Jarní, 23.sraz Simca klubu

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Talbot »

Mě se to taky moc líbí Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Čenda »

Kdo umí, ten umí... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: A mě se to taky líbí, a že mám hodně blbej vkus, že jo! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Paolo »

Díky, ale ta šedivá je jen pozadí a vlaječka je jen ten trojuhelník. Nemám tu minulou před sebou tak si nepamatuju přesný tvar, jak to bylo udělaný.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Burák »

Byla dole kulatá, ale neni duvod, proč by ted nemohla být trojuhelník
Obrázek

Michal

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Michal »

Ahoj kolegové – Simkaři

Dovolujeme si Vás pozvat na
23. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA, TALBOT, MATRA, CHYSLER FRANCE
Který proběhne v termínu 22. – 24.4.2011
V Autocampu Běšiny, okr. Klatovy
(pozor, místo bylo vzhledem k dodatečným požadavkům majitele kempu v původním Chebu změněno !!!)
Sraz je tentokrát věnován modelové řadě Simca 1300 / 1500

Program:
Pá: - příjezd, prezentace účastníků, testace historických vozidel
- volná zábava dle chuti zúčastněných

So: - do 10.30 příjezd a prezentace účastníků
10.30 – zahájení srazu
10.00 – 12.00 burza dílů, výstava vozů, prodej suvenýrů
12.00 – 13.00 oběd
13.00 – 13.30 soutěž elegance
13.30 - 15.30 spanilá jízda
15.30 – 16.00 výstava vozů v Klatovech
16.00 - 17.00 návrat do campu
17.00 vyhlášení výsledků – soutěž elegance – Nejhezčí Simca
Nejhezčí Talbot
Nejhezčí Matra
Nejhezčí Chrysler
Nejhezčí Simca 1300/1500
Nejvzdálenější účastník
Nejstarší vůz srazu
A snad nebudeme muset volit zase Smolaře srazu
17.30 - Představení webových stránek a služeb Simcamuzea
Zbytek večera - volná zábava

Ne: - Společný výlet Simkama po okolí

Michal

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Michal »

tak vlajky jsou zadány, vymyslí někdo graficky schopnější než já :mrgreen: i návrh trička s motivem srazu a 1300/1500?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Talbot »

Tak dneska jsem byl v Běšinách v kempu a je to tam naprosto dokonalý! Obrázek Obrázek Obrázek
Krásně velkej kemp, příjemná restaurace, vstřícnej personál, výborná kuchyně (vyzkoušeno :P ), je tam kromě vodní plochy a tenisovejch kurtů dokonce i minigolfový hřiště, který bude v provozu. Sobotní spanilá jízda povede po krásné silnici do Klatov (cca 12km), kde v podstatě rovnou dojedeme na náměstí, celou cestu pojedeme po hlavní, jedinou překážkou je novej kruhovej objezd na začátku Klatov, jinak až na náměstí bez možnosti roztrhat kolonu. Řeším ještě parkování přímo na náměstí, moc volnýho místa tam není, ale uvidíme. Bylo by dokonalý, kdyby se povedlo získat povolení na střed náměstí, protože v rohu náměstí je Černá věž, na kterou se smí a odtud by byly skvělý fotky aut :twisted: V centru je hodně památek, když si tam dáme na hodinu rozchod, nikdo se nudit nebude.
No a v neděli bych navrhoval nedalekej hrad a zámek Velhartice, je to jen 9km a je tam ještě skanzen a nechybí i velký parkoviště ;)
Obrázek

Jen nevím, ta moje "bojovka" asi nedopadne, vzhledem k podmínkám, velké vzdálenosti lesa a hlavně, až bude tma, tak už se budou všichni držet půllitru a nikomu se nikam nebude chtít :lol:

Každopádně jsem nadšen, Burák má velikánskou jedničku s hvězdičkou za tak skvělý tip :P Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Burák »

Tak to jsem rád. Mi se tam taky líbilo.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od paja »

No tak já už dneska taky... jsem se projel. :P To je relax, .... neuvěřitelný.
Akorát teda nechápu, že vám to chytá po zimě na 2 otočení, já musim napřed nalejt karbec a i tak si baterka užije. :roll: A taky to zezačátku tak nějak dobíjelo nedobíjelo, ale asi po 10min všechno v OK.
Asi si uděláme ještě před Běšinama nějakej výlet. ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od paja »

A po Běšinách taky, počítam nejlíp tak do Château de la Ferté Saint-Aubin. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Paolo »

taky nalejvám karbec, nechápu jak to že to může někomu chytnout napoprvé...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Paolo píše:taky nalejvám karbec, nechápu jak to že to může někomu chytnout napoprvé...
Ahoj Paolo a Pájo! :grin: Tak abych naléval benzin do karburátoru, to ani náhodou! :mrgreen: Já startuju Simky většinou asi tak po 2 až 3 měsících max.Protože mám mezi pumpou a karbecem filtr, tak vidím i můžu pozorovat, jak pumpa při startování dává benzín. Pokud dává, je to otázka chvíle a motor běží. :o Benzín se buď odpaří úplně, to netěsní víko karbece anebo spadne hned, podle postavení ventilků v palivové pumpě. Někdy drží třeba měsíc a někdy spadne hned dolů. A co takhle vstupní sítko? Za měsíc sucha se z něj stane pěknej špunt! Dost taky záleží na tom, zda je to jednoduchej nebo dvojitej karbec a kolik má naběháno! :o Všechny spoje, upevnění přírub atd., vše hraje roli. Čím víc je toto vše tak zvaně rozhrkané, tím víc se musí snažit starter a zapalování, aby motor naskočil! A svíčky, kabely, rozdělovač atd.? :lol: Tak dobré starty všem a vždy v této sezóně přeje všem Simkařům
Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od paja »

Tak já ho nenalejvam tak, že sundavam víčko. :lol: Akorát sundam hadičku a zaplnim jí, abych netočil motorem jen proto, abych nacucal benzín. Ale i tak to nečapne hned.
A ty myslíš, že po cca 6 měs. by měl bejt v karbeci benzín? Mně se vypaří asi uplně, protože do toho stříknu dycky tak 3 desítkový injekce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:Tak já ho nenalejvam tak, že sundavam víčko. Akorát sundam hadičku a zaplnim jí, abych netočil motorem jen proto, abych nacucal benzín. Ale i tak to nečapne hned.
A ty myslíš, že po cca 6 měs. by měl bejt v karbeci benzín? Mně se vypaří asi uplně, protože do toho stříknu dycky tak 3 desítkový injekce.
Ahoj Pájo! :grin: No já myslím, že když je všechno těsný, jak má být, tak ta AC pumpa dočerpá benzín do plného karbce během chvilky a motor čapne. :o Když ne a točíš až už baterka nemůže a starter bere tolik proudu, že je málo na zapalování :mrgreen: , tak je něco v nepořádku! :roll: A 6 měsíců nejedeš se Simkou? :o To jsou zvířecí muka, to je říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen! :twisted: Nekecej, že to vydržíš 6 měsíců! :o To já tak 2 a mám z toho depku a následnej absťák utápím ve sněhu a alkoholu! :lol: Ale radši, když je i v zimě pár dní sucho, beru některou Simku a ujetím alespoň 20ti km jsem na čas vyléčen! :lol: ahoj Ivan
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od paja »

Tak to víš že s tim netočim 5 minut v kuse, zkrátka to nechytne hned. Mě by zajímalo, jestli se nemam podivat na to těsnění karbece v případě, že se to odpařuje moc, ale nerad bych ho měnil jen pro potěšení z práce.
Jinak když bych měl vytahovat Simku v zimě, tak s ní musim přes dvůr a letos jsme tam měli sníh fakt celou zimu. A když vyjedeš na silnici, tak se brodíš štěrkem. To pak jí radši vytáhnu, když už jsou silnice uklizený a spláchnutá sůl. Ale že bych neměl absťák, ... :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Burák »

Jo hoši, škodovka má na pumpě ruční pumpičku. Je to jednoduchý a funkční. A nemusí se dolejvat inijekcí. ;) Jinak kombik chytá tak po 4 otočení 8-)
Obrázek

Michal

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Michal »

aronde ji měla taky

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:aronde ji měla taky
Ahoj kluci! :grin: A P60 Elysée tu páčku měla taky, ale u Simky 1300 Frantíci usoudili, že když postaví chladič před řemenici, čímž znemožní natočení motoru klikou, :mrgreen: je i páčka nedůstojná a tak to i bylo. :shock: Simky chytaly na škubnutí, pokud je vše v pořádku, je to tak! :lol: Běda, když přijdou trable, tak to všichni známe, že? :twisted: Pravda je , že v hicu se benzín odpaří a třeba Speciály chytají obecně hůř za horka, než když je motor studený. :o A to dlouhý točení a blbý chytání jsem teď naposledy řešil výměnou starteru! A nepomohlo to, a kde byla chyba? :roll: Koupil jsem novou baterii a je vše O.K. :lol: Varuji před českými bateriemi Tovela! 3roky a šlus! :mrgreen: ahoj a dobrý start přeje Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Burák »

A u Elysée je chladič kde? Já teda u Lýzy páčku neviděl
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:A u Elysée je chladič kde? Já teda u Lýzy páčku neviděl
No já myslel, že se Arondy dají natočit klikou, že mají chladič vejš, ale asi jsem se mýlil! :mrgreen: A AC pumpa bez páčky? :roll: No stačilo, aby se porouchala a náhrada byla pumpa z typu 1300 a už byla páčka fuč, si myslím. :lol: Je pravda, že jsem ani 90A ani P60 nikdy neměl, takže dělám chytrýho a vím h...o! :lol: Jen jsem pomáhal Ivo Tarnaiovi a ten má obě, zatím. Takže se omlouvám, ahoj Ivan
Obrázek

Michal

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Michal »

u Elysée nebyla, u Aronde ano

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Talbot »

Bu: nemá Aronde chladič vejš?

Ta pumpička není špatná věc, ale nikdy jsem tohle nějak neřešil. Je přece jasný, že když auto dýl stojí, tak benzín spadne. To není žádná závada, tak to prostě je daný konstrukcí celýho systému. Nemá to elektrický čerpadlo, který natlačí a auto chytne na brnk. Prostě, když to dýl stojí, tak se to nechá chvíli točit a pumpa (pokud je v pořádku) si benzín natáhne. To se může třeba dvakrát, třikrát opakovat - dobrá baterka s tím nemůže mít problém a ani startér tím nijak neutrpí, pak stačí jednou dvakrát prošlápnout plyn, aby akcelerační pumpička cvrnkla trochu benzínu do sání a auto chytne (pozor neuchlastat). Tenhle postup šlape u Tagory, u Mureny a co si pamatuju, tak u všech ostatních Simek, který jsem kdy měl. Nevím co řešíte 8-) jste moc zhejčkaný novejma pasráčema s el.pumpou, který chytají na první otočení klíčku, anebo jste už zapomněli jak se startuje starý auto? A rozebírat karbes, nebo stříkat benzín do hadičky stříkačkou... to jsou teda nápady srovnatelný s výměnou klikovky přes vejfuk :grin:
A taky pravidelně měňte svíčky! Ty dělají strašně moc, co se startů týče.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Burák »

Neřikám, že nešlape, jen že ta pumpička je dobrá věc. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní, 23.sraz Simca klubu

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal má pravdu, :grin: včera jsem taky jmenoval svíčky jako původce potíží. Je to prostě tak, že starý auto s klasickým zapalováním a mechanickou pal. pumpou po delší odstávce chytá trochu hůř, než moderní s elektronikou a s tím, co jmenoval Michal. A karbec prostě není vstřikování a musí se to tak brát! :lol: A taky si to svezení vychutnat a radovat se z jízdy! :) ahoj Ivan
Obrázek

Odpovědět