Stránky, které stojí za to vidět

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Fana píše:Nejlepší auto, který jsem kdy měl, byl P 309 GTI, r.v. leden 1987, lehce sportovně upraven ve Švýcarsku, 136k, max 210km/hod, hlavně Kristiny to byl miláček větší než já, :lol: :lol: :lol:
Jako to byla bomba, Dojezd min pul mega a navic krasne auto . Kristyně se nedivim :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Asi tak :lol: No, nevím, ono o jaké kvalitě mluvíte. Třeba kvalita antikorozní ochrany je dnes sekra jiná, plastové palubky nepraskají, jakmile vidí slunce a o bezpečnosti si mužeme taky povídat. Takže ono to uplně srovnávat nejde, dnes mají auta menší údržbovost a najezdí haldy km a je to spotřební zboží. Fakt je, že PSA si nástupem řady X07 totálně zkurvili image.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Co si pamatuji tak borci měli najeto pul mega a byli vysmátí. Dnešní sráči při 150tis začinaji mít problémy s motory a ješte to nema 100tis a všechno se sere okolo a už vubec si nedokážu představit,že např Logan by najel pul mega!!! 205 a 309 byly držaky a na tom trvám . V době kdy se vyraběla 309 byla bezpečnost všech aut slaba. Byla takova doba ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Nesouhlasím ani s Burákem, ani s Jirkou :lol: Kvalita protikorozní ochrany, no jak u kterých aut, desetiletej Mercedes hnije úplně stejně jako hnily 1307/08, není výjimkou najít korozi na dvouletým autě a v Mercedesu Ti místo záruky řeknou, že to je náletová koroze a víc se nebaví - taková chujovina! Plastové palubky nepraskají, ale podívej se na čalounění sedaček, který se žmolkuje po 50t km, podívej se na oloupaný madla dveří, ocucaný šaltpáky a volanty po 100t km, atd. O bezpečnosti si fakt nemusíme povídat, některý auta z 80.let (tedy doby, kdy se dělaly 309ky) jsou na tom s bezpečností podstatně líp než většina dnešních aut, který jsou stavěný čistě na NCAP, ale jinak, viz.např.to video co sem dával Pája, jak v Americe udělali na pár evropských autech crashtesty podle jejich metodiky a pohořely skoro do jednoho :? O údržbovosti by se taky dalo povídat dlouhé zimní večery, znám strašně moc lidí, co během prvních dvou let strávili většinu toho času v náhradním autě a o spolehlivosti nových aut těsně po skončení záruky bych sám mohl povídat hodiny... Moderní auta najezdí haldy km, protože je najezdí rychle, najet desítky a stovky tisíc km dokázaly bez problémů i auta 80.let, ale tenkrát se tolik nejezdilo, takže je najížděly třeba 10 let, kdy se střídali majitelé a bohužel i mechanici, zatímco dneska se to najede během dvou let, kdy se jezdí jen do zn.servisů a mění se vše dle plánu údržby a v OE dílech. Spotřební zboží to je, ale ceny tomu neodpovídají, vzhledem k tomu jak jsou ty auta dneska stavěný, by měly stát kolem 100t Kč max. a ne, že oktávka stojí 3/4 milionu a po dvou letech jsem byl co 3 týdny v servisu. A možná, že právě ten Logan by těch půl míče dal taky, protože to je ještě jednoduchý auto nenašlapaný zbytečnejma kurvítkama, který právě začnou haprovat jako první, takže... :twisted:

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jirka Prochazka »

001.jpg
Čauves kluci,máš Michale pravdu!Já můžu jen to s tou korozí potvrdit.Tohle je fotka 9 let starýho Medvěda.Víko kufru jak řešeto,lemy blatníků taky.Podotýkám,že je to eSkláda,tedy žádnej levnej šunt. :(

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Vždyt to tady stále píšu,že ty dnešni auta jsou sráče :lol:

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jo,jinak asi jak všichni víte vlastním AUDI 80 cabrio 2,3 pětivalec Německo rok 92 a až s tim někdy dojedu tak uvidíte pravou kvalitu a kovářskou práci :shock:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) No, v podstatě lze s Michalem souhlasit, já mám ten obzor omezen jen na Simky, které jsem měl, nebo mám a o těch nových autech toho moc nevím. Co se týče bezpečnosti Simek 1301/1501 a let 70tých, tak k tomu bych mohl něco z vlastní zkušenosti uvést. :roll: Měl jsem 1301 Speciál, r.v.1970. V r. 1972, půl roku po koupi jsem měl čelní náraz do kolmo jedoucí oktávky( staré). Do obce jsem se vřítil asi 80km/hod. Chlap přijížděl zprava a když jsem si uvědomil, že nezastaví, dupl jsem na brzdu! :mrgreen: Ať jsem v době střetu jel 50, nebo 60, byla to rána jako kráva. To mi připomíná fotku crash testu v knize "Simky 1300/1500 a 1301/1501 mého táty", nakl. ETAI, vydané v r. 2005. Na str.101 je fotka 1301 S po testu. Výsledek skoro tentýž, jako můj "test blbcem" nedaleko Havl. Brodu. A ještě 21. srpna! 1972. Mě nevypadlo čelní okno, kapota do stanu, zámek to vydržel! :o Pr. př. blatník se posunul přes dveře asi 5cm, nešly otevřít. Vyskočil jsem oknem, nic mi nebylo, spolujezdci taky ne, ženská vzadu odřený koleno o sedačku! :lol: Tak jaká byla bezpečnost v r. 1970 u Simky? :o Byli jsme připoutaní, to je jasný! Kastle na výměnu, platila to pojišťovna, dobíhala havarijní pojistka pův. majitele! :lol: Všechny práce, nátěry, lak, komplet. A měl jsem Simku skoro novou, na tach. asi 70 000km! :lol:Palubka mi nikdy nepraskla, to jsem viděl u Žigulů, u Simek taky, ale zřídka. Na sedačky potahy z plyše, co se vozil z Polska a bylo to O.K.! :twisted: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Nemám rád moderná auta, ale přeci jen, s timhle prostě nesouhlasim. Já jsem toho názoru, že se nedá srovnat auto z roku 2010 s autem z roku 1970, stejně jako je nesrovnatelné auto roku 1970 s autem z roku 1930
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

To máš pravdu Honzo, ale já reagoval na poznámku k autům z doby třistadevítek, tzn. bavíme se o 80.letech, ne 70. A při crash testu Mercedes W124 vs. Seat Toledo, nebo W126 vs. Škoda Superb, případně ten Peugeot 309 vs. Fiat GrandePunto, bych jednoznačně radši seděl v těch prvně jmenovaných ;) a na podobný výsledky bych si klidně vsadil i co se spolehlivosti, výdrže a nájezdu týče ;)

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

Burák píše:Nemám rád moderná auta, ale přeci jen, s timhle prostě nesouhlasim. Já jsem toho názoru, že se nedá srovnat auto z roku 2010 s autem z roku 1970, stejně jako je nesrovnatelné auto roku 1970 s autem z roku 1930
S tím souhlasím , jízdní vlastnosti a bezpečnost jsou nesrovnatelný . Kvalita je ovšem někde v .... , stydím se to napsat , antikorozní ochrana taktéž , o tom by se tady dalo popsat několik stran :o

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Anebo nic ;)

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

Raději nic , to zavání hospodskýma kecama :lol:

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

No já jsem tu309 kupoval, když měla jeto 67000 km, v tý době jsem jezdil 30 -40000 km za rok, sklopený sedačky, auto plný světel, závady žádný, kromě běžný údržby a přední, zadní desky, kus vejfuku, kastle zinkovaná, pořád bylo krásný až mi ho ukradli čorkaři Peugeotů, za měsíc sem ho našel náhodou rozflákanýa plný kradenejch dílů na Pažouty. Rozdíl mezi ním a tou mojí P307 asi jako nebe a dudy :twisted:

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Největší držáci jsou stejně Žíga!!! :o
http://www.youtube.com/watch?v=C2Ez2z1oZvE

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Bu, mám dotaz. Co to je za verzi Simky 1100? Myslím na úvodní straně klubu. :o Nikdy jsem to neviděl, pokud vím byl pouze ten původní hatchback a kombi. :roll: Že by nějaký "domádo"? :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

No jo, co to je? :shock: To skoro nevypadá ani na photoshop, ale na to, že si s tím někdo fakt dal tu práci! 8-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:No jo, co to je? :shock: To skoro nevypadá ani na photoshop, ale na to, že si s tím někdo fakt dal tu práci! 8-)
Ahoj. :grin: No a pak že je SIMCA už vyprázdněný, nezajímavý téma!? :roll: Že už není co objevovat, čím se potěšit! :o Já jsem přesvědčen, že je stále co objevovat, vždy se vynoří něco, co jsme dosud neznali a zase jsme o něco chytřejší, že? :shock: A vo tom to je! :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

:lol: :lol: :lol: Někdo další s teorií?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Tak nás nenapínej, co to je a kde jsi to našel? :P

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Není to jedna z akcí fy.Heuliez ?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Je to z 1307 fora a je to fake 8-) Někdo umí brilantně s photoshopem a má fantazii :lol:

Jo a taky něco pro Ivana :lol: http://www.bestautophoto.com/imgs/33080 ... 1.jpg.html
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Jo, tak to je ovsem tezkej profik, studoval jsem stiny, spary, vnitrni hrany, ktery jsem byl schopen zaznamenat a krome lehce odlisnyho odstinu ty zadni kapoty, bych si klidne vsadil, ze to je realny foto nejaky home-made prestavby, a prohral bych. Fakt teda klobouk dolu! A zaroven velmi zajimava myslenka.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Ta zadní hrana kapoty je mázlá, ale to je tak vše, co se dá poznat :lol: Přišlo mi to zajímavý a taky jsem chtěl vědět, esi tam někdo vubec kouká ;)
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

http://www.forum-auto.com/automobiles-m ... 095-35.htm , na týhle stránce je 1301 kabrio , to se vyrábělo ?

Odpovědět