Stránky, které stojí za to vidět

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Snadno, když ta auta v životě neopustila továrnu a dala se jako nová do muzea, nepoznala déšť ani slunce. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Přesně tak. Ta šedá Tagora automat, co má teď Michal, byla původně úplně nová. Když jsem jí koupil v Německu někdy v roce cca 2002, měla najeto jen 18.000 km a to tak, že tyto km najela asi během 4 let, byla stále garážovaná a od poloviny 80.let stála v suché garáži až do doby než jsem ji koupil. Když jsem to auto přivezl, nechal opravit zadní část po nehodě (ktará byla důvodem té odstávky), měl jsem tu Tagoru asi 4 dny na přímém slunci venku. Už po těch pár dnech, se začalo kroutit vnitřní čalounění zadních trojúhelníkových oken. Prostě špatně zvolený materiál už z výroby. Interiér je obecně největší bolestí Tagory :roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Jen doplním pro všechny koho to muzeum láká: http://www.caapy.net/

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Jéééééžišmarjá, díky za fotodokumentaci kluci, to je nádhera, to bych teda opravdu chtěl vidět na vlastní oko!!!!! :roll: :roll: No a pak že Simca není nejhezčí auto ve vesmíru. To musí bejt atmosféra jak "prase" :o

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) Bu, ono to s tou novostí nemusí být vždy pravda. Já se pamatuju, že ten kombík 1500 měl shnilý lemy zadních blatníků, možná sehnali lepšího, nevím. :roll: Taky jsem tam mluvil s chlápkem,kterej říkal, že jim prodal svoji Aronde, jednu z těch tří černejch. Takže asi co a jak muzeum získalo. :o Asi ty novější modely rovnou ze zkušební dráhy, ale starší asi kupovali od lidí různě. :lol: Každopádně tohle muzeum stojí za návštěvu, o tom žádná! Byl jsem též v muzeu Pažouta v Sochaux a to je asi čtyřikrát větší! Ona taky značka Peugeot je o dost starší, než naše oblíbená SIMCA ! :lol: Návštěvu CAAPY v Poissy doporučuju každému Simkaři! :lol: Toš tak nějak! Ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

No,já tam byl ale pouze u brány závodu :twisted:

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

No fotky opět jedna báseň,to RANCHO X je taky funglovka?A ještě dotaz - co znamená to označení MK I - MK II vím,že to používal i třeba Ford myslím u Cortin nebo Consulů-je to jen označení generací?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

No, to Mk I a Mk II si Burak trochu vypujcil od jinych automobilek, Simca to nepouzivala, ale v podstate je to trefny, protoze Simca 9 Aronde 90A mela tri verze, dneska by se reklo dva facelifty. Prvni Aronde mela knir hranaty a zadek zakulaceny, druha varianta - tedy prvni facelift, prinesla zakulaceny knir, ktery ale koncil pred blinkrama smerem k ose vozu, treti varianta - druhy facelift, fabrikou zvana "ligne Oceane" (nezamenovat s kabrioletem Simca Oceane), ma knir protazeny za blinkry a delsi zadek, coz je to provedeni, ktery vsichni dobre zname.

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Informace zcela dostačující-děkuji

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Ivane, já neřekl, že všechny, ale že ta Tagora a Solara ano :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Fotky z CAAPY, nastřádané za posledních cca 9 let, některé se mohou opakovat, některé nejsou přímo ode mě, netříděno:

http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Caapy

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Teda Michale, to je nááááádhera, doufám, že to tu chvíli zůstane, zatím jsem to jen prolítl, takže v hlavě trochu guláš, jsou tam modely, který sem asi nikdy neviděl(třeba Comete), tu nafukovací babu měli zaměstnanci místo prémií? Tam bych chtěl dělat vrátnýho!!!! :grin: Ale to se mi asi nepovede :( To by ušetřili za alarm, protože bych tam byl ve dne v noci(česky furt). :lol: :lol: Nebo ty Arondy. nebo Talbot Lotusy, nebo atd. atd. NO SUPER

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Michale,moc hezký album,jen co je pravda-proč jsou tam některé kousky pod plachtou?Asi fakt rarity?

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Čau Michale,to je paráda!Opravdu moc hezký a zajímavý fotky! ;)

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ted davali na tv NOVA,že byla ukradena SIMCA 1300 blede modra!!! Jo a řikali tam ,že to cenne auto . Michal Primak tam měl telefonicky rozhovor s TV Novou :shock:

Vesely_Chrysler
Příspěvky: 110
Registrován: 27 kvě 2010 09:37

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Vesely_Chrysler »

Ano, také jsem to viděl. Je jich prý málo v České republice. Jedná se prý o cenný kousek a majitelé jsou z Příbrami.

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

říkali 100kusu ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Když jsem hledal na tn.cz dnešní zprávy pomocí hesla Simca, našel jsem tohle: http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/v- ... lionu.html to bude mít Ivan radost ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) Viděli jsme to taky. V Příbrami, dost nuzná lokalita, jako ukázka Simca 1300 asi Bartůškova. :roll: Vzácné auto, prý, no nevím :roll: Ale potěší to někoho, když zase simkařovi ukradli Simku? :mrgreen: Michal tam byl jako zakladatel Simca klubu, což je pravda! Nevím, jestli je pravda, že je jich zde 100 kusů? Já bych si myslel, že ani tolik ne, ale, kdo ví? :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Mimochodem, to policejní bawo stálo pčed 6 lety v radlicích v policejnám bazaru za 50tis :lol: Byli jsme tam pro něco jiného a okukoval jsem ho.

Nevím, jakto, že Michal Primák jedná jménem klubu. Asi budeme muset ty stránky fakt holt nějak upravit, než se s nima začne hýbat.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michal byl v liště uveden jako zakladatel klubu. Najdu vam to video . Každopádně je to suprova reklama na naše auta!!! BOMBA :shock:
Naposledy upravil(a) Jiří Lefner dne 02 úno 2013 08:19, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem to skouknul, no... :?

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Čenda »

Tak to fak zamrzí, když si dali i tu práci nandat kola na auto,
tak měli o auto evidentně velký zájem. Třeba se ukáže někde na internetu,
když to budou chtít třeba prodat. Měli v TV aspoň ukázat fotku toho auta.
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Zmrdi zasraný! :oops: Třískal bych to od rána do večera!!!!!! Podle mně,to někdo rozřeže a použije na díly,protože jako celek se to prodat u nás nedá.

Odpovědět