Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Burák píše:Proč??? Mně to přijde dobré. Asi by to chtělo doláknout dveře. Ale za za 40 mi to přijde super. Ono se ti to zdá drahé?
Tak teda nevím , jestli to myslíš vážně , nebo si ze mě deláš pr... :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ne, to si nedělám prdel, myslim to vážně. Vůbec nevím, zda sis všiml, za kolik se dneska ty auta prodávaj. Tahle šla za 30, je to trochu bastl s historií, ale práce na ní podstatně víc. http://simcaklub.cz/forum/download/file ... &mode=view
polovrak kamaráda asi za 17. Dneska ty ceny vylezly hodně nahoru.
Obrázek

Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »

Bastl s historii :) no dekuju.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Je to tak, pěkná 1301/1501 má dneska cenu kolem 50 - 75t Kč. Doby, kdy se solidní auto dalo sehnat do 20ti už jsou pryč... Za deset koupíš tak kastli s motorem, ale bez papírů, bez interiéru a s pomačkaným blatníkem :twisted: ;) :P

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Burák píše:Ne, to si nedělám prdel, myslim to vážně. Vůbec nevím, zda sis všiml, za kolik se dneska ty auta prodávaj. Tahle šla za 30, je to trochu bastl s historií, ale práce na ní podstatně víc. http://simcaklub.cz/forum/download/file ... &mode=view
polovrak kamaráda asi za 17. Dneska ty ceny vylezly hodně nahoru.
Pánové pardon , mi z vesnice máme asi jiný představy o hodnotách :lol: . Fiat Simca 6cv 1937 - 110 000 , simca 1501 1968 cena kup ted - 55 000 to se mi zdá hodně velkej nepoměr , vzhledem k vyjímečnosti obou modelů , bud je to první strašně levný , nebo to druhý strašně drahý :o Odpověd je asi v tom , že to první chce 10 lidí , to druhý světe div se nikdo :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

To jsi asi fakt z vesnice ;)

Naopak. Fiat Simcu ocení fakt jen fajnšmekr. 1501 taky lidi budou chtít, ovšem málokdo to opravdu zaplatí. Jak řikal Michal, krásný auto za 20 je utopie. Ony už teď defacto nejsou ani za peníze.

Ondro, tak se nezlob ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Strojservis: mas pravdu v tom, ze tahle 1501 v tomhle stavu nema cenu 55t, tech 35t ale jo, zase tak hrozne na tom neni. Tady uz nehraje roli guma podlahy nebo jinej odstin blatniku, ale stav kastle jako talovy. Problem je ale v tom, ze si tady porad lidi mysli, ze Simku prece musi koupit za 15t a za 25 uz musi bejt jak nova. Kdybys zadnou Simku nemel a intenzivne nejakou shanel, tak Ti muzu zarucit, ze nic lepsiho nesezenes - mame to s tatou za sebou ;-)
Navic, nejde na to koukat tak jednoduse, ta Simca-Fiat je hodne osemetna zalezitost. Vzhledem k nakladum na renovaci bych za to tech 110 nedal, jenze u nas kazdej vidi relativne exotickou predvalku "jen" za 110 a predstavuje si, jak to za padesat zrenovuje a pak za 400 proda :-(

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Vůbec si nemyslím ,že za 15 - 20 tisíc musí být jako nová , je to jen otázka pohledu na věc jako takovou , sami moc dobře víte kolik různý renovace stojej , koupit tohle za 40 , nechat to polejt min. za 30 a myslet si , že mám supr káru je asi pěkná hovadina , bohužel takových lidí je hodně , 70 v prdeli a klepat se jestli to vůbec dojede třeba z tý Prahy do vesnice zvaná Liberec , protože každý prodávající tvrdí , že je to ve výborným stavu , přitom skutečnost je téměř vždy o hodně jiná . Myslím že je lepší koupit vránu za co nejmín , vzít to z gruntu a mít pěkný a hlavně spolehlivý auto . Ruku na srdce pánové , mezi autem za 40-50 tis. a autem za 15 tis. kromě nějaký díry určitě žádný jiný rozdíl není . Nemusíte semnou souhlasit , ale tohle je můj skromný vesnický názor . :oops:
Naposledy upravil(a) strojservis dne 26 zář 2012 16:01, celkem upraveno 1 x.

Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »

a jedna za dvacet a navic pekna :) http://aukro.cz/simca-1301-i2669970527.html

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Ta už je tam opakovaně přez rok , taky začínala na 40 ti :lol: :lol: :lol: Ceny letí vzhůru :o :o :o Ceny letí jenom tam kolik je kdo ochoten za to dát , ale v Praze je všechno jinak :grin:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Burák to s tou vesnicí myslel ze srandy, dyť je z Berouna :lol: a já už vůbec nemám co říkat, už teď nám tady dávají lišky dobrou noc a stěhujeme se ještě dál od Prahy ;)
Ta modrá, no to začínat na 40ti mohlo, ale... nechci to nějak shazovat, je to auto člena klubu, ale jenom vyměnit palubku za původní, změnit tu modrou na nějakou víc se hodící barvu, tapecírunky, sedačky, atd. Těch 15t je odpovídající, ale ani to neznamená, že se to musí prodat, teď je divná doba. Já mám třeba na prodej motorku, Hondu 600 CBR Sport 2001, komplet oservisovanou, nově obutou, připravenou jen jezdit, má dva klíče a je vybavená spoustou užitečnejch doplňků (padací protektory, přepákování, pancéřový hadičky, laděnej vejfuk Termignoni, atd.) a cena je pouhopouhejch 49t Kč, přestože podobný ročníky jsou kolem 60 - 70t Kč (protože potřebuju zaplatit okna na baráku :roll: ). Nikdo se ani neozve. Je to o tom, že se čím dál víc rozevírají nůžky mezi soc.vrstvami, je tu dost lidí, kteří mají spousty peněz (a ti si, až na vyjímky, starý cébro, nebo neoriginál Simku před renovací nekoupí, hledají většinou MG B, Jaguar E, Mercedes SL, Porsche 911, Corvette, Mustang, apod.) a ještě víc lidí, kteří žijou z ruky do huby a ještě přitom splácí dluhy, který mají všude možně. Ti by si strašně rádi něco takovýho koupili, protože vědí, že teď je to k mání pod cenou, ale prostě na to nemají volný peníze. Střední třída podle mě ubývá a i ta je teď na investice hodně opatrná, takže nezbývá než doufat v lepší časy (he, he :? ).
Nemluvě o tom, že renovace čehokoliv je čím dál dražší sranda. Sehnat dobrýho lakýrníka je čím dál těžší a ceny lezou nahoru, díly už taky nejsou v annonci za symbolickou cenu, ale musí se pořádně zaplatit. Taky vám dneska nikdo nic nevytočí na soustruhu po práci za tvrdý Sparty, ale pěkně na zakázku za tvrdou českou měnu :grin: a tak se nám z toho fandovství pomalu stává pěkně náročný hobby, který bohužel nebude pro všechny, ale jen pro ty, kteří na to mají, z čehož nemám radost, protože o prachách by to být nemělo :| jenže bohužel, jsme závislí na lidech, u kterých to o prachách je...

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Další zlikvidovaná Tagora, jejíž motor skončil v nějaký zasraný Alpině A310 :evil: :evil: :evil: kdyby ty lopaty od Renaultu uměli z motoru PRV dostat 165 koní jako konstruktéři Talbotu a ne těch jejich upocenejch 149k, tak by dneska ziskuchtiví majitelé SX nekuchali pěkný auta :evil: :( :evil:

http://www.leboncoin.fr/voitures/370410978.htm?ca=7_s

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

:? :? :? Tak oni uměli, ale asi nechtěli
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Uměli houbeles, v roce 81, kdy vyjela Tagora SX, měli akorát Renault 30, kterej měl ze stejnýho motoru jako Tagora SX zprvu výkon 125 pak 130 a nakonec, se vstřikováním, 144 koní. Pro Alpine A310 ho "vyladili" na 150k, což byl vrchol jejich konstruktérskýho umění :roll: Následně s Turbem a zvětšeným obsahem dosáhli u Renaultu 25 V6 Turbo a Alpiny A610 výkonu 205 koní. Tagora SX měla standardně 165k a v závěru výroby udělali 6ks o výkonu 200k - bez Turba! Takže když má někdo Alpinu a chce se aspoň trochu svézt, tak vyhodí původní agregát a napáchá tam PRV z Tagory, kde jsou jiný vačky, upravený hlavy, větší karburátory a laděný svody, kvůli čemuž pohřbí další z těch pouhých 1083ks vyrobených Tagor SX :(

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Burák to s tou vesnicí myslel ze srandy, dyť je z Berouna :lol: však já si taky dělám srandu , mě je ůplně jedno za kolik se co prodává a kupuje , ale člověk trochu dloubne a hned se tu něco děje a o to asi jde , nebo že by ne :?: Jinak souhlasím s tím , že tahle doba je nějaká na hovno , každej má nataženou ruku dřív , než vůbec ví co po něm chceš , bůch ví kam to bude pokračovat :o :o

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

strojservis píše:Tak kterou byste si vzali http://www.leboncoin.fr/voitures/368484928.htm?ca=6_s nebo http://aukro.cz/simca-1501-r-v-1968-i2667295304.html , myslím ,že je to dost jasný ;)
A neni čéče 8-) za prvý je to bez papírů, což je našincovi sice fuk, protože to hodí na veteránský, ale francouzům to není fuk ani náhodou, od letošního roku jim začali jít, co se registrací týče, pěkně po krku, několika členům fr.Simca Clubu jsem posílal fotku, kde najdou vyražený výrobní číslo na rámu Simky 8, protože do letoška to nikdy neřešili, stačil štítek. Takže auta bez CG (Carte Grise) jsou u nich teď špatně prodejný. Co ale není fuk pro změnu našincovi je to, že tam a zpět je to 2600km (bráno z Prahy), tzn. i kdyby to odjel kamarád s vlastním plaťákem, stejně je to + 10.000,- Kč na naftu + daších pár bankovek za hotel, jídlo a přihlášení. Takže ve finále 30t jako prd ;) Za auto, u kterýho netušíš jak vypadá ve skutečnosti.
My když jsme sháněli 01 pro tátu, tak jsme se byli přesně na takovouhle zelenou 1501 podívat (ve stejným regionu, možná to bude zrovna ona), taky s tím medovým interiérem. Za 2000,-E už jsme čekali slušný auto, čekala na nás vydechlina, která nevyjela kopec na čtyřku, protože už neměla kompresi, když jsem sundal víčko víka ventilů, tak padly otáčky dobře o 200 ot/min. Sedadlo řidiče a střechovice trhnutá, na laku sem tam škrábance a prasklinky :( Cestou zpět jsme koukli ještě na jednu stříbrnou za 3000,-E. Navrch huj, nový lak, nový světla, krásnej červenej interiér (vč.střechy!), ale na podvozku úplně urezlý přední držáky heveru a dokonce to ani nezarovnali, nechali to okousaný uhnilý a zafoukali to barvou, hrůza! Tak jsme se vrátili do Čech s nepořízenou. Aspoň jsme se podívali do muzea v Mulhouse... :)

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

A je čéče :lol: co s tím maj francouzi je jejich problém , pro našince si myslím , že automat za tyhle penize je zajímavej , na fotkách pěkný , což ve skutečnosti nemusí být pravda , ale to je realita koupě jakýhokoliv auta a ta stříbrná není ani na těch fotkách pěkná , jenom je o nějakej kilometr blíž . Co člověk to jiný názor a pokud to nepřejde v nějakou hádanici jak zde bývá zvykem , tak je to pořádku :lol: :lol: :lol: A to muzeum bylo určitě lepší , než nějaký auto . 8-) Jěště si dovolím jeden názor , 99 % aut který jsou na prodej a je jedno jaká značka , jsou nafintěný vrány na kterých se majitelé snaží vydělat a pod pojmem slušný nebo výborný stav si každej představuje něco jinýho . Když kouknu na pájovi fotky , tak srdíčko zajásá , to je radost pokoukat , až to bude mít hotový , tak to určitě v prodeji nenajdeš a tam ten výborný stav bude na místě 8-) 8-) 8-) .

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

To je prostě tak, v týhle kategorii levnejch youngtimerů perfektní stav na prodej neseženeš. Vzhledem k ceně renovace do tohodle stavu by byl blázen každej, kdo by prodával, takže se neprodává. Nezbejvá než koupit to, co koupit jde a pak je na zvážení, jestli koupit za "rozumnou" cenovku něco, co jen pošolícham a smířim se s tim, že paráda to neni nebo to zrenovuju pořádně, ale pak, muj názor, nemá cenu se pachtit za "dobrym kupem", protože se stejně šahne na každou součástku. A pak je lepší vzít něco neopravovaneho, i když třeba strašneho, protože to opravovaný je skoro vždycky zprasený a tak nejenže to stejně musíš zrenovovat, ale ještě navíc musíš zjišťovat jak to bylo původně.To je moje zkušenost. :roll:
Jinak díky za pochvalu... :oops: To víš, doma se jí nedočkam... :roll: :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

strojservis: ale jo, já Ti rozumím, dneska prostě už nejde koupit Simca dva roky stará v perfektním stavu, takže prostě je to jen na zvážení každýho jednotlivýho soudruha, jakou cestou se vydá. S těmi inzeráty máš pravdu, ale je to těžký, já když něco prodávám, snažím se, aby to bylo v co nejlepším stavu, abych pak nemusel za prodej nějaký "boudy" chodit kanálama, bohužel to má ten efekt, že každej druhej trumpeta chodí a prudí, že ale támhle je stejný auto/motorka podstatně levněji a přitom je to třeba líp vybavený, nebo mladší, ale už nechápe (nebo nechce pochopit), že u mě je auto po servise, zatímco u všech ostatních ho všechny náklady teprve čekají. Abych nevypadal jako nějakej bazarník/překupník, tak mluvím o autech co jsem prodával v posledních pár letech - mámy Peugeot 206, Marušky Mercedes 380SL, moje předchozí moto Kawasaki ZX6R, Marušky Peugeot 206, bývalá W126 500SEC, Murena, atd. A pokud to auto má nějaký mouchy, je lepší je zmínit předem a nemuset pak ztrácet čas tím, že se na auto jezdí koukat zájemci, kteří chyby odhalí až na místě a auto se stejně neprodá, to přece soudnýmu člověku dojde. Ale je fakt, že spousta prodejců auto vybásní a pak doufají, že když už jsi jel tak daleko, tak si to vezmeš, anebo, v horším případě, doufají, že si chyb nevšimneš a koupíš, což má za následek zase jen nepříjemnosti. To už ale není jen naše Česká klasika, ale je to běžný v celý Evropě, Bu by mohl vyprávět jak jsem si vyjasňoval v Německu stav vozu s nefér prodejcem jedný Mureny... :twisted: Na druhou stranu, Marušky Murenu jsem do Německa prodal, psal mi nějakej němec, že pokud je auto v reálu takový jako na fotkách a v popisu, tak ať ho přivezu, že ho bere. Chvíli jsem váhal (jak by to asi dopadlo u nás :? ), ale nakonec jsem tam dojel. Němec prohlídl auto, projel se, vysázel prachy na dřevo a my jeli domů.
Všichni, kdo něco renovujeme si to děláme pro sebe, na patřičný úrovni se to na kšeft dělat nedá, to bychom se museli motat kolem jinejch aut a v jinejch částkách... Ale souhlas s Pájou, když něco dělat z gruntu, je v podstatě nejdůležitější najít hlavně dobrej základ - auto nezbastlený, nepřestavovaný a nevyvařovaný.
PS: hádanice? To už tady dlouho nebylo a věřím, že už nebude 8-)

Jo a to muzeum je naprosto fantastický, vřele doporučuju, i kdyby si tam měl člověk udělat samostatnej vejlet, je to neskutečný, co všechno tam je k vidění!!! :shock: Obrázek Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Zase jedna paráda , hlavně na poslední fotce http://www.ebay.de/itm/Simca-1100-ES-Bj ... 4abc800307 :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Jj, na tu jsem taky koukal. Na první fotce pěkný auto, ale když člověk pak vidí ty hrůzný záplaty... Obrázek ale aspoň, že to tam je, vem si, že by tam byla jen ta první fotka, pak foto interiéru a popis "po opravě karoserie"... :lol:

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Až na ten koberec a ty zadní světla... ;)

Ale co tohle: http://www.ebay.co.uk/itm/Talbot-EXPRES ... 386wt_1113

To jsem nevěděl, že někdo udělal facelift Talbotu Express a použil čumák z Mercedesu W124 :shock: Pamatuju si, že v roce 97 jsem v Neapoli viděl autobus, kterej měl v předním spoileru světla z Tagory a byla to nějaká malosériová výroba, nebyl to jeden samo-domo vyrobenej kus.

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od strojservis »

Talbot píše:Jj, na tu jsem taky koukal. Na první fotce pěkný auto, ale když člověk pak vidí ty hrůzný záplaty... Obrázek ale aspoň, že to tam je, vem si, že by tam byla jen ta první fotka, pak foto interiéru a popis "po opravě karoserie"... :lol:
Jo jo , že to přiznal se hodně cení , sehnat starší auto bez nějaký díry je skoro nemožný , měl to ale vyfotit opracovaný , přece i takovýhle flastry můžou být oku lahodící ;)

Odpovědět