Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak já bych dodal,že celá přední stěna, t.zv. brejle, je měněna. Nejsou tam totiž ty vodorovné příčky po nichž u GL běží lišta. A pro Special od 1972 je to pod malou černou drátěnkou, takže to není vidět. :mrgreen: Jirka by si toho měl všimnout, má to na své LS! :lol: A ta přístrojová deska přišla Jirkovi asi divná, je v ní teploměr, možná z Praga V3S a další kulatý přístroj, nevím z čeho! :roll: Možná otáčkoměr z Tatry 148, nemůžu si vybavit už, jak byl velkej. Ale ten byl mechanickej, tak nevím! :lol: Jisté je jen, že je tam motor 312T a ten je původní, rovněž sedačky. :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

Teda nechci se hádat ale jediný rozdíl do LS co jsem našel jsou lišty po bocích. Ty vodorovné příčky mohl někdo vyříznout aniž by se měnil celý předek. Nezdá se mi, že by to byl předělaný speciál
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Paolo píše:Teda nechci se hádat ale jediný rozdíl do LS co jsem našel jsou lišty po bocích. Ty vodorovné příčky mohl někdo vyříznout aniž by se měnil celý předek. Nezdá se mi, že by to byl předělaný speciál
Ahoj Pavle. :grin: Já se nehádám, vím jen jistě, že za prvé, to nejsou lišty Simca, ale plastové nalepovací :o , a za druhé, co se týče těch příček, vyříznout je není vůbec snadné a ty díry jsou bez lišty dost hrozné :o . A hlavně to postrádá logiku, proč by je někdo vyřezával? :roll: Prostě někdo ťuknul předek v době, kdy už nebyly ty "brejle" s těmi příčkami, tak se daly ty,co byly. Nepleť do toho Speciála, motor je tam 312,ne? :lol:
Toš tak, ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:Ahoj kluci. :grin: Tak já bych dodal,že celá přední stěna, t.zv. brejle, je měněna. Nejsou tam totiž ty vodorovné příčky po nichž u GL běží lišta. A pro Special od 1972 je to pod malou černou drátěnkou, takže to není vidět. :mrgreen: Jirka by si toho měl všimnout, má to na své LS! :lol: A ta přístrojová deska přišla Jirkovi asi divná, je v ní teploměr, možná z Praga V3S a další kulatý přístroj, nevím z čeho! :roll: Možná otáčkoměr z Tatry 148, nemůžu si vybavit už, jak byl velkej. Ale ten byl mechanickej, tak nevím! :lol: Jisté je jen, že je tam motor 312T a ten je původní, rovněž sedačky. :roll: ahoj Ivan ;)
Ted jsem přisel domu,nasadil jsem si bryle a myslim ,ze ty budiky jsou ze Spartaka Ivan ma pravdu ta Simca je muj model rok 68-69 a ty lišty jsou fakt nalepeny . Sedacka je hezka ,interier slušny a motorovy prostor je pekny. U tech tlumicu dle meho nazoru je tmel ,ne bila barva coby zustatek po laku . Chci napsat,ze ta zelena je origo ale červene sedačky ačervené tapecy byly vždy s bílým lakem jestli se nemýlim tak si nejsem jist jestli nakonec Michal má pravdu,že origo byla bílá ;)

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Fana »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ja jsem to prave myslel tak, ze ty tri srouby drzici horni ulozeni tlumice, stejne jako vrsek tlumice i s gumickama, to vsechno je zalakovany do zelena, to prece neni original... ;-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Já ještě doplním k tý 1301, že to čelo by bylo možno určit na 100%, pokud by bylo možno kouknout pod př. nárazník. Pokud je tam oválný otvor s víčkem pro přístup k čidlu teploty pro spínač vrtule, je to bez těch příček, novější výroba pro verzi Speciál. :lol: To starší provedení nemá. A s tou barvou, má pravdu Michal, já si nepamatuju, že by Simca 1301 byla kdy v této barvě! :roll: Tmavězelená ano, ta byla v r. 1967 až 69, ale tento odstín jsem na Simce nikdy neviděl! A červenej vnitřek se zelenou taky ne! :lol: K zelené byl vnitřek většinou hnědý. Takže opět podfuk! :mrgreen:
No a k tý Simce 1300, co sem dal Fána, tak blinkry na předních blatnících měly Simky 1300/1500 jen pro Itálii, Rakousko a Dánsko. :o A 1301/1501 taky ale jen do Itálie. :lol: Ale ty blinkry nebyly ze Žigula! :mrgreen: ahoj Ivan :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ta 1300, aspon v mobilu, vypada slusne za tu cenu ;-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Ta 1300, aspon v mobilu, vypada slusne za tu cenu ;-)
Ahoj kluci. To jo, Michale, až na ty poklice opět ze Žigula a stírátka od pumpy. :roll: Ale to se dá doplnit, jinak opravdu pěkné auto! ;) Ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

A za hodne zajimavou cenu
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:A za hodne zajimavou cenu
tak to je fakt :shock:

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Požadal jsem ho o fotky . Ta Simca je velmi zajimava ....

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Aje, Jirku svrbí práqzdná garáž :lol: ale jo, takhle vypada fakt slusne a ty penize jsou smesny vcelku
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

Jiří Lefner píše:a ty lišty jsou fakt nalepeny
Tak nalepený! to sou mi věci - to mě nedošlo, že se taky nalepovaly lišty:)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Lišty se nikdy na 1301 nelepily pouze se zacvakavaly do karoserie. Jenže ten manik co to prodava z toho auta udelal tak trochu tuning a ty listy nalepil na gumu a to cele nalepil na karoserii a do palubky vrazil dva budiky ze Spartaka ,asi...

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jiří Lefner píše:Lišty se nikdy na 1301 nelepily pouze se zacvakavaly do karoserie. Jenže ten manik co to prodava z toho auta udelal tak trochu tuning a ty listy nalepil na gumu a to cele nalepil na karoserii a do palubky vrazil dva budiky ze Spartaka ,asi...
Ahoj kluci. :grin: Ta skutečnost byla Jirko trochu jiná. :roll: Tyto lišty se prodávaly hotové, jako náhražka lišt kovových origo viz. Simca 1301/1501 GL a GLS, později Special a taky VAZ 2105,2106. Byla to samolepící plastová páska se zalisovaným Al páskem. Mnozí majitelé levnějších verzí si tak vylepšovali vzhled svých aut. Bylo to možné vidět i na vozech zn. Škoda! :o Nejprve ke koupi v Tuzexu, později se našel i domácí výrobce, nejspíš nějaké výrobní družstvo. :lol: Dobová realita, nic víc, nic míň! :roll: ahoj Ivan :)
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Je to tak jak píše Ivan.Ty lišty se prodávaly hotové (černý okraj a stříbrný střed). ;)

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:
Jiří Lefner píše:Lišty se nikdy na 1301 nelepily pouze se zacvakavaly do karoserie. Jenže ten manik co to prodava z toho auta udelal tak trochu tuning a ty listy nalepil na gumu a to cele nalepil na karoserii a do palubky vrazil dva budiky ze Spartaka ,asi...
Ahoj kluci. :grin: Ta skutečnost byla Jirko trochu jiná. :roll: Tyto lišty se prodávaly hotové, jako náhražka lišt kovových origo viz. Simca 1301/1501 GL a GLS, později Special a taky VAZ 2105,2106. Byla to samolepící plastová páska se zalisovaným Al páskem. Mnozí majitelé levnějších verzí si tak vylepšovali vzhled svých aut. Bylo to možné vidět i na vozech zn. Škoda! :o Nejprve ke koupi v Tuzexu, později se našel i domácí výrobce, nejspíš nějaké výrobní družstvo. :lol: Dobová realita, nic víc, nic míň! :roll: ahoj Ivan :)
take me to napadlo ..jiste je to mozne a pravdepodobne

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »


Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Zajímavá, ale nechuk auto na práci ;)
Obrázek


Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Bu. :grin: A co Ti brání vzít včervenci do GB tři plaťáky? :lol: Plus nějaký drobný peníze, že? :lol: :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Jó,tak to bych taky mohl! ;) To by se to Honzo mrskalo na "Prague Revival" có?! :o :P

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

To jo :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ceny trochu vyšší, ale na pokoukaní zajímavej server: http://www.subito.it/annunci-veneto-ita ... o/?q=simca

Odpovědět