Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Člověče to vypadá přesně jako Solara, kterou vyhrála Hanka Bordovská v tombole na ISM 2006 v Chrustenicích ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Kluci. :grin: No nevím, zda je to pro někoho zajímavý, :roll: ale rok výroby 1974 je absolutní blbost! :lol: Snad o 10 let později? :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

To je jasný, to bude překlep, papíry to mělo v pořádku, je to určitě 84 ;) někde bych našel kupní smlouvu, ale to bych vzbudil děti, takže na to kašlu 8-)

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

a pak že nerostou...
jako nebylo by špatný, kdyby byla na náhradní díly
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Talbot píše:Člověče to vypadá přesně jako Solara, kterou vyhrála Hanka Bordovská v tombole na ISM 2006 v Chrustenicích ;)
Přesně to mi napadlo taky :lol:
Obrázek


pragabd
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2010 21:04

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od pragabd »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No tak to je dobry nestesti... To je zadarmo drahy! Za prvy pastika zprasena tuningem a za druhy ty cesky doklady... Vsechno spatne :(

pragabd
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2010 21:04

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od pragabd »

mě by se to hodilo už kvůli těm dokladům

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Na co doklady? Ekodaň 10.000,- Kč a přitom veteránský jsou mnohem lepší než klasický papíry...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Jak v čem ;)
Obrázek

pragabd
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2010 21:04

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od pragabd »

Talbot píše:Na co doklady? Ekodaň 10.000,- Kč a přitom veteránský jsou mnohem lepší než klasický papíry...
to si dovolím nesouhlasit. Před pár lety jsem byl zastánce veteránských čísel, ale dnes bych byl vděčný, kdybych mohl vše co mám na veteránských číslech postavit na normální. Kolegové znalí retestací v Brně jistě chápou

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tak přetestovávat můžeš i jinde (pokud máš těch aut hodně, tak se můžeš domluvit se mnou nebo s Michalem Primákem a my k Tobě zajedeme, stroje prohlídneme a průkazy prodloužíme). Je fakt, že o komisařích na Moravě už jsem slyšel hodně... :? Já bych neměnil, když mě vyfotí radar s Véčkama, tak mi nic nepošlou, protože ta RZ není v databázi silničních vozidel, do který se dá jednoduše koukat (a že tady v tý pojebaný Praze je úsekový měření na každým metru, jakmile mě vyfotí se služebákem nebo s Mercedesem na normálních číslech, tak mi to přijde okamžitě, i když je to třeba jen o 7km/h), nemusím řešit zakomplexovaný všemocný maniaky na STK a taky Emise na Talboty dneska už nedělají všude, nemluvě o s odpuštěním zmrdstvech, který naši úžasní posranci neustále vymejšlí na majitele os.vozidel, aby z nich dostali co nejvíc bankovek. Ekodaní počínaje a tím, že až se nebude smět do center měst bez Euro 4, tak pro veterány tohle platit nebude, konče. Poslední, a nemálo podstatnou, výhodou je, že v případě nehody pojišťovna neodečítá amoritzaci, takže zaplatí celou škodu.

pragabd
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2010 21:04

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od pragabd »

Díky za nabídku, letošní rok už mám vyřešen, tak uvidíme příští. Faktem ale je, že to co komisaři tady posoudí jako nevyhovující stav na klasickém STK normálně projde. Auto se silnou korozí nosných částí podle test. komisařů je dle techniků STK bez koroze, auto se špatnými brzdami dle test. komisařů dle techniků STK brzdí perfektně.........jak se říká, jsou papežštější než papež.
Pakárna taky je že tady člověk se vším musí každý rok absolvovat STK - buď krajskou retestaci, která se dělá na STK, nabo před retestací si STK musí u všeho udělat.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Hm, pakárna. Správně má stačit protokol o Technické Kontrole, který nemusí být z STK, stačí ze servisu, kde mají válce na brzdy a tester tlumičů. Taky jsem slyšel, že na Brněnsku neprošla nějaká stará motorka, která už měla el.osvětlení a bylo to originál, zatímco komisaři tvrdili, že musí mít karbidku. Kdyby tyhle lidi dávali pozor na školeních, neřešili akorát kolik bude knedlíků ke svíčkový, nespali tam a neukazovali si fotky, tak by věděli, že ty pravidla jsou dost benevolentní, na odchylky v originalitě existujou výjímky, technickej stav má taky svoje kategorie, prostě je to jako vždy jen o lidech, jak kdo chce bejt důležitej...

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Už jsem to sem jednou dával - Elysée na ND tel: 776 000 484 jestli se nikdo neozve, půjde do lisu... Je to otázka dní, ne týdnů :!:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Kamarádův známý, starý pán(je v invaldiním duchodu) prodává do dobrých rukou
typ vozu: SIMCA 1501 speciál
rok výroby: 1969
ujeto cca 120 tisíc km
SPZ v depozitu
současný stav: t.č. nepojízdné (pouze nutná inspekce, stojí to), garážované v Třebenicích u Lovosic, vybavení vozu - vše původní, řazení pod volantem
požadovaná cena: 30.000 Kč dohoda určitě možná

Pravděpodobně jde o jednoho z prvních speciálů (samože má mít starý typ masky)
Přílohy
untitled.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Opravdu nemá o tu Simcu nikdo zájem?
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Paolo »

To je fakt škoda, je mi vždycky líto těch pěknejch, co je nikdo nechce
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

To me taky, ale jeste vic je mi lito dnesnich francouzu, zrovna dneska jsem se s jednim bavil, chce kupovat nakej kabrac a rozhoduje se mezi Porsche a Alfa Romeo, tak se ho ptam, proc neshani neco francouzskeho a on na to a co by to jako melo bejt. Dyt prej jaky hezky auto dneska delaj? Ne dobry, staci jen hezky. Neprisli jsme na nic... :( :roll: A to rika frantik!...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Je pravda, že je škoda, že tu Simku nikdo nechce. :roll: Jinak já k tomu řeknu tolik, že dle mého názoru a foto se nejedná o žádného Speciála, ale o Simku 1301. Maska ani kapoty z ní Speciála neudělají. 1501 Speciál by měla chromem obložené okna dveří i na spodní straně a jiné, chromové a celý práh pokrývající lišty. První 1501 Speciál je z roku 1969, včetně hranatého tachometru, ale se sportovním tříramenným volantem s dřevěným věncem. Ovšem s řadící pákou na podlaze! Dále maska tato, ale na obou kapotách písmenka a ne cedulky. První Simca 1301 Speciál vyjela z linky v únoru 1970, bez otáčkoměru a hodin, kulaté budíky a řazení pod volantem! Já to vidím na snahu omladit auto ještě v době, kdy ty věci stály pakatel a byly k dostání. Vím, co říkám, taky jsem to tak kdysi udělal včetné předělání řazení od volantu na podlahu! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Pájo, nejen, že dneska nedělají žádný hezký auta, ale jinak - řekni mi, kdo dělá dneska dobrý auta? Všichni jsme tak nějak přijali, že auto je spotřební zboží, většina stáda si nechala vnutit i to, že je to tak správný, že ten zmatlanej a překombinovanej dnešní design je hezkej (podvědomě ale funguje to, že co je moderní, je přece hezký), ale když se na to podívám přímo, bez přimhouření oka, tak jaký auto bych si měl koupit, aby mělo užitnou hodnotu odpovídající tomu, že představuje deseti až dvacetinásobek měsíčního platu průměrnýho občana ČR? Na každým autě najdu desítky věcí, který mi nevyhovujou - uživatelsky, funkčně, vzhledově, předdefinovanými kombinacemi výbavy, atd. Já bych si dneska nevybral nic z čeho bych měl radost, pouze bych volil menší zlo :(

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ivane, že je to auto překopaný vzhledově, to je pravda, o tom žádná, ale podle papárů to 1501S je. A je fakt, že 1501S, jako mám já kombi je jasnej, ale viděl jsem vývozní verzi s 1301 lištama, prostě se tam ty podoknový a prahový nedávaly. Ale ano, do nějakého modelu se to upravit dá a to auto je prý super. Chtělo by to, někoho najít.

No, s těma moderníma autama, ano, to je pravda. Takovej Start-stop system mi do auta nesmí, i kdybych to měl vyštípat.
Je s podivem, že jsou i tací, kterým se líbí něco takového, jako Fabie...
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

A to se s tim akoze dizajnem serou vic nez kdykoliv predtim.....
No hele Bu, Fabka uz neni novy auto, mam ji uz skoro 11 let, jeste par a je z ni vetros... ;) , navic k ni mam skoro az materskej vztah, je to prvni auto, na kterom jsem se podilel. :roll: Az budes nekdy nadavat na kufr, tak to budes nadavat na me... :lol:

Kolem Trebenic tedka v patek pojedu, kde to tam je?
Obrázek

Odpovědět