smajlík u toho rejpání :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Ivan Simca KH »

:grin: Jasně, O.K., ale čekám na co se teda pamatuješ! :lol: :lol: :lol:A nevymlouvej se, že jsi ještě nebyl "v bříšku"! :lol: :lol: :lol: čau
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Simca 1308GT

Příspěvek od Pavel1308GT »

Ivane ty máš katalog ND 1307a 1308 ? Já jsem dostal k vánocům kompletní opravárenskou silnou knihu,sice v němčině ale nádherně rozkreslenou s postupy oprav,ale nejsou tam čísla náhradních dílů.(Doufám,že mohu tykat)

Odpovědět