Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michaltalbot píše:No a teď si to rozpočítej - 500t děleno 24 měsíců = 20.800,-Kč měsíčně prodělal ten člověk co si to koupil fungl nový jenom proto, že si užil pocit z novýho auta. To je strašný, přijde mi, že v dnešní době, kdy auta takhle rychle ztrácejí hodnotu, si úplně nový auto může (kromě firem, který si to dávají do odpisů) koupit jen úplnej blb, anebo člověk, kterej ví, že to bude jezdit třeba 10let a pak si tu ztrátu aspoň "odjezdí". A už vůbec nechápu lidi, který se nechali zlákat na šrotovný. Za slevu cca 30tis Kč se zbavili např.fungujícího žigula, kterej by s minimální údržbou jezdil ještě dalších 10 let, a koupili tragickýho Logana, kterej je v kufru rezavej už z fabriky (a to je fakt!), po pěti letech se na něm začne všechno sypat a navíc se ten člověk stane závislým na servisu, protože sám už si na tom udělá prd.
Michale,naprosto souhlasím s každou větou co jsi napsal!! Pokud bych já si měl koupit nové auto tak až za 5let a to v 50letech a to s tím,že budu rozhodnut,že ho budu mít do smrti ale nevím jestli bych i toto udělal protože za cenu auta cca 500tis si radši koupím 3 garáže ,které pronajmu. Nejlepší kup auta je po 1.majiteli,který po 3-4 letech prodá auto s 50% ztrátou kupní ceny nového auta. Jen stále nechápu ty mraky lidí co si koupí šrot v AAA za 200litru na leasing ,kde je výsledek takový,že zaplatí 350 litru. Mnohdy se jedná o fyzické osoby :shock: :shock: Toyotu jsem koupil před 3lety za 180tis kde jsem pouze měnil olej a desky a když ji budu chtít prodat nyní tak budu mít ztrátu za 3 roky 50-60 tis ,což je 20tis ročně !!! Kam jsem vrazil hodně peněz jsou Simky ale to je něco jiného....

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Jiří Lefner píše: Jen stále nechápu ty mraky lidí co si koupí šrot v AAA za 200litru na leasing ,kde je výsledek takový,že zaplatí 350 litru. Mnohdy se jedná o fyzické osoby :shock: :shock:
To je jenom o šikovný psychologii. Podívej, dřív než se někdo zmohl na auto, tak nejdřív musel strašně dlouho šetřit a pak si třeba v padesáti koupil auto. Podobně to bylo s dalšíma věcma, na který se nejdřív šetřilo a pak se s velkou slávou (a záviděním sousedů) koupilo. A dneska? Každej musí mít všechno hned a všechno na dluh - byt na hypotéku, auto na leasing, vybavení bytu na spotřeb.úvěr, dovolenou na splátky, atd. A protože ty lidi pak žijou z ruky do huby, celou vejplatu rozdají za splátky, tak mají v podstatě holou prd.el a když pak potřebují auto, nemají na něj samozřejmě. A tak běží třeba zrovna do těch AAA, kde jim nadělí auto i bez peněz, ale v podstatě jsou všichni spokojený - holota má auto, áčka prodali další kus se ziskem min.70% a poskytovatel úvěru si namastí kapsu na navýšení, který je většinou naprosto lichvářský, ale když to tak ty lidi chtějí...

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Naprostý souhlas ,není co dodat......

MarioM
Příspěvky: 7
Registrován: 18 čer 2010 17:52

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od MarioM »

Inzerat trosku zapadol tak sa chcem spytat, ci je tu nejaky seriozny zaujemca o moju Simcu -> http://simcaklub.cz/forum/viewtopic.php?p=7753#p7753

Na cene by sme sa urcite dohodli.

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

Ahoj Mario, zkoušel jsi dát inzerát někam na internet? možná by se ti někdo ozval, i když je fakt, že nemáš jistotu, že auto půjde do dobrých rukou. Psal jsi že auto zřejmě není schopné delší cesty, pro většinu lidí je překážkou vzít odtah a jet na Slovensko, další věc je přihlášení – chvíli bude trvat, než se najdou kapoty na výměnu, udělají testace, technická a pod. takže bych doporučoval ještě nafotit co je pod kapotou, zespoda, mezitím udělat technickou, zprovoznit a potom to bude auto, které snadno prodáš, protože si myslím, že tady stačí fakt málo a bude to super auto.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Paolo píše:Ahoj Mario, zkoušel jsi dát inzerát někam na internet? možná by se ti někdo ozval, i když je fakt, že nemáš jistotu, že auto půjde do dobrých rukou. Psal jsi že auto zřejmě není schopné delší cesty, pro většinu lidí je překážkou vzít odtah a jet na Slovensko, další věc je přihlášení – chvíli bude trvat, než se najdou kapoty na výměnu, udělají testace, technická a pod. takže bych doporučoval ještě nafotit co je pod kapotou, zespoda, mezitím udělat technickou, zprovoznit a potom to bude auto, které snadno prodáš, protože si myslím, že tady stačí fakt málo a bude to super auto.
Tu Simku za ty peníze neprodá protože je tam mnoho špatných zásahu . Doporučuji si ji nechat než prodat za pár tisícovek. Simkař nekoupí zbastlenou Simku....

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

Jasně, ale věřím že se najde někdo, kdo si toho bude opravdu vážit, i když třeba nečte forum, nebo není v klubu, pokud mám mluvit za sebe, tak je pro mě větší překážkou kupovat něco na platě, řešit převod do ČR, než vyměnit těch pár dílů za jiný, který se dají sehnat.
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Koukám, že i frantíci jsou pěkná pakáž. To jsem fotil já svoji patnácetdesítku při koupi :|
http://www.leboncoin.fr/voitures/121962048.htm?ca=1_s

Jsem mu napsal, zda si nepletl auto :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Slušný... kdyby aspoň napsal, že je to ilustrační foto, nebo aspoň zaretušoval SPZ :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Jirko, klidni hormon. Je tu spodusta lidí, kteří si na autě udělají cokoli a nevadí jim, že na autě je nějaká neorigilalitka ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Jirko, klidni hormon. Je tu spodusta lidí, kteří si na autě udělají cokoli a nevadí jim, že na autě je nějaká neorigilalitka ;)
Neoriginalitka? Výměna celé přední masky za masku Speciála není u mě drobnost ale velký zásah. Ty gumy na bocích auta jso hnusný . a ta lišta na zadní kapotě -to je drobnost....

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Jirko, dobře, ale zase buďme rádi za jinak zachovalej kus ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tak kucí, kdo máte málo aut, tady je jedna úžasnásuperskvělá nabídka pro vás :twisted:

Simca Aronde Intendante 1957, vše naprosto původní a kompletní, v minulosti přelakováno, ale origo lakované označení povolených zatížení zachováno. Kastle je nevídaně zachovalá, místy až neuvěřitelně, ale jinak samozřejmě k renovaci. Je tam nová kapalina, pakny jsou hodně slušný, někdo asi dal nový prasátka dopředu, jo a málem bych zapomněl - je tam teď udělanej úplně celej fungl novej výfuk!!! Auto stálo vyšlo na 3tis Eur + doprava z Francie + 7000,- ten výfuk, ale protože to docela i spěchá, startujeme na 69.900,-Kč - dohoda. Myslím, že je to asi jediná Intendante v ČR, tak neváhejte :twisted:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Další fotky:
PS: orig.hever + klíč na kola tam jsou, akorát jsem to fotil ještě než jsem je dal zpět do motorového prostoru ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Pěkňoučká. Bych ji vzal Daniele a jezdili bysme náklaďáčkama :mrgreen: . Pro SIMCAMUZEUM taky pěkný a málo aut mám samozřejmě taky. Jenže takhle bych se k tomu SIMCAMUZEU nikdy nedopracoval :roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Např:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

A renovace nádobky (nový "dudlík" samozřejmě...) - foto před a po:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Sakra!!! Tos nemoh říct dřív, když jsem vyřizoval uvěr na tu Havlíkovu 1000. Ty brďo, jako šel bych do toho, ne, že ne! :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Mě to řekli kluci slovenský teď ve čtvrtek... :?

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od havlik »

Zdravim:) Psal mi kamarád že mu někdo nabízel nějaký díly na simci prej někde u Vlašimi viz:

čus.. no já včera mluvil na burze s klukama co tam měli díly na Aronde a na 1301 nebo co to bylo za sráč, nějaký světla, poklice, díly na karbec atd... no a řikali že maj dom asi dvě Aronde a jednu 1501, spíš teda jsou to vraky... a že se toho chtěj zbavit nejlíp dohromady, teď nevim kolik řikal cenu ale snad bůra za všechno, asi to zdědil podle mě.

tel: 722117740
takže kdyby někdo chtěl ;)
Obrázek


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Volal mi známej, že vyklízí stodolu a má tam dva motory na 1301 a jednu převodovku. Nechal by to prakticky za odvoz, jeden motor by měl být po G.O. a jemu je líto to vyhodit. Je to ale až u Chlumu u Třeboně. Jinak v jejich rodině se jezdí Simky od 70.let, takže tam toho bude určitě víc...

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »


Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

chatelaine roste, messagere ne ;)

Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Amelie »

Ahoj všem,

tak již nejsem majitelem Mureny, je prodána. Její osud byl sloužit v Německu - vrátila se do země, odkud jsme si ji přivezli. Minutu ticha jsem již doma odmlčela (Míša bude smutnej že tu chvíli, kdy jsem výjmečně ticho, propásl :-D ).

Nyní jsem tedy tak trochu člen nečlen !!! nevlastním žádný vůz značky Simca nebo Talbot :idea:
Každopádně na srazy jezdíme za rodinu Vítků pořád všichni :-)

Krásné a slunečné dny

Maruška

Odpovědět