Opravy, rady a návody...

Moderátor: Burák

Michal

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Michal »

Grave1501 píše::oops: símvás, je tohle to ložisko do toho předního kolečka na třinácetjedničku? :oops:
Obrázek
Vím, že tam jsou dvě, ale je tohle to "vnější"? nebo to "vnitřní"?, už si to ňák nepametám...
Teď v pondělí konečně pojedu do třebáně narazit na Simku "novej" vejfuk a spravit to řazení.
Po delší cestě jsem tam uvařil baterku, to relé je nějaký divný od tý doby, co tu Simku mam, nejdřív se lepily kontakty, ze mi to malem odpalilo dynamo, vycistil jsem je, pak to slapalo, zdalo se, dobre, ale posledne mi to přebilo baterku takovym zpusobem, ze strasne smrdela a umrela ... Nemate nekdo nejaky relé na to slabší dynamo do 1301??? (neni to totez co do speciala nebo 1501)
Kdyz ho nesezenu, tak na zadnej sraz nepojedu a to by me docela mrzelo...

THANXXX 8-)

edit: Tohle (viz.obr.) by mělo být na zadek 1307/1510, které se dá normálně koupit, ale věřte jim, když si pletou kotouče. Podle p.Dobeše je zadní 1307/1510 stejné jako přední na 1301.
1307/1510má bubny a ne kotouče :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Grave1501 »

dle katalogu zadni loziska z 1307 jsou tytez co jedny z prednich na 1301, nevim teda, cemu se tak blbe smejes .. jen nevim, jestli to jsou ty "vnitrni" ci "vnejsi" pac 1301 ma vepredu dve na kazdem kole... ;)
A to ze jsem napsal, ze si pletou kotouce byl pouze priklad toho, jak se jim neda na netu verit, ze to na tom obrazku je to skutecne to spravny lozisko na zadek 1307 ci 1510! ...nema to s timhle problemem pranic spolecnyho :roll:
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od tagorarichard »

jsou to vnitřní nebo vnější ,vzhledově jsou obě stejné jen to vnitřní je větší a pasujou jak na 1301....dopředu tak 1307 ...... dozadu a ještě i na nějaké kosočtverce(to menší)
rozměry co sem se dočet venkovní 20x47x15,25 zkl-30204A
vnitřní 26,988x50,292x14,224 zkl-K-L44649 / K-L44610
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Grave1501 »

HA! Jestli to venkovní, co píšeš je opravdu to "vnější", to "dál" od motoru a blíž ke kraji auta, tak hnedka koupim pár jako funglovku ... myslíš, že ten zdroj, ze ktrerýho si to vyčet je 100%?
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od tagorarichard »

venkovní je vnější venku prostě u matice kterou to dotahuješ :)
bylo to z nějakého starého katalogu zkl.
jinak to které je venku má vždycky (většinou )ten vnitřní průměr menší než to co je vzadu.
jinak čísla podle simcy na :ugeek: 1307 malé-20930 S a velké 20929 V /revue technique automobile
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

pragabd
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2010 21:04

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od pragabd »

Zdravím, mám problém u Bagheery r79 s otáčkoměrem - ukazuje odhadem o 100 proc více než má, až od cca5000 ot se zdá že ukazuje správně. Nesetkal se někdo s takovou závadou? Nebo nemá někdo aspoň schéma? Já sice schema mám, jenže asi x tou kopii ve které nic nepoznám

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Paolo »

tak mi včerejší krupobití pomlátilo kapotu :cry: :cry: :cry:
sami jsme na verandě našli 4 a půl cm velkou kroupu!!!
nevíte někdo, jak se to dá opravit? Od kooperativy zřejmě nedostanu nic, protože na základní PR se to nevztahuje...
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od George »

Zkus tohle
http://www.doktor-dulek.cz/
Ale co to stojí, netuším.
Obrázek

Michal

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Michal »

Paolo píše:tak mi včerejší krupobití pomlátilo kapotu :cry: :cry: :cry:
sami jsme na verandě našli 4 a půl cm velkou kroupu!!!
nevíte někdo, jak se to dá opravit? Od kooperativy zřejmě nedostanu nic, protože na základní PR se to nevztahuje...
proč přesně tě nechtějí odškodnit? máš živel k veteránský?

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Paolo »

Myslel jsem, že mám, ale podle toho co je ve smlouvě tak asi ne, napsal jsem tam dotaz, protože se nedá dovolat, zítra budu vědět víc
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Talbot »

Doporučuju tohohle člověka: http://www.karosar.cz/

Dával jsem k němu opravit máminu 206ku a neskutečně šikovnej karosář, výsledek byl dokonalej a bez nutnosti lakování.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: K tomuto tématu chci říci jen toto: nepřeju nic zlýho nikomu, ani pražákům, vždyť jsem jeden z nich! :o Těch tisíců nešťastných lidí, jejichž autíčko je poďobané jako od neštovic je mi fakt líto! Jenom čekám, kdy se ozve někdo se Simkou 1301/1501! :o
Vzpomínám na podobnou situaci asi 35 let zpátky. Kamarád měl jakousi chalupu někde u České Lípy. Přijeli jsme tam na víkend a večer přišla bouřka a kroupy padaly asi 3cm velké! :o Hrúza a v největším lijáku jsem couval se Simkou pod švestku, čelní sklo a kapota se tam už nevešly! :mrgreen: Všude bílo kroupami, nasbírali jsme toho několik kýblů a chladili jsme v tom lahvové pivo a taky láhev Scotch Whisky z Tuzexu, vidím to jako dnes! :roll: A ráno? Na Simce ani škrábnutí, rachot krup i přes tu švestku byl ohlušující! :o Tak ať mi někdo řekne, proč jsou tisíce aut poškozené, když přece musí být lepší než ty sráče 40 let staré, ne? :lol: Ale to je zase z jiného soudku, že? :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Paolo »

Michaltalbot píše:Doporučuju tohohle člověka: http://www.karosar.cz/

Dával jsem k němu opravit máminu 206ku a neskutečně šikovnej karosář, výsledek byl dokonalej a bez nutnosti lakování.
díky Michale!

no nevim, jestli by to Simca ustála, nechtěl bych jí mít tou dobou na ulici, jinak čelní sklo jsem předem odepsal a nakonec to ustálo, tak aspoň něco
Obrázek

Michal

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Michal »

já mám zrovna doma Sambu a 1300, tak se půjdu podívat
jinak mi povodeň vyplavila garáž a ve sklepě mám 5cm vody, což jsem zjistil až včera, když jsem šel na sedmej schod pro pivo. Ještěže ty nový motory mám na paletách

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Burák »

Moderní auta jsou dělaná tak, že maj tuhý skelet a slabé venkovní plechy(mnohdy plast). Taky záleží na veikosti krup, úhlu dopadu atd. Jednouý jsem si zachránil auto tak, že jsem přes něj hodil deky
Obrázek

Michal

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Michal »

třináctka, škodovka i Samba přežily bez úhony ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Talbot »

Michal píše:třináctka, škodovka i Samba přežily bez úhony ;)
Jestli to nebylo tím, že tam kroupy nebyly :lol:

Michal

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Michal »

nevím, já byl na Lipně ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Talbot »

Mám takovou zajímavou informaci, která by mohla být užitečná všem. Kamarád, kterýho znám už snad od základky, dělá u pojišťovny Uniqa a nabídl mi jejich novinku. Na Mercedesa 500SL mi spočítal povinný ručení asi 5500,-Kč a k tomu za 1500,-Kč připojištění pro případ totální škody s plněním až 200.000,-Kč. Pokud by mi to někdo ukradl, nebo by to třeba shořelo, tak samozřejmě z normálního povinka nedostanu nic a havarijní pojistka by na tohle stála nesmylnou částku ročně. Takhle ale dostanu aspoň těch 200t, což mi za příplatek 1500,-Kč/ročně přijde hodně dobrý. Nechám si tohle udělat i na Murenu a Tagoru. Spoluúčast je tam 1000,-Kč, což je nic. Výše max.plnění je závislá na obsahu, nevím jak jsou přesně ty kategorie podle obsahu u pojišťoven, ale u nich je to odstupňovaný 80, 120, 160 a 200t Kč. Kdo chce vědět víc, volejte přímo: Martin Domas 739 242 935 a odkažte se na mě.
Jediná nevýhoda je, že zbavit se stávajícího pov.ručení jde pouze na základě uložení značek do depozita, takže uložit značky, s techničákem na pojišťovně zrušit povinko, pak uzavřít nový a s tím jít značky zase vyzvednout...

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Jen bych chtěl doplnit, že proceduru s čísly do depozitu nemusíš absolvovat, pokud zrušíš povinko u stávající pojišťovny 6 týdnů před koncem kalendářního roku, t.j. do 15. listopadu a plynule přejdeš i s bonusy k jiné pojišťovně od 1.ledna 2011. :lol: V tomto případě k poj. UNIQA.
Mám s ní dobré zkušenosti! :roll:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od George »

Pojistka jde zrušit tak, že dojdeš na pojišťovnu a řekneš, žes auto prodal. Může se stát, že po tobě budou chtít kupní smlouvu (tu si samozřejmě předem připravíš). A pak naběhneš na novou pojišťovnu a zase to pojistíš na sebe. Jó holt jsme se s novým majitelem nepohodli a on mi to auto vrátil. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Ivan Simca KH »

George píše:Pojistka jde zrušit tak, že dojdeš na pojišťovnu a řekneš, žes auto prodal. Může se stát, že po tobě budou chtít kupní smlouvu (tu si samozřejmě předem připravíš). A pak naběhneš na novou pojišťovnu a zase to pojistíš na sebe. Jó holt jsme se s novým majitelem nepohodli a on mi to auto vrátil. ;)
Ahoj všichni! :grin: Jó, náš George a východočeši obecně mají holt za ušima :o , to se musí mechat! :lol: Georgi, nic ve zlým! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Talbot »

George, no to jsem taky chtěl takhle udělat, bylo by to mnohem jednodušší, ale pani mi říkala, že musí vidět odhlášku v TP a nebo zápis o uložení RZ do depozita... :? Jiná varianta (tedy ani ta Ivanova) prý neexistuje, mám to u Generali, ale jak tak koukám, ještě se poptám na jiný pobočce.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od George »

Je možný, že už pojišťovny zbystřily 8-) , ale kamarádovi tenhle postup prošel bez problému asi před rokem. A poradil mu to sám pojišťovák :lol: .
Ale to co psal Ivan je naprosto legální a správný postup. Ty můžeš jednou za rok změnit pojišťovnu. Takže na starou pojišťovnu jen nahlásíš, že u nich končíš a je to. Ale těch 6 týdnů před koncem smlouvy je nejzazší termín! Takže radši dřív.
Pak je ještě jedna možnost, ale to nemám ověřený z praxe, že můžeš ukončit smlouvu v případě, že se změní smluvní podmínky. Přijde ti výroční dopis s výší pojistného na další rok, a protože prakticky vždycky se částka mění, můžeš smlouvu ukončit s tím, že ti nové podmínky nevyhovují. A změna podmínek je, i když ti pojistku zlevní! (Takhle mi to povídal jeden pojišťovák.)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy, rady a návody...

Příspěvek od Burák »

6 týdnú před koncem roku to je u starejch pardálů. co maj pojisku uzavřenou a splatnou k 1 lednu :lol: A neni to jednou za rok, ale 6 týdnů před koncem fakturačního období, tzn u pojistky, co platíš čtvrtletně je to 4x. A to je samozřemě hlavní možnost, Máš právo si zvolit pojištovnu. A esi borka tvrdila, že to nejde, tak bych si to s ní vyřídil.

To je jako, když Klocákovi tvrději, že pro vyzvednutí zelenejch zvnaček potřebuje notářsky ověřenou plnou moc.
Obrázek

Odpovědět