Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

tp možná někde někdo má, já jsem rád, že to nabídl, ale víc jak litr, když připočtu dopravu pro to, skladování, práci nedám

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tak kdo se obětuje a zajede tam tu štětuli obtáhnout, aby už konečně přestala lézt po autech? :lol:

http://www.ebay.de/itm/Simca-Ariane-4Zy ... 750wt_1112

Jinak teda aut a i Simek tam asi bude požehnaně, je to v Loddes ve Francii...

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od PeS »

asi budu blinkat :? Odtamtud bych si auto radši fakt nekoupil, měl bych strach, že podmínka k odvezení auta by byla nejen zaplatit částku, ale i... no radši nechci ani pomyslet! :roll: :lol:
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

auta rozebrat, jí prodat :mrgreen:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ty vole, neni to to, kde jsme stavěli, pač tam měli 1501gls? :shock: Je mi to povědomý
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj. Není, bo ten bastl má 1300stovkový nárazníky. Taky má přístroj z 1300 L a tahle má přístroj z 1500, je tam i teploměr. :o Ale ty sedačky
v té bílé 1301 jsou velmi pěkné. Ale to ostatní, no hanba blít! :mrgreen: ahoj Ivan ;)
P.S. zdá se, že těch bastlů je tady docela dost! :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ještě bych dodal, že ty auta se dost lišej. :roll: Jen ta barva je úplně jiná, mat a lesk! :roll: A tento má GL kovej volant a jiný polstry ve dveřích, není to to auto, co kupuje Michal Primák, tohhle vypadá mnohem líp! :lol: ahoj Ivan :lol:
Obrázek


Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

Hm,to už je stříkané ale cena dobrá ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No, cena slušná, ale co s tím? :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:
No, cena slušná, ale co s tím? :roll: :lol:
Ahoj kluci. No, ono a otázku co s tím? je odpověď dosti složitá. :roll: Ona Simca 9, nebo Aronde rok 1951 až 1953, nebo Aronde rok 1954 až 1955 u nás není, pokud vím, ani jedna! :o A co je na nich, mimo 1. a 2. masky, tak zajímavého? :roll: No přece hrdlo nádrže paliva pod levým zadním koncovým světlem! :o U staršího provedení se otvírá nahoru takovej deklík světla, u novějšího se odklápí celé světlo do boku a za ním je to hrdlo! Myslím, že dost zajímavej detail, u nás nevídáno! :lol: Zdroj? Kniha "Le Guide des Simca Aronde", nakl. ETAI, r. 2008. :lol:
ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

taky Simca 9 byl zlom ve vývoji Simky. Nepočítáme-li vlastní karoserie na S5 a S8 či S5, tak právě Simca 9 Aronde byla první Simca! Hodně věcí je jinak, vlastně drtivá většina.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:taky Simca 9 byl zlom ve vývoji Simky. Nepočítáme-li vlastní karoserie na S5 a S8 či S5, tak právě Simca 9 Aronde byla první Simca! Hodně věcí je jinak, vlastně drtivá většina.
Ale,ale,ale! :o Já o voze, Ty o koze. :lol: ahoj Ivan :roll:
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

já myslím, že oba mluvíme o stejným voze a o jeho zajímavostech. Já jen (z pohledu zajímavosti) zmiňuji historii a vzácnost, ty víčko nádrže.

Bych řekl, že je vše ok ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

To je všechno pravda, ale... co s tím??? Dvakrát za rok na sraz? :P

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

nebo desetkrát, nebo si do dát do obejváku nebo sbírky - prostě jako s každým jiným veteránem. my ostatní ještě nerezignujeme Michale ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Já už jsem toho všeho momentálně totálně "přejedenej". Od svých 16ti let trávím veškerej volnej čas pod autama a holt už nechci. A i když se koupí pěkný auto, stejně to chce náplně, támhle čep, támhle brzdy, atd. A už nevidím sebemenší smysl jen tak něco vlastnit. Jo vzít Tagoru a projet s ní kus Evropy, O.K., mít starou Simku 5 coby "pravýho" veterána, proč ne? Postavit si třeba Murenu 2,2 Turbo a brousit s ní okruhy, fajn. Ale jen tak to někde mít a psát si na toaleťák "co všechno ještě", to už nikdy! Takhle zajímavá, jako je Aronda 55 (jů má tankování pod světlem a kulatej tachometr), Solara Executive (málo kusů), nebo Bagheera Courréges (bílá kůže), apod. je každej druhej model Simky/Talbotu a mít to všechno v top stavu, na to by nestačilo ani 5 životů. Mám prostě pocit, že ten čas, kterej tady mám vymezenej, chci strávit smysluplněji ;)

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

A to je právě to co říkám,že je lepši mít 3 Simky v super stavu než 10 a z toho sotva 2 pojízdný :lol: Co typ to je mít ND i když se někdy shodují .

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ty víš piču, zelináři :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Jasně, že každej z nás/vás má pravdu a tak je to dobře. :twisted: Michal to přesycení popisuje dobře a já mu to věřím. Ví o Simkách opravdu hodně a z praxe taktéž, ale smysl vidí teď momentálně někde jinde! :o Ostatní kluci se snaží dostat se svými auty někam, :o
kam, to nevědí třeba ani oni sami. Všichni se snažíme dostat svoje hobby na nějakou úroveň, dej nám PánBůh sílu, že? Pravda je, že přílišná roztříštěnost v typech Simek vede k tomu, že máš vše, ale nemáš vlastně nic pořádného. Já osobně si myslím, že je lepší věnovat se naplno jedný řadě Simek a mít o tématu maximum vědomostí, informací atd. Je dobrý pocit mít pěkný auto, dojet s ním někam, užít si atmosféru setkání a jet domů a těšit se na příště. :) Jedním zadkem s dvěma autama nikam nedojedeš, to je jasný. Deset a více aut je sbírka a to je už jinej rank, to už je mimo možnosti běžnýho člena jakýhokoli klubu! 8-) Přeju všem aby je Simky bavily, poskytovaly jim radost a pěkný svezení, to je to, oč nám všem jde, ne? :lol: ahoj Ivan
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Já to chápu taky, mam podobnej názor, ale když to tak udělá každej... o čem pak budem psát? :lol:
Klocák už nic shánět ani prodávat nebude, Jirka bude mít hotovo a naleštíno, žádný další závady-záhady ani senzační přepravy se konat nebudou, Ivan nebude mít komu radit a nabízet, MichalP jen občas obuší průkazy, MichalT se bude akorát svěřovat koho pobil v Horizonu a kolik domorodců v Albánii, Čenda nebude mít komu pomáhat, George už pauzíruje dávno, já toho taky moc nenapíšu, snad jedině Bu - tam bych měl jakous důvěru... ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Jiří Lefner »

paja píše:Já to chápu taky, mam podobnej názor, ale když to tak udělá každej... o čem pak budem psát? :lol:
Klocák už nic shánět ani prodávat nebude, Jirka bude mít hotovo a naleštíno, žádný další závady-záhady ani senzační přepravy se konat nebudou, Ivan nebude mít komu radit a nabízet, MichalP jen občas obuší průkazy, MichalT se bude akorát svěřovat koho pobil v Horizonu a kolik domorodců v Albánii, Čenda nebude mít komu pomáhat, George už pauzíruje dávno, já toho taky moc nenapíšu, snad jedině Bu - tam bych měl jakous důvěru... ;)
Pájo ,já mám vše hotovo a naleštěno jen mám strach.že zase něco koupím :twisted: . Zatím jsem dovezl šrot plný šrotu jak psal Michal :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No Pájo, nebojím se, že by nebylo o čem psát, naopak, až ti největší "pacienti" přestanou hromadit a začnou renovovat, bude toho k diskusi dost a dost :lol:
Jinak s tím Horizonem jsi se docela trefil, momentálně v tom ležím a sosám informace kde se dá. Rozhodně je v těch turbomotorech neuvěřitelnej potenciál, dají se s tím dělat šílený věci a pořád v rozumnejch cenovejch relacích, asi nejdražší co může být, je komplet motor, připravenej k osazení, o výkonu 590 koní a to za cenu 2900,- USD, což je docela směšný ve srovnání s tím, jak drahý je zvyšování výkonu u atmosféry. Plácám se v termínech jako je wastegate, boostcontroller, BOV, momentálně se nemůžu rozhodnout, jestli to zatím jen vyměním (ale asi to bude nejrozumnější) a upravovat budu později, nebo rovnou když už to bude venku, tak dám plechový těsnění, silnější šrouby hlavy, +20% vstřiky, 3bar mapu a ECU, větší InterCooler, BOV a K&N filter, čímž bych mohl otevřít turbo na 20PSI, což by mělo "stačit", výkon bude na cca 300PS a je to taková rozumná hranice, kolik ten motor snese se sériovým spodkem a pístama a není třeba dávat větší turbo. Stejně tak si asi hodím korunou jestli to auto zatím nechám v tak okopaným stavu v jakým to je a nebo jestli to nechám polejt barvou, když už budu mít vykuchanej motorovej prostor, protože když to nechám jak to je, tak to přehodíme s Dobešem za dva víkendy, když to začnu šlechtit, tak to zase bude běh na dlouhou trať :roll: Ale v černý barvě s červenejma nápisama Goes Like Hell a interiérem v černý kůži s červeným obšitím, by to byla pecka.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Bych to nechal okopaný zcela záměrně. V tom je daleko větší kouzlo, s tim pak někomu spráskat prdel :lol:
Obrázek

Odpovědět