YouTube, Googlevideo apod...

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Talbot »


Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

možná jsem to sem už dával :P
http://www.youtube.com/watch?v=VywHjwH6ppU

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

tak koukám na film "Le Mans". Je úžasný tam vidět cedule Matra Simca a koukat do boxu závodního týmu naší značky :P :P

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Talbot »

Michal píše:možná jsem to sem už dával :P
http://www.youtube.com/watch?v=VywHjwH6ppU
Dával :lol: ale tentokrát chápu... 8-)

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

:mrgreen: :lol: nejdřív jsem dával dokaz a až pak si pustil film :lol:

Každopádně ten film je fantastický a je vidět, že se jedná z půlky spíš o dokument. Ta atmosféra musela být úžasná. Až na to "zklamání", když hlásili "Vůz Matra-Simca odstoupil ze závodu pro poruchu převodovky" :o .
Ale ten start při vyšší hlasitosti v domácím kině...... :o :o :o :o

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:tak koukám na film "Le Mans". Je úžasný tam vidět cedule Matra Simca a koukat do boxu závodního týmu naší značky :P :P
Ahoj. A kde jsi ten film sehnal? :mrgreen: Už se delší dobu snažím tenhle film sehnat a pak byl ještě v té době jeden a sice Grand Prix. Taky McQueen a myslím, že ... a teď si nevzpomenu na jméno ! :twisted: To je ta skleroza! :lol: Jó, už vím, asi Paul Newman, ne? Od filmu Le Mans mám originální plakát, r. v. 1971, kopii si udělal Klocák, já ji mám taky pro zájemce. Tak kdo má film Le Mans na DVD a půjčí mi ho? Nehlaste se všichni, díky! :lol: ahoj Ivan
P.S. a teď si představte rok 1974 a já mám Simku 1301 Speciál a v kině běží Le Mans a ty cedule Matra-Simca :lol: , tak to byla doba, kterou jsem prožil a která se už nikdy nevrátí, :mrgreen: asi tak jako moje mládí! :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Talbot »

No tak Le Mans je v podstatě jen romantická fikce, to Grand Prix je opravdu "skorodokument" ;) Le Mans na DVD mám a půjčím, Ivane ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:No tak Le Mans je v podstatě jen romantická fikce, to Grand Prix je opravdu "skorodokument" Le Mans na DVD mám a půjčím, Ivane ;)
Michale, díky, už se těším! :) Já už si ty děje moc nepamatuju, je to už nějakých 35let od doby, kdy to běželo v kinech! :o Jezdili jsme na to do letních kin v okolí, :twisted: v TV hovno, jen Zajor Meman a podobný zvratky! :mrgreen: Žádný video, DVD, satelit tak Ruskej s mrtvolou psa na oběžný dráze! :roll: Prvně jsme viděli počítače ve filmu Bullitův případ! :mrgreen: a ten je z roku 1969! Ta zaostalá Amerika, no! :lol:
Steve McQueen a Paul Newman byli našimi idoly těch dob, to ano! :) A kdo měl Simku a přijel v ní do letňáku na film Le Mans, tak byl president! ahoj Ivan
Obrázek

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

někde na netu jsem četl, jak Le Mans natáčeli

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

tak Grand prix je slabej odvar. Vydržel jsem deset minut. Nemá to ani zdaleka takový koule jako Le Mans. Zejména start je fantastickej a film dokáže rychle vtáhnout do děje. Úplně jsem měl pocit, že tam jsem živě

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:tak Grand prix je slabej odvar. Vydržel jsem deset minut. Nemá to ani zdaleka takový koule jako Le Mans. Zejména start je fantastickej a film dokáže rychle vtáhnout do děje. Úplně jsem měl pocit, že tam jsem živě
Ahoj. :grin: Michale, souhlasím s Tebou, ale musíš vzít v úvahu dobu vzniku obou filmů. A potom taky, že závod 24hodin v Le Mans už je hodně atraktivní tím, že se jede částečně po volných silnicích, jede se ve dne i v noci! :twisted: A formule se jede pouze několik hodin po okruhu a vlastně se krouží kolem dokola od startu do cíle. V Le Mans jede najednou mnoho aut různých kategorií a největší rizika představují pomalejší vozy, které jedou o kolo, později o několik kol zpět a tak vznikají havárie, které při F1 se nekonají.To už vůbec nehovořím o tom, že v Le Mans jsou desetitisíce diváků několik dní v kempech, pijí, sledují závod, jsou tam kolotoče a další vysavače peněz a je to obrovský cirkus. Závod F1 je záležitost jednoho odpoledne a tak je mezi tím obrovský rozdíl. Když jsem byl mladší, jeli jsme do Brna na auta, tam kralovaly BMW a to bylo něco! Na nejbližší závod F1 se mohlo na devizový příslib do Rakouska na okruh v Zeltwegu. Jeden kámoš tam jezdil několik let po sobě. Měl v Žigulu namontovánu další nádrž, aby neutratil šilinky za benzin, riskoval požár kvůli úspoře drahých valut, no hrůza! Ten přístup ke všemu západnímu byl tehdy velmi těžký, dnes můžeš všude, nikdo se Tě neptá kam, proč , kam a s kým, ke komu a podobně! :twisted: Jenom dvouhodinová prohlídka na hranicích by Tě rozhodila natolik, že by jsi psychicky zvládal provoz na silnici mnohem hůře atd. atd. Dnešní svobodu pohybu a všeho nelze vůbec naroubovat do tehdejší reality. Mladí lidé, jako jsi Ty a další, si to vůbec nedovedou představit! :mrgreen: Já jsem šťastný, že jsem se toho dožil a můžu částečně dohnat to, co jsem prostě zameškal! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

ale jo, máš pravdu. Nicméně já měl spíš na mysli film, ne závod jako takový ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Burák »

Tak jako, za a, před dvěma měsíci mi Chorvatský celníci rozebrali pul auta, za b, za bolševika jsme byli 2x n NDR a dost si pamatuju, jakej to byl mazec na hranicích. :evil:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:ale jo, máš pravdu. Nicméně já měl spíš na mysli film, ne závod jako takový ;)
Určitě je to tak, ale film hraje na city, kdežto Ty jako fanda motorizmu sleduješ víc ten závod a příběh muže a ženy je jen nosná story, která ten závod přiblíží i lidem, kterým je závodění víceméně šumák! :lol: Ta "Love story" je to, co se lidem líbí a ty efekty to prostě podmalují a tak se to líbí všem! :grin: Pak se tomu říká trhák a kasa se plní a vo to jde! :lol: ahoj Ivan
P.S. Bu, věřím Ti to, ale Chorvatsko je mimo naši 1) blbou 2) výbornou Evropskou Unii. :roll: A to DDR, po našem NDR to byla kapitola sama pro sebe, že! Byl jsem tam jen jednou :mrgreen: a dojem, no :mrgreen: . ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Talbot »

Michal píše:tak Grand prix je slabej odvar. Vydržel jsem deset minut. Nemá to ani zdaleka takový koule jako Le Mans. Zejména start je fantastickej a film dokáže rychle vtáhnout do děje. Úplně jsem měl pocit, že tam jsem živě
No právě ;) film Grand Prix je jako kdybys nahrával F1 a dodal k tomu trochu omáčky, zatímco Le Mans je prostě emočně laděnej film, trochu přehnaně řečeno jako třeba 60 sekund - co z toho je zábavnější? A reálnější? ;)

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

třeba v tom Le Mans mi přijde, že je tam víc atmosféry. Slyšíš nejenom motory aut, ale i vše, co se v místě děje. Hluk z tribun, rozhlas a atd, kdežto v Grand prix jen ty motory. Nějaký děj či romance není ani v jednom, ikdyž ta blondýnka je fakt pěkná :twisted:

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Grave1501 »

Pěkná prezentace Bagheery ;)
http://www.youtube.com/watch?v=x8PMBmBohcU

A hele, video z Chrustenickýho srazu od nějakýho Holanďana :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=or7LMrjiuI4
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Jiří Lefner

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Jiří Lefner »

Grave1501 píše:Pěkná prezentace Bagheery ;)
http://www.youtube.com/watch?v=x8PMBmBohcU

A hele, video z Chrustenickýho srazu od nějakýho Holanďana :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=or7LMrjiuI4
Prezentace pěkná . Ta Bagheera je pěkně zbastlená :(

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Burák »

Taknějak, mi se nelíbí ty vejfuky, jinak vypadá pěkně
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Grave1501 »

Neni to tak hrozný ... ta SPZtka je šílená, kola se daj sundat, vejfuky, ikdyž nevypadaj zle taky, ale asi bude jinak v dbrym stavu. Nezlobil bych se za ni ;)
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Talbot »

Jj, psal jsem mu ať si vymění gumičky na ventilech, hulí se z toho jak z nějaký vydechlý paštiky ;)


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Talbot »


Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: Ale Michale, to nemá s vozem Matra Talbot Murena vůbec nic společného! :roll: Takovýchhle studií a projektů bylo začátkem 70. let mraky, a kolik se jich někam dostalo? :x ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: YouTube, Googlevideo apod...

Příspěvek od Michal »

má to sice hodně nevzhledný čumák, ale je to zajímavost. Nicméně se Simkou to nemá společného nic

Odpovědět