Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Michal píše:s tím nemá komunismus nic společného, to je oběť péče majitele.
Jinak i vezmi cenu laku, klempířiny, dílů a čas. Za stotřicet je to dobrá cena. To auto bylo jak nové. Za tu cenu to nepostavíš
Pravda pravdouci. ;) :roll:
Znal jsem manika, kterej jen takhle obcas namocil stetec do vyjeteho oleje a ocaknul ho pres spodek. A stacilo.
A s tou cenou je to proste tak, jestli je to auto jak novy, tak cena renovace z vraku je tak trojnasobna a to pokud si vetsinu budes delat sam.
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od PeS »

Jj, s tou cenou je to asi fakt. S pánem jsem kdysi mluvil, je to nadšenec, možností tenkrát měl pramálo. Auto jsem ještě ve skutečnosti neviděl, takže nemůžu moc posuzovat. Ale k tý péči majitele, jak má majitel dobře pečovat, když nesežene ani jeden originální náhradní díl?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

To je debata o ničem, dneska už si nemůžeme pamatovat co všechno bylo možné před dvaceti, třiceti lety. Já třeba vím, že když táta koupil Wanderera v roce 1977, kterej měl podpálený ventily a rozsypanej diferenciál, tak že mu to všechno vyrobili v Tesle, kde pracovala babička. Tenkrát byli lidi šikovnější, resp. i ti nejšikovnější byli ochotní pomoci za symbolickou cenu (třeba flašku, nebo karton "amerik"). Dneska když člověk chce nechat vyrobit něco trochu nestandardního, tak to buď "nejde", nebo to stojí nesmysl. Třeba to kolo do rozvodovky co shání Burák, by stoprocentně vyrobil nějakej šikovnej frézař a nestálo by to 20.000,-Kč. Např. nahrazení relátka Paris-Rhone relátkem PAL, bylo jen o pohodlnosti majitele, ne tím, že by nešlo opravit, nebo sehnat z jiný Simky. Tzn. nelze říct, že to je otázka doby, je to otázka přístupu majitele, kdy já říkám, že za těch komárů to bylo v něčem jednodušší a v něčem složitější (např. nešlo se sebrat a dojet si pro díl do Francie).

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Je a bylo to dost podobně, jak píše Michal V. Třeba parabola S.E.V. Marchal stála Kčs 180,-! Ale Žigulská asi polovinu, a ze Š 1203 se dala objednat v hospodě, kam byla někým od sanitek donesena za pár piv, že jo? :lol: Ale dnes je to hnus, poznám to na dálku a ten originál je moc pěknej! Nebo Cibié a Ducellier! Jak píše Michal, je to taky o tý ochotě pomoct, třeba zrovna dovézt z Francie atd. Zrovna ty paraboly dělá Valeo jako druhovýrobu, ale stojí jedna € 60,- a to je sakra hodně peněz! :o Ta Ariane tady nebyla v té době běžné auto a tak ta cena, když to říkáte, je asi přiměřená, ale je prostě vysoká! :roll: Můj známej Simkař Phillip Schwartzmann z Alsaska( krásný francouzský jméno má, že) nedávno prodal Ariane jako novou, asi za 4000,-, myslel jsem, že mě raní mrtvice! :lol: ahoj Ivan
Obrázek


Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

záleží na tom, jak moc chceš renovovat :mrgreen:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Nesnasim slovo renovovat... :evil: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

je otázka, co spodek, no. Sednout a jezdit tu druhou. Vymýšlet pičoviny a puntíčkařit, tu první a dosypat. Ale i tak jsou ty ceny dost mimo, se mi zdá, pokud to neni fakt top stav.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Na tuhle jsem včera asi půl hodiny koukal. Bagheera I je jedno z těch aut, který bych si chtěl postavit jako jediný svoje auto až všechno prodám. Ale já chci žlutou a ne teď.

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

už je to tady :lol: . Modrá Tagora, Horizon GLHTwinTurbo SX special na druhou "Vítek edition", žlutá Bagheera a chci tě vidět, až mi budem s Bu prohánět coupé a rallye2 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Nebudem. Ten muj sráč je neopravitelnej :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

Tak to tady čtu "zhora i zdola" a rozhodl jsem se prodat moji Simcu 1301S - viz odkaz : http://www.simcaklub.cz/images/vozy_clenu/tmp/php0JHD7m
Vůz je po prvním majiteli - velice zachovalý, málo vídaný světlý interiér (slonová kost), najeto poctivých cca 80.000 km. Simca je na značkách - platná STK. Nyní nutná oprava brzd!
K vozu mnoho ND zejména plechařina, výfuk!
Rozumná cena dohodu (10 až 18 tisíc), dle možností :
- prodej jen vůz bez ND
- prodej vozu i s ND
- prodej s doklady
- možný i prodej bez dokladů
V případě zájmu piště SZ, email nebo volejte.
Rád by jsem vůz prodal zde v klubu, ale pokud nebude zájem nabídnu i jinde . . .
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Píšu si teď s jedním Italem, který shání Tagoru SX. Poslal jsem mu fotky, auto by bral, ale má to 2700km, má se ještě ozvat. Při podrobném focení jsem našel pár malých pupínků na spodcích levých dveří, takže jsem mu slevil na 3500,-E, tak si říkám, kdyby to někdo chtěl tady v ČR, že bych asi klidně šel na 80t Kč.

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

Bu to chcuk

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Nechcuk :grin:
Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

za cenu cca 4000,-Kč přenechá majitel tohohle bastlíka. Levnějc to nedá, je to člověk z vrakoviště. Kontakt na něj je775 894 160
Přílohy
CIMG1831.jpg
CIMG1830.jpg
CIMG1829.jpg
CIMG1828.jpg

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Brrr, fuj, takový práce! :lol:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Klocák »

Hmm - pěknej "ichtyl" ;)
dal by jsem klidně litr za tu pěknou přední gumu na podlahu . . . 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Michal

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Michal »

rozebere do šrotu, tři pade za kilo......

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tak to dostane tak dvojku, když si odečte práci, kterou na tom stráví, tak že pozdravuju a ať to radši věnuje klubu jako poutač k případnýmu muzeu :lol:

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od PeS »

Takovou tu knížečku a dvě plechový tabulky s písmenkama a číslama k tomu asi nemá, co? :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Ne, tle lidem je to fuk. Buď dostanou, co chtí, bo to klidně zapálí a nebudou mít nic.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ne, tle lidem je to fuk. Buď dostanou, co chtí, bo to klidně zapálí a nebudou mít nic.
Ahoj kluci. :grin: Já už jsem sem chtěl odpoledne napsat, že když mi dá ty 4 litry :twisted: , že si to vezmu, :roll: když to má na plaťáku, moh by to i přivézt, ne? :lol: Ale vážně, tabulky a techničák jsou k prdu, je jich dost, ale třeba ty 4 tyčky řazení jsou dost vzácný a když se rozpadnou, je zle! :mrgreen: Ale to je mu jedno, přesně, jak píše Bu. :o A další spousta různých drobností jde do šrotu s autem, bohužel. ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Ono je otázka, v jakým stavu ty tyčky budou na takovýmhle autě... :?

Odpovědět