Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od JD_Simca »

Je drahá a dveře mi přijdou v jiné barvě taky. Ale líbí se mi tenhle typ, je to stejný jako můj první vrak, takže pro tohle mám slabost :grin:
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Grave1501 »

JD_Simca píše:Je drahá a dveře mi přijdou v jiné barvě taky. Ale líbí se mi tenhle typ, je to stejný jako můj první vrak, takže pro tohle mám slabost :grin:
Všimni si, že na kapotě nemá cedulky ani písmenka, ale má cedulku v masce a je to 71 - oblíbenej rok mezitypů v rodině 1301ek - pokud je to original samozřejmě. Podle mne bude mít už speciálovou palubku ještě s dvěma budíky, místo gumy koberce a speciálovou elektriku a další pár drobností. Takovejch je hodně málo... ale cena je fakt děsivá. :?
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Nemusí jednoznačně, je to totéž, co má Klocák. Muže to být i rok 1970
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Grave1501 »

Já vím, ale táta měl rok 1971 a měl zajímavej mezityp jakej jsem třeba za celej svůj život nikde neviděl a bylo to origo po prvnim majiteli.
Simky z přelomu let 70/71 jsou všechny různě zkombinovaný ...
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Začalo to už 69. Děda měl modrrou bleu sideral 1301gl komplet olištovanou, s RUSHem se 4 budíkama (zaslepený) a modrým speciálovým interiérem, fofrklacek pod volantam
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

Tak přesně ten model, co je na prodej ve Francii mám doma, je to rok 1971 už je to "skoro všechno" poctivej Speciál (lišty, palubka, interiér, řazenáí na podlaze, atd...), akorát má tu "dvouokoumasku" s nápisama 8-)
A ten mezipyp, co jsem koupil od Mirka je zase Speciál s nápisama na haupnách, speciálovou palubkou a s řazením pod volantem, takže taky zajímavá kombinace 8-)
JSem spokojenej, s tím, že je každý auto "jiný" :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Mňo, tak nevím kam to dát, asi sem... O víkendu jsme byli s tátou ve Francii pro Simku ;) Našel jsem pěknou tmavě zelenou 1501 z r.67, se zlatohnědým vnitřkem za 2000,-E kousek za Belfortem. Tak jsme sedli v sobotu do auta a vyrazili. Cestou jsme se stavili v muzeu v Mulhouse a to pánové doporučuju absolutně každýmu! Fotky naláduju na rajče později, ale to je jen takovej ultra slabej odvárek, to se prostě musí vidět. Nevím kolik je tam celkem aut, 500, 600... 1000? Neuvěřitelná sbírka kočárů s motorem, neuvěřitelná sbírka Bugatti, prototypy, který jsem v životě neviděl, závodní auta, formule, monoposty, normální auta, jako třeba Simca 1000 GLS, tříkolky, atd. atd. Jestli někdy pojedete kolem, rozhodně se zastavte, stojí to za to. V sobotu odpoledne jsme se ubytovali a zašli do centra Belfortu na pivko, pohoda. Zato v neděli to pohoda rozhodně nebyla :( auto poškrábaný, opravovanej lak, vyrezlý přední světla, vyšisovaný zadní světla, potrhaný všechny sedačky a zadní vršky spálený od sluníčka, do palubky napáchaný hodiny z P305, motor hlučnej, vejfuk v prdeli, alternátor místo dynama, čidlo teploty z Lady Nivy, některý konektory nahrazený novějšíma - akorát tam ještě chybělo relátko Pal a připadal jsem si jak v Čechách :? Auto vůbec nejelo, ani z kopce to nemělo žádnej tah, brzdy zralý na repas, klepání ze spodku při rozjezdu, spojka na hraně. Když jsme dojeli zpět z testovací jízdy a já sundal víčko z víka ventilů, tak se vyvalil dým jak z lokomotivy a otáčky klesly tak o 300 ot/min. To nemělo cenu vzít ani za 500,- Euro, prostě auto na komplet renovaci a to jsme teda přesně nechtěli. No tak jsme nakoupili Gitanesky (Burák se přestane smát :lol: ), bagety, sýry a paštiky a jeli jsme domu. Cestou jsem se ještě dovolal na jednu 1301 Spécial, která byla za 3000,- E, ale na fotkách vypadala naprosto exkluzivně, sice stříbrná s červeným vnitřkem, ale zase prý 1A stav. Takže jsme místo na Východ, vyrazili na Sever někam ke Strasbourgu a tam jsme ještě 40 minut čekali až maník dorazí a pustí nás k autu, na který jsme koukali přes plot a který vypadalo fakt nádherně. Během 5ti minut ale bylo jasno - majitel už cestou k autu prozradil, že nestartuje, protože odešel starter, když otevřel dveře opět jsme narazili na roztrhanou sedačku, když jsem otevřel kufr, zjistil jsem, že vnitřní část zadní kapoty je vytvořená z laminátu. Následně jsem se ohnul pod auto a zjistil, že 2/3 předního držáku heveru jsou uhnilý a nikdo se ani nenamáhal to nějak zarovnat, když už ne opravit. Výfuk opět totálně K.O. a další spousta drobností - to vše za 3000,- Euro!!! :o Ve 14:30 jsme to tam teda ukončili a v 19:35 jsme byli doma :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Tak Michale, v Mulhouse ve Schlumpfově sbírce jsme byli s Vlastou v roce 2008 při cestě na International do Tarragony! :lol: Fotek máme asi 80, nebo 100, muzeum naprosto obrovský, nádhera, snad se tam ještě někdy dostanu! :lol: Psal jsem o tom tehdy ve své nudné, nezáživné reportáži, která ale není moc o Simkách! :twisted: ahoj Ivan :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ivane, já nechci vyvolávat hádku, ale čeho myslíš, že tim dosáhneš? Jen toho, že ti zas někdo něco jadrnýho řekne. Ve vedlejšim příspěvku jsi souhlasil, že to tady nemá cenu řešit. :?

Muzeum v Mülhouse je kapitola sama pro sebe. Už jsem stál před nim, ale když jsem viděl otrávený ksichty svých kolegů, těch, kvuli kterým se ale vyjelo ráno o 3 hodiny později z hotelu, tak jsem to vzdal. A dodnes mi to sere :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ivane, já nechci vyvolávat hádku, ale čeho myslíš, že tim dosáhneš? Jen toho, že ti zas někdo něco jadrnýho řekne. Ve vedlejšim příspěvku jsi souhlasil, že to tady nemá cenu řešit. :?

Muzeum v Mülhouse je kapitola sama pro sebe. Už jsem stál před nim, ale když jsem viděl otrávený ksichty svých kolegů, těch, kvuli kterým se ale vyjelo ráno o 3 hodiny později z hotelu, tak jsem to vzdal. A dodnes mi to sere :(
Ahoj Bu! :grin: To není o hádce, ale ani já nechci žádný hádky, jen jsem objektivně označil typ reportáže, která se někomu prostě nemusí líbit, nic víc! :roll: Taky jsem napsal, že jsme tam byli s Vlastou, i když ji auta neberou vůbec, ale líbilo se jí to dost, což je velkej úspěch.
:lol: A Ty jsi udělal chybu žes tam nešel, toť vše! :roll: Třeba někdy, až si pojedeš do Strasbourgu pro ........., tak tam jukneš, ne? :lol:
Doufám, že to bereš s nadhledem! :roll: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Beru to tak. Jen mi příšlo uplně zbytečný rejt timhle způsobem :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

Michaltalbot píše:a nikdo se ani nenamáhal to nějak zarovnat, když už ne opravit. Výfuk opět totálně K.O. a další spousta drobností - to vše za 3000,- Euro!!!
No teda to člověka naštve, když se trmácí tak daleko a nevyjde to, je jasný, že pro frantíka je 3000 E celkem symbolická almužna a u nás když se čas od času objeví pěkný kousek za podobnou cenu v korunách tak, je to většině lidí zdá dost peněz.
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

2 MichalTalbot : nyrva to je pech s tou cestou do Francie :cry:
Proto jsem rád, za Simcu, kterou jsem koupil od Mirka po srazu v Běšinách, až tak nešlo o cenu, ale o to, že je "příjemnější a levnější" jet k Mirkovi pro Simcu do Týnce nad Sázavou než do Francie :? Ušetříš si pak podobný překvapení ! Ale podle mě, když budeš čekat, něco se objeví - aut sice ubývá, ale Simek je v ČR pořád dost a Simkařů (bohužel) málo, takže se brzo něco objeví uvidíš ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Klocák píše:2 MichalTalbot : nyrva to je pech s tou cestou do Francie
Proto jsem rád, za Simcu, kterou jsem koupil od Mirka po srazu v Běšinách, až tak nešlo o cenu, ale o to, že je "příjemnější a levnější" jet k Mirkovi pro Simcu do Týnce nad Sázavou než do Francie. Ušetříš si pak podobný překvapení ! Ale podle mě, když budeš čekat, něco se objeví - aut sice ubývá, ale Simek je v ČR pořád dost a Simkařů (bohužel) málo, takže se brzo něco objeví uvidíš ;)
Ahoj kluci! :grin: Naprosto souhlasím s Klocákem. Dnes u mne byl jeden starší kolega Simkař z HK a mimo jiné vyprávěl, jak asi před rokem kdesi ve Ždírci byl zavolán pro nějaké ND a tam uviděl 3, slovy tři Simky, které šly se vším všudy druhý den do šrotu, ačkoli by třeba ještě dneska jezdily, kdyby byly včas "objeveny"! :twisted: Ještě je po různých stodolách a chalupách dost Simek, čekajících na svého "prince", který je vysvobodí, ale zásoby se tenčí! Nevím, zda by to nechtělo vyzvat inzerátem v celostátním deníku majitele, nebo dědice k nabídce auta, které výhledově nechtějí, nebo si nevědí rady, co s tím? :roll: Pokud by jich( Simek) skončilo ve šrotě o pár méně, byl by to úspěch, si myslím! :o A i muzeum by se mohlo na té výzvě přiživit, ne? :roll: A odmítnout jasný šrot není žádné faux pas, to je jasné! Ale to asi fantazíruju, že? :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No, jde o to, že auto z Čech bude v drtivý většině případů dobastlený českým kutilem, což je sice možný i ve Francii, ale pravděpodobnost je menší. Za druhý táta chce 1501, 1500, Break 1500/01, "přinejhorším" 1301 S a to ideálně v tmavě zelený barvě se světlým vnitřkem, rozhodně nechce bílou s červeným, nebo modrou s modrým vnitřkem, kterých je tady příliš moc. A rozhodně to nesmí být auto na práci - což jsou přesně ty případy, který by se ozvaly na nějakej inzerát.
Nikam nespěcháme, když se to bude shánět rok, dva, tři, nic se neděje a nějaká ta "zbytečná" cesta do Francie...? To je přece jenom příjemný výlet 8-) A náklady služebákem jsou zanedbatelný.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: No, to byl jen takovej nápad, já věřím, že náhoda je vůl a nestál by ten inzerát majlant! :o Před časem prodával svoji Simku 1500 Georges Rizzo, ale nevím, jak to dopadlo. bydlí ve Valentigney, hned vedle Belfortu. Kdybys něco kváknul, mohl jsem Ti dát kontakt. :roll:
ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Grave1501 »

Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

Jardo, už to nehul :mrgreen:
Ten mezitpy jsou "loňský sněhy" - koukni se na datum inzerátu 8-)
Simca 1301 SPECIAL-1969+díly&příslušenstí
17.11.2008
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Tak Chambord se bude stěhovat do Liberce k Beaulieu. V klubu zůstanou obě, samozřejmě ;) .
Míro, jestli jsem načuhuješ, tak sorry, že jsem to provařil :mrgreen:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

MÁM HO!!!! Sice by za tu cenu celkově byla slušná stodvacítka, ale to je fuk. Prostě mám 8-)
Přílohy
30052011133.jpg
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

jojo, na nástěnce bude dobrej :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Po naší minulé debatě ho Michaltalbot náhodou objevil a hned domluvil, než mi sehnal a já pak zaplatil a on dovezl. Díky, hurá! ted už jen ta skřín
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Slušná cena, to to mý už sežralo víc a leží jak mrcha
http://www.leboncoin.fr/collection/203413869.htm?ca=1_s

A tohle je fakt zajímavý, otázka, jak to vypadá a jak je to kompletní. A hlavně, Lille neni nijak daleko
http://www.leboncoin.fr/voitures/180245030.htm?ca=1_s
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od George »

Michal píše:Tak Chambord se bude stěhovat do Liberce k Beaulieu. V klubu zůstanou obě, samozřejmě ;) .
Míro, jestli jsem načuhuješ, tak sorry, že jsem to provařil :mrgreen:
Tak to se mi ulevilo. Jestli je to ten správnej Míra, kterýho mám na mysli, tak mu to přeju. Jinak jsem taky v hlavě nosil myšlenku tohle auto koupit. Ale když jsem se zmínil doma, mysleli si všichni, že je to asi ještě následek mého úrazu. Takhle je ale vše vyřešeno a už můžu mít zase klid.
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od George »

Jenom nevím (jestli myslím na toho správnýho Mirka), co s tím bude dělat, kam to dá. Vždyť už to není jako dřív a dneska už má v kuchyni nábytek, tak se mu tam auto nevejde. :lol:
Obrázek

Odpovědět