Stránky, které stojí za to vidět

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od paja »

Tak Michal uz to vi ;) - pro ostatni - jo, je to ten novej Automobil... :oops: :lol: Neuvedomil jsem si, ze my cteme spis stary cisla. Nakonec onehdy jsem otevrel rocnik '72 a kdyz jsem cet jaky vyzvy se oteviraji pred automobilovym prumyslem a jaka bude budoucnost automobilu, musel jsem se znovu podivat na titulni stranku.... ne nebyl to r. 2012... :roll: Tak na co cist ty novy cisla? :?
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od George »

Tak ten novej automobil už mám taky koupenej. :) To se jim dneska zvedly kšefty, když si to všichni simkaři hned běžej koupit. A kolik Ti pájo platěj za propagaci. Normálně tenhle časopis nekupuju a ani bych si ho v trafice nevšiml.
Michale, ty stránky z toho časopisu z roku 1965 Ti hned posílám. Stejně jsem si to vzal do práce na oskenování jen kvůli Tobě. ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od paja »

George píše:...A kolik Ti pájo platěj za propagaci. Normálně tenhle časopis nekupuju a ani bych si ho v trafice nevšiml....
To je skoda, protoze to je jedinej motoristickej casopis, kterej se mezi tema dnesnima utlachanejma casakama da cist, :? muj nazor.
Pana Hyana, sefredaktora, si nesmirne vazim, je jeden z mala, kdo nekeca blbosti. A jeho uvodniky mi vzdycky mluvej z duse.
Tak a ted mi muzou dat neco za propagaci... ;) :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Pánové, já mám už asi vážně dost... Minulej tejden jsem už z těch všech nervů a přepracování chvílema přestával vidět, normálně jsem jel večer domu a jak jsem přesunul pohled zleva doprava, tak jsem chvilku nic neviděl :? No a dneska na tý benzínce? Zaklapnu notebook (abych si šel koupit ten časák), uložím ho do tašky a... automaticky nastartuju a odjedu do Jablonce, na časák jsem si vzpomněl až teď tady, fakt už aby to bylo všechno za mnou :(

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Georgi, poslal jsi mi to co jsi chtěl? Nějaký nahatý fotky a experimenty se zeleninou či co, no Sodoma-Gomora! :o

Ne, dělám si srandu ;) akorát jsi mi poslal naskenovaný dokumenty o Simce 1300 a ne o "tisícovce" ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: To já jsem vydražil na Aukru Automobil z roku 1965, ( to mi bylo 20 let! :mrgreen: ) a v něm je typový list Simca 1300, tak jsem si to nechal podepsat od Pavla Huška, který ty kresby auta do časopisu nakreslil. :roll: Pro informaci těm, co nevědí, tak Pavel Hušek je český automobilový designér, v emigraci pracoval m.j. u BMW. Mě věnoval studii automobilu Simca Aronde, jak by si on představoval verzi Coupé, byla otištěna v klubovém časopise. :o Taky s ním máme někde bohužel dosud neuveřejněný rozhovor! :twisted: Ale to jsem trochu odbočil, že! ahoj Ivan :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Ivane, vydrž Prťka, vydrž, všechno bude ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od George »

Talbot píše:Georgi, poslal jsi mi to co jsi chtěl? ...
:lol: :lol: :lol:
No jo, už toho mám asi taky opravdu dost. Myslím 1300 a píšu 1000. :oops:
Tak promiň, že jsme Tě mystifikoval.
Obrázek


Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

To už tu bylo ;) Zaplaťpámbu. Ale teda ta galerie ke článku je ke zblití, odfláklý až hruza
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:To už tu bylo ;) Zaplaťpámbu. Ale teda ta galerie ke článku je ke zblití, odfláklý až hruza
Ahoj kluci. :grin: No, mohli jim to zakázat taky u nás, ne? :mrgreen: Nevím s jakým pocitem budu čučet na Pažouta s nápisem SIMCA? :o To fakt nevím. A Citroen Elysée? To je pro pamětníky trochu ujetý, ne? Bu, nejen ta galerie, ale i ten článek je, pokud čtu dobře, plnej naprostejch nesmyslů! :o Jinak, dle mého názoru Pažout (PSA) nekupoval Simku, ale Talbota! Takže je to všechno jen překrucování a matení pojmů. Zrovna jako, že Simku koupil Ford a postavil jí továrnu, že? Že tu továrnu v Poissy postavil Ford pro sebe už před válkou a pak ji Simce prodal v r. 1954, to už nikdo neřeší a laik to neví, ale čte bludy! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

No Talbota továrnu, ale součástí toho byla i značka Simca
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Ono to bylo trochu složitější. PSA se dohodlo s Chryslerem na odkoupení jeho poboček ve Francii a V.Británii, to fakticky znamenalo převzetí jak značky Simca, tak movitých a nemovitých statků. PSA se ale taky s Chryslerem dohodlo, že prakticky souběžně s celou transakcí dojde k přejmenování Simky na Talbot a že to zaplatí Chrysler Corp. Náklady na kompletní výměnu všech označení u všech koncesionářů, předělání všech tiskopisů, převléknutí zaměstnanců, atd. byly nakonec ještě znásobeny, protože, podobně jako s panem Joachimem W., už tenkrát Chrysler France narazil s jiným německým soukromníkem. Když se totiž rozhodl pro staronové označení Talbot, zjistilo se, že v Aachenu už více než 100 let existuje firma na výrobu vagónů se stejným názvem - Talbot (proto ty modýlky vláčků na aukru ;) ). Její majitel p.Yorck Talbot by nepochybně soudní při nakonec vyhrál, takže šéf Chrysleru France p.Perrin Pelletier radši souhlasil s mimosoudním vyrovnáním ve výši několika miliónů dolarů. To vše jen pár dní před Frankfurtským autosalonem, kde mělo být nové jméno pro Simku slavnostně oznámeno...

Jinak Ivan má pravdu, že v článku jsou chyby, hlavně to, že Simku koupil Ford a postavil pro ní fabriku. Ta fabrika tam stála ještě dřív než vůbec byla Simca založena. Stejně tak jsem nikdy neslyšel o tom, že by při koupi Simky 1300 musel někdo předkládat nějakej ministerskej průkaz. Ale nikdo nemůže mít perfektní přehled o všech automobilkách a já jsem rád za každý připomenutí značky, byť třeba nepřesný. I pan Jan Tuček, kterého znám osobně už od roku 94 a považuju ho za jednoho z největších odborníků na Simku u nás, ve svém článku o Simkách 1307/08 v tom Automobilu, má u obrázku Simky 1308 GT popis Simca 1307 GLS (rozdíl je v pokličkách a v šířce rámečku čelního skla 8-) ).
S autorem článku na idnesu jsem v kontaktu, bohužel zatím jsem za pitomce, protože jsem mu ještě neposlal slíbené fotky z Automedonu :( Jenže s mým připojením je budu na úschovnu nahrávat týden a když jsem na rychlým připojení v kanceláři, tak mám zase tolik práce a stresu kolem obchodu, že si na to ani nevzpomenu :?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

PS: a to už vůbec neřeším ono mylně zažité, že Aronde je ta fousatá a Elysée ta novější s mřížkou. Vzniklo to tak, že Simca Aronde A90 se sem dovážela v základní verzi 1300 De Luxe a jelikož byla první, říkalo se jí správně "Aronde", zatímco novější Simca Aronde P60 se sem dovážela ve verzi Elysée a tak se jí říkalo nesprávně tím druhým jménem, přestože to pořád byla především Simca Aronde. Ve skutečnosti i ta starší = fousatá Aronde A90 se dělala ve verzi Elysée také :grin:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: A tohle je právě ta správná diskuze, kterou mám rád a která tady čas od času chybí! :roll: Já něco nakousnu, v půl věcech se mýlím, ale Michal, protože o tom ví víc, to upřesní a kluci, kteří psali, že sem chodí, ale nepíší, mají opět informace, které jinde nenajdou. :o
A vo tom to přátelé, je! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! Ještě dodávám, protože ty doby pamatuju, jak to je s tím ministerským papírem, nebo co. Auto, ať už Simca za Kčs 56 000,-, nebo Škoda Octavia za Kčs 28 000,-( asi tak půl Simky) si nikdo nemohl koupit jen tak! :mrgreen: Ne, ne, holánkové, pěkně do Státní spořitelny a udělat vinkulaci. :twisted: Pěkně složit penízky a čekat až na tebe přijde řada a Mototechna tě vyzve z převzetí auta. Doba čekání-Simca asi 8 let, Wartburg 10 let atd. :lol: A kdo chtěl dříve, mimo pořadník, musel mít známého na ministerstvu, kterej se přimluvil, napsal nějakej canc, nebo kdo dostal Řád práce, mohl koupit auto bez čekání. :lol: Tuzex je kapitola sama pro sebe, ale o tom zase někdy jindy před spaním, jo? :lol: ahoj Ivan
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

Ahoj , pamatuju o hodně méně než Ivan , ale kousek tohodle blahobytu sem zažil . O trochu starší kamarád měl pořadník na Ladu 07 , asi po dvou letech , kdy pořadník poskočil o několik jednotlivců a vysněná lada byla v nedohlednu , mu nabídli favorita , takovýho tmavě šedivýho hnusáka , kterýho si vzal ,aby měl alespon' něco . Favorit za pár let shnil na sračky a bylo po parádě . Bez větších problémů šel koncem blahobytu koupit Oltcit , to byla bomba :lol: A soudruzi z NDR čekali na Trabanty jěště dýl a kdo měl Wartburka , ten byl u nich král , kdepak asi udělali soudruzi chybu :o Po Olcitu sem chvíli pokukoval , nakonec tenkrát zvítězila Simca . ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

No takhle se jeden člen Chrysler klubu dostal vlastně "omylem" k Chrysleru 180, původně se zapsal do pořadníku na Simku 1300, čas ubíhal, modely se měnily a tak se nakonec dočkal až toho "krajzléra", což zas nebyla taková smůla ;)
Oltcita pamatuju, i jak se tady začaly hojně objevovat Deawoo Racery - licence Opelu Kadet. Díky Favoritu jsem si proti sobě skoro poštval celou ulici - někdy koncem roku 88, když se objevily první kusy, tak si ten zázrak přivezl někdo taky k nám, do ulice V Olšinách ve Vršovicích, kde jsem tenkrát bydlel, pamatuju si, že to bylo červený. Přísahám, že se seběhli chlapi snad z celý ulice, kolem auta chumel asi 40ti lidí, kapoty a dveře otevřený, hrdej majitel se dmul pýchou. A pak jsem se tam objevil já, desetiletej smrad se štěnětem jezevčíka na vodítku a naprosto bezelstně jsem se zklamaně ptal proč to má okna na kličky a jaktože to nemá čalouněnej celej kufr (měli jsme v tý době bílou Simku 1308 GT = s el.oknama, centrálem, tónovanýma zelenýma sklama a zeleným semišovým interiérem, předtím Chryslera 180 GC po Berouskovi a Renaulta 20 TS, taky komplet "v elektrice"). To mě hnali svinským krokem :lol: protože pro ně, majitele Škodovek 105 - 120, to byl neskutečnej pokrok a vůz snů :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:PS: a to už vůbec neřeším ono mylně zažité, že Aronde je ta fousatá a Elysée ta novější s mřížkou. Vzniklo to tak, že Simca Aronde A90 se sem dovážela v základní verzi 1300 De Luxe a jelikož byla první, říkalo se jí správně "Aronde", zatímco novější Simca Aronde P60 se sem dovážela ve verzi Elysée a tak se jí říkalo nesprávně tím druhým jménem, přestože to pořád byla především Simca Aronde. Ve skutečnosti i ta starší = fousatá Aronde A90 se dělala ve verzi Elysée také :grin:
Ahoj kluci. Michale, jen upřesním, že Simca Aronde P60 ano, ale A90 ne! Pouze Simca Aronde 90A ! Tak byla značena na výrobních štítcích na autech i v literatuře. :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Jo, myslím, že máš pravdu ;)

Uživatelský avatar
Pavel1308GT
Příspěvky: 79
Registrován: 04 led 2011 14:05

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Pavel1308GT »

Pánové dostal jsem od kamaráda videa z USA,co se dá nashromáždit za 60 let. Kdo má rád staré motorky a auta koukněte se,je to nádhera.Videa na sebe navazují.Pavel http://www.coolestone.com/media/3728/Am ... Barn-Find/

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Tak to je hustý :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Zatím jsem u druhýho videa, neuvěřitelný :shock: jak nadlábnul toho Indiána, neskutečný!!! Na druhou stranu - celej život sbíral, sháněl, kupoval a teď... přijde parta maníků, rozprodá se to v aukci, na místě stodoly vyroste supermarket a nezůstane nic, možná dědicům pár bankovek, který časem skončí na kontech úplně jiných lidí. No jo no, nahý jsme na Svět přišli a nahý z něj taky odejdeme ;)
Každopádně díky za sdílení Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od paja »

To jsem si taky řikal, jak se tam bez skrupulí do toho pustili... Přitom možná zakonzervovaný vcelku by to za dalších 50 let moh bejt skanzen. On to možná skanzen byl už teď...
Obrázek

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Viděl jsem zatím jen 8 min.klobouk už mám dole :o :o :o

Odpovědět