SIMCACENTRUM

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Burák »

No, pravdu máte všichni.

Středovýchodní čechy jsou prima, ale Michal bydlí v Řevnicích, já v Berouně. No a finaní je málo, tak to bude stát hodně
práce A denně jezit 80 km tam 80 zpět nebudu. Milan Dobeš taky bydlí našim směrem a ono mít ho poblíž, je výhoda.

Dílová základna, to bude taky trvat, ale jsme schopni sehnat leccos. A s Ivanem i Vláďou spolupracovat pochopitelně budeme.

To s tim parkováním je v plánu. Je fakt, že už jsem se setkal s pár pozitivníma, ale i bohužel negativníma reakcema. Pravda je někde mezi. Lidi samozřejmě nechtěj platit víc, než musej. Ovšem bez jistý dávky patriotismu to taky nepujde. A když to vemu kolem a kolem. Já, Čenda a Michal platíme dohromady za garáže 5 tis měsíčně. A to už nějakej základ je. Raději je budu cpát do našeho, než cizim, ne?

No, je jasný, že servisem se to neuživí, minimálně ne ze začátku. Taky neni v plánu, že by někdo ladil motor na 230PS, to už neni sranda. Ale je spousta lidí, co maj veterány a buď maj dost peněz a málo času i na běžnou udržbu, nebo prostě nemají možnosti a nebo neumí. Mimo jiné, teď jsme např. dávali do pucu bývalou Klocákovu Simcu, protože Marek prostě nemá čas na tom dělat. A takové ty brzdy, spojky, štelování motoru, to není problém A závažnější opravy se dělají řidčeji. A když to vemu ještě jinak, mám dva dobré motoráře, vlastnící vybavení, ve svém blízkém okolí. Takže subdodavatelský zařídíme cokoli. A většina servisů nedělá všechno sama. O tom to neni. Já osobně nějaký vybavení a možnosti mám, když bude prostor, rád ho zapujčím. Taktéž likvidaci olejů atd jsem schpen papírově zařídit. No atd. Sice se tím já osobně v tomhle projektu nehodlám plnohotně zabývat, ale s provozem servisu nějaké zkušenosti mám. Jeden čas jsem se tim i živil. Michal taky.

Další, co je v plánu je i něco jako servis svépomocí. Prostě pronájem prostor, popř vybavení. Což muže bejt zajímavý pro někoho, kdo Bydlí v paneláku a v garáži nemá elektriku. Za nějaký symbolický poplatek si prostě na tejden pujčí dílnu, aby nemusel měnit motor na ulici.

Že to celý bude služba národu, o tom neni pochyb. Ale děláme to, protože to dělat chceme, ne? Pokud se povede to, že si to na sebe vydělá, tím líp.

Nápadů je mraky, ale alfa a omega jsou prostory, bez nich je to o ničem
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od George »

Už jsem si tu vaši diskuzi tady četl asi po desátý. Simcacentrum se servisem a možností pronájmu dílny pro mě bude zajímavý do vzdálenosti tak 50 km. Pokud to budu mít dál tak při běžných opravách se budu radši poohlížet po svém okolí (ne kvůli ceně, ale protože je to operativnější).
Vím jak jsem blbnul, když jsem před časem dodělával 1501 a jediný, koho jsem v té době znal a kdo měl nějaké ND byl Láďa Beran. A tehdy jsem během třech dnů jel dvakrát do Šumperka pro nějakou blbost, která mi chyběla. Samozřejmě, že pokud budu na autě pracovat v Simcacentru a zjistím, že potřebuju nový hadičky k brzdám, raději zajdu do skladu za Burákem, kde vyfasuju potřebné, než zase 14 dní čekat, než potřebný díl někde telefonem seženu.

Nejvíc se mi líbí možnost kompletního servisu o vůz. Prostě do Simcacentra předám auto a pak jenom nahlásím kdy bych chtěl někam jet a v domluvený termín si ho vyzvednu připravený. To by se mi líbilo asi nejvíc, ale rovnou říkám, že než bude doba, abych si to mohl dovolit (finančně) tak to asi ještě chvíli potrvá.

Jinak pokud bude Simcacentrum fungovat tak jak popisuje Michal, tak tam asi opravdu nepojedu o moc častěji, než jednou za rok na sraz. Ta představa víkendu stráveného v Simcacentru je sice zajímavá, ale během roku je tolik akcí na který jsme zvyklí jezdit, že už by se těžko hledaly další víkendy. Pokud budu vědět, že je tam sraz klubu a budete tam všichni, tak se budu snažit přijet, protože to pro mě bude hodně lákavý. Ale pokud nebudu dopředu vědět, kdo se tam chystá, těžko budu jen tak vyrážet 200 km a doufat, že se tam sejde rozumná parta na nějaké neplechy.
Obrázek

Michal

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Michal »

Jinak ta možnost uskladnění vozu s "full servisem" již běží. V tuto chvíli takto spravujeme první dva vozy (S1301s a CH180). Oba majitelé jsou spíš lidé, kteří do těchto aut uložili peníze, jednou za rok vyjedou, párkrát to projedu já. Oba vozy jsou udržovány ve špičkovém stavu ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od George »

Tomu rozumím. Jen jsem řekl, že v dnešní době na tom nejsem finančně tak dobře (a myslím, že nejen já) abych si takovou službu mohl dovolit. Nemám sice představu, kolik by to obnášelo, ale i když to v budoucnu bude laciné a budu na to mít, tak mě asi nezláká mít auto 200 km daleko, i když budu vědět, že je o něj prfektně postaráno. Já nepatřím mezi lidi, kteří nějak zvlášť dopředu plánují. A tak mi vyhovuje, že mám auta tady a prostě když je zrovna hezky tak sednem a jede se na výlet. A o tuhle možnost bych se garážováním vozidla někde u Berouna připravil. Říkám, přijde mi to jako zajímavá služba, ale pro nás venkovany trochu nepraktická.
Obrázek

Michal

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Michal »

SIMCABAZAR si drží 100% úspěšnost a poslední zákazníkův vůz byl dnes zarezervován. 8-) . Zelená Murena pojede k novému majiteli

Michal

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Michal »

tak Murena dnes odjela. Příští rok se na ní začne pracovat

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od paja »

No tak sláva - pak že nebude dost Mater do "elegance" ;)
Obrázek

Michal

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Michal »

na stránkách www.simcacentrum.cz otvíráme "Knihovnu" v tuto chvíli si můžete stáhnout vystřihovánky některých modelů Simca. Zároveň se můžete těšit na digitalizované katalogy náhradních dílů na všechny typy, které budeme průběžně doplňovat. Budou volně a ZDARMA ke stažení. ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Talbot »

Na konci tohohle videa, v čase 0:26 - 0:30 je vpravo dole logo Simcacentra :shock: Michale, říkal jsi, že jsi to logo nechal někde navrhnout a vytvořit a vypadá to, že ho někdo použil jako "dekoraci".

Btw. kdy bude k dispozici první číslo časopisu Veterán?
Naposledy upravil(a) Talbot dne 13 pro 2011 14:33, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Burák »

A to video?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Talbot »

Vložil jsem to do textu jako klikací slovo ;) se zpožděním trošku 8-)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Burák »

Logo tam je, no, ale firma jiná
Obrázek

Michal

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Michal »

No, ono je to jinak. Logo vychází částečně ze stylizovaného nápisu Simca. To je na videu. Logo Simcacentra je z tohoto nápisu odvozené.

Jinak první číslo nového časopisu by mělo být k dispozici na Nový rok. V toto chvíli se pracuje na webu, aby mohl být časopis zdarma ke stažení rovnou ze stránek. Rovněž se dokončují texty k prvním článkům. Během Vánoc budou probíhat grafické a textové korektury a testy webu. 1.1.2012 by na stránkách měl svítit a já věřím, že se vše podaří. :P
Přílohy
simcaCentrum..jpg

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. Pokud je řeč o tom, z čeho je asi to logo Simca/centrum odvozeno, tak já jsem právě našel zajímavou informaci. :roll: V knize
"SIMCA-l'aventure de l'hirondel", vydané v r. 2008 nakladatelstvím ETAI. Na str. 50 je v roce 1951 uvedení Simky 9 Aronde na trh. Včetně fotografií a statistik je zde i toto logo na reprodukci dobového plakátu. To je, myslím první stylizace slova Simca a kresby vlaštovky v jeden celek. :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Talbot »

Aha, já myslel, že tohle logo vymyslel někdo pro Simcacentrum a ono je to jen použitý logo Simky a v tom vepsaný slovo centrum...

Michal

Re: SIMCACENTRUM

Příspěvek od Michal »

jojo

Odpovědět