Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:Bych to nechal okopaný zcela záměrně. V tom je daleko větší kouzlo, s tim pak někomu spráskat prdel :lol:
S tím souhlasím :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Pak mi řekneš, kolik to vydrželo s tim sériovym spodkem... ;)
Ale tohle je spíš amatérský tunění než práce s veteránem... goes like hell :roll: - tohle když vidim, tak vevnitř čekam poplašeneho 20ti leteho machýrka, kterej to vytunil samodomo, podle toho co kde slyšel a sehnal, poskakuje po dálnici na zavařenejch tlumičích v rytmu (ne tak úplně :lol: ) ohlušujícího techna a předjedu ho i s Multinou, protože peklo je to akorát řídit.
Mně by se spíš líbilo to buď vytunit dobově, tak, jak už to někdy existovalo nebo nenápadně, zvenku origoš, akorát, že to jede like hell a je to opravdu vytuněný, tzn. opravdu odladěný a ne stylem síla sílu zmůže, kdy se vevnitř pere jedno s druhym.
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

paja píše:Pak mi řekneš, kolik to vydrželo s tim sériovym spodkem... ;)
Ale tohle je spíš amatérský tunění než práce s veteránem... goes like hell :roll: - tohle když vidim, tak vevnitř čekam poplašeneho 20ti leteho machýrka, kterej to vytunil samodomo, podle toho co kde slyšel a sehnal, poskakuje po dálnici na zavařenejch tlumičích v rytmu (ne tak úplně :lol: ) ohlušujícího techna a předjedu ho i s Multinou, protože peklo je to akorát řídit.
Mně by se spíš líbilo to buď vytunit dobově, tak, jak už to někdy existovalo nebo nenápadně, zvenku origoš, akorát, že to jede like hell a je to opravdu vytuněný, tzn. opravdu odladěný a ne stylem síla sílu zmůže, kdy se vevnitř pere jedno s druhym.

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Michal píše:
paja píše:Pak mi řekneš, kolik to vydrželo s tim sériovym spodkem... ;)
Ale tohle je spíš amatérský tunění než práce s veteránem... goes like hell :roll: - tohle když vidim, tak vevnitř čekam poplašeneho 20ti leteho machýrka, kterej to vytunil samodomo, podle toho co kde slyšel a sehnal, poskakuje po dálnici na zavařenejch tlumičích v rytmu (ne tak úplně :lol: ) ohlušujícího techna a předjedu ho i s Multinou, protože peklo je to akorát řídit.
Mně by se spíš líbilo to buď vytunit dobově, tak, jak už to někdy existovalo nebo nenápadně, zvenku origoš, akorát, že to jede like hell a je to opravdu vytuněný, tzn. opravdu odladěný a ne stylem síla sílu zmůže, kdy se vevnitř pere jedno s druhym.

:lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Pájo, nemám Ti za zlý, že nevíš o čem mluvíš. Goes Like Hell je regulérní název tohoto auta, který v 2.polovině 80.let právě takhle "vytunil" sám Carol Shelby. Proto ty silnější verze nesly označení GLHS (Goes Like Hell Shelby). Nápravy i s brzdama, který také přendám na Horizona, patří k tomuhle motoru a celek bude přesně odpovídat Dodge Omni GLHS, tak jak to vytvořil Carol Shelby. Úpravy, který chystám, nejsou nic co bych vymejšlel sám, v Americe je několik specializovaných obchodů, který prodávají díly pouze na tyhle auta a pro každou úpravu motoru přísluší taky patřičná úprava podvozku, příp.převodovky (u těch vyšších výkonů), fakt to není žádný "home made" Need for speed a s navařenejma tlumičema to nemá nic společnýho. Tohle už jsou dost sofistikovaný úpravy a několikanásobně vyzkoušená technická řešení. Navíc to není veterán, je to r.v.1990 ;)
Zdá se mi hoši, že z vás trochu mluví závist nebo neznalost :lol:

PS: třeba Milan Dobeš o tomhle autě taky neví vůbec nic, nejdřív mi pořád tvrdil, že to ta kastle nemůže vydržet, ale když jsem mu opakovaně vysvětlil, že to je úplně jiná karoserie než evropskej Horizon, že to má úplně jinej podvozek, jiný podběhy, jiný prahy, má to McPhersony místo torzek a pomocnej rám vpředu, navíc se to s tímhle turbomotorem sériově vyrábělo, tak připustil, že možná... ;)
Naposledy upravil(a) Talbot dne 31 říj 2011 15:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

A takhle, jako ten maník z Mustangu 5.0 pak budeš koukat s Murenou :twisted: :lol: opět jde o GLH se sériovým blokem, hlavou a turbem ;)

http://www.youtube.com/watch?v=y12IWR6J ... re=related

1/4 míle za 11:32 sec:
http://www.youtube.com/watch?v=4ieTRLhv ... re=related

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Tak v tomhle případě ze mě mluví fakt neznalost a mam radost, že to bude ta první varianta... ;)
Závist v tom nehledej, spíš jsem měl strach, že ses překlopil do tuningu (jako v rámci naznačovanejch změn priorit, zkrátka, že ti začalo mr...t, ... ehm sorry :| ), na tohle jsem fakt zvědavej a držim palce. 8-)

P.S. S Murenou nemam problem, kdyžtak se domluvim s EPAF na tom novom V12 ... :lol: Že by jako ten prototyp vyjel trochu se zpožděnim... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

paja píše:Tak v tomhle případě ze mě mluví fakt neznalost a mam radost, že to bude ta první varianta... ;)
Závist v tom nehledej, spíš jsem měl strach, že ses překlopil do tuningu (jako v rámci naznačovanejch změn priorit, zkrátka, že ti začalo mr...t, ... ehm sorry :| ), na tohle jsem fakt zvědavej a držim palce. 8-)

P.S. S Murenou nemam problem, kdyžtak se domluvim s EPAF na tom novom V12 ... :lol: Že by jako ten prototyp vyjel trochu se zpožděnim... ;)
To jsem si jen tak rejpnul ;)

No s tou V12 u Tebe tak nějak časem počítám, jestli tady na to někdo má (a to nemám na mysli bankovky), tak jsi to Ty :twisted:

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Murena V12? No Vám šibe oběma :lol: :lol:

Ikdyž samozřejmě dvanáctiválce se dávali do malejch aut, viz. třeba Miura.

Michale, to není závist. Já se jen usmívám, bo znám tvoji motivaci. Už 12 let je stejná ;) A ten "poplašenej machýrek" s tím docela souvisí. Poplašenej jsi dost, jinak bys do toho nešel a machýrek taky, protože jinak bys neměl potřebu trhat prdel řidičům okolo, což zajisté budeš mít ;)

Stejně tak my s Bu jsme pacienti a Jirka leštič :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Trhat prdele ostatním řidičům - toto potěšení si neodepřeš ani Ty, ani Burák o nic míň než já :twisted: a myslím, že byly doby, kdy i třeba Ivan tlačil na plyn až se mu dělala zespodu boule na podlaze :lol: Pro mě je to posun dál. Murena nejela špatně, ale aby jela líp, musel bych dát do úprav motoru nesmyslný peníze. Starej 9N2 motor má poměrně měkkej blok a zhruba 230 koní je pro něj totální maximum z hlediska nějaký výdrže. Tenhle K-engine je navíc mnohem menší a lehčí než ten ingot ze 60.let a úpravy turbomotorů jsou na úplně jiným levelu než úpravy atmosfér. Navíc upravovat originál eSko mi bylo proti srsti a v neposlední řadě - od placky typu Mureny každej tak nějak čeká, že to pojede, ale u týhle krabičky to nečeká nikdo, podobně jako u SX. A jako bonus, Horizon mě vyšel na 4tis, dárce orgánů Chrysler GTS Shelby stál i s cestou 17t, když do toho pustím 20tis, jsem pořád na výborným poměru cena/výkon.

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

No, tak zpátky k tématu ne? 8-)

Tle borec se asi u tý ceny "upsal" ne? :o

http://www.leboncoin.fr/voitures/249403038.htm?ca=15_s
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

hlučný ložisko a špatně opravené dveře, takže opravit a možná opravit i lak na dveřím, plus to chce rychle, no asi nepřepsal

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

A jedna Škůdka z Francie 8-)

http://www.leboncoin.fr/voitures/246724321.htm?ca=15_s

TAkle zachovalý skoro nejsou ani u nás ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Klocák píše:A jedna Škůdka z Francie 8-)

http://www.leboncoin.fr/voitures/246724321.htm?ca=15_s

TAkle zachovalý skoro nejsou ani u nás ;)
To spíš tenhle se upsal :roll: jestli je zbytek kastle stejně zdravej jako ten LP blatník, tak těch 32000,- Kč co za to chce je dobrý sci-fi 8-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:Já to chápu taky, mam podobnej názor, ale když to tak udělá každej... o čem pak budem psát?
Klocák už nic shánět ani prodávat nebude, Jirka bude mít hotovo a naleštíno, žádný další závady-záhady ani senzační přepravy se konat nebudou, Ivan nebude mít komu radit a nabízet, MichalP jen občas obuší průkazy, MichalT se bude akorát svěřovat koho pobil v Horizonu a kolik domorodců v Albánii, Čenda nebude mít komu pomáhat, George už pauzíruje dávno, já toho taky moc nenapíšu, snad jedině Bu - tam bych měl jakous důvěru...
Ahoj kluci. Pájo, vidíš to nějak černě! :mrgreen: Co se týče toho, cos napsal o mě, nemáš pravdu. :roll: Zapomněl jsi na houfy mladejch kluků, kteří jsou mimo klub a jak přijdou k Simce jak slepej k houslím, tak vědí kulový :o a shánějí informace, rady a taky občas nějaké ND. :lol: V tom bych žádnej zmar neviděl, vždycky přijde někdo po nás, i po mě a tak se snažím, aby tady po mě něco zůstalo. :roll: Ty svoje Simky(milenky) si vychutnávám! Samozřejmě byly doby, kdy i Ivan šlapal......, jak píše Michal V. :lol: Ale to bylo (podle vás) v pravěku! :lol: A že ještě dnes nějakou tu Škůdku do kopce předjedu, to mi snad kluci odpustěj, ne? :lol: Takže hoši, hotovo není nikdy, vždy je zítra, příště, na jaře a na podzim, hlavu vzhůru, do montérek a pod auta TEĎ! :lol: A nezapomeňte, že mne volant taky živil a souprava vážila celkem okolo 40ti tun, včetně 12+12 000 litrů benzinu nebo nafty! :roll: To se pak přesedalo do Speciála, že! ahoj Ivan
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

evergreen, ale na této ceně mi přijde zajímavý

http://otomoto.cz/show?id=C20590974

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Obrázek


Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od George »

Tohle teď bude muset koupit Michal pro malýho. Když už má to zajímavý datum narození a 11. 11. bude slavit první svátek. Tak to by chtělo jedenáctistovku.
Obrázek


Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Mám takovej pocit, že tle Bagheeru jede teď někdo z klubu rekogniskovat :lol:
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

to bych vzal radši tu vínovou od Pelecha

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Michal píše:to bych vzal radši tu vínovou od Pelecha
Přesně, nebo tu černou, to je aspoň I.serie Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Pelechy to jsou všechno, to je jisté :lol:
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Tak jsem se definitivně rozhodl zredukovat svůj autopark a prodat Chryslera 160GT. Pouze někomu z nás. Cenu jsem upravil na 70tis. Připomínám stav: plně funkční vůz, velmi dobrá karoserie, tichý bezproblémový motor, dobrá převodovka, vše samozřejmě originál. Předpokládané investice: původní tlumiče, ošetření spodku a dutin, oprava kapoty (je jiná než u 180) a v budoucnu nový lak. Podle Chrysler clubu českého i francouzského se patrně jedná o jediný dochovaný kus 160GT z první série. Auto bylo předváděcí u dealera v Montluconu, následně prodán a od tohoto prvního majitele jsem to přivezl v lednu minulého roku.
Přílohy
DSCF2939.jpg

Odpovědět