Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět



Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

;) jj 8-) docela vtipný, psali dva Belgičani a jeden Němec, že jako 2500,- ihned mimo ebay (a pak, že jen Češi furt se vším vyjebávaj :) ), ale ještě se uvidí jak to dopadne...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ta 1501 vypadá krásně a ta VFII dost zajímavě, ale teď nejsou love, no :? Krom toho, je asi 5km od kempu ve Weselu :lol:
Obrázek


Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »

a to je normalni,ze ma ta 1501 razeni na podlaze a starou palubni desku?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Není :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Swoloc píše:
a to je normalni,ze ma ta 1501 razeni na podlaze a starou palubni desku?
Ahoj kluci. :grin: Tak je to normální, protože Simca 1501 Special byla uvedena na trh v r. 1969. Měla starou přístrojovou desku, řazení na podlaze a starou masku chladiče. Pouze s přídavnými dálkovými světly extra na nárazníku. A měla hlavně sportovní, tříramenný volant a klaxon na místě páky řazení pod volantem. :roll: Také měla chromové obložení dveří pod oknem a chromové prahové lišty. Nová přístrojová deska byla od r.v. 1970, později i volant a další drobnosti byly shodné s typem Simca 1301 Speciál. Včetně masky s černými drátěnkami a s halogeny v t.zv. žraloku. Také ty chromy už tam nebyly a vše od typu Simca 1301 Special odlišovaly pouze typ motoru (345S a 342S) a cedulky na kapotě motoru a víku kufru. :o Všechny změny probíhaly za pochodu a tak těch verzí je opravdu hodně. A řazení na podlaze bylo možné mít na přání už pro typy Simca 1300/1500 asi od r.v. 1965. :lol:
Pozn. na závěr, toto asi není Simca 1501 Speciál, ale Simca 1501 GL, nebo GLS. :roll:
Toš tak, ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak dneska jsem našel prospekt Simky 1501 Speciál z r. 1969/70. Je tam prezentována jako vrchol výrobní řady, sportovně laděné auto( na svoji dobu). Má přístroj. desku s kulatými budíky, sportovní volant a také chromem obložené dveře na hraně pod okny. :roll: Má masku černou, přídavná světla ve "žraloku", na hraně kapoty ještě písmena a psacím písmem nápis Special. Je jasné, že Simca 1501, nemá-li sportovní volant, není to m.j., verze Speciál. :lol: Tolik na doplnění. ahoj Ivan
Obrázek

Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »

Diky za odpoved! A existuji i varianty s kulatyma budikama, s trojramennym volantem a razenim pod volantem?
Ondrej

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Můj Speciál tojramenný volant nikdy neměl. Taky 1501S nebyly všechny stejné
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Swoloc píše:Diky za odpoved! A existuji i varianty s kulatyma budikama, s trojramennym volantem a razenim pod volantem?
Ondrej
Ahoj kluci. :grin: Bu, je to možné, z důvodu, že kombik a sportovní volant jaksi nešly podle tehdejších kritérií dohromady. :roll: A druhá věc, sportovní volant a řazení na podlaze bylo logické a také by to jinak ani nešlo. Ona na místě řadící páky pod volantem byla u sport. volantu houkačka. Ten neměl v sobě ovládání klaxonu. :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Tak to se, Ivane, mýlíš. Existuje varianta volantu s houkačkou ve středu i varianta bez houkačky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Tak to se, Ivane, mýlíš. Existuje varianta volantu s houkačkou ve středu i varianta bez houkačky.
Ahoj. :grin: Bu, já se s Tebou nepřu. V katalogu je jen houkačka mimo volant, mohl si to někdo předělat. :roll: Od r.v. 1972 má 1501 S stejný volant jako 1301S včetně houkačky a dalších věcí. :o A už dost, meritum věci je, že 1501S neměla nikdy volant, jaký má ten prodávanej vůz! :lol: Alespoň podle mě dostupnejch informací! ahoj Ivan :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Nene, měl jsem v ruce oba volanty, respektive mám a je to stoprocentně nepředělávané, je to vč. těch bílých simkových konektorů.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Spíš pro zajímavost - na prodej Simca Bacalan za 17000,- Eur http://www.anciennes.net/annonce/A28824 ... arch=simca

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Jo, to je dost vzácný model, ale ta cena se mi zdá přehnaná. :o A je to v Maďarsku! :lol: Bylo by zajímavé zjistit, jak se tam ta Simka dostala. :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Viz. starší klubovej časopis a historie. Bylo vyrobeno cca 200ks Bacalanu, přechodového modelu mezi 90A a P60, údajně všechny skončily v Maďarsku.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Viz. starší klubovej časopis a historie. Bylo vyrobeno cca 200ks Bacalanu, přechodového modelu mezi 90A a P60, údajně všechny skončily v Maďarsku.
Tak jsem zaštrachal v monografii Simca Aronde a v knize "Simca Aronde mého táty" a tam píšou, že ks bylo 1000 a všechny byly vyvezeny na Východ, tedy do Polska, Československa a Maďarska! :roll: To mě teda podrž! Snad, kdyby se tady něco takového vyskytlo, snad by se na to z těch 60. let někdo pamatoval, ne? :o Že Maďarsko jo, to je důkaz tento inzerát, ale Polsko a ČSSR? :roll: Tak to je tedy blábol, si myslím já! :lol: ahoj Ivan ;)
P.S. a ta fabrika, která to vybavovala těmi nárazníky byla někde v Bordeaux.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

No, víšjak, pro ně to byl východ za železnou oponou. A co ji přelezlo, o tom už přestaly existovat informace.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tak to budou asi přesnější ty moje zdroje, tam se píše o Maďarsku a 200ks, což by podle všeho odpovídalo. V ČSSR tyhle auta nebyly, to je blbost a v Polsku jsem o to nikdy v žádný inzerci ani jinde taky nezavadil, takže to bude to samý...




Odpovědět