FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

Tak to je super, zapínám :lol:

Na konci června je to blbé, bo 24.6 bude spousta lidí ve Slavkově a Michal v Liberci. Leda 1.7.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Tak to je super, zapínám :lol:

Na konci června je to blbé, bo 24.6 bude spousta lidí ve Slavkově a Michal v Liberci. Leda 1.7.
Ahoj! :grin: Tak s tím něco udělej, bylo by určitě dobré se po měsíci sejít, povyprávět si a poslechnout si taky ty ostatní, ne? :mrgreen: A taky pozvat Kuníka a Dobeše, Byl představen paní Caroline Pigozzi, mne představil Marc Danoy majiteli zámku Saint Aubin a byly další události, hodné pozornosti, si myslím! :o Co vy na to, Myšky ,Čenda s Ájou, Kořínek a Svoboda? :roll: A taky Jirka Lefner! :twisted: ahoj Ivan :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od George »

Tak 24. 6. snad budu taky v Liberci (alespoň bych chtěl)

Ono možná bude Ivane lepší, vydržet to ještě měsíc do konce července. Pak se všichni určitě sejdeme na Narozeninové rallye. A tam snad bude po dojezdu někam do kempu možnost posedět v hospůdce a povyprávět co a jak kdo zažil.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:
Burák píše:Tak to je super, zapínám :lol:

Na konci června je to blbé, bo 24.6 bude spousta lidí ve Slavkově a Michal v Liberci. Leda 1.7.
Ahoj! :grin: Tak s tím něco udělej, bylo by určitě dobré se po měsíci sejít, povyprávět si a poslechnout si taky ty ostatní, ne? :mrgreen: A taky pozvat Kuníka a Dobeše, Byl představen paní Caroline Pigozzi, mne představil Marc Danoy majiteli zámku Saint Aubin a byly další události, hodné pozornosti, si myslím! :o Co vy na to, Myšky ,Čenda s Ájou, Kořínek a Svoboda? :roll: A taky Jirka Lefner! :twisted: ahoj Ivan :lol:
Já,pokud mě to práce dovolí rád přijedu ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Nevím jak dlouho se bude Francií toulat Čenda s Ájou a Kuník s partnerkou, ale asi taky budou mít spoustu zážitků, o něž se rádi podělí s přáteli. :roll: Proto si myslím, že ten začátek července je dobrá doba na posezení. Georgi, narozková rally je už moc daleko a budou nová témata na diskuzi. :o A na Tebe jsem hodně zvědavej, kde se zase objevíš! :lol: :lol: Bu, někam to svolej a tam se uvidíme, ostatní členové jsou zváni také, pochopitelně. :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Alenka
Příspěvky: 94
Registrován: 14 kvě 2009 15:54
Bydliště: na kopci kousek od Berouna

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Alenka »

Bonne journée, bonsoir Simkaři, dnes odpoledne jsme se s Čendou, Michalem K. a Petrem S. vrátili z toulek po Francii. Vůbec se nám nechtělo se vracet, byla to skvělá dovolená. Protože fotek máme přes 3500, budu postupně vkládat na rajče vybrané fotky. Dnes přidávám foto ze srazu http://cendovi.rajce.idnes.cz/Francie_2 ... int_Aubin/, snad v nich objevíte něco nového, co přede mnou kluci nedodali.
Jen jedna poznámka k cestě: do muzea Caapy jsme jeli celkem třikrát, ale stálo to za to si počkat na otevření.

Přeji příjemné pokoukání pá Ája :mrgreen:

Michal

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Michal »

moc pěkný, díky :)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Vítejte doma, my jsme dorazili ve čtvrtek ráno! :lol: Děkujeme Áje za krásné fotky, aspoň vidím, co všechno jsem viděl a nevyfotil! :twisted: Jsem velmi zvědav, co ten Jirkův motor! Co zjistí Čenda až to rozebere. :roll: Stále nad tím přemýšlím a dospěl jsem k závěru, že příčinou zadření motoru byla vodní mlha, kterou za sebou rozprašuje jedoucí kamion! :o Pokud jel Jirka třeba 50, nebo 100km stále za kamionem v dešti, došlo k nasávání vodní tříště do motoru! Protože Simka nemá na cestě vzduchu před filtrem žádné komory pro odloučení vody, dojde k průniku vody do motoru a dílo zkázy je dokonáno! :( Rád bych se mýlil, uvidíme, co zjistí Čenda. G.O. motoru bude asi nevyhnutelná, si myslím! :cry: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

Příčinou zadření motoru bylo zajisté nízká hladina oleje... Voda tomu nemuže ublížit, pokud to maže. A tolik se jí tam v životě nemuže dostat, pokud je hlava a těsnění v pořádku,
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Příčinou zadření motoru bylo zajisté nízká hladina oleje... Voda tomu nemuže ublížit, pokud to maže. A tolik se jí tam v životě nemuže dostat, pokud je hlava a těsnění v pořádku,
Voda naruší olejový film, přestane to mazat a začne to žrát olej, pokud je v nasávaném vzduchu vody moc! :mrgreen: A že se jí tam za dobu může dostat hodně je asi možné. Jinak by asi 1308 neměla tak dlouhý hadice atd. sání, co? Uvidíme, ta možnost tady je! ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Taky je možné, že se 4. válec málo chladí, protože nikdo nevyčistil spodek chladícího prostoru od usazenin. Po vyšroubování výpustné zátky na bloku vzadu vpravo neteče nic. Musí se prorazit a vyčistit dost silně. Pokud ne, usazenina brání chlazení a při delší zátěži to může být příčinou přehřátí 4. válce. :mrgreen: Já říkám, uvidíme! :roll: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

S tim souhlasim, že se mohl permanentně lokálně přehřívat. Ovšem, i kdyby prdly kroužky, tak se mi zdá spotřeba 2-2,5l dost, krom toho to neztratilo výkon. Nic, uvidíme, až se ten motor vycukne.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Talbot »

Ivane, to s tou vodou není reálný. Tolik vody se tam v životě nemůže dostat, aby to způsobilo to co píšeš. Některý lidi dokonce čistí motor tak, že do sání vstřikujou opatrně vodu (ne tolik, aby se nahromadila ve válci a poškodila svojí nestlačitelností motor, ale určitě víc, než dokáže naprášit kamion), která se díky teplotě na vstupu do válců částečně mění v páru a ta čistí ventily a vnitřek spalovacího prostoru. Debaty se vedou o užitečnosti tohoto procesu, nikoliv o jeho průběhu, ten je ověřenej ;)

Moje teorie je trochu jiná :twisted: když se podívám na tu kolonu 2x Chrysler + 2x 1307/08 = průměrná cestovní rychlost skutečných cca 110 - 120 km/h, což je u 1301 skoro maximálka (130 km/h). Pak stačí nedokonalé chlazení zadního válce a jeho následné vydření, nebo zapečení kroužků, příp. jejich prasknutí. Olej pak jde do válce spodem, vylítá výfukem (což by odpovídalo) a následně se zadře klika. V tomhle případě je blbý, že dokud se nepřidře ta klika, tak se ani nerozsvítí kontrolka tlaku oleje, maximálně to muselo ztratit výkon, ale jestli se zrovna jelo někde mírně z kopce a auto bylo dostatečně rozjetý, tak to Jirka nemusel pocítit hned a pak už bylo pozdě. Uvidíme až se to rozebere.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Michale máš určitě pravdu, je pravda, že vlhčí a chladnější noční vzduch působí lepší spalování a motor jde jak pila! :o Ale všeho moc škodí a to množství nasáté vodní tříště se může přidat k dalším vlivům. Korunu by tomu ovšem nasadil propálený 4. píst, že! Ale jak se shodujeme, demontáž by měla příčinu objasnit. Uvidíme, jsem na to docela zvědavej, nehádám se, ale snažím se dovodit příčinu a následek. :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Jiří Lefner »

No,napíšu to takhle.Než jsem odjel z Brna tak jsem měl olej po vrchní rysku měrky a v Berouně jsem dolíval litr a to ještě nebyl max na měrce takže za 230km spotřeba oleje byla 1.5litru . Po ujetí asi 500km začala klepat klika bylo v motoru oleje pod minimem . Kluci říkali,že se mi z výfuku silně kouřilo a to hlavně při řazení. zadní nárazník v místě nad výfukem je modry jako kdybych na to pustil autogen. Z Brna do Berouna jsem jel 120 a do Francie 110. Ač nejsem mechanik myslím ,že jsou v prdeli kruhy a tím vznikla velká spotřeba oleje ale stejně se divím,že Simca ,ktera mela tlaky po 12 atm a do poslední chvíle měla při jízdě sílu ,odešla... :( :(

Jiří Lefner

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jinak ,Michal má pravdu měl jsem zvolit jiné auto a jak mi říkal Bu tak jsem měl vzít 1308. Sestava 1301 s Chryslery byla špatná. :cry:

Alenka
Příspěvky: 94
Registrován: 14 kvě 2009 15:54
Bydliště: na kopci kousek od Berouna

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Alenka »

Příjemný večer všem, už na oči nevidím, ale podařilo se mi udělat čístku ve fotkách. Zítra dodám poslední složku na rajče a to muzeum Caapy v Pažíři. Na našich stránkách už teď najdete 9 složek z cesty po Francii http://cendovi.rajce.idnes.cz/.
Pohodový večer a příjemné prohlížení ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

No, jeli jsme reálných 105km/h. Ta Michalova teorie je podle mne spávná. Taky usizuju na lokální převzetí. Ovšem jiná věc je, že to auto výkon neztratilo.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Jiří Lefner »

Alenka píše:Příjemný večer všem, už na oči nevidím, ale podařilo se mi udělat čístku ve fotkách. Zítra dodám poslední složku na rajče a to muzeum Caapy v Pažíři. Na našich stránkách už teď najdete 9 složek z cesty po Francii http://cendovi.rajce.idnes.cz/.
Pohodový večer a příjemné prohlížení ;)
Ajo,ted se v práci chci na to podívat a při pohledu kolik toho je nemám šanci. To je na celé odpoledne :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Právě píšu už několikátý večer report z cesty do Francie, vše o srazu a dalším putování. Fotomateriálu máme také slušnou porci, tak uvidíme, co z toho projde sítem kritiky! :mrgreen: Těšíme se na setkání na konci př. týdne, pokud se povede :roll: a sejdeme se! :twisted: ahoj Ivan a Vlasta :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:A kdy bude národní sraz tu? :lol: http://maps.google.cz/maps?hl=cs&ie=UTF-8&tab=wl
Ahoj kluci. :grin: Ale Bu, National CSF je vždy ve Francii, ne? :roll: A náš Národní je zase vždy v Čechách, nebo v Zemi Moravské! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

Aha, no, to je debil Google, tam měl být odkaz na jedno francouzské území, pochopitelně. Jenže on tu není Michal, takže to asi málokdo ocení :lol: http://www.viamichelin.com/web/Cartes-p ... pJek16Yz0=

Jinak něco, jako je země moravská neznám :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Aha, no, to je debil Google, tam měl být odkaz na jedno francouzské území, pochopitelně. Jenže on tu není Michal, takže to asi málokdo ocení :lol: http://www.viamichelin.com/web/Cartes-p ... pJek16Yz0=

Jinak něco, jako je země moravská neznám :P
Ahoj Bu. :grin: Tak to jsi nedával pozor ve škole v zeměpisu, ale ani v dějepisu. :roll: Jinak bys totiž věděl, že historické země Koruny České jsou: Země Česká a Země Moravská a Slezská! :lol:
P.S. Já nerad používám spojení "na Slovensko, na Moravu", radši použiju slova " jedu do Slovenské Republiky, jedu do Země Moravské" a pod. Samozřejmě vím, že je to bláznovství ignorovat t. zv. úzus, ale mě se to líbí! :lol: I.K.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: FRANCIE 2011 - Château de la Ferté Saint-Aubin

Příspěvek od Burák »

No, opravdu vtipné. Nevim teda, kde je problém v zeměpise, ani v dějepise. Zeměpis je správně, ale byl blbě odkaz. Dějepis nekomentuju...
Obrázek

Odpovědět