Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Myslím Pájo, myslím že Ty o koze, a já o voze :lol: . Kdo tady mele o elektrické pumpě? :o Radši s tím končím, čau! :D
Ahoj a Simcami........t Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

No nevim, nikdy jsem to neřešil. Za a) na plastovou hadici se to nedá narvat a za b) nemám nikdy tak zasraný system, aby to pumpě vadilo, je to jen sichr. A STK'? Nikdy to neřešili a přijde mi, že to je hledání problémů, kde nejsou ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ivane, Pája to s tou el.pumpou uváděl jako příklad, že se dělají i filtry, které lze dát za pumpu, protože mají takovou konstrukci, že vydrží tlak benzinu za pumpou, zatímco tyhle běžně dostupné filtříky takovou konstrukci nemají a správně se mají montovat před pumpu a pokud to máš za ní, tak bys neměl projít STK - chápeš? A dragster z toho budeš mít až Ti jednou ten plastovej filtřík praskne, nebo vyskočí z hadičky, protože pumpa bude tlačit benzin dál, zatímco když se to stane u filtru před pumpou, tak prostě jen nebude nasávat benzin, ale tam žádnej tlak není, takže se nejspíš ani nic podobnýho nestane. Vždycky jsem dával filtr před pumpu, protože za prvý je lepší, když se zasere vyměnitelnej filtřík než aby se zasrala pumpa, a za druhý proto, že jsem se bál, že se hadice nedá na filtru pořádně stáhnout, protože ty plastový trubičky jsou měkký a jelikož pumpa tlačí celkem slušným tlakem, tak jsem se bál, že by to mohlo vyskočit, kdyby se filtr třeba ucpal, nebo tak něco.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Mně je to fuk, dělejte si co chcete, jen jsem na to upozornil. Ale mě to připadá logický a já to teda za pumpu dávat nebudu. Dovedu si celkem živě představit co se děje, když ten plastík praskne a benzín čape při 160st., pánové. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Už mi párkrát benzín do motoru ten, zatim jsem nehořel. Ale myslim, že třeba u speciála by se to stát nemuselo, je tam přece přetlakovej ventil a vracečka do nádrže. Ano, asi máte pravdu, ale krom spartaka (kde je originál skleněnej u nádrže) mám všechny za pumpou. :oops: JE to ale zase dobrá indikace, esi pumpa dává
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni :D ! To mě tedy nenapadlo, že by ten filtřík praskl, to čumím! :shock: Díky MichaloviT i Pájovi, člověk se musí stále učit! Já teda kupuju ty velké, ne ty mrňavé filtry. Místo plastových hadiček od pumpy do karb. používám gumovou hadici Semperit, vydrží vysoký tlak a je odolná i benzinu a oleji. Mají různé průměry a tak ji lze použít i na podtlak. posilovač i na náhradu tenkých hadic topení, je i odolná horké vodě.
U toho filtru ji mám staženou plochými sponkami, které jsem koupil u Milana Dobeše. Ale jsou jen pro sichr, ta hadice je tak samosvorná, že by skoro nebyly potřeba! :D Taky po čase ten filtr měním, i když není ucpán. Tak čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Marcel »

Takovej ten plastovej průhlednej filtřík jsem namontoval za pumpu u 505GTi (před nelze, je tam velký průměr hadice), a po čase, teda pár dnech v létě, se nějak roztavil a ve sváru se udělala dírka a tekl tudy benzín skoro na poloosu. Ten předtím, byl hodně podobnej, stejně levnej a vydržel. Tak jsem to radši vyhodil úplně (je tam ještě velkej v půli auta).
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Tak jak jste dojeli, Michalové? Už je krasavice inteligentní uložená ke spánku?
Usínaje, přemejšlel jsem o tom výkonu a ráno mrknu na internet a hle http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... D%26um%3D1
Tak to je výzva a ta od J.P. Beltoise má 280PS! Myslim, že ňáký rezervy tam budou. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Pájo, J.P.Beltoise ale nepoužil turbo, je to převrtaný na 2,5 litru a mám takovej pocit, že je na tom speciální hlava s 16V, tady to máš v akci - ale doporučuju nejdřív pro Pampersky :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=h_dzVCHeH54

Jinak jsem opravil řazení, přetěsnil karburátory + udělal pár drobností a byl jsem se projet uáááá, co že je to to Ferrari? To se maže na chleba??? :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

No jestli to takhle jede bez turba, tak stačí. A ta 500PS to je co? Mělo by to bejt v tom Romorantinu, tak to špízni. ;)
Tyjo, tak až se pojedeš zas projet, tak se stav. :!:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Michaltalbot píše:Pájo, J.P.Beltoise ale nepoužil turbo, je to převrtaný na 2,5 litru a mám takovej pocit, že je na tom speciální hlava s 16V,...
Turbo tam asi je http://www.allsportauto.com/detailphoto ... _idMD=1167
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

To ale není origo, to je o tom, že někdo objednal u Politecnic kit karoserie J.P.Beltoise http://www.politecnic.com/kitjpb.htm a aby to taky podobně jelo, tak tam dali Turbo z Peug505, což se "běžně" dělá. Ale origo to máš tady
http://home.tele2.fr/paarweb/Matra_4.html i s tím odklápěcím zadkem :twisted: a tam žádný turbo není. Ovšem ty úpravy jsou jiný a výkon zatraceně vyšší :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No Pájo, myslím, že se brzy začneš taky učit Francouzsky, protože tohle si člověk prostě nutně musí přečíst :lol:

A tady máš toho Simona http://www.simon-automobiltechnik.de/ma ... ersatz.htm roluj kousek dolů a tam je v pdf jak katalog ND s orig.číslama, podle kterých se dobře objednávají i díly u Jürgena, tak i ceník, ale ten je místy trochu mimo.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Ty brďo, jestli to točí přes 9000, to se mi ani nechce věřit. Dyť to by musela bejt pila jak motorka a to relíčko takovej zvuk nemá. No každopádně s tim motorem se něco dělat dá. ;)
Jinak ten Simon, to jsou dobrý úlety. :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ono jde o to, jak se s tím pak vůbec dá jezdit. Takhle udělanej motor s volnoběhem počítám 1500 - 2000 ot/min asi nebude ideální na popojíždění v kolonách v ČR ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Myslim, že kolem 180-200PS by se to dalo udělat s rozumnou spolehlivostí a ten zvýšenej volnoběh Matrám jenom prospěje. Podle poslechu bych řek, že blafou tak kolem 500 otáček, co je to za sport? :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Taky jsem si říkal, že těch 180PS by mohlo být hlavně ještě i finančně dostupný. Máš nějakou představu? Vím, že máš kolem sebe dost schopných lidí, takže kdyby se dalo něco spolehlivýho vymyslet, tak bych do toho šel asi taky :twisted:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tohle prostě nechápu! :shock:
http://www.bahmancars.ch/autos/matrarancho.htm

Neskutečný!!! Cena 14.900,-E

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Taky budu mít :P

Jinak já šel spát v 1.30h :? . Auto jsem skládal až ráno, plato jsem vrátil přesně po 24hodinách ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od George »

Tak chlapci (Michalové a pájo) nejdřív se tady sáhodlouze domlouváte kdy a jak pojedete do světa a pak to zamlouváte nějakýma filtříkama a turbama a já z toho tedy vůbec nechápu, jestli jste z tý vaší výpravy něco přivezli :?:
Tak se pochlubte :)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Michaltalbot píše:Tohle prostě nechápu! :shock:
http://www.bahmancars.ch/autos/matrarancho.htm

Neskutečný!!! Cena 14.900,-E
Nechápu, nechápu..., já zase nechápu, když to někdo udělá takhle pečlivě, že třeba nespasuje pořádně ochranný plasty na dveřích. :roll:
Jinak, chlopy, ještě jednou díky a máte to u mě. To poladění motoru příští tejden prozkoumam.

George:
No jasnaaa. Murena 2.2S už stojí na zahradě (nebo spíš spinká sladkym spánkem Růženky, čekajíc na vysvobození).
Fotky bude muset dodat MichalS, už na ně taky netrpělivě čekam, páč na tý zahradě spinká u něj.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Jo Michale, kua! Zase zdržuješ s fotkama :twisted:

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Ještě jsem se nezastavil :x . Já to nějak vyfotím, chtěl jsem dneska, ale zapoměl jsem.

Ale svezl jsem se!!!!!!! Nedá se v tom sedět, všichni na Matru čuměj jak na ufo, jede to jak hovado, no šupa. Jediný, co jsme za boha nepředjel, byl passráč Tdi. A ť jsem dělal co jsem dělal, furt byl přede mnou. :x . Jestli to nebylo tím, že jsem mu visel na laně :lol: :lol: . Matra je zaparkovaná v zahradě. Jo, jinak dneska u mne zvonil nějakejk mamalas, asi z "áček", prej : " Já to chci!!! " :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

simcaklub píše:...všichni na Matru čuměj jak na ufo...
To sedí do písmene! Všichni na Matru doslova čumí :shock: jak na ufo - protože to prostě JE UFO! :twisted:

Doufám, že se s tím Pája nebude moc párat, protože už máme celkem slušnou skupinku -

Murena 2,2 S červená - já
Murena 2,2 S červená - Pája
Murena 2,2 modrá met. - Pavel Kraus
Murena 2,2 zlatá met. - p.Bísek
Murena 1,6 žlutá - Maruška
Murena 1,6 červená - Čenda
Murena 1,6 zelená - J.Malý

kua Michale a Buráku - vy tam úplně chybíte!!! :twisted: :lol: :lol: :lol: ale fakt!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ještě M. Červený. Já placku už mám ;)
Obrázek

Odpovědět