Stránky, které stojí za to vidět

Moderátor: Burák

Odpovědět

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Ahoj Juro,na tom seznamu, co si sem poslal, sám vidíš, jaký auta za 50 let vyhrávali "Auto roku". Nejvíc francouzký a italský,óóóbčas ňákej němec. :lol: :lol: :lol: A žaponci - jen dva!!! :grin: Zdravím tě "SIMCE ZDAR" Fána

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

Ahoj Fáno , čím to asi bude ?

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Fana píše:Ahoj Juro,na tom seznamu, co si sem poslal, sám vidíš, jaký auta za 50 let vyhrávali "Auto roku". Nejvíc francouzký a italský,óóóbčas ňákej němec. :lol: :lol: :lol: A žaponci - jen dva!!! :grin: Zdravím tě "SIMCE ZDAR" Fána
Fando, Auto roku je o krase auta a to zvoli veřejnost a novináři,si myslím a spolehlivost auta TUV je take něco jiného kde je seznam aut spolehlivosti kde Japonska auta se drži na předních příčkach a to dlouhodobě. Ale vše je potřeba brat s rezervou.. V době kdy byly Simky tak Japonci měli hovno auta a ani nebyly hezké a proto byli Francouzi na předních příčkách a byla to kvalitní a hezká auta ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Nojo, jenže japonci jsou hnusný i dneska ;) Měli opravdu jen pár hezkejch aut, např Celica GT coupe, i když je to brutálně obšlehlej Mustang. V čemkoli, v čem jsem jel. Blbě se v tom jezdí, má to malý sedačky a vubec. A pár posledních pruserů Toyoty, to bych vubec nekřičel o spolehlivosti. Viz koberce o který se zasekávaj pedály, bo zadírání motorů u Avensisu :lol: Jak ty mužeš poznat spolehlivost, když máš auto půl roku. A i kdyby to bylo 100x spolehlivý, nepřinutilo by mne to koupit si takovej ošklivej krám, jako je třeba Auris (řídil jsem ho).
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Nojo, jenže japonci jsou hnusný i dneska ;) Měli opravdu jen pár hezkejch aut, např Celica GT coupe, i když je to brutálně obšlehlej Mustang. V čemkoli, v čem jsem jel. Blbě se v tom jezdí, má to malý sedačky a vubec. A pár posledních pruserů Toyoty, to bych vubec nekřičel o spolehlivosti. Viz koberce o který se zasekávaj pedály, bo zadírání motorů u Avensisu :lol: Jak ty mužeš poznat spolehlivost, když máš auto půl roku. A i kdyby to bylo 100x spolehlivý, nepřinutilo by mne to koupit si takovej ošklivej krám, jako je třeba Auris (řídil jsem ho).
Hm,jenže já už v Toyotách jezdím 10let a měl jsem 7modelu a neměl jsem jediny problém . Aurise mám pul roku jenže už má najeto 200tis a nic. Byvaly majitel tam neměnil nic kromě brzd a já také ne a podle toho usuzuji ,že Auris je v pohodě ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Ja mel takovou 406 a red OOOO. A co. Ono to zacne ;-)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Je pravda to,že kvalita auta se pozná až po mnoha najetych km. ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Jasný, ale superkvalitní auto bych si nekoupil, kdyby nebylo hezký, nemélo dobrej podvozek a nebylo poodlný... A to třeba Lexus RX, nebo Auris prostě není. Jo, část z toho je subjektivní, ale pro mě hodnocení TÜV zas až tak strašně duležitý neni
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Ahojky, musím s tebou souhlasit Bu, že spolehlivost je sice fajn, ale když přicházím k autu, tak musím mít radost z toho, jak se mi líbí a že je moje, a když do něj sednu, tak na silnici rád koukám přes pěknou palubku a volant. Japonský auto je navoněná bída(všechno je jen na voko, na palubce hliník je natřenej plast atd.atd) A ani se mi nezdá, že by třeba francouzký auto bylo nespolehlivý(Peugeot vzal to nejlepší z Fiatu a Simky a Talbotu a žije z toho dodnes). Ahoj a Simce zdar Fána

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Čenda »

No nevim Fando, ale co se týče plastu, tak z toho maj frantíci snad úplně všechno!
Pomalu i motor. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Přesně, dneska je to už úplně jedno co je to za auto, ve všem je umělohmotný dřevo a stříbřenkou nastříkaný plasty, i v Mercedesu... Obrázek Všechny auta jsou dneska sázkou do loterie, jedna Oktávka se sere každý 3 týdny, druhá jen jezdí, je úplně jedno co je to za auto. Současný Peugeoty na tom nejsou o nic líp, ale aspoň si díky nízký ceně nehrajou na nic víc než jsou = spotřební materiál určenej pro tenhle konzumní svět, na rozdíl od VW Group, kterej má ty pasráče navíc řádně předražený, ale když to lidi kupujou, tak proč ne...

Ale je to právě otázka pohledu, pro někoho je důležitej pocit kvality, druhej chce mít auto s pěkným designem, třetí zase co nejbohatší výbavu, atd. každej upřednostňuje něco jinýho a proto každej považujeme za nejlepší něco jinýho. Pro mě třeba je ideálním vyvážením výbavy/výkonu/spolehlivosti/bezpečnosti/ceny/ekonomičnosti/jedinečnosti právě Tagora, myslím, že se v autech motám už pěkně dlouho a jediný, co by se mohlo Tagoře postavit je 1308 Jubilée s 1,6kou a 5kvaltem co má Burák, jinak...? Nějaký tipy? :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: A já se dneska hádat nebudu, nebudu a NEBUDU! :lol: Ahoj, zdraví všechny Simkaře a Simkařky Ivan z Kutné Hory! :lol: :grin:
P.S. a to platí po celé Vánoce!
Naposledy upravil(a) Ivan Simca KH dne 25 pro 2012 10:43, celkem upraveno 3 x.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Já už také nic psát nebudu. Nema to cenu :lol: Někdo má rad kvalitu a spolehlivost-Toyota a někdo auto co najede 100litru s hromadou problému :lol:

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale a co 1308GT ? Super svezeni a bez problému . Sice je to 1,4 ale jede dobře ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

1308 GT je skvělý auto, ale ta čtyřstupňová převodovka, ta tomu hodně kazí pocit komfortu ve vyšších rychlostech... sám jsem měl celkem 4 kusy a ono to těch 170 jede jak z praku, ale bohužel se pak uvnitř skoro nedá vydržet, s pětikvaltem je to úplně někde jinde.
Jinak, když jsme u tý kvality - jak jsem sem psal, že už bydlíme a že to Tagora všechno odtahala, tak mi někdo 8-) (nejmenuju, třeba by se zlobil, kdybych to napsal) psal mail ve smyslu, abych se z toho nepo... že takovejch baráků bylo postaveno a odtahaly to i žigulíky, škodovky i Simky 1301ičky. Tenkrát jsem neměl čas odepsat a teď, když se tady zase rozplývám nad Tagorou, tak jsem si na ten mail vzpomněl. Rozdíl je totiž v tom, že když ty žigulíky, škodovky a jiný auta, tahaly vozíky s cihlama a dřevem, tak rozhodně neměly na hrbu 200.000 km a 30 let stáří ;) :twisted:

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

Jak malí kluci , z těch plechovejch krabic musíte mít radost a ne se o nich hádat . A že každý z jiný je naprosto v pořádku ;) . Kazí to jenom všudypřítomný bakelit :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

strojservis píše:Jak malí kluci , z těch plechovejch krabic musíte mít radost a ne se o nich hádat . A že každý z jiný je naprosto v pořádku ;) . Kazí to jenom všudypřítomný bakelit :lol: :lol: :lol:
Dyk jo, radost z nich máme a to špičkování, co je lepší, to už je takový koření, který k tomu patří :twisted:

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od strojservis »

No dobrá , hlavně aby nebylo moc pepře :!:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Znáte tyhle stránky? Je tam pár zajímavých obrázků, hlavně co se týká různých akčních sérií:

http://www.flickriver.com/photos/retrom ... gs/talbot/

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Ale že ty Talboty Horizon a Sunbeam Lotus jsou krasavci!!! :grin: :grin: Zatím mám 2 kousky v Rallye úpravě 8-) ale na poličce 1:43 :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Já ten Lotus chcu, ale teď na něj prostě neni :?
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Posílám všem, kteří se chtějí pokochat dokonalou ukázkou opravdu lidové pitvořivosti :lol: :lol: http://www.rajveteranu.cz/3483-skoda-12 ... ky-stvrtok , eventuelně pro inspiraci :twisted: :twisted: Až se mi oko protočilo :roll:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

No, chtěl bych do toho nastupovat...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

No tenhle pan Toporcer, je ale nějakej velkej vynálezce, kdysi se mi dostaly do ruky fotky auta, který celý sám zkonstruoval, dokonce to mělo nějakej patentovanej speciální motor, kde snad nebyl píst, ale jen nějaký dutiny, nebo co, mělo to strašně dlouhej rozvor a snad to bylo i na prodej, zkusím to pohledat...

Jo tak to bylo rychlý, ono je to na stejnejch stránkách:

http://www.rajveteranu.cz/3484-toporcer ... ky-stvrtok

Odpovědět