Řemen Simca Aronde Elyseé

Moderátor: Burák

Odpovědět
PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Řemen Simca Aronde Elyseé

Příspěvek od PeS »

Dokázal by někdo poradit, jakej rozměr má řemen k vodní pumpě a dynamu u Elýzy? Z hlavy si to nepamatuju a k autu se teď nedostanu. Tušim, že to je 17ka, ale nevim délku?
Díky ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemen Simca Aronde Elyseé

Příspěvek od Ivan Simca KH »

PeS píše:Dokázal by někdo poradit, jakej rozměr má řemen k vodní pumpě a dynamu u Elýzy? Z hlavy si to nepamatuju a k autu se teď nedostanu. Tušim, že to je 17ka, ale nevim délku?
Díky ;)
Ahoj Petře! :grin: Budu se snažit Ti poradit. Pokud je to motor Rush, což asi u Elysée je, tak by měl bejt shodnej s motorem 312 ze Simky 1300/1301. A tam je řemen 13/7 a délka 780mm. Ale neručím za to, neb každý výrobce mimo základní šířky a výšky uvádí jinou délku, kterou ovšem napínák držáku dynama buď pojme, nebo ne! :mrgreen: Pokud chceš koupit nový řemen, vyzkoušej různé délky a od toho dobrého kup víc kusů, neb pokud vím máš motorů Rush, nebo 312 a 312T povícero! :lol:
ahoj zdraví Tě Tvůj kamarád Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Řemen Simca Aronde Elyseé

Příspěvek od PeS »

Díky za zprávu, motor je orig. Rush. Těch 13/7x780, to bude ono, na řemenu bylo cosi ještě celkem čitelného, ale nepamtuju si to :oops: Hledal jsem rozměr v servisnímu manuálu k Arondě i v seznamu ND na Arianu, ale tam bylo napsáno prostě jen řemen. S tou délkou je to pravda, pokud je to staré značení, měla by to být střední délka. Dnes někdy uvádějí délku na povrchu, někdy nejmenší délku... no dám si na to pozor a snad to nějak dopadne ;) Díky
Obrázek

Michal

Re: Řemen Simca Aronde Elyseé

Příspěvek od Michal »

Jinak Petře, zkus prosím příště vybrat ze stávajících témat ( třeba Rady, pomoc...). Ať si zachováme větší čitelnost ;) . Dík

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemen Simca Aronde Elyseé

Příspěvek od George »

Ivan Simca KH píše:... Pokud chceš koupit nový řemen, vyzkoušej různé délky...
To znám :lol: Já tuhle potřeboval řemen na 1308 a jelikož držák byl kdysi prasklej a někdo ho zavařil možná trochu křivě, tak řemen podle katalogu byl krátkej. Ještě že tady máme v mototechně ochotný prodavače. Jeden den jsem koupil řemen, večer zjistil, že je krátkej, druhej den jsem mazal do krámu, tam mi ho vzali zpátky a dali delší a na třetí pokus jsem měl ten pravej. :grin:
Obrázek

Odpovědět