Modýlky, hračky, pičičandičky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

To bych se s tý vitríny po...l :evil:

jak víte, před dvěma lety jsem koupil prosklenou vitrínu pro modýlky. Nyní jsem ji převezl do mového domečku, vybral jí místo v "anglické pracovně" ( má krásný vestavěný cihlový krb) a těšil se, až tam začnu skládat modýlky.
Záhy jsem zjistil, že vybraná stěna je o dvacet čísel kratší. po zvážení všech možností ( dát ji do obýváku, dát ji před okno či před krb) jsem se smířil a tím, že z trojdílný použiji jen dva kusy. Což se při montáži ukázalo jako nereálné, bo je to prostě jedna trojvitrína, tudíž nemá prostřední boky a prášilo by se dovnitř.
Takže zakrývá krb (modýlky jsou důležitější a krb je ještě jeden v obýváku :mrgreen: ). Složit to bez jakýkoliv fotky, obrázku a návodu nakonec nebyl takový problém. Nakonec přišla ke slovu i palice. Pochybuju, že to ještě někdy půjde rozebrat :? Takže ještě dopravit velký skla z Chaber sem a snad to bude hotový. Uf

Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem naládoval stoosmdesát modýlků do vitríny :P :P , doplnil fotky, poháry, návody, přívěšky, odznaky a další bambilion věcí s logem Simca. Ještě musím nechat užíznout chybějící sklo. Nicméně už teď to vypadá superskvěle. Takový malý simcamuzeum :mrgreen:

Jo a zbyly mi tři navíc:
Vedette Chambord červenobílý
Matra650
Simca 1000 rallye (bílá v závodních barvách) (jo Michale, prodel jsi mi dvě :mrgreen: )

Cena á 600,- tak kdyby někdo......

Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

Jo jinak jsem taky "našel" šanon s fotkama, které jsem fotil před digitálem. Zajímavé. třeba fotka nyní Čendovi bagheery, PeSovu Ariane při jízdě zručnosti, Klocákovu červenou když byla zelená, spousta Simek, které již neexistují a spousta dalších, u kterých by mne zajímal osud :roll:

zde je výsledek, ještě přivést nápisy z kapot
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od paja »

Paráda Michale. ;) Počítam, že kuchyň počkala... :lol: Furt tady schraňuju ty francouzský čísla z Rancha, budeš je chtít?
Se taky musim pochlubit takovou spíš vpíčičandičkou. Takhle dopravuje pošta... můžu já mít z něčeho radost?
Obrázek
Kurde, zas se to nezobrazuje, tak tady:
http://pajaalca.rajce.idnes.cz/Rancho_v ... Rancho.jpg
Obrázek

Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

to je k nasrání :?

jo, značky určitě ;)

Uživatelský avatar
PermonDenny
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2010 21:22

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od PermonDenny »

to je hrůza :o :o :o
a bylo to zacházením pošty , nebo špatně zabalenej balík ?
Já si jednou koupil rancho na dálkové ovládání z německa a paní pošťáčka nechytla nikoho doma a asi se jí nechtělo z Balíkem vláčet zpátky ,tak ho šupla k sousedovy ob 3 baráky (mimochodem vůbec ho neznám) a bylo.
Pomalu jsem to chtěl řešit s odesílatelem a za 8 dní u nás ten soused zazvonil a Balík donesl ale taky to mohlo dopadnout uplně jinak :evil: :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Pájo! :grin: Buď rád, že Ti pošta takhle nedodala to velký Rancho! :lol: To bys měl ty fousy teprv zježený! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od paja »

Zabalený to bylo adekvátně v tvrdý krabici a obložený papírama, ale asi na to hodili něco dost těžkeho, ... možná knížku pro Klocáka :lol:
Naštěstí jsem to vyhrál na Ebayi za 20 euraček, ale štve mě, že tady u toho kutil udělal zatáčení předních kol rezervou na kapotě a to už asi seženu dost těžko. :x
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od PeS »

Kdyby byla možnost zapůjčení fotky Ariany při jízdě zručnosti, byl bych určitě rád;-) Ať vim, jak s tim pak mám jezdit! :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Talbot »

To je ještě dobrý, mě se třikrát stalo, že mi věci nepřišly, já podezíral francouze a němce a ve finále se ukázalo, že do Čech to přišlo dobře, tady to převzala firma DPD a mě to nedoručili s tím, že adresa neexistuje (Kloboučnická, P-4 :!: ) a poslali to zpět odesílateli, aniž by se mě jakkoliv pokusili kontaktovat. To samý udělala firma DPD tátovi s poklicema na Hillmana a soused prý si nechal přes DPD poslat 2 krabice s vínama z Moravy - jedna se ztratila a druhá přišla rozbitá.

Pájo - ten seznam jsem předal Willymu z fr. Talbot fóra, známe se osobně, on co půjde to koupí, nechá si poslat k sobě a na konci ledna mi to dá. Je to lepší, než si všechno nechat posílat extra (viz.výše) a toho Jeana už se mi nechtělo "otravovat", už nám tady všem toho zařídil až až, tak uvidíme, jak je Willy spolehlivej, ale já mu věřím ;) Navíc od něj asi budu brát další Tagoru :twisted:

Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

Tak kromě Bagheery X, která v 1/18 vyjde v dubnu, bude i Sunbeam Lotus v origo barvách v březnu. Oboje limited edition po 1000kusech

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Burák »

chcu
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Čenda »

To já už se těším na Bagheeru. 8-)
Obrázek

pragabd
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2010 21:04

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od pragabd »

Čenda píše:To já už se těším na Bagheeru. 8-)
To já taky, ještě abych výrobce ukecal, aby mi ji prodal nesestavenou a nenabarvenou, i když celkem pochybuji o úspěšnosti snahy

Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

vzhledem k omezené serii o tom pochybuju

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Mám několik dobrých nabídek, co se týče modelů. :roll: Vyměním Simca 8 Sport,1:43, bílá, nebo červená za Simca Coupe De Ville. :roll: Dále mám model Matra Simca Rancho,výr. SIKU, ale mrňavej, a taky Matra Rancho, ale zase velký asi 1:32, nebo tak nějak. Výrobce Matchbox rok 1982.Ale Rancho 1:43 nemám žádné! Dám tyto 2 za jedno! :lol:Dále mám pěknou dioramu Citroen Traction 11, ale karoserie Rosengart Cabriolet Super Traction. :o Nové, ještě zatavené! +knížečka.Vyměním za nějakou Simku, kterou nemám! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od paja »

Jestli je to Rancho opravdu 1:32, tak bych ho bral, ale na výměnu nemam nic, jedině můžu potupně vyměnit za Kč.
Jo vlastně něco bych na výměnu měl, ale to se hodí spíš do jineho topiku - DVD Expedice Lambarene I. a II. díl. Nebo to můžu někomu darovat, mam to dvakrát.
Obrázek

Michal

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Michal »

o čem to je? :shock:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od paja »

To je expedice v r. 1968 s Tatrou 138 do Afriky, kdy vezla vybavení do nemocnice dr. Alberta Schweizera. Cestou přes 5 evropskejch a 13 africkejch zemí potkávala i dost Simek... ;)

chcuk :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Burák »

Ty nevíš, o čem je Expedice Lambarene? :shock:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Expedice_Lambarene

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:Jestli je to Rancho opravdu 1:32, tak bych ho bral, ale na výměnu nemam nic, jedině můžu potupně vyměnit za Kč.
Jo vlastně něco bych na výměnu měl, ale to se hodí spíš do jineho topiku - DVD Expedice Lambarene I. a II. díl. Nebo to můžu někomu darovat, mam to dvakrát.
Ahoj Pájo! :grin: Já jsem to Rancho koupil neuváženě od kámoše za jistý peníz, ale nějak to určitě uděláme. :roll: DVD Lambaréné bych rád skouknul, já pamatuju, když vyjížděli a tak okolo. Prostě v tom roce 1968 se dělo dost věcí, že! :mrgreen: To Rancho. Nevím přesně, jestli je to 1:32, je to větší, než 1:43, mám z Normandie Jeep Willys 1:32, ale ten je zas větší, tak nevím s čím to porovnat. Mám několik těch Ferrari od pumpy Shell, ty jsou 1:38.Možná, že to bude ono, ale koukneš se osobně, to bude nejlepší! Michal Vítek ten model má taky i s těma nálepkama. :o Tak uvidíš sám! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od paja »

Jestli má na dýlku 135mm, tak je to 1:32. Ve skutečnosti má 4315mm.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:Jestli má na dýlku 135mm, tak je to 1:32. Ve skutečnosti má 4315mm.
Pájo, má asi 122mm a i se závěsným zařízením asi 130, měřeno pravítkem :roll: . Tak si to přeber! :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Burák »

Tak jsem si udělal radost. Fotky nové akvizice. Sunbeam 1600Ti
Přílohy
14012011014.jpg
14012011013.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Modýlky, hračky, pičičandičky

Příspěvek od Talbot »

Krásný :shock:

Odpovědět