Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Já budu končit kolem druhý u Říčan, takže je to ideální. Vyzvedl bych tě.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Michale - koho? Páju, nebo mě doma???

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Tak já rakušákovi zavolam, že v pátek mezi 5. a 6. bysme tam dorazili, jo? Dohodněte se jak se MichalT nalodí a já vás budu čekat mezi 2.,3. doma. Může to tak bejt?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No jestli to dobře chápu, tak Michal bude na cestě z Oplan, tzn. do Říčan nepojede od Prahy, ale jako od Kutný Hory, tím pádem se nemám jak nalodit.

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Jedině až pojedu s Pajou, tak se na nějaký benzínce na jižní spojce připojíš

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Tak teď jsem lehce zmatenej, ja myslel, ze pojedeš od Plzně. Ale to neni problém, já pro tebe, MichaleT, klidně sjedu do Prahy a počkáme na MichalaS u nás. Je to ňáký celý naopak, nevim, jak bysme tě MichaleT, přibrali v Praze, když z Říčan pojedeš, MichaleS, na Brno a po zastávce u mě budem pokračovat zase na Brno.
Nebo MichaleT můžeš ke mně přifrčet na Kawa, má bejt krásně... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :D Často se ptám, jak jsme mohli žít bez mobilních telefonů. :o Ale teď vidím, že nebýt fóra, tak si posíláte poštovní holuby! :lol:
čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol: :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Nebo nosní. Jojo, bez mobilů to byl klídek... A ty dobrodružství na cestách...., když jsme se dvě auta navzájem ztratily v Jugošce, přičemž v jednom bylo jídlo a v druhom prachy.... :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ivane, protože tohle domlouvat po telefonu by bylo na mašli. Pája by se domluvil s Michalem, pak by volal mě a já bych mu řekl něco s čím nepočítal, tak by zase volal Michalovi, pak zase mě, jak se teda dohodli a tak furt dokola - zlatý forum ;)
Tak se dohodněme takhle - Michal veze toho Hilmana k nám na chalupu, ale já mám na pátek program v Praze, takže až Michal vyrazí z Oplan, tak Ti pošle textovku, Ty se otočíš pro mě a pak se společně setkáme u Tebe. Zpátky mě Michal jenom vyhodí cestou domů.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Kua a jakto, že ještě nespíte??? :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Může bejt, kein Prrroblem.
Páč čekam na MichalaS jak se vymáčkne, abych tomu Wiener Schnitzlovi zejtra zavolal.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

paja píše:Nebo nosní. Jojo, bez mobilů to byl klídek... A ty dobrodružství na cestách...., když jsme se dvě auta navzájem ztratily v Jugošce, přičemž v jednom bylo jídlo a v druhom prachy.... :D
Bez mobilů a bez navigací, to byly časy :P když jsme se jeli někam podívat na auto a mělo to vždycky stejnej průběh :lol: Dojeli jsme třeba do Plzně a táta: "tak jsme v Plzni, kam teď mám jet?"
A já: "já nevím, já zapomněl mapu doma na stole."
Táta: "tak se zeptej támhle toho pána kde to je."
Já: "když já nevím tu adresu, mám to na tom papírku kde mám telefon na toho pána."
Táta: "tak mu zavolej."
Já: "když já... já ten papírek zapomněl doma v tý mapě..."

:lol: :lol: :lol: to bylo facek :lol: tak šup do budky, zavolat domů na pevnou, nebo koupit znova annonci a najít příslušný inzerát - člověk si vždycky nějak poradil.

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

paja píše:Může bejt, kein Prrroblem.
Páč čekam na MichalaS jak se vymáčkne, abych tomu Wiener Schnitzlovi zejtra zavolal.
Michal se vymáčkl v 17.45. :lol:

Vždyť jste mi ještě ani neřekli, kde v Rakousku to je. Já nevím, zda pojedeme na Brno, na Bzudějovice nebo kam :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Je to v Rakousku, A 3701 Großweikersdorf a je to cca 215km přes Znojmo.
Dobře, domluveno, v pátek vyrazíme kolem 3. ode mě, MichalT bude tou dobou už u nás, zajedu pro něj ve 2 k němu domů.
No vidíš, Ivane, pak že se nedomluvíme. ;) :lol:
Jo, MichaleS, moh bys mi naložit už ráno to čelní sklo na 1301?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

O.K. takže já budu čekat ve 14:00 doma ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Grave1501 píše:
paja píše: akorát ho bude potřeba asi častějc měnit :?: , je to na sací straně. Dík. Jakejs tam dal?
Vzhledem k tomu, že je plastovej průsvitnej, tak je videt, kolik v nem je bordelu. Nejlepsi by byl odkalovaci s nadobickou, kam by padal bordel, to mel kamos a jen se odcvakla takova pruzinka a šlo to vysypat a nasadit zpatky. Ten by byl nejlepsi, ale nevim, kde ho sehnat.
Jsem si koupil takovyty standartni valcovy, co maj na kazdy pumpe, tenhleten je nejakej vetsi univerzal na nakladak, ta nadobicka ma snad 8cm delku a tak 5cm prumer a je to valec, zadnej konus, ten je lepsi, kdyz ten bordel ma jit "odspoda" a neřešim. Vždycky mrknu, jak je na tom a dobry. Zivotnost bejva tak 15.000km za standartnich podminek, zalezi, jak je na tom nadrz a potrubí...
Tak jsem se dověděl na technický, že to jseš asi jeden z mála, kterej to má dobře nainstalovaný. A taky by mě zajímalo, jak ti, kteří maji ten plastovej filtřík na tlakový straně procházeji technickou. Musí být vždy na sací straně! Prej kdyby prasknul, tak než to řidič zjistí, tak už šlehaji plameny z motoru.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

paja píše: Tak jsem se dověděl na technický, že to jseš asi jeden z mála, kterej to má dobře nainstalovaný. A taky by mě zajímalo, jak ti, kteří maji ten plastovej filtřík na tlakový straně procházeji technickou. Musí být vždy na sací straně! Prej kdyby prasknul, tak než to řidič zjistí, tak už šlehaji plameny z motoru.
To mi neříkej, že si to někdo namontuje mezi pumpu a karburátor? :shock: kdyby kvůli ničemu jinýmu, tak kvůli benz.pumpě, aby se bordel nedostal ani do ní, ne? A

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

No právě že, aspoň na třináctkách, to většinou vídám nad pumpou.... :!: :?:
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

u spousty aut je to nad pumpou

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Čenda »

Většinou bývá v pumpě sítko.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci a všichni! :D Připojím se k této debatě, když dovolíte. :o MichalT píše, že nad pumpu to dá asi t...ba, ale opak je pravdou. Jednak před pumpu se to u modelů 1300/1301a 1500/1501 špatně montuje a při případné výměně je tam špatný přístup. :roll: My ale chceme ochránit hlavně karburátor před vniknutím nepatrných částeček, které jej vybrušují a hromadí se v plovákové komoře. 8-) Paliv. pumpu před vniknutím masívní porce bordelu z nádrže ochráníme demontáží nádrže z vozu a výplachem a vytřepáním veškerého bordelu!! :o Sítko v pumpě je jen prevence a občasné použití toho, co jsem popsal minule nám zaručí čistý provoz na dlouhou dobu! :lol: Plastový filtr před karbecem nám jen ukazuje, jak čisté palivo tudy proudí a zda tam vůbec po delší přestávce vůbec je!! :lol: Toto je moje zkušenost, patent na rozum nemám, ale mám to u všech tří miláčků, heč!!! :lol: Tak čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Tak aby z vás jednou třeba taky nebyl dragster. :lol: Ale mi řekněte jak procházíte technickou?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ještě doplním, staré Škody Octavia měly tzv. skleničku, podobnou té u Pragy V3S na čištění nafty. Měl jsem to i u Simky, ale přišroubováno na převodce řízení. Výhoda byla v tom, že po spatření bordelu ve skleněné nádobce se tato odmontovala, vylila, vyčistila a vrátila pod perkem zpět a jezdilo se vesele dál. :lol: :lol: Skleničku jsem měl ale před palivovou pumpou a tudíž přizpůsobené přívodní potrubí!! :lol:
čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol: :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Tak oni se dělaji filtry na tlakovou stranu, spousta el. pump to tak má, ale to nejsou tyhle plastový tintítka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Pájo, souvislost s dragsterem jsem nepochopil, :roll: ale technickou procházím tak, že vjedu na linku, pozdravím se s technikem, :lol: tento můj automobil zkontroluje tak, že jej zkontroluje a já zaplatím a odjedu směrem k domovu! :lol: Tak čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
P.S. Malá rada na závěr: nemají-li v počítači data pro motor 1501( 342/342S), nechte si to nastavit jako Simca 1301Special( 345S ), :lol: je to skoro stejné a funguje to perfektně, hlavně nechte šroubovák tam, kde právě leží, je to jasný? A zákl.předstih radši 13st.! :D
Obrázek

Odpovědět